Към съдържанието

Хонда Акорд 7 с Ланди ренцо ОБД не отчита коректно нивото на бензина

• Не можете да пишете в тази тема
30 отговора на тази тема

#1 Boris Ivanov

Boris Ivanov

Новак

• Член
  • Pip
  • 6 Мнения:
  • Кара:Accord 2.4
  • Място:Дупница

Публикувано 13 февруари 2016 - 11:33

Здравейте колеги.

Сложих си газова на Ланди Ренцо ОБД и сега като карам на газ нивото на бензиномера ми пада.

Ходих в сервиза и ми казаха , че и на други коли било същото.

Моля някой ако знае или има някаква идея да ми сподели. Благодаря

• 0

#2 h5rov

h5rov

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 414 Мнения:
  • Кара:Accord 2.4i, АТ, 2007
  • Място:Пловдив

Публикувано 13 февруари 2016 - 12:33

И при мен е така. Въпреки, че съм с друга газова и без обд. Автомобила си смята колкото е изгорил и идея си няма, че имаш алтернативно гориво. Аз държа моя резервоар около половината пълен за да не ми свети, че свършва бензина.

• 0

sig-2011.png

#3 Boris Ivanov

Boris Ivanov

Новак

• Член
  • Pip
  • 6 Мнения:

Публикувано 13 февруари 2016 - 14:44

сложиха ми някакво реле и сега пада малко по бързо но като запаля колата отново показва реалното гориво за малко.

като подкарам на газ и пак почва да пада

• 0

#4 Mladen.Mladenov

Mladen.Mladenov

Honda сектант

• Член
  • PipPipPip
  • 152 Мнения:
  • Кара:HONDA ACCORD 2.4 CL9
  • Място:Русе

Публикувано 17 февруари 2016 - 12:19

Здравейте, след колко време разбрахте, че не отчита вярно бензина. Има ли значение какъв е Акорда - имам предвид софтуера на колата
  • 0

#5 h5rov

h5rov

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 414 Мнения:

Публикувано 17 февруари 2016 - 19:04

Мен ме предупредиха, че ще спада стелката на бензина. По някое време се усеща и показва вярно. Може да се сложи модул за ресетване. Аз прецених, че не ми е нужен. Мисля, че при всички 7ма ген. е така и не само...
  • 0

sig-2011.png

#6 Mladen.Mladenov

Mladen.Mladenov

Honda сектант

• Член
  • PipPipPip
  • 152 Мнения:

Публикувано 17 февруари 2016 - 23:30

Колега h5rov какво означава по някое време - бъди по конкретен. Четох за този проблем но до момента не мога да хвана дали лъже стрелката. Кажи какви са ти наблюденията за да сме по-наясно как да си следим или оправим проблема
  • 0

#7 h5rov

h5rov

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 414 Мнения:

Публикувано 18 февруари 2016 - 07:44

Не мога да бъда по-конкретен, не знам точно кога. Това което казвам е от наблюдение при мен. В момента от 2 дена стрелката е в нулево положение и казва, че нямам бензин, а реално имам около 20л. Ако дозаредя 10л. ще отчете реално, но кога си прави проверка, не съм на ясно?
  • 0

sig-2011.png

#8 malak

malak

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 127 Мнения:
  • Кара:CL9
  • Място:SF,PLD

Публикувано 18 февруари 2016 - 08:44

аз съм със 7-ма 2.4 при мен го няма този проблем, мисля че само фейслифответе акорди го имат, старите които нямат колко харчи колата го няма този проблем.

• 0

#9 Mladen.Mladenov

Mladen.Mladenov

Honda сектант

• Член
  • PipPipPip
  • 152 Мнения:

Публикувано 18 февруари 2016 - 09:33

Malak коя година е Акорда - чух че има няколко вида софтуери за пред фейслифтовите седмици
  • 0

#10 malak

malak

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 127 Мнения:
  • Кара:CL9
  • Място:SF,PLD

Публикувано 18 февруари 2016 - 11:19

2004

• 0

#11 Naso

Naso

Новак

• Член
  • Pip
  • 36 Мнения:
  • Кара:Honda Accord Tourer 2.4 Executive AT 2004
  • Място:Burgas

Публикувано 18 февруари 2016 - 20:56

И аз съм чувал, че проблема го има само с тези които имат т.н. борд компютър (фейслифтовите модели).
  • 0

#12 Mladen.Mladenov

Mladen.Mladenov

Honda сектант

• Член
  • PipPipPip
  • 152 Мнения:

Публикувано 18 февруари 2016 - 23:25

И моята е 04, не съм забелязал да има проблем до момента.
  • 0

#13 DMZ

DMZ

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 123 Мнения:
  • Кара:Honda CR-V III
  • Място:Берковица

