Jump to content
_Daniel

Fiat Bravo Vs Honda Prelude

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте, кое според вас е по-бързо, защото имам един колега, който разправя, че хондите са каруци и не вървят. Той кара фиат браво 2.0 150 коня и каза, че хонда prelude 2.0 не може да го бие.Също така смята, че голф 3 дизел 90 коня е по-добър и по-бърз от хонда сивик.

Редактирано от _Daniel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не съм фен да се сравняват несравними неща и още повече винаги съм казвал че единствената истина по тези въпроси се намира на пистата - правите дръпката и пишите резултата и чак тогава си чупете клавиатурите за мнения.А на твоя колега му кажи ако е толкова сигурен че хондите са каруци да дойде на националната и за да си свери часовника.

Редактирано от hondю

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм фен да се сравняват несравними неща и още повече винаги съм казвал че единствената истина по тези въпроси се намира на пистата - правите дръпката и пишите резултата и чак тогава си чупете клавиатурите за мнения.А на твоя колега му кажи ако е толкова сигурен че хондите са каруци да дойде на националната и за да си свери часовника.

Проблема, е че аз съм с Хонда Сивик 1.3 и няма смисъл да правим дръпка :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сьм се сгонвал с 1.8 16V и имам победа тогава карах Д16А6 сивик писал сьм в тема "сгоних се най-накрая" мисля че прелюда ще го бие чувал сьм че тия фияти 150 коня били нещо спьнати така че най-добре ще се види на дрьпката )))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами такъв Fiat има един приятел и вика че върви доста. За прелюда незнам дали ще го бие но със сигурност върви доста. Тоя фиат незнам дали е същия като на моя познат щото неговия е 5 цилиндъра и ми се струва че от там може би идва тоя вървеж :hondarulez: Както каза колегата отивайте на пистата , според мен са на кантар ако фиата е такъв какъвто си мисля аз. П.П. Що неидеш и ти да пробваш тоя голф дизел :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз знам че тия фияти с точност са 147 коня и са с 5 цилиндъра за тези се говори, че са спьнати малко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото което ме кефи при тия фияти е, че вадят доста добьр звук ))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами такъв Fiat има един приятел и вика че върви доста. За прелюда незнам дали ще го бие но със сигурност върви доста. Тоя фиат незнам дали е същия като на моя познат щото неговия е 5 цилиндъра и ми се струва че от там може би идва тоя вървеж :hondarulez: Както каза колегата отивайте на пистата , според мен са на кантар ако фиата е такъв какъвто си мисля аз. П.П. Що неидеш и ти да пробваш тоя голф дизел :dry:

И неговия е 5 цилиндъра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен трябва да ви разочаровам, колкото и да ми се иска да е обратното, 100% фиата ще бие Прелюд, който е 130-140 коня.. за тоя дето е 2.3 160 не знам, просто е доста по-лек.... това всичкото теоретично :hondarulez:фиата тежи 1190 кг, а прелюда средно (4 ген) - 1300 кгм/у другото съотношението мощност/маса при фиата и 2.3i прелюд е едно и също - 123 к.с/тон, ама пак всичко теоретично, а и много ясно, че не зависи само от това :dry:а за 2.2 vtec, вече е Прелюда :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest INTEGRA_R

Аз съм 4увал 4е фиат 2.0 150 върви много.Фиата върви пове4е от голф 2.0 150 и астра 2.0 150.така 4е ако си се бягал с някои от тези автомобила можеш да си прецениш.А относно до голф дизел 90 тия коли са много зле.Аз с мойта англи4анка 1.6 ги разцепвам всеки път... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

