Jump to content
Guest BOGIE

86si

Recommended Posts

Guest BOGIE

imam 86' CIVIC SI 12v kak da razbera kakav mie dvigatelia, chetoh v edin amerikanski site che dvigateli ot niakoi acura i rovari pasvali perfectno no otkoi rovari shtoto nemi se viarva da nameria acura tuk.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Сивик 3-а генерация ли е колата (1983-1987) ?! Казваш че е с 12 клапанов мотор - значи е такава :P Ами - обозначенията на двигателите при този модел са от стария тип, т.е. отпреди 1987-а година, където обозначението на модела на мотора са фактически (най-често) ТРИ символа - две букви и цифра - пример: "EW3" (в малко случаи САМО два са символите - две букви, БЕЗ цифра; примерно "ET"). След 1987-а година (тогава мисля че беше :P) номерацията на моторите се променя - тя вече е с 5 символа (а за Японските мотори - 4 символа): буква, цифра, цифра, буква, цифра - пример - D15B2 (Японските: буква, цифра, цифра, буква; пример - B16B). Отделно, какво представляват тези комбинаций от цифри и букви: първата буква означава дадена СЕРИЯ, от която е този мотор; следващите два символа: двете цифри означават съкратено кубатурата на двигателя (примерно "16" - 1600; "32" - 3200; "07" - 700 кубика - двигателя на Honda BEAT ;) ); следващата буква е отново някаква подгрупа и накрая, посл;едния символ - циофрата означава доопределения на дадения модел. Защото, примерно тези два мотора: D16Z5 и D16Z6 - различава ги само една цифра накрая, но става въпрос за два коренно различни мотора - и двата 1600 кубикови, но единия с ДВА разпределителни вала и 125 коня мощност, а другия - с ЕДИН разпр. вал и VTEC система за променливи фази на газро разпределението. Незнам, дали съм го обяснил точно, дано сте ме разбрали. Та - за да разбереш твоята с кой мотор е - виж си ИЛИ в талона (графата НОМЕР НА ДВИГАТЕЛ) или на табелката, намираща се в двигателния обсвг, на която са изписани номера на шаси, номер на двигател, какви маси пол. товар се позволяват на автомобила и т.н. След като видиш първите ТРИ символа които са - те означават модела на мотора, след което ги кажи ТУК и ще ти кажем какъв е твоя мотор ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

mersi mnogotipa na dvigatelia e ew4, ako pak me svetnesh i otnosno koi roverski dvigatel pasva shte e SUPER

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda
;) "EW4" е 1.5 12V PGM-Fi (от "ProGraMed Fuel Injection) - 101 коня. Този мотор е С катализатор и се е произвеждал за СИВИЦИТЕ 3-а генерация хечбек само за 1986-а и 1987-а година ;) По принцип - този мотор мисля че НЕ СЕ е слагал на РОВЪР-и. На РОВЪР 2** "Витес" от 80-те години се е слагал EW2 мотора - 1.5 12V КАРБУРАТОР - 86 коня.По въпроса който ми зададе като лично съобщение:

imam niakakvo skarcane ot otzad kogato minavam prez neravnosti misleh che e ot sedalkite no gi svalih v nedelia smazah vsichko no bez rezoltat

Значи - предполагам нестава въпрос точно за скърцане, а по-точно за потропване, от към ЗАДНО ДЕСНО колело ;) Ако е така - това е една стабилизираща щанга закачена на задното десно колело. Тази щанга влиза в дебелата тръба, минаваща през целия заден мост. Фактически, има една пластмасова (!) втулка, която е като оплътнител между щангата и дебелата тръба. След време тази втулка се разрушава - разбива се и щангата започва при всяка една вибрация да се удря директно в тръбата - което издава този звук на тропане. Това НЕ Е опасно, но самия звук - това тропане е досадно. От опит го знам, понеже на СИВИК-а (понеже ние имаме СИВИК 3-а генерация, но 4 вратка с EW2 мотор - на снимката която е ;) ) тази втулка отдааавна отдавна се е разбила и тази щанга си тропа от - има няма 5 -6 години вече :P По принцип - тази втулка би могла да се направи от нещо, но временно ще издържи - пак ще се разбие и пак ще си затропа. Сашо ОМБРЕ обаче казва че - най-добре е тази щанга да се ИЗХВЪРЛИ от там ! Тя на практика НЕиграе никаква стабилизираща рола (а само на чертожната дъска, както се изразява той ;) ) ! Аз мога да потвърдя това - понеже преди половин година откачих "планката" която свързва щангата с носача (понеже си мислех че така ще спре да тропа - УЧИ, пак си тропа) , демем вече НЯМА директна връзка и няма нищо за стабилизиране - мога да ти кажа че разлика в стабилността НЯМА ! Обаче - самата щанга НЕ Я махнах - понеже за да се извади от дебелата тръба трябва цялата главина да се махне ;) - а Аз НЕискам да пипам където ми не е работа. И все нямам време да ида при някой майстор да ми свали главината, да махне тази щанга и т.н.Междодругото - виждам и от нимката и от самия модел (CIVIC "Si") че Хондата ти е Американска/ Канадска версия ;):P Я разкажи малко повече за нея - с какви екстри е, какво - що представлява ;) Ако имаш снимки на колата - СУПЕР ! Ще се радвам да ги вида ;) А и още нещо - казваш че е '86-а година - значи си е Японска сглобката (JHM) - нали така ?! Понеже от 1987-а започват и в Америка да се правят, демек ако е произведена 1987-а и както си е Американска версия - ще си е произведена в Америка (1HG). Това по междодругото де ;) А ако не е тайна - Ти от къде си ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