Публикувано 22 февруари 2016 - 20:44

И при мен на ЦР-Вто е същата работа. Казаха ми, че нивото на бензина трябва да е над средата, но отначало не ми се сипваше до средата и често лампата ми светваше и даваше 0км оставащи км, но сега от както държа нивото над средата поне не ми светка лампата за горивото и ми дава овтаващо разстояние между 200 и 400км.
  • 0

#14 Boris Ivanov

Boris Ivanov

Новак

• Член
  • Pip
  • 6 Мнения:

Публикувано 23 февруари 2016 - 19:58

Изпратиха някакви релета от Италия на Ланди Рендзо и ходих да ги сложат , но като подкарам колата след 40 сек. стрелката пада на 0 след като я запаля на ново ми показва реалното гориво. Но така е много гадно и сложиха някакво друго реле което пада малко по бързо от обикновенно на като я стартирам показва реално . Взеха ми 55 лева за релето . Забелазах когато колата е под по-голям наклон и като я запаля на другия ден отчита реално може би защото сондата е мръднала тогава,като при зареждане .

• 0

#15 Mladen.Mladenov

Mladen.Mladenov

Honda сектант

• Член
  • PipPipPip
  • 152 Мнения:

Публикувано 25 февруари 2016 - 21:16

Колега Boris Ivanov моля да описвате какъв модел хонда карате и коя година е произведена - имам съмнения, че софтуера е различен за различните модели и години на производство

• 0

#16 Boris Ivanov

Boris Ivanov

Новак

• Член
  • Pip
  • 6 Мнения:

Публикувано 28 февруари 2016 - 10:42

Акорд 7 2008 година 2.4 I-VTEC TYPE S facelift

• 0

#17 Mladen.Mladenov

Mladen.Mladenov

Honda сектант

• Член
  • PipPipPip
  • 152 Мнения:

Публикувано 29 февруари 2016 - 23:31

Дотук твърдението че проблема се наблюдава за Акордите с борд компютър (след 2006) се потвърждава.
  • 0

#18 Gugoj

Gugoj

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 368 Мнения:
  • Кара:EK4, DC2, ЕК4, 2.2 CDTi
  • Място:Sofia

Публикувано 01 март 2016 - 10:51

Мой приятел с Акорд 2004 Тайп С 2.4 го няма този проблем. До преди малко го разпитвах. Ако не се лъжа е с БРЦ.

• 0

#19 vpop

vpop

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 166 Мнения:
  • Кара:Legend KB1
  • Място:Sofia

Публикувано 08 март 2016 - 21:44

Така е - моделите след 2005 го имат. Аз съм К24А3 TS и при мен пада, като от време навреме се рестартира само, независимо колко е пълен резервоара.

Свиква се...

• 0

#20 dvd77

dvd77

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 84 Мнения:
  • Кара:Honda accord 2006
  • Място:Варна

Публикувано 23 април 2016 - 08:15

И при мен го има същият проблем с нивото на бензина и за да се реши този проблем ми искаха 50 лева за част, която да ресетва компа. Аз реших да не ги давам за това, а си сложиш гориво за тези пари ( нивото на горивото да е над половината) и сега след извесно време стрелката се мести в намаляваща посока и като мине половината, компа сам се ресетва и всичко е ОК. Смятам, че това е част от решението!

• 0

#21 JHM

JHM

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 423 Мнения:
  • Кара:ACCORD CL7 K20Z2
  • Място:BG

Публикувано 23 април 2016 - 09:32

Даже вече не ѝ обръщам внимание на стрелката,Държа бензина над средата в резервоара,въпрос на време докато ѝ свикнеш.

• 0

#22 Markony

Markony

Инструктор

• Общи модератори
  • PipPipPip
  • 3356 Мнения:
  • Кара:HR-V D16W1, C-RV R20A2

Публикувано 24 април 2016 - 21:07

Съвсем скоро ще имам брандирани интелигентни емулатори мое производство за всички Хонди до 2016 година включително.Монтажа ще е изключително елементарен и няма да има нужда от специализиран сервиз .Ще се произвеждат в Китай за мен.Засега всичко върви бавно,но се надявам до 3 месеца да са в България.

Този пост е редактиран от Markony: 25 април 2016 - 10:23

• 4

Спешно ми се налага да отида за риба...

0893пет177нула9

#23 cK1

cK1

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 276 Мнения:

Публикувано 10 август 2016 - 20:29

Още един със местеща се стрелка за нивото на бензина. 
К24а3, 2007, АТ , БРЦ, ГИ. Малко съм фрустриран и всъщност много ме дразни това, парите за ГИ не бяха малко и не искам да ми прави такива глупости. Казха , че е възможно да ми светва чека на 5-6 бутилки при вас така ли е ? 

