Към съдържанието

- - - - -

Тресене при Акорд 7 генерация
Тресене при голяма скорост

Хонда Акорд 7-ма генерация

• Не можете да пишете в тази тема
47 отговора на тази тема

#1 masterfu

masterfu

Новак

• Новак
  • Pip
  • 1 Мнения:
  • Място:София

Публикувано 12 юни 2016 - 12:28

Здравейте колеги. Имам от скоро акорд 2003 (7 генерация) 2.0 литра, 155к.с. седан.

Колата така я купих. Не забелязах проблема, защото при покупката я карах само градско и не с висока скорост.
Проблема е тресене на колата от дясната страна (там където е пасажера) и то доста силно и отчетливо. Тресенето се появява при скорост 60 км/ч ама почти незабележимо. При 80 км/ч вече се усеща сериозно и тресенето прогължава до 120км/ч. Интересното е че при ускорение от 80-120км/ч тресенето е силно и отчетливо от дясно, но в този диапазон когато отпусна педала и спра да ускорявам тресенето престава. Няма тресене при натискане на спирачките. Ако ускорявам при нагорчнище тресенето се появява силно и отчетливо още при 60 и 70 км. Доста хода съм питал, няколко майстора смених. Казваха ми дискове на спирачките. Гуми и джанти. Купих чисто нови гуми. Нови джанти оригинални на хонда. Балансирани и без кривини. Казаха ми вътрешно каре което вървяло с полуоската. Взех едно втора употреба. И с него същия проблем.
Какво мислите... Къде може да е проблема.

Данчо

• 0

#2 mirott

mirott

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 181 Мнения:
  • Кара:Civic К20А3; Аccord Tourer K20A6
  • Място:Вършец

Публикувано 12 юни 2016 - 12:35

Вътрешно каре или висящ лагер. И аз имам такъв проблем, но още не съм стигнал да го отстраня. Втора употреба каре не е опция. Ново намерих с марка паскал, около 70 лв е...само каре.
  • 0

#3 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1810 Мнения:
  • Кара:Accord Tourer CM2 АТ 2003
  • Място:XYZ

Публикувано 12 юни 2016 - 14:07

Може и отделно да се купи каре, потърси в Щатски сайтове. Карета се рециклират, защо не пробваш.
  • 0

XYZ

#4 Mad`Head

Mad`Head

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 441 Мнения:
  • Кара:Tourer
  • Място:Стралджа<->Бургас

Публикувано 13 юни 2016 - 07:49

Пробвайте, febest . bg , мисля, че имат и наличности.

Поздрави

• 0

#5 mirott

mirott

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 181 Мнения:
  • Кара:Civic К20А3; Аccord Tourer K20A6
  • Място:Вършец

Публикувано 15 юни 2016 - 23:22

Смених вътрешно каре и сега е ок. Ако някой има нужда мога да съдействам за намиране на карето.
  • 0

#6 jorge

jorge

Новак

• Член
  • Pip
  • 21 Мнения:
  • Кара:Хонда Аккорд
  • Място:Лондон

Публикувано 31 октомври 2016 - 21:23

При мен също го имам тоя проблем и адски ме дразни, около диапазона между 80 и 100км/ч. Друга съществена подробност е, че когато колата е студена, не е палена от един ден, например, тресенето го няма!!!! Малко след това, може би 10-15мин приблизително(не съм засичал), тресенето се появява!!! Смених чисто ново дясно каре, обръщах гуми, джанти, балансиране....но нищо не помага! В края на краищата ако проблема е в джанта, гума или каре, ще тресе винаги, без значение дали е студена или не колата(двигателя)! Помагайте колеги, че ..... :worthy:

• 0

#7 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1810 Мнения:

Публикувано 31 октомври 2016 - 22:31

Може да са тампони на двигател и/или скоростна кутия. Ако са твърде стари, докато са студени обират вибрациите, но когато колата е загряла и омекват, оттам вибрациите се предават по-силно по купето, може и да греша, но ми звучи логично. Все пак тия тампони не са вечни.

