Към съдържанието

МОТОРИ
техн данни за някои Хонда мотоциклети

• Не можете да пишете в тази тема
31 отговора на тази тема

#1 vfr

vfr

Новак

• Новак
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 26 ноември 2007 - 13:29

Да добавя и моята ХОНДА:Honda VFR 400 R1992399.00 ccm (24.35 cubic inches)V461.00 HP DOHC6-speed193.0 kg

Този пост е редактиран от vfr: 26 ноември 2007 - 13:30

• 0

#2 гост_1net_*

гост_1net_*
  • Guests

Публикувано 27 ноември 2007 - 11:53

колекциката ми от менюали е доста минималистична, но все пак може да помогне на някогоhttp://www.psytronix...wcat.php?cid=26в другите категории има и за други марки (освен хонда) ако на някого му е интересно.
  • 0

#3 dimy

dimy

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 375 Мнения:

Публикувано 01 декември 2007 - 10:53

http://www.moto.bg/default.php -най полезния български сайн за моториста , има сер. книжки за всички модели на мотоциклетите на хонда ( иска регистрация за ползването им)
  • 0

#4 dimodi

dimodi

Димо

• Член
  • PipPip
  • 51 Мнения:
  • Място:София

Публикувано 01 декември 2007 - 17:22

Един много хубав сайт за начинаещи (пък и не само) мотористи е този:http://www.sportrider.com/И най-вече статиите за техниките на каране:http://www.sportride...ques/index.html:)
  • 0

#5 dimy

dimy

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 375 Мнения:

Публикувано 21 февруари 2008 - 18:07

За да се превърне в удоволдствие карането на вашия мотоциклет е задължително да си изберете такава екипировка,която да Ви е удобна и да не Ви създава напрежение докато карате.
Екипировката не е препоръчитела,а задължителна когато карате мотоциклет особенно ако той е пистов,защото както всички знаем инцидентите са най-често с такъв вид мотори.
една от най-важна част от екипировката е каската,която предпазва най-важното-главата.

Каската (или шлем)
За да не се превърне каската в инструмент за мъчения,трябва да се спазят няколко просто правила.
1-Каската трябва да Ви става добре,не трябва да има клатене или клатушкане насам-натам.Това не означава,че трябва да Ви е тясна и след всяко каране да Ви боли главата от нея и да нямате търпение да спрете и за да я свалите.

2-Обиколката на главата може да служи само за ориентиране.Размерите на различните марки каски са различни.

3-Проверката с пръсти дава първоначална информация.Ако те намират мястомежду главата и подплатата,каската Ви е голяма.

4-Каската трябва да се подложи и на тест за измъкване,защото при евентуален удар да не извръкне.

5-Не всяка каска може да се ползва с очила.Ако карате с очила,непременно проверете дали ще Ви е удобно с тях със съответната каска.Това важи и за бонетата.

6-Преди да изберете,потърсете различни модели и марки.Никога не пробвайте само един модел.Публикувано изображение
Екипа
Именно той предпазва най-голяма част от вашето тяло така,че закупуването му е задължително.
дали цял или от 2 части е въпрос на избор,но втория вариант е много по-практичен,защото може да се кара само с якето,но това вече е друга тема.

1-Както каските така и различните екипи имат различна номерация.

2-При закупуването на екип трябва да го облечете целия и да видите как Ви стой дали Ви е удобен или не.

3-Екипа трябва да Ви стой леко тесен за да си свърши работата при евентуално нежелано падането ,ако той е Ви е широк ще се осучи и възможността от потрошени ребра е голяма.

4-Обличането на екипа трябва да е с тънка блуза или с такава която най-често карате,все пак
комфорта не се изключва в това отношение.

5-Вижте дали сте доволен/доволна от екипа като клекне и дали Ви стяга (непоносимо) някъде.
Да не забравяме,че всеки има различен ръст и тегло и в много случей не може да се намери идеалния размер екип-примерно нисък и дебел или пък много висок и слаб,при това положение
най-удачният вариант(според мен,поне) е ушиването на екип по поръчка при шивач.

6-Ако карате с гръбнак задължително мерете екипа с него,ако самия екип има гръб още по-добре за Вашата сигурност.

Ботушите
1-Може би те са единствения аксесоар,който няма голяма чак толкова голяма спецификация при закупуването им,защото просто или Ви стават или не.
2-Единственото е да Ви стават и да не стискат и да са неудобни при каране независимо дали дълъг път или в града.
3-Съчетаването от към цвят с екипа и шлема е въпрос на избор,но най-удачния цвят е черен,просто,защото той си пасва с всичко.
4-Меренето на крака от върха на палеца до края на петата е препоръчително,защото разстоянието ще Ви ориентира кой номер сте.