вси4ко зависи от гарнитурата м/у двигателя и шофьорската седалка :D

Редактирано от doggy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи според мен Фиата на старт не е много бърз но говоря докато отлепи иначе след това 100% Хондата ще падне колкото и да ми е тежко да го призная карал съм такъв Фиат не съм го ръчкал но си върви а звука е много готин в високите обороти.А иначе по здравина този двигател не може да стъпи на малкия пръст на Прелюдовия и на всеки друг на Хонда тва се пак е италянска бънгия върви ама се чупииии....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли смисъл да се говори по темата въобще.Според мен правилната съпоставка в случая е сивик с браво, а не прелюд с браво.Според вас сивик 2.0 дали ще се даде а?Аз мисля че на бравото ще му остане само звука.А иначе понеже съм с акорд и знам как вървят по тежките коли на хонда.Според мен прелюда ше падне.Нооо един сивик....ще го разниже

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не му сложите едно VTi или Type R на старта до това браво и да му видим самочувствието тогава.Абе тея хора наистина като видят Хонда и все едно си им бръкнал в д*пето с нещо. Като вземат да се пънат, да форсират. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз съм на мнение че трябва да се съпоставят или сивик с браво или мареа с плелюд.И в двата случая хондата ще бие.

Редактирано от 323f-fan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение че трябва да се съпоставят или сивик с браво или мареа с плелюд.И в двата случая хондата ще бие.

Съгласен.Само че мареята е доста лека 1100-кг. но все пак си мисля че прелюда е... прелюд.Едва ли марийка ще се опъне.М/у другото не знам дали някой го е пускал вече ама ето едно клипче на тестове на NSX 2009 с купе от S2000.Май работата отива към лошо за италиянците а?http://www.youtube.com/watch?v=wmSXHJV441E

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е и аз забелязвам като спра до някой и тоя почва да гледа страшно и да форсира имал сьм много такива моменти незнам защо им действат така хондите на тия хора )))))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Няколко мнения от мен:1) и аз мисля че това Bravo ще вземе Prelude като не броим 2.2VTEC .Най-малкото го знам коя кола е и тя е към 1000 kg понеже е олекотявана2) съгласен съм че не е коректно такова сравнение. Обаче ако е Civic vs Bravo извинявам се обаче само големия VTEC който е 160 коня ( ако бъркам ме поправете ) би трябвало да го бие. За малкия май е на кантар работата ама пак бих сложил парите си на Bravo-то3) Доста тъпо е написано Golf 3 90 коня дизел. Ми че то има D, TD и TDI. Сега ако ми каже някой че Honda Civic D13B2 ще бие Golf 3 1.9 TDI 90 коня не е много прав... Да не ползвам други изрази. То е ясно че има много фактори но говорим за сток коли в изправност при предполагаемо еднакво добро каране. А и за TD не вярвам да са му много големи шансовете. Виж вече за чистия дизел е друго. Там не мога да коментирам може и Civic-а да си вземе своето.Както бяхте казали по-горе на дръпка трябва да се решат тези неща но поне за мен на теория нещата са такива...

Редактирано от Commone®

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2) съгласен съм че не е коректно такова сравнение. Обаче ако е Civic vs Bravo извинявам се обаче само големия VTEC който е 160 коня ( ако бъркам ме поправете ) би трябвало да го бие. За малкия май е на кантар работата ама пак бих сложил парите си на Bravo-то.Така е,но не забравяй че говориш за 1.6 срещу 2.0.Така че ако трябва да е коректно срвнението трябва да е сивик тайп р или поне 1.8,а там вече става много лошо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest charlie
Отговорено (Редактирано)

Ами аз съм с Прелюд 3-та 135 коня. Преполагам, че ще ме издуха Фиатчето, ама за спорта мога да се пусна. Но при всички положенеия само на Божура, глупости по улиците не ми се правят.