Този пост е редактиран от crown_bg: 31 октомври 2016 - 22:32

• 0

XYZ

#8 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1810 Мнения:

Публикувано 01 януари 2017 - 15:01

Здравейте колеги, за много години.

Имам следното питане, днес прибирайки се към София със скорост 130-140-150 при ускорение усещам вибрации във волана, това се усеща най-вече когато има изкачване, когато е равно почти го няма, а при изравнена газ го няма хич.

Въпросът ми е, каре ли е и ако да, то кое каре, или ако не е каре къде според вас да търся проблема?

Благодаря!

• 0

XYZ

#9 mnikolaev

mnikolaev

Новак

• Член
  • Pip
  • 11 Мнения:
  • Кара:Honda Accord VII 2.2 i-CDTi Executive
  • Място:Сливен

Публикувано 01 януари 2017 - 15:26

Здравейте колеги, за много години.
Имам следното питане, днес прибирайки се към София със скорост 130-140-150 при ускорение усещам вибрации във волана, това се усеща най-вече когато има изкачване, когато е равно почти го няма, а при изравнена газ го няма хич.
Въпросът ми е, каре ли е и ако да, то кое каре, или ако не е каре къде според вас да търся проблема?
Благодаря!

Здравейте и от мен!
За много години на всички!
При мен се получи вчера, но в градски условия от 60 км нагоре, появи се силно тресене и волана трепереше. Доста се зачудих и аз какво и от какво може да е ?
Днес я карах , това не се случваше дори и при високите скорости .... Дори и да отида на преглед, дали ще успеят да разберат от къде идват тези вибрации ...?
  • 0

#10 ceco_accord

ceco_accord

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1940 Мнения:
  • Кара:Accord 7 -facelift 2,4 AT tourer
  • Място:Монтана

Публикувано 01 януари 2017 - 16:06

За много години.

Вибрации при натоварване са симптом за вътрешно каре.

Този пост е редактиран от ceco_accord: 01 януари 2017 - 16:07

• 0
Публикувано изображение

#11 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1810 Мнения:

Публикувано 01 януари 2017 - 16:37

Има ли как да се разбере, дясно или ляво? Или ако се сменя едното, то е добре и другото?
  • 0

XYZ

#12 ceco_accord

ceco_accord

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1940 Мнения:
  • Кара:Accord 7 -facelift 2,4 AT tourer
  • Място:Монтана

Публикувано 02 януари 2017 - 11:36

Сменял съм вътрешно, преди много години, на Сивик-а й смених само едното. Вибрациите бяха осезаеми, само в режим ускорение, без значение от скоростта. Ако при теб е в някакъв диапазон (както си писал) може и от друго да е.
  • 0
Публикувано изображение

#13 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1810 Мнения:

Публикувано 02 януари 2017 - 13:13

Ами при високите скорости само го усещам при ускорение, при ниските се появяваше чат пат преди повече от половин година, но след като ми провериха полуоските (свалиха и разглобиха) не откриха проблем, освен че дясната имаше минимален радиален луфт на пръта, изправиха я. Тогава смених всички накрайници (вътрешни и външни с оригинални), всички тампони на долни носачи (оригинални), тампони на стабилизираща (оригинални) и тези вибрации изчезнаха.
От четене по форуми разбирам, че не само Акорда (и други Хонди) има проблеми с тия карета и полуоски, както и че афтърмаркет такива не вършат никаква работа.

Да поясня, темата е за тресене, но при мен не се тресе, а се усещат вибрации, защото под тресене разбирам да има луфт в кормилния прът.

Този пост е редактиран от vesivanova: 03 януари 2017 - 22:02

• 0

XYZ

#14 Tokio

Tokio

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 367 Мнения:
  • Кара:Accord 2.2 i-CTDI 2008, комби
  • Място:Ямбол

Публикувано 03 януари 2017 - 22:55

Колеги, помислете за възможноста да има лед на полуоските и тресенето да идва от дисбаланса им?

• 0

Спрете Земята, искам да сляза!