Ami bashtami izbiaga v USA oshte 78ma, posle se ojeni i tova e bifshata kola na jenamy, ot chisto nova e v semeistvoto nie po princip sme honda fenove tazi mie ftora (parvata beshe 79' civic s CVCC dvigatel i 5 skorosti), bashtata imashe 2 i edna integra i jenamu 3, moga da dam tochen doclad na vsichki koito iskat da zniat kakvo se e shchupilo za poslednite 153 000mili i vapraki che jenamu e PALEN IDIOT i ia beshe karala prez pustiniata bez maslo, tova e edin alternator, edno delko i dva auspuha. minaloto liato obache edin opel se blasna v men(kolata koiato preziram nai-mnogo sled vsichko frensko i italiansko nali znaete lafa koito pravi spageti i m.... koli nemoje da pravi) ta kolata ne e sashtata ot togava na dva maistora ia karah i pak ne e opravena kakto triabva. A i chastite sa goliam problem razlikata ne e samo v farovete i migachite, vse ima neshto da ne esashtoto naprimer delkoto koeto smenih gledash go sashtoto no vakuma razlichen i tn. kato extri e dosta bedna imashe klimatik niama elektriki shtoto jenamu iskala nai lekoto kupe sashto ima i luk koito moje da se maha napalno slaga se v kalav i stoi v bagajnika. ima edna absolutno sashtata v PL kara ia niakakvo momiche pak dokarana ot USPrichinata che kazvam che ia kupih predi 2 sedmici e che sled katastrovfata mi biaha vzeti kluchovete shtoto staria se skosi iako che triabvashe da makne farove i migachi ot tam, ta nakraia triabvashe da sia kupia ot nego 1400lv(dobra cena spored men) za da mia dade.za da sam napalno tochen napravena e Sept. 85 v Suzuka zavoda na Honda spored tabelata na vratatatova e vsichko zakoeto se seshtam v momenta, moje da doida na sledvashtata sreshta i shte ia vidishA otnosno skarcaneto sie jivo skarcane edno pisklivo ot niakde otzat vatre v kupeto napravo poludiavam.

Редактирано от BOGIE

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

spored tia pichove v US dvuvalka motor 135hp ot rover pasval kato utiah si, samo triabva da se dobavi torsion bar. Koi e rovara s takav motor e goliama zagatka sashtia tozi motor e slagan na niakoi integri mislia 87godina v zavisimost ot cvetana na kapaka da li e kafiav ili cheren e 125 ili 135hp razlikata idvala ot formata na butalata i tn. no nemoga da nameria tochno modela i ghodinata na rovara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda
:P Значи - става въпрос за Хонда КОНЧЕРТО, която е първата Хонда произведена в Европа (и по-специално - в РОВЪР-ов завод). Та РОВЪР 216 който се произвежда от 90-а (ако не се лъжа) до 1994-а година е фактически с купето на Кончерто и мисля че ползва един Хондов мотор - D16A8 - 1.6 16V DOHC PGM-Fi - 122 коня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

A otnosno skarcaneto sie jivo skarcane edno pisklivo ot niakde otzat vatre v kupeto napravo poludiavam.

privet ! az iam syshtata Honda kato twoaita i syotwetno syshtoto skyrcane kato ot guma w metal ! opitai molia te ( ako oshte ne si de ) da pokarash malko ( ako moje ipo niakakwi babunki) s otkliuchen zaden kapak , misalta mi e da e otvoren , no ne chak wdignat de ,prosto drapni lostcheto za otwariane i karai i obarni vnimanie dlai pak skarca !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

ima i luk koito moje da se maha napalno slaga se v kalav i stoi v bagajnika

Люка на моята е същия - даже и калъфа го имам ;);), но като цяло това ми изглежда доста глупаво от една страна - да свалящ целия люк за да искаш по-силно проветрение ;) Никога не съм карал в подобно "състояние" да го нарека ;) Обаче - поне моя люк по металния кант е прогнил целя горкия :P и отстрани гуменото оплътнение се е свило от слънцето и влиза вода или по-точно влизаше, понеже Аз така да се каже одебелих оплътнението като го минах с двойно лепещо тиксо и така веже НЕвлиза вода ;););) А - ти имаш ли пластмасовия сенник, който фактически се закачва за 4-те планчици които са на люка ?! Аз този сенник го нямам за съжаление ;) :-(PS: Имаш ли снимки на колата ?! :P;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

A otnosno skarcaneto sie jivo skarcane edno pisklivo ot niakde otzat vatre v kupeto napravo poludiavam.

privet ! az iam syshtata Honda kato twoaita i syotwetno syshtoto skyrcane kato ot guma w metal ! opitai molia te ( ako oshte ne si de ) da pokarash malko ( ako moje ipo niakakwi babunki) s otkliuchen zaden kapak , misalta mi e da e otvoren , no ne chak wdignat de ,prosto drapni lostcheto za otwariane i karai i obarni vnimanie dlai pak skarca !
mislia che moje i tova da e da znaesh shte go proveria oshte tazi vecher na tragvane ot rabota, sega kato se zamislia mai che kapaka liaga na edni gumi ako ne me laje pametta ako e ot tova oshte utre shte gi namaja s teflonova gres.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

a mislish li che e vazmojno tozi dvigatel da pasne na men mi se struva prekaleno kasen model za tova, no meje i da gresha utre shtom doida na rabota shte se razrovia iz US sites da vidia imali nikakva info, tozi daje moje i da pasne i na tvoita kola.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

za moe nai goliamo sajalenie plasmasovia sennik go zatri niakade JENATA IDIOT oshte predi desetina godini, shte she da mnogo iako sega shtoto slanceto liatoto moje da te podludi.sajaliavam bratche no snimki niamam no izglejda tochno kato tazi na AVATARAmi dori i