Редактирано от charlie

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко мнения от мен:

1) и аз мисля че това Bravo ще вземе Prelude като не броим 2.2VTEC .Най-малкото го знам коя кола е и тя е към 1000 kg понеже е олекотявана

2) съгласен съм че не е коректно такова сравнение. Обаче ако е Civic vs Bravo извинявам се обаче само големия VTEC който е 160 коня ( ако бъркам ме поправете ) би трябвало да го бие. За малкия май е на кантар работата ама пак бих сложил парите си на Bravo-то

3) Доста тъпо е написано Golf 3 90 коня дизел. Ми че то има D, TD и TDI. Сега ако ми каже някой че Honda Civic D13B2 ще бие Golf 3 1.9 TDI 90 коня не е много прав... Да не ползвам други изрази. То е ясно че има много фактори но говорим за сток коли в изправност при предполагаемо еднакво добро каране. А и за TD не вярвам да са му много големи шансовете. Виж вече за чистия дизел е друго. Там не мога да коментирам може и Civic-а да си вземе своето.

 

аз съм писал за чистия дизел и за ТД 100% съм убеден,че на 400 метра ще ми гледат стикера Хонда Фен Клуб отзад за ТДИ не мога да гадая, а и не мисля да пророкувам слагаме се на чертата и решаваме спора :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ейййй тоя народ е страшен, Bravo 2.0 5 цилиндрово срещу Prelude 2.0, или по точно най-изпънатото Bravo от фиат срещу най обикновен модел на хонда, защо всеки "рейсър" с посредствен автомобил иска да се пуска с хонда, но ако може да не е с VTi или някой ТАЙП Р, то по тая логика ако имах интегра тайп р, дай да се надувам как ще скъсам шушоните на разни обикновенни голфчета, астрички, бмвнца, фиатчета, рена , пежа и т.н, то тъй много лесно ама то за това има класификация, по признак кубатура, мощонст, тегло и т.н., затова няма състезания м/у болид от F1 и автомобил от WRC. Aре със здраве, решете спора на асфалта, и после умно дайте заключение коя марка коли бягат и коя хич не върви!п.с. защо тоя с фиата не се пусне с "Civic Hatchback VII - 2.0 16V Type R (200 Hp)" вече са в един клас2 п.с. Според мен прелюда е в неизгодна позиция и ще падне :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

всичко ОК ама за голф 3 ТДИ сте в голяма грешка-много е куц и 1.3 на хонда като нищо ще го резне.той голф-а има поне 3 дупки по оборотите и трябва да го караш само между 2-3000 оборота иначе го духаш...а е с едни дълги скорости......като на всеки дизел.

Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко ОК ама за голф 3 ТДИ сте в голяма грешка-много е куц и 1.3 на хонда като нищо ще го резне.той голф-а има поне 3 дупки по оборотите и трябва да го караш само между 2-3000 оборота иначе го духаш...а е с едни дълги скорости......като на всеки дизел.

с моя прелюд съм се дърпал с Сеат ибиза 1.9 ТДИ уж с 4ип и 130коня ама като се пуснахме не можах да ги видя тез коне каде бяха :( нашамарих го както трябва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest _Daniel

ейййй тоя народ е страшен, Bravo 2.0 5 цилиндрово срещу Prelude 2.0, или по точно най-изпънатото Bravo от фиат срещу най обикновен модел на хонда, защо всеки "рейсър" с посредствен автомобил иска да се пуска с хонда, ...............

Защото хондите са най-здравите и най-бързите автомобили :bg:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3) Доста тъпо е написано Golf 3 90 коня дизел. Ми че то има D, TD и TDI. Сега ако ми каже някой че Honda Civic D13B2 ще бие Golf 3 1.9 TDI 90 коня не е много прав... Да не ползвам други изрази. То е ясно че има много фактори но говорим за сток коли в изправност при предполагаемо еднакво добро каране. А и за TD не вярвам да са му много големи шансовете. Виж вече за чистия дизел е друго. Там не мога да коментирам може и Civic-а да си вземе своето.Както бяхте казали по-горе на дръпка трябва да се решат тези неща но поне за мен на теория нещата са такива...

http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/12337.htmlhttp://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/4354.htmlабе май и на теория не са такиваиначе 110 те коня на голф имат някакъв шанс ... но 90 те ще ми гледат и двете лепенки хонда фен клуб ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

кое според вас е по-бързо, защото имам един колега, който разправя, че хондите са каруци и не вървят.