#15 JapCar

JapCar

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 713 Мнения:
  • Кара:Honda Accord, Sedan, 2.0 i-VTEC (K20Z2), EX, 2007
  • Място:Bristol ,England

Публикувано 04 януари 2017 - 00:03

Колеги, помислете за възможноста да има лед на полуоските и тресенето да идва от дисбаланса им?

Малко вероятно, защото ще го има винаги, а crown казва, че е само при ускорение, т.е. при натоварване...

• 0

#16 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1810 Мнения:

Публикувано 04 януари 2017 - 08:05

При изкачване на баир, вибрациите освен от каре от друго какво може да се получат, натоварен автомобил с 4 човека и пълен багажник?
  • 0

XYZ

#17 ВесКо

ВесКо

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 375 Мнения:
  • Кара:Accord 2.2i-ctdi 30th executive navi--- Jazz Graphite 1.4i-dsi--- CBR600RR pc40
  • Място:Първо!!!

Публикувано 04 януари 2017 - 08:35

При изкачване на баир, вибрациите освен от каре от друго какво може да се получат, натоварен автомобил с 4 човека и пълен багажник?

Лагера на дългата полуоска.

• 0

#18 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1810 Мнения:

Публикувано 04 януари 2017 - 09:58

Веско или някой друг колега, може ли да покаже на картинката кое е точно, аз виждам само един лагер Номер 24, иначе на дългата полуоска освен Номер 17 (дампер) друго няма.

Този пост е редактиран от crown_bg: 04 януари 2017 - 10:18

• 0

XYZ

#19 ichods

ichods

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 70 Мнения:
  • Кара:Акорд 2006 2,0 I-VTEC,K20Z2
  • Място:Бяла Слатина,България

Публикувано 05 януари 2017 - 19:40

Номер 24 на схемата е висящият лагер.
  • 0

#20 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1810 Мнения:

Публикувано 05 януари 2017 - 23:06

Добре, благодаря!
  • 0

XYZ

#21 petko_z

petko_z

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 199 Мнения:
  • Кара:Old: Accord n22a1 2004; New: Accord r20a3 2008
  • Място:Пловдив

Публикувано 06 януари 2017 - 09:17

Размерът поне за моята - дизел седан (2004г.) е 38X58X15.. Не знам дали са различни за бензин-дизел и комби..

Лятото го купувах.. цена за японски около 20-25 лева беше..

• 0

#22 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1810 Мнения:

Публикувано 06 януари 2017 - 09:45

Можеш ли да кажеш марка?
  • 0

XYZ

#23 petko_z

petko_z

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 199 Мнения:

Публикувано 06 януари 2017 - 14:13

Да.. кутийката ще му намеря и ще я щракна.. Мисля, че е още в багажника..
Само малко по-късно, да си изрина колата от под снега :).
  • 0

#24 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1810 Мнения:

Публикувано 06 януари 2017 - 15:33

Мда, хубаво я изрини, че някой само чистят предното стъкло и после карат с буци заледен сняг...

• 0

XYZ

#25 petko_z

petko_z

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 199 Мнения:

Публикувано 06 януари 2017 - 18:19

Можеш ли да кажеш марка?

Съжалявам, че не можах да снимам опаковката. Станала е на баница - смачкана и разкъсана.
Лагера е NTN (Japan) и цената му през Септември е била 22 лв. от Триера, гр. Пловдив ( http://www.trierra.com/ ).
  • 0

#26 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1810 Мнения:

Публикувано 06 януари 2017 - 18:38

Мерси, ще звънна другата седмица да ги питам, тук в София.

• 0

XYZ

#27 ВесКо

ВесКо

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 375 Мнения:
  • Кара:Accord 2.2i-ctdi 30th executive navi--- Jazz Graphite 1.4i-dsi--- CBR600RR pc40
  • Място:Първо!!!

Публикувано 07 януари 2017 - 01:12

Първо провери състоянието на твоят лагер, а след това търси друг.

Има разлика в полуоските на дизел и бензин.... възможно е и лагера да е различен.