Публикувано изображение

П.С това е номерацията на SIDI,другите марки е напълно нормално да се разминават в номерацията.

Ръкавиците
1-Закупуването на ръкавиците трябва да стане внимателно,защото при едно падане ръцете почти винаги докосват асфалта,а с едни "скапани" ръкавици това докосване може да е много болезнено.

2-Повечето хубави мотоциклетни ръкавици са достатъчно дълги,че когато се сложат с екипа да няма открито пространство и възможност за влизане на въздух.

3-Колкото по-скъпи са едни ръкавици толкова по-защитават вашата ръка от евентуално падане.
наличието на допълнителни протектори около китка я предпазва от изкълчване или счупване.
същото важи и за карбона по кокалчетата и пръстите.

ето една таблица,която може да Ви помогне много при закупуването на точния размер ръкавици.

Публикувано изображение

Успех с търсенето и закупуването на екипировката,която може да Ви спаси живота.
Надявам се темата да е била полезна
  • 3

#6 LordVetinari

LordVetinari

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 67 Мнения:
  • Кара:D16V1, HMcrf230
  • Място:варна

Публикувано 13 април 2008 - 20:40

тук има няколко книжки на български
  • 0
"In the evolution of our species we've gone from knuckle-dragging to knee-dragging." - Keith Code

#7 4i4iga

4i4iga

Новак

• Новак
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 13 юни 2008 - 14:06

Здражейте!Искам да знам дали заене нещо повече за Suzuki Gsr 600 К2. Знам, че това е форум за HONDA. Ама се опитвам да разбера нещо повече от хора с опит. Особенно от тези, които може би са имали такъв. Мопдела е нов до колкого разбрах е от преди около година. Благодаря преджарително. ;)
  • 0

#8 dimy

dimy

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 375 Мнения:

Публикувано 22 юни 2008 - 17:45

К1 = 2001г , К2= 2002г , К3= 2003г и така до К8= 2008г , не е мотор за начинаещи , нервна и силна машина , на мен лично ми е неудобна двигатели: 600цц , 750цц, 1000цц и 1300цц хаябуса
  • 0

#9 HONDA NSR

HONDA NSR

Новак

• Новак
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 24 септември 2008 - 10:01

Здравейте! Малко късно се включвам но искам да попитам нещо. Харесах си една Хонда НСР 125цц 42к.с.Няма забележки по нея. Двигателя и работи много добре. Не съм голям разбирач по моторите. Преди имах Ямаха ДТ 50цц. Искам да попитам надеждна ли е тази Хонда, горе-долу намират ли се части за нея ако нещо и стане. Как са цените на частите?Благодаря предварително!Поздрави!
  • 1

#10 Dzenky

Dzenky

2 good 4 you...

• Член
  • PipPipPip
  • 697 Мнения:
  • Кара:s2kT
  • Място:Mars

Публикувано 24 септември 2008 - 11:10

двутактова машинка,приятна.части бол!(втора ръка),наи вече спилери се търсят :) бутало и понякога цилиндър като консумативи,преди няколко години купувах от бултрако цилиндър и бутало към 350 лева двете..имам две на части :P не си ли е поне 600 кубика....
  • 0
Turbocharged by LoveFab

#11 ZaRRicK

ZaRRicK

Petrol Head

• Член
  • PipPipPip
  • 2008 Мнения:
  • Кара:ВикТорИя
  • Място:Бургас

Публикувано 30 март 2010 - 17:27

Здравейте, Не съм моторист, но попаднах на един торент с ремонтни ръководства за доста модели мотори хонда. Не съм го теглил и отварял и не знам до колко това което е вътре е функционално. Дано помогне на някои. Ако някои го изтегли все пак, моля да даде мнение става ли!http://nanoset.net/t.../Hond... ремонтТорент сайта не иска регистрация и няма рейтинги или други подобни глупости. Просто теглиш с битлорд, битторент или друго подобно.П.С. Ето и две отделни ръководства: http://nanoset.net/t...54/Ho... ремонтhttp://nanoset.net/t...9/Hon... ремонт

Този пост е редактиран от ZaRRicK: 30 март 2010 - 17:29

• 0

podpis_300_X100.jpg

#12 ghost_rider

ghost_rider

Новак

• Новак
  • Pip
  • 7 Мнения:

Публикувано 30 април 2010 - 21:26

ето и характеристиката на всеки един мотор който ви интересува: http://www.motorcycl...ikes/Honda .htm

