Jump to content
Ggd07

Honda Civic 6та 99-00 (Facelift -> Pre-Facelift)

Recommended Posts

Здравейте,

 

Собственик съм на Honda Civic 6-та генерация (99-00) фейслифт.

 

След ПТП, предна броня, предно стъкло, преден капак, фарове и калници са за смяна.

 

Въпросът ми е дали е възможно всички тези части от Сивик от преди фейслифта да станат на моя фейслифтов Сивик.

 

Един вид да го конвертирам от Facelift на Pre-facelift, понеже частите за Facelift-ова Хонда са по-скъпи от самият автомобил, по някаква причина.

 

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е, да, като смениш: калници,преден капак, фарове и броня, това е според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калници, преден капак, броня, фарове, предна маска.

 

А от фейслифт до преди фейса има доста голяма разлика ; преди фейса, според мен, е по-грозновато, а фейса е вече много по-добре. Има доста фейслифтови хонди на части, пък и разликата не е толкова голяма, не знам къде гледаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, възможно е, както е казал колегата.

Аз направих обратното - от преди фейслифтова Хонда направих фейслифтова. Причината беше, че не намерих части за преди фейслифтоват и особено предния капак, който е много дефицитен, и поради тази причина, дори да се намери, е твърде скъп. Когато тръгнат да разглобяват хонда за части, първо предния капак заминава, и дори често пъти го няма вече, когато обявят хондата за продажба на части. Отделно, че най-често хонди се разглобяват за части след катастрофа, а при катастрофа най-често пострадва предния капак.

Примерно, само за преден капак са ми искали 350 лева и то преди повече от 5 години. (Говоря за втора употреба, разбира се).

 

Частите, които смених са калници, маска, преден капак и броня, както и фаровете. Има разлика и в машинката за затваряне на капака отпред, т.е. и тя трябва да се смени. Жилото става, но обикновено бронята на жилото, която е пластмасова се сцепва и е хубаво също да се смени. Аз досега не съм видял хонда, (сивик от 6-та генерация) на която бронята на жилото за отваряне на предния капак да не е сцепено на едно определено място.

 

За предното стъкло обаче не съм сигурен, защото него не съм го сменял, не беше необходимо. Но пък предно стъкло винаги можеш в някоя фирма за автостъкла да ти сложат.

 

Така че, смяната определено е възможна, макар и свързана с доста преработка и разправии. Все пак аз съм учуден, че искаш да връщаш на към преди фейслифта.

Освен, ако не си решил да търсиш нови части. Или пък оригинални, което за мен е доста неразумно, точно защото ще излезе по-скъпо от колата.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във фейсбук в една от хонда купува/продава групите се продават брони по 50лв чисто нови, не знам какво му е различното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто нови брони за 50 лв? Че те втора употреба вървят за повече пари. Тези сигурно са някакви китайски. Не разбрах това за различното какво искаше да кажеш, колега.

Аз фейсбук не ползвам, та не знам изобщо какви са тези групи там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така че, смяната определено е възможна, макар и свързана с доста преработка и разправии. Все пак аз съм учуден, че искаш да връщаш на към преди фейслифта.

Освен, ако не си решил да търсиш нови части. Или пък оригинални, което за мен е доста неразумно, точно защото ще излезе по-скъпо от колата.

Ясно, много добре, благодаря ви много за отговорите.

 

Не, нямам в предвид оригинални или нови.

 

От това което търсих съм на същото дередже, но обратното. 

 

Не намирам за Facelift след много време търсене, а когато намеря винаги цените са нереални, от сорта на 300лв за капак та и повече, точно защото е фейслифт и е по-рядка (или поне аз така си го обяснявам).

 

Искам да мина на pre-facelift заради по-евтините части, така или иначе не ми върви с Хондата. :)

 

Cheers

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

От това което търсих съм на същото дередже, но обратното. 

 

Не намирам за Facelift след много време търсене, а когато намеря винаги цените са нереални, от сорта на 300лв за капак та и повече, точно защото е фейслифт и е по-рядка (или поне аз така си го обяснявам).

Много странно. Моите впечатления са, че именно фейслифтофите части са по-евтини (не знам по каква логика), но много зависи дали в момента в който ти трябва има предлагане на това, което търсиш. А може и с времето нещата да са се променили, все пак колите ни стават все по-стари. Със сигурност фейслифта не е по-рядка.

 

Аз имах много проблеми докато намеря що-годе подходящи части. Най-напред един колега от форума ме излъга и ми прати части, които не отговаряха на това, което беше обявил, и му ги върнах.

Доколкото знам някои хора внасят хонди с цел да ги разглобят на части и да ги продадат на части, и периодично се появяват подобни обяви в съответния раздел.

Виж, поразрови се, обадаждай се по телефона и питай, не винаги всичко се пише в обявите.

Друг вариант е, ако не си го направил, ти да напишеш обява, че търсиш, и някой може да ти се обади.

 

Най-добре е да вземеш всичко от едно място (от една кола), така по-добре ще паснат, а и можеш да получиш по-добра цена евентуално.

 

Желая успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Ggd07, според мен ако имаш възможност си вземи втори фейслифтов Сивик без удар. От двете коли си събери по-добрите части в една и продай останалите части 2-ра ръка. Убеден съм, части от фейслифтов Сивик ще се продадат много бързо и ще ти възстановят инвестицията. И не знам какви наблюдения имат другите колеги, но например в момента в продавалника има над 10 Сивика 6 хеч от преди фейслифта на части и нито една след фейслифта.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срещал съм БГ сайт из нета, който предлага неоригинални всякакви части по каросерията, от фейс и от преди фейс. Примерно, калника беше нещо от сорта на 70лв., има и предни капаци. Вероятно не са поцинковани като оригиналаните, но са си боядисани фабрично, на ниво черен грунд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...