Той кара фиат браво 2.0 150 коня и каза, че хонда prelude 2.0 не може да го бие.

 

 

Също така смята, че голф 3 дизел 90 коня е по-добър и по-бърз от хонда сивик.

Айде де давай "човека" !?

 

Даже на трите камери съм заредил батериите.

Поне в крайна сметка ще имете качественно видео он борд и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ейййй тоя народ е страшен, Bravo 2.0 5 цилиндрово срещу Prelude 2.0, или по точно най-изпънатото Bravo от фиат срещу най обикновен модел на хонда, защо всеки "рейсър" с посредствен автомобил иска да се пуска с хонда, ...............

Защото хондите са най-здравите и най-бързите автомобили ;)
Хи хи хи,има и други на тая планета бе колега,друг е въпроса ако не си се качвал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото хондите са най-здравите и най-бързите автомобили ;)Хи хи хи,има и други на тая планета бе колега,друг е въпроса ако не си се качвал........така е има и други.но и те май са японски аз много уважавам Мазда,Мицубиши....и донякъде Тойота ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3) Доста тъпо е написано Golf 3 90 коня дизел. Ми че то има D, TD и TDI. Сега ако ми каже някой че Honda Civic D13B2 ще бие Golf 3 1.9 TDI 90 коня не е много прав...

Нещо не съм съгласен. Би трябвало да вървят горе-долу еднакво щом имат една и съща мощност, ако имат и еднакви скоростни кутии и еднаква маса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не съм съгласен. Би трябвало да вървят горе-долу еднакво щом имат една и съща мощност, ако имат и еднакви скоростни кутии и еднаква маса.

1 - Максималната мощност е само в един момент.2 - Различните двигатели се различават не само по максимална мощност.Твърдението ти щеше да е вярно ако включим ,че графиките на въртящ момент и мощност съвпадат и ограничителя на оборотите също съвпада.
Твърдението ми, технически погледнато, е вярно, защото написах "една и съща мощност", а не "една и съща максимална мощност".Освен това, в конкретния случай това няма значение, защото трите споменати дизелови двигателя на Голф 3 с обем 1.9 имат различни максимални мощности:1.9D - 65 hp1.9TD - 75 hp1.9TDI - 90 hphttp://catalog.auto.ru/catalog/cars/volkswagen/golf/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...еми по тия данни нямат шанс немците ама трябва да се пробва на чертата с видео за доказателство :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аве хора кво стана с дръпката,че на мен ми гласят за драг едно Браво 1.4 ли е 1.6 ли незнам и един Сеат Кордоба 1.8(90кс.) с спортен вал може и да е повече

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аве хора кво стана с дръпката,че на мен ми гласят за драг едно Браво 1.4 ли е 1.6 ли незнам и един Сеат Кордоба 1.8(90кс.) с спортен вал може и да е повече

засега нищо само спорим !!! Като си купя prelude ще ти кажа !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сдържам се да пиша в такива теми ... ама ебаси детската градина е това...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest charlie

Ох баси ламерите!Още един път: Залагам 100 лв. че ще размажа Fiat Bravo стоково!Прелюда ми е 1990 г. 135 коня на 5500 оборота, двигател Б20А5 3-та генерация. Не крия че съм с "отворен компютър", спортен филтър и "права" генерация. Колата няма да я карам аз, има си хора за тази работа. От мен запис на видео с две камери.Аре че ми писна от бла-бла!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Aladin

Мисля, че за спорта сам готов да се срещна с този Фиатаз съм с прелюд H23A 92гнека сабсвеника на такъв фиат да пише.Бих се пробвал, за да няма после спорове :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей най накрая 2-ма сериозни пичове ся да не стане да чакаме оня пък да си купи Фиат Браво 2.0 :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...