Този пост е редактиран от ghost_rider: 30 април 2010 - 21:28

• 2

#13 ivo_crf8

ivo_crf8

Новак

• Новак
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 09 юни 2010 - 19:29

Здрасти на всички искам да попитам дали тук мога да задавам въпроси за моторите Хонда защото аз имам един кросов мотор Хонда црф 450цц 2004-та година и сега нещо се строши смисъл почна да омешва маслото с антифриза и не иска да пали много трудно пали
  • 0

#14 prelude

prelude

не съвсем зелен

• Член
  • PipPipPip
  • 2378 Мнения:

Публикувано 09 юни 2010 - 19:32

питай на воля,ако искаш пиши и на лични.случайно имам фирма за оригинални консумативи и части за мотори,като на Хонда сме най-силни.имаш ли си читави хора,които да го отворят?веднага мога да те насоча към един-двама.Родригез чувал ли си го?
  • 0
Публикувано изображение

#15 v1k7or

v1k7or

just honda fan :P

• Член
  • PipPipPip
  • 872 Мнения:
  • Кара:prelude 5th
  • Място:Варна

Публикувано 04 февруари 2011 - 16:12

В последно време много почнах да се замислям на темата "мотори" и се чудя какъв би бил подходящ за "новобранец", а виждам че тук разбирате и все ще се намери някой кой би дал мнение(ако е и от любимата ни марка, още по-добре :) ).Не е казано, че веднага ще си купя мотор, просто искам да разбера малко повече.
  • 0

#16 pe6o74

pe6o74

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 193 Мнения:
  • Кара:Prelude 2.2 VTEC
  • Място:Карлово

Публикувано 04 февруари 2011 - 21:30

В последно време много почнах да се замислям на темата "мотори" и се чудя какъв би бил подходящ за "новобранец", а виждам че тук разбирате и все ще се намери някой кой би дал мнение(ако е и от любимата ни марка, още по-добре :D ).Не е казано, че веднага ще си купя мотор, просто искам да разбера малко повече.

Къде мислиш да го караш(ползваш)?
  • 0

#17 v1k7or

v1k7or

just honda fan :P

• Член
  • PipPipPip
  • 872 Мнения:
  • Кара:prelude 5th
  • Място:Варна

Публикувано 05 февруари 2011 - 11:38

За из града (Варна).
  • 0

#18 pe6o74

pe6o74

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 193 Мнения:

Публикувано 07 февруари 2011 - 00:58

За новобранец , в градски условия шосеен мотор(или пистов ,както неправилно го наричат) с много пластмасови спойлери не е много подходящ. Не е маневрен,окачването му е твърдо,гумите ниски- докато посвикнеш джантите са заминали. Чопър също не ти препоръчвам.Като кубатура повече от 250-400 не ти трябва като за начало. Най-добре е някой разголен туристически или ендуро(ако мислиш и по по-лоши терени да караш).Туристът е доста по-тежък. Има и вариант супермото-това е хибрид(шосейно ендуро), което доставя голямо удоволствие от шофирането и спокойно можеш да превземаш дупките.
  • 0

#19 Марадона

Марадона

Новак

• Новак
  • Pip
  • 7 Мнения:
  • Кара:мотор

Публикувано 10 май 2011 - 17:29

Хора помогнете ми карам ЦБР 929 РР и си изгубих ключа на моторчето оказа се , че патрона е занитен брутално с нитове и нямам представа как да го сваля . Ако знаете каде могат да ми направят ключ без да се сваля патрона ще сам много благодарен ако ми помогнете Предварително много Ви благодаря:)
  • 0

#20 niki-gabrovo

niki-gabrovo

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 89 Мнения:
  • Място:Gabrovo

Публикувано 10 май 2011 - 17:39

Ами тези нитове трябва да им се отрежат главите със секач и после да разпробиеш да го сложиш с болтове иначе така да ти направят ключ както патрона ти е на мотора май ще е малко трудно!
  • 0

#21 Марадона

Марадона

Новак

• Новак
  • Pip
  • 7 Мнения:

Публикувано 10 май 2011 - 19:14

Мерси приятелю , проблема е че разтоянието е малко и трудно може да се вкара там машина . Още веднаж благодаря за савета
  • 0

#22 pe6o74

pe6o74

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 193 Мнения:

Публикувано 10 май 2011 - 22:15

Ключалката не е занитена, а главите на болтовете са специални. Откъсват се,когато се стегнат до края и това е заводско с цел безопасност.Лесен достъп до болтовете ще имаш, когато свалиш горния тройник,на който е хваната самата ключалка -елементарно е. Дано да е американска хондата ти,защото останалите имат оригинална HISS(Honda Ignition Security System)- чип .
  • 0

