Jump to content
Guest Ceko

Въпрос за радиатор на Civic 92г

Recommended Posts

Guest Ceko

Здравейте, нуждая се от малко помощ. На скоро взех Хонда Cивик 1.5 92г (и книжка също...). Радиаторът обаче е пробит и тече малко. За 250км (~3-4 дни) течността вътре спада с около 1 пръст. Въпросът ми е:Какъв радиатор (къде, цени?) да потърся или да го оправям (заварка?!) този?Как стои въпросът с радиатори нови, втора ръка?Ще съм благодарен на всякакво инфо, ако може по-простичко обяснено, като за начинаещ :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest REDPOWER

Пич аз имах същия проблем с предишния Civic в долен десен ъгъл ми сълзеше докато накрая не изхвърли водата.Та зночи отиваш при някои който прави ремонт на радиатори и ти го лепи при мен ми изолира три клетки така че успех. :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Румен

Продават се и разни добавки за охлаждащата течност, които ВРЕМЕННО могат да решат проблема. Внимавай да не я прегрееш само! Провери си и термостата. Може да отваря много късно и да вдига налягане. Провери и казанчето за излишната течност и връзката му с радиатора (шлаухата може да е запушена и да изхвърля в казанчето водата, а после да не я пуща към радиатора), както и капчката на радиатора.Колкото до новите радиатори ... около 400 лева са за Honda.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Провери си и термостата. Може да отваря много късно и да вдига налягане ... както и капчката на радиатора.

Термостата НЕ МОЖЕ да вдига налягане, той не 'запушва' входа и изхода, а само входа.Виж капачката на резервоара може. И въпреки това, не бива да тече от никъде. Просто има пробойна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dechko

ne si go tarsi kupuvay nov! ili sled vreme ste pusnesh tema #nov dvigatel +nov radiator =ceni ? #1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie

Продават се и разни добавки за охлаждащата течност, които ВРЕМЕННО могат да решат проблема. Внимавай да не я прегрееш само! Провери си и термостата. Може да отваря много късно и да вдига налягане. Провери и казанчето за излишната течност и връзката му с радиатора (шлаухата може да е запушена и да изхвърля в казанчето водата, а после да не я пуща към радиатора), както и капчката на радиатора.Колкото до новите радиатори ... около 400 лева са за Honda.

Датски НИСЕНС - от 270 до около 350 лева - членове на клуба вече са сменяли и коментарите са "ОК!".ПП: За пича с проблема- аз не търгувам с радиатори - питай Омбре да ти намери например - направо може да ти го смени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ceko

Внимавай да не я прегрееш само!

Благодаря на всички. Проверих шлаухката и казанчено, не са запушени. Докато карах следях стрелката за температурата на таблото и досега никога не се е качвала на повече от половината. Доколко може да и се вярва?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...