Jump to content
Guest zillius

Garnitura Na Glavata Na D15b2

Recommended Posts

Guest zillius

мом4ета искам да ми казете които знае и е компетентен по този вапрос,а именно смениха ми гарнитурата на глажата ислед 800 км тиа изби и жкара масло в преливника.Казаха ми после 4е тожа е станало стото ми се е с4упил термостата и е отказал да работи.по този на4ин бил надул джигателиа и затожа ми е избила гарнитурата.е питам аз жазмозноли е тожа стото след като жидиах маслото в антифриза и температурата се пока4и,после жси4ко бе6е пак наред колата мина така 200км за да сеприбера и 4ак накраиа по4на да грее при жсиако полозение.аз доколкото знам ако отказе термостата ти ниама да мозе да се кара стото сте дига темп много барзо без да мозе6 да мине6 и 2км.искам да питам осте триабва ли след като се смени гарнитурата на главата после след пробек примерно 500 км да се донатегне отново,или не маисторите ми казжат 4е тожа не било задалзително и те не са ми го правили.аз си купих гарнитура,имам преджит втората марка паиен,графитна,стажат ли 4ух 4е хондите дарзали само графитни гарнитури.Благодариа ви предварително! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest k_u_d_o_s

Пич - дано някой успее да те разбере какво точно питаш :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Пич - дано някой успее да те разбере какво точно питаш :)

Трудно се разбира вярно :) Бърка в със Ж, ж със з (едното е w, другото V, v и z съответно, а Ч е ` обикновено)Доколкото разбрах, сменили са му гарнитурата, и сега новата гарнитура прави проблеми. И 'майсторите' се ослушват, измислят си оправдания само и само да не му оправят колата гаранционно. Защото, щом са стигнали до отваряне на двигателя, значи (би трябвало да) знаят какво правят, къде е проблема, и как да се реши. Не да се учат на тази кола, да гадаят, да тръгнат не по пътя на логиката, а по пътя "от най-скъпото и трудното, към по-лесното"Защото, някой да ми говори такива неща, че счупен термостат, може да вкара масло в антифриза, ще му се изпикая на дипломата (ако има такава) и ще му се изплюя в лицето. Защото такъв човек или наистина е кух като лейка, или пак е кух като лейка за смешните неща, с които се опитва да те метне на тополата.Та на въпроса, маслото е 5-6 атмосфери, антифриза е 1 атмосфера от капачката на резервоара. А в цилиндрите има 14 атмосфери компресия, и то преди да стане възпламеняването. Не знам точно колко налягане става после, но и 14 атмосфери си е много, доста повече от налягането на маслото, което от своя страна е доста повече от налягането на антифриза. Така че, като се скапе гарнитурата, или издиша компресия в антифриза, или масло. И ти си го забелязал.Провери дали не прави балончета в разширителното казанче, или ако си отворил капачката на резервоара - може и от там (внимавай да не те изпръска)Ей как се ядосвам - как може запушен термостат да "надуе" антифриза бе, абе чак почервенявам! Той термостата е на входа, преди водната помпа, и регулира колко топла/студена вода ще влиза в двигателя. Докато изхода на двигателя, с Т връзка, влиза в радиатора и пак в термостата. Та другия край на Т-то, той е към радиатора, от там спокойно може да излезе каквото напрежение имаАз спирам до тук, но ти по-добре обясни, защо отваряхте главата, после почистихте ли я добре, затегнахте ли я с динамометричен ключ, като преди това я огледахте дали не е спукана, да издиша отнякъде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Абе я си смени майсторите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Абе я си смени майсторите.

Ама какво означава "смени си майсторите" - ще ги смени, ама след като си оправят проблемите, които са създали! Те са го насадили на пачи яйца, пък после той ще ходи да се изръси със много пари някой друг да му ги оправи!Защо така се получава, при автомонтьорите - да има толкова мърша? Ей сега ако ме пита човек, къде може да си оправи колата, не мога и един майстор да препоръчам (ако не е хонда де ;))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Така е за съжаление.До миналата година имах 2 автосервиза и по сериозни неща си ги правех на друго место.Не във моя сервиз.Малко са къдърните монтьори.Миналото лято 3 пъти сменям съединител/комплект/ +маховик първия път и никой не можа да разбере от какво почва да буксува на 2-3 хил.км.Но съм дал пари само за първия комплект 340лв.с труда.Японски "Daikin" скъпичко е но си сменяха гаранционно докато се полуяат нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sand0

Според мен маисторите плачат за групово посещение от клуба :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

С бухалки. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Patrik

и най-тъпото е че не само автомонтьорите ами и в другите области се правят яки гафовеи дет има един лаф 'кат са знам къв съм инженер, ме е страх да отида на лекар' :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez
Отговорено (Редактирано)
:D:D За това се ходи при Омбре :DТака ходих и аз при един в дружба 1 срещу 28-ма п-ка ( набедем разбирач от Хонди), та с всеки изминал път придобивах все по - лошото чувство, че всеки път ми разваля по нещо, за да ходя пак и никога не оправя 100% нещата - за да му наливам кинти :D Редактирано от Martinez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Според мен маисторите плачат за групово посещение от клуба :D

Ти се шегуваш, но аз сериозно си го мисля. Не със бухалки, както Виктор предлага, но човека да отиде там със друг майстор, или поне с някой, който разбира - да го изнудят 'пишман майстора' да си свърши работата, или ако не може, да си плати за нанесените поражения

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie

мом4ета искам да ми казете които знае и е компетентен по този вапрос,а именно смениха ми гарнитурата на глажата ислед 800 км тиа изби и жкара масло в преливника.Казаха ми после 4е тожа е станало стото ми се е с4упил термостата и е отказал да работи.по този на4ин бил надул джигателиа и затожа ми е избила гарнитурата.е питам аз жазмозноли е тожа стото след като жидиах маслото в антифриза и температурата се пока4и,после жси4ко бе6е пак наред колата мина така 200км за да сеприбера и 4ак накраиа по4на да грее при жсиако полозение.аз доколкото знам ако отказе термостата ти ниама да мозе да се кара стото сте дига темп много барзо без да мозе6 да мине6 и 2км.искам да питам осте триабва ли след като се смени гарнитурата на главата после след пробек примерно 500 км да се донатегне отново,или не маисторите ми казжат 4е тожа не било задалзително и те не са ми го правили.аз си купих гарнитура,имам преджит втората марка паиен,графитна,стажат ли 4ух 4е хондите дарзали само графитни гарнитури.Благодариа ви предварително! :D

Или са били калпазани, или си имал крива глава/блок, или си имал много евтини и калпави гарнитури. Не допускам да си я прегрял - все пак писа че си следил уредите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...