• 0

#28 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1810 Мнения:

Публикувано 07 януари 2017 - 09:02

Да, ще се провери др. седмица. Ако ще взимам ще се обадя с парт номер направо.
  • 0

XYZ

#29 madrigal

madrigal

Новак

• Член
  • Pip
  • 45 Мнения:
  • Кара:Accord K20

Публикувано 01 февруари 2017 - 23:46

И аз да изокам в темата: И при мен симптомите са същите, както при колегата, започнал темата - ПРИ УСКОРЕНИЕ, между 90 - 100 км/ч. се усеща отчетливо тресене отпред/отдясно, не във волана. От споделяне с колега, който има Хонда като моята (2003 CLVII), но с 2.4 мотора разбрах за вътрешното каре и, че го е сменил. При него, обаче, резултатът е бил частичен - тресенето е намаляло, но все пак се усеща. Днес разговарях с човек, който ремонтира Хонди (може и да е регистриран тук, не знам), той също подозира вътрешно каре, но сподели, че всички карета, които могат да се намерят и тук, и от чужбина, са китайски - оригинални не се продават отделно. Според него, единственото решение е смяна на цялата полуоска, но цената е ..... Открих в hondapartsnow.com същата схема, която е публикувал колегата crown_bg. Въпросът ми е: кой е номера на дясното вътрешно каре, според тази диаграма и номерация? : https://www.hondapar...m=2517356&PNC=4 и кое е цялата полуоска? Аз имам предположения, но да съм сигурен. И още един тъп: Има ли гаранция, че карето, закупено от hondapartsnow.com (примерно) ще е оргиналДЪ, а не китайски ментак?
  • 0

#30 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1810 Мнения:

Публикувано 02 февруари 2017 - 07:46

На мойта схема, дясно вътрешно 7, външно 1, цяла полуска дясна 4.
Ляво вътрешно 6, външно 1, цяла полуоска лява 5.
Частите от тези сайтове са истински и имат фабрична гаранция, която важи само за САЩ.
  • 0

XYZ

#31 madrigal

madrigal

Новак

• Член
  • Pip
  • 45 Мнения:
  • Кара:Accord K20

Публикувано 02 февруари 2017 - 09:27

@crown_bg: Мерси! Според инфото от този сайт: https://avto.pro/par...A900-HONDA-207/ , 44310S9A900 е напълно взаимозаменим с 44310-SDA-A60 от американския сайт за общи поръчки: https://www.hondapar...ft-l4,2517356,6
Та, може би дявола,няма да е толкова черен :).
  • 0

#32 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1810 Мнения:

Публикувано 02 февруари 2017 - 12:53

Имай в предвид следното, не говоря от опит, а от прочетено по форуми, писано от хора които са минали през тази смяна - определено всичко различно от оригиналното почва да тресе адски още в началото; сменяйки само каре (външно вътрешно) решава проблема временно, защото докато не се разглоби и инспектира детайлно, нямаш гаранция кое е, вътрешно или външно; такъв проблем е напълно решаван с подмяна на цялата полуоска. Говоря за чужбина, в частност САЩ, но там самите сервизи, в които се извършва ремонта правят отстъпка, ако си вземеш цялата полускоа и направиш смяната при тях, тук за съжаление не е така. В САЩ не са само Бултрако, а стотици като тях.
  • 0

XYZ

#33 webster

webster

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 68 Мнения:
  • Кара:Accord CL9
  • Място:Sofia

Публикувано 20 април 2017 - 17:20

Здравейте, при мен няма тресене, но висящия лагер видимо има луфт и ще трябва да го сменя. Да очаквам ли някакви изненади при смяната? Доколкото видях по схемите дясната полуоска е от 2 части и за смяната на този лагер няма да се наложи да се вади от скоростната кутия. Правилно ли съм разбрал? :)

• 0

#34 g0shh

g0shh

Новак

• Член
  • Pip
  • 17 Мнения:
  • Кара:Honda Civic 1.4 is
  • Място:Stara Zagora

Публикувано 20 април 2017 - 17:38

Здравейте , имам две питания . Първото е: като карам се чува странно виене някъде в дясно , но не постоянно, а на интервали и се появява при 90 -120 -150 км в час , а на 100 -140 -160 се губи и не се чува . Второто питане е: като колата е в покой, спряла и със запален двигател, не мога да разбера дали са нормални вибрациите в купето леко, които ми се струват малко по-силни (но не съм сигурен, карал съм бензини до сега само) - 2.2 дизел 2004 е колата. :)
  • 0

