Jump to content
georgie

Марка антифриз за Jazz 2002?

Recommended Posts

  Здравейте, понякога в охладителната система се чува преминаване на въздух.  Въпроса ми е следния.

Мога ли да долея антифриз, също така какъв трябва да бъде? Прочетох доста по темата и установих,

че антифризите са над 4-5 вида. Практически съвет ще ми бъде от много голяма полза.

 

 

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

И аз имах подобен проблем - този с въздуха в системата. Чуваше се в купето, някъде в таблото. Или малко антифриз, или лошо обезвъздушена система, или и двете. Ако не ти е финансов проблем сменяй целия антифриз. Моят е син в момента. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор, закупих преди малко червен чешки G12+, разредих го колкото трябва, долях около двеста грама и преля. Странното е, че в преливния съд няма никакъв антифриз. А път там си има две деления - MIN - MAX. Явно правя някаква простотия. Гледам по схемите, че антифриза се налива в дясната част на радиатора, където е капачката. Да не би да трябва да отворя разширителния съд и там да налея до ниво между  MIN - MAX? Според жената, не съм толкова тъп , но тук нещо го зациклих. Ако може давайте съвет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа, по инструкция трябва да има течност в разширителния съд между деленията на мин. и макс. Но ме предупредиха да не очаквам течността, която се е разширила и напълнила съда да се изсмуче от системата след това, както е при повечето автомобилни системи. При добре обезвъздушена система трябвало да си остане на същото ниво или леко да се повиши. Определено доста се мъчих с обезвъздушаването и често вадих течност от казанчето, бълбукането си оставаше независимо колко наливах от радиатора и вадех от казанчето. След влизане в сервиз заради сегменти колата спря да бълбука, но я обезвъздушиха както трябва и ми обясниха, че Джаз-а имал проблеми с това. Както и ако си забелязал, че двигателят има едно леко тракане, уж като клапан, ама не е, но това е друг въпрос.

Ако не спре да ти бълбука отиди при специалист. Ще си спестиш нервите и усилията. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, отворих и разширителния съд, долях и там. Но ще потърся специалист да я обезвъздуши и провери. Мисля си, че антифриза е намалял още при монтажа на газовия инжекцион. Засега не се усеща тракане на мотора. Чува се нещо като виене, но мисля, че е от скоростната кутия. Скоростите започнаха да се включват трудно.

Автомобил на 15 години, няма да става по- добре. Това е живота.  :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено тракане не трябва да има,но това е друга тема.

Най-правилно е било да долеете 100тина милилитра дестилирана вода,сега може да почне да Ви мъчи друга драма-G12 не е съвместим със другите.Освен ако не сте го били Вие сменили и да знаете какво е сипано преди това.Охладителната система на Джаз е малка,купете още 1 литър антифриз и дестилирана вода по инструкции за разреждането и ще сте по-спокоен за предстоящия сезон.

П.С.Колега  georgie и аз съм Плевенчанин може да направим мини-Джаз среща :)).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръка за марка антифриз от АТО24 /общите поръчки/ за Онда Джаз, набор 5/2005  с L12A1 ???

Защо ми се струва че преди имаше и оригинален Хонда антифриз ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не е сменял антифриза на Джазката ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя го смених в събота на джаз 2003г. 1,2 с антифриз от Бултрако. Малко трудно се развива болта на блока при смяна, но не се ли източи от там в блока остава половината антифриз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо марка, цвят ? И какво точно източиха на цвят ?

Редактирано от ИцоД

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антифриза е PRO HONDA TYPE 2 син на цвят . Антифриза го смених аз , стария беше зелен на цвят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...