Jump to content

Recommended Posts

Проблемът е ,джанти  с гуми 195/50/15  опират в калниците при по големи дупки- по силно лашкане отзад на джаза ,при логото нямах такъв проблем .

Въпросът ми е има ли някакви по усилени пружини за джаза ,някакво решение на проблема без разни подложки,раздуване на калници и тем подобни простотии.

Ако някой е имал такъв казус нека сподели все пак как го е решил.

post-9142-0-55408000-1472450032_thumb.jpg

post-9142-0-32910000-1472450046_thumb.jpg

post-9142-0-43591500-1472450131_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! От 4 години карам Jazz-а с такъв размер гуми и никога не съм имал проблемите, за които питаш. Мислил съм даже да вдигам височината, но според мен това е оптималното за тази кола (не че не съм виждал Jazz със 17"-и, но шофорът сигурно е мазохист). Бих те подъветвал да си прегледаш окачването, защото по принцип тази колица е със здрава и стегната возия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със 17ки 215 на 40,стабилността и комфорта ми допадат доста повече от 14ките зимни.С тези стои на пътя като закована и при по-високи скорости.Преди седмица изпращах приятели на летището и се качиха 3ма едри възрастни отзад,аз и на пасажерското място още човек плюс 2 куфара в багажника.Тогава опираше в подкалниците на легналите полицай и при неравности.При нормална експлоатация само нашето семейство досега не се бе случвало от март-април месец с тези джанти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

джаза е с перфектно окачване вози като нова кола  

 

Аз съм със 17ки 215 на 40,стабилността и комфорта ми допадат доста повече от 14ките зимни.С тези стои на пътя като закована и при по-високи скорости.Преди седмица изпращах приятели на летището и се качиха 3ма едри възрастни отзад,аз и на пасажерското място още човек плюс 2 куфара в багажника.Тогава опираше в подкалниците на легналите полицай и при неравности.При нормална експлоатация само нашето семейство досега не се бе случвало от март-април месец с тези джанти.

имаш ли снимки на твоя джаз,иска ми се да го видя сниман както аз съм снимал моя защото а моя видимо се вижда гумите как стърчат навън

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за изхвърлянето зависи от ЕТ-то на джантите.Имах обява в раздела продава се,сега ще намеря и пусна линк със снимките.

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=100504

Тук не са много снимките със 17ките,но ще придобиете представа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно ЕТ-ТО е проблема при мен,не ми се иска но ще трябва да махна тези джанти.

Все пак да напиша в темата че търся огледалото на шофьорската врата с мигач и подгрев 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно ЕТ-то/офсета е проблема при теб колега, прекалено е малко/малък. Правилно си се насочил да смениш джантите. Гумите нямат вина.

Ако искаш пак търси джанти с борд, но просто офсета трябва да е по-голям. За да не изскача всичко навън...

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте реших да използвам темата за да не пускам нова да пречи излишно.

 

Джазката ми е 2ра ген. 2009г. и в момента летните гуми са 185/60/15 . Въпроса ми е ако сложа 185/65/15 ще опират ли някъде ако са на 65 ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...