Jump to content
Guest I-style

Макло въпроси към Adh Honda

Recommended Posts

Guest I-style

Колега (вече мога спокойно да го кажа тъй като днес се сдобих със Сивиче 87)При обстоиниа преглед и разглабяне се откриха следните нещица:ангренажния ремък е прехвърлил зъби в следствие на което от 12 клапана има 9 криви, поражения по буталата няма сериозни. Интересува ме от къде мога да купя истински клапани и за каква сума. Интересува ме също мога ли да разчитам на някаква документация за този мотор. Не знам белезите за зацепване на ангранажа, не зна хлабините на клапаните а са ми необходими при сглабянето. Интересува ме също поредицата на стягане на болтовете, момента на затягане и етапите. Ако можеш ще съм благодарен да получа помощ.Утре 100% съм на срещата:angry:)Предварително благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest I-style
Отговорено (Редактирано)

Колеги,Моля всеки които може да помогне:angry:

Редактирано от I-style

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Здравей :oops: Ами.....надали мога да ти помогна с нещо :angry: Обърни се към ОМБРЕ ("TYPE-R") - той прави ремонта на моята и знае какво, къде и как :D Та съвета ми е - най-добре му я закарай на него, той да я направи и да знаеш че въпроса е приключил кардинално, а не да се мъчиш и да се опитваш да "откриваш топлата вода" наново :o;) PS: НЕразбрах, твоя Сивик 3 врати Хечбек или 4 врати Седан е ?! ;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest I-style

3 Вратички:angry:)))))))))))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie

3 Вратички:angry:)))))))))))))

Инфото го има, но работата си е доста - реши си дали наистина ще го правиш самичък. Аз също бих ти препоръчал Омбре. Ако настояваш сам да се занимаваш - мога да ти извадя данните от Аутодата в ПДФ файл и да ти ги пратя по е-мейл. За целта ми е нужно точна година на модела (производство), кубатура на двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Sanders

точна година на модела (производство), кубатура на двигателяДжейми , ако ти дадем номера на мотора по талон , върши ли ти работа?А за работата - ще се справим и ти ще си един от първите видели колата да се движи!Моля те обади ми се с данните , които аз ти поисках ,ако имаш възможност!Двигателя (1.6 на прелюда го успах )сега е часовник и пушенете намаля , мисля да му сменя гумичките на клапаните за всеки случай !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino
:) Нещо стана бъркало ... не говорихме ли за Civic 3г хечбек или аз се бъркам нещо??? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie

точна година на модела (производство), кубатура на двигателяДжейми , ако ти дадем номера на мотора по талон , върши ли ти работа?А за работата - ще се справим и ти ще си един от първите видели колата да се движи!Моля те обади ми се с данните , които аз ти поисках ,ако имаш възможност!Двигателя (1.6 на прелюда го успах )сега е часовник и пушенете намаля , мисля да му сменя гумичките на клапаните за всеки случай !

Няма смисъл, така или иначе няма да използвам електронен каталог за този модел а книга (на хартия). Ще гледам да ти я дам в най-скоро време. Инак ако искаш - този уикенд мини да видиш какви части можеш да използваш от "донора" ми :-)))За съжаление в този електронен каталог HONDA твоя модел не е засегнат. Има го обаче на стария каталог версия 1.0 който е на СД - мога също да ти го дам - полезен е !ПП: За данните - припомни ми точка по точка, блейка съм малко :-(ППП: За комплект гарнитури и гумички на клапани - 02/9311443 - АУТОПАРТС. Ниски цени, нещата които продават досега са били перфектно работещи ! Очаквай цена за целия комплект от 60 до 100 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest I-style

Джеими, ние със Сандърс хубаво ще минем ама как да те намерим или да викаме пък ти ще се обадиш?????? :) п.п. Пущи некъв телефон , бре братче!)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie

Джеими, ние със Сандърс хубаво ще минем ама как да те намерим или да викаме пък ти ще се обадиш?????? :) п.п. Пущи некъв телефон , бре братче!)))

Ах, имаш право ! ;-)088 6 423564

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...