Колко разход на газ да очаквам колеги ? /съзнавам, че е много условно/

Този пост е редактиран от cK1: 10 август 2016 - 20:29

• 0

#24 cK1

cK1

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 276 Мнения:

Публикувано 10 август 2016 - 20:30

Между другото някъде в някоя тема четох, че няма нужда от ОБД ? Някой да знае нещо ?

• 0

#25 Markony

Markony

Инструктор

• Общи модератори
  • PipPipPip
  • 3356 Мнения:
  • Кара:HR-V D16W1, C-RV R20A2

Публикувано 10 август 2016 - 21:03

Китайците ме забавиха.Ако някой много го дразни стрелката на бензина/бордкомпютъра да ми пише на лични.Ще му сглобя емулатор,конкретно за модела със инструкция за монтаж.Цената ще бъде символична...Монтажа е закачването на 3 кабела към бензинимера.Елементарно е!Моделите за всички Хонди са различни.Пишете ми с номер на рама....

• 0

Спешно ми се налага да отида за риба...

0893пет177нула9

#26 jijane

jijane

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 158 Мнения:
  • Кара:Honda-Civic D14Z4 LPG

Публикувано 10 август 2016 - 22:00

Още един със местеща се стрелка за нивото на бензина. 
К24а3, 2007, АТ , БРЦ, ГИ. Малко съм фрустриран и всъщност много ме дразни това, парите за ГИ не бяха малко и не искам да ми прави такива глупости. Казха , че е възможно да ми светва чека на 5-6 бутилки при вас така ли е ? 

Колко разход на газ да очаквам колеги ? /съзнавам, че е много условно/

Къде ти го сложиха БРЦ-то - Ласков, Фагу, Брц Тракия? И не трябва да ти светва чека на николко бутилки, ако всичко е наред.

• 0

#27 h5rov

h5rov

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 414 Мнения:

Публикувано 11 август 2016 - 06:22

От година и половина съм с ВРЦ без обд, нито веднъж не ми е светвал чека! Нямам и проблеми с вървенето. Подробен разход може да видиш в подписа ми. Относно стрелката на горивото... колата не знае, че имам газ и си "гори" бензин и стрелката спада. Държа я заредена около половината резервуар и така не ми светва резерва. Не ми се занимаваше с емулатори...
  • 0

sig-2011.png

#28 cK1

cK1

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 276 Мнения:

Публикувано 11 август 2016 - 10:40

Газовата уредба е сложена в Лазаров и Атанасов /така мисля се казваше - срещу новата сграда на Пловдивския Университет/. Това е втора хонда, на която слагам БРЦ при тях . Монтажа /и този път/ е много чист и прецизен. няма кабелчета , няма тръбички . Харесват ми и на приказка и на работа.
Предишния автомобил също ми даваше голям разход в началото, като аз сам си открих проблема, който се оказа задръстен /много/ катализатор. След като го махнах колата се разваря повече и започна да гори по-малко.
Този емулатор какво прави ? Ако не могат да решат проблема /а очевидно след като всички са на тоя хал - няма да могат/ сигурно ще си поръчам един емулатор , колега Маркони / с благодарност/
п.п. Мен лично много ме дразни да ми шава стрелката и да не знам грешката вярна ли е , не е ли

14,18 l./ 100km умерено градско /т.е. може и повече може и по-малко/

Този пост е редактиран от Markony: 21 април 2017 - 09:22

• 0

#29 libol

libol

Новак

• Член
  • Pip
  • 7 Мнения:
  • Кара:Хонда Акорд VII
  • Място:Бургас

Публикувано 20 април 2017 - 21:30

Привет!
Имам Акорд JHMCL76406C211687 (facelift) с АГУ и показателя на горивото се държи странно, както беше описано, стрелката пада, дори и когато карам на газ. Тъй като газовото го имам от няколко дни се опасявам, че когато стрелката покаже нула, дори и да имам гориво няма да мога да запаля. Имам ходене до София, а съм от Бургас, дали няма да остана на пътя?
Газовото ми е OBD контрол, това с какво е по-добре от обикновен газов инжекцион?
  • 0

#30 JHM

JHM

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 423 Мнения:
  • Кара:ACCORD CL7 K20Z2
  • Място:BG

Публикувано 20 април 2017 - 22:00

Когато резервоара за бензин е над половината, няма падане на стрелката,при каране на газ. Тази стрелка си пада до някакъв минимум и след това се ресетва в точното положение.И при мен е така,не ми се е случвало, да не запали при този минимум. Даже, днес си направи пак ресета от минимум.Свикнах вече:).
  • 0

#31 h5rov

h5rov

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 414 Мнения:

Публикувано 21 април 2017 - 05:36

Нищо не става като падне до 0. Просто мрънка. За да не мрънка винаги имам поне 1/3 бензин. Дозареждам до 1/2 за да не старее бензина.
Карай така и да не ти пъка... "нормално" е :-)
  • 0

sig-2011.png

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com