Jump to content
archer

Болт на ремъчната шайба на коляновия вал

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги,някой може ли да ми даде сигурна информация на коя страна се развива болта на ремъчната шайбна на двигател F20А4? Днес го мъчих доста този болт но развиване няма. Започвам да си мисля, че е с обратна резба. Ще Ви бъда изключително благодарен за информация по въпроса.Благодаря предварително!

Редактирано от archer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва ти сериозен инструмент ,моя го развъртях с пистлет за гуми на камион :blink: първия път.Иначе нормална резба-развиваш на ляво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина са малко проблемни,напърваш със здрав ключ и тръба,не си прави експерименти с голям пистолет за камион както колегата е направил...че от там стават едни приключения...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, мерси!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз знам че се развива с удар слагаш един здрав ключ и с удар по рамото на ключа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип моторите на HONDA , са едни от малкото много малкото които работят обратно на часовниковата стрелка.Това води до мисълта,че би трябвало болта да е с обратна резба,Но НЕ Е..Изглежда странно като се замисли човек,но щом така са решили инженерите от хонда и се е доказало с годините ,че това не е проблем,значи не е проблем.Филмът там е,че лепилцето което използват е някъв японски чешит дето хич не са предава лесно,но пък и не е непобедим хаха.Решението там също е да разполагаш с прословутия огромен инструмент не си спомням кои номер беше с които да хванеш шайбата за контра и тогава вала и на ръка се развива за не повече от 3 мин.с подготовката,шибания инструмент е много лев,ние си го преспособихме от коронка минна такава на шмиргела на размер и така ,ааайде ,че много стана дано съм бил полезен,ама защото съм се блъскал с тва и ми е ясно.(не гарантирам че всички мотори на хонда са с тези данни които ти давам колега D 15/16 B сериите повечето.. казвам за тези които съм виждал).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пистолет не е сигорно че ще помогне поне при мен на ЦРХ-а не помогна, включваш на голяма предавка рамена тръби и напъваш ако не става контра на маховика при мен така се получи.Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Опитаите да държите контра на венеца на маховика и рязък удър на ключа посока обратно на часовниковата стрелка така се получи при мен но мотора ми е д серия предполагам че и при теб ще стане.успех

Редактирано от swift gti

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се получи същия проблем, така и не можахме да я отвием и се наложи леко нагряване, но наистина трябва да е премерено, за да не се получат други проблеми. След лекото нагряване се отви, но това стана във втория сервиз, който посетих, защото в първия се отказаха, а за малко и във втория да се получи същото :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нормална резба е,както са ти писали колегите.Направи си копие на оригиналния инструмент.(за D и F серията са различни заради дълбочината на шайбите)Става за 1 мин. без никакъв зор,когато имаш законтрящия ключ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги едно питане до колкото разбрах на civic 7 1.6втек 2003 d16v1 Болт на ремъчната шайба на коляновия вал се развива обратно по часовниковата стрелка така ли е ? Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обратно на часовник със стрелки, не по... :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...