#23 Марадона

Марадона

Новак

• Новак
  • Pip
  • 7 Мнения:

Публикувано 11 май 2011 - 10:44

Благодаря за савета . Аз се чудех дали от патрона за багажника няма да могат да ми направят ключ там ще е по лесно да се свали
  • 0

#24 pe6o74

pe6o74

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 193 Мнения:

Публикувано 11 май 2011 - 20:53

Освен ,че се сваля по-лесно, тя и се разглобява много по-лесно. Но е възможно патронът вътре да е с по-малко на брой пластнки(защото тя е по-малко отговорна ключалка) и ключът, който ще се направи по нея да не стане за другите две ключалки.

Този пост е редактиран от pe6o74: 11 май 2011 - 20:55

• 0

#25 anton_r1

anton_r1

Новак

• Новак
  • Pip
  • 4 Мнения:
  • Място:шумен

Публикувано 16 май 2011 - 17:36

хубава машинка е к2 имах и съм доволен доста
  • 0

#26 Марадона

Марадона

Новак

• Новак
  • Pip
  • 7 Мнения:

Публикувано 17 май 2011 - 10:38

.....

Благодаря , момчета за съветите проблема го разреших .Желая на всички хубаво лято
  • 0

#27 slash4e

slash4e

Новак

• Новак
  • Pip
  • 1 Мнения:
  • Кара:Honda CB 500
  • Място:Пловдив

Публикувано 29 ноември 2011 - 20:12

Здравейте, мотористи! Публикувано изображение
От скоро съм горда притежателка на Хонда ЦБ 500. Но след като премина еуфорията покрай закупуването, установих че ми е малко некомфортно висока. Накой да има представа съществували възможност да се направи по-ниска, за да мога да стъпвам по-стабилно на земята?
Благодаря предварително!
Дано получа някакъв съвет, че гледам няма пресни публикации в тази тема.
Публикувано изображение
  • 0

#28 TurboRider

TurboRider

Новак

• Новак
  • Pip
  • 9 Мнения:
  • Кара:CBR FIREBLADE
  • Място:666

Публикувано 30 юни 2014 - 23:17

Honda Forever ! 

• 0

293ip7n.jpg

Стрелката на оборотомера не трябва да пада под 10, иначе тормозиш мотора 

#29 Еди Ведър

Еди Ведър

откачен

• Член
  • PipPipPip
  • 2414 Мнения:
  • Кара:Сивик Купе 1.6 втек 94г. Хонда ВФР 750
  • Място:Русе

Публикувано 03 юли 2014 - 19:43

...привет и на мотористите.Отскоро отново съм моторист поне 15 г. не бях се качвал на мотор преди имах МЗ а сега вече Хонда ВФР 750 1991г. Имах мерак за чопър но скъпички дори и старите модели та затова се метнах на тоя.Вече навъртях 150-на километра малко силен и тежък ми идва но се надявам бързо да се приспособя към него без произшествия :punk:

Прикачени файлове

• 2

#30 petar petrov

petar petrov

Новак

• Член
  • Pip
  • 1 Мнения:
  • Кара:honda cb 1300 sa
  • Място:veliko tarnovo

Публикувано 19 април 2017 - 14:15

Привет мотористи,
и аз като колегата не се бях качвал на мой мотор от дванадесет години но ......Реших да си взема едно моторче и да се върна в редиците. Така че, от известно време карам Honda cb 1300 и съм много горд. Не намирам колеги със същите зверчета, да обменим малко мнения и да науча нещо по-специфично за машината. Ако има такива, ще ми бъде приятно да ми пишат.
  • 0

#31 jagobi

jagobi

Новак

• Член
  • Pip
  • 11 Мнения:
  • Кара:Element
  • Място:Nesebar

Публикувано 21 април 2017 - 18:44

Нямам такава, но поддържам една такава в сервиза, уникална машина, много здрава, само смяна на масло навреме и на година, и няма да имаш прболеми.

Този пост е редактиран от vesivanova: 27 април 2017 - 17:31

• 0

#32 Еди Ведър

Еди Ведър

откачен

• Член
  • PipPipPip
  • 2414 Мнения:
  • Кара:Сивик Купе 1.6 втек 94г. Хонда ВФР 750
  • Място:Русе

Публикувано 01 май 2017 - 18:03

Имам приятел със Хонда СБ 1000, много безпроблемен мотор.
  • 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com