#35 Tokio

Tokio

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 367 Мнения:
  • Кара:Accord 2.2 i-CTDI 2008, комби
  • Място:Ямбол

Публикувано 20 април 2017 - 19:02

Усещането на вибрации при запалена на място кола говорят за омекнал/скъсан тампон на двигателя, обикновено е задния, който е по средата на колата откъм купето.

• 0

Спрете Земята, искам да сляза!

#36 atonev

atonev

Новак

• Член
  • Pip
  • 19 Мнения:

Публикувано 20 април 2017 - 20:29

Здравейте , имам две питания . Първото е: като карам се чува странно виене някъде в дясно , но не постоянно, а на интервали и се появява при 90 -120 -150 км в час , а на 100 -140 -160 се губи и не се чува . Второто питане е: като колата е в покой, спряла и със запален двигател, не мога да разбера дали са нормални вибрациите в купето леко, които ми се струват малко по-силни (но не съм сигурен, карал съм бензини до сега само) - 2.2 дизел 2004 е колата. :)

Здрасти,

карам същата кола и имам същия проблем с вибрирането на място. При мен след диагностика в бултрако ми казаха, че проблемът е в десния тампон на двигателя. Попитах ги за цена за оригинален, но ми казаха 530лв ... Пробвах с втора употреба по съвет на колеги, но без промяна. Сега съм пред дилема какво да правя :(

• 0

#37 JHM

JHM

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 474 Мнения:
  • Кара:ACCORD CL7 K20Z2
  • Място:BG

Публикувано 20 април 2017 - 20:39

Здрасти,
карам същата кола и имам същия проблем с вибрирането на място. При мен след диагностика в бултрако ми казаха, че проблемът е в десния тампон на двигателя. Попитах ги за цена за оригинален, но ми казаха 530лв ... Пробвах с втора употреба по съвет на колеги, но без промяна. Сега съм пред дилема какво да правя :(
С две думи грешна диагноза от Бултрако, така ли да разбираме? Много познато...!Съветът ми е да потърсиш човек,който да ти обърне внимание, независещо от някакви ценоразписи и сервизни часове.
  • 0

#38 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1810 Мнения:

Публикувано 20 април 2017 - 20:40

Аз фи имам същите вибрации, но всички тампони са ми наред. От бултрако ми казаха, че е нормално. Вибрациите са леки, но при мен играе роля и генерацията, която е правена и няма общо със стоковата.

Мога да ви кажа, ако нямате фрапиращи вибрации, не си трошете парите, просто по дизайн се усещат вибрации в купето. Тампоните са достатъчно здрави.
  • 0

XYZ

#39 talasam

talasam

Новак

• Член
  • Pip
  • 21 Мнения:
  • Кара:Хонда Акорд 7 ген.
  • Място:София

Публикувано 20 април 2017 - 21:14

Колега не смятам, че дизайна има общо с вибрациите. Аз се мъчих цяло лято с "вибрационен" пробем и когато смених гумите всичко се оправи. Искам да кажа, че всичко има значение, дори компромиса с едни тъпи гуми може да е проблем. Гумите бяха "COOPER" изхвърлих ги с удоволствие почти нови. Нервите ми се скъсаха докато се разбере, че е от тях. На баланса всичко наред, но се оказаха фабрично криви. Все едно. В момента във всички диапазони на скорост вибрации няма.   

• 0

#40 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1810 Мнения:

Публикувано 20 април 2017 - 21:24

Говоря за тези на място, в движение има много други фактори, които причиняват вибрации, тук говоря не за вибрации във волана, а по купето, врати, прозорци, табло и т.н.

Този пост е редактиран от crown_bg: 20 април 2017 - 21:24

• 0

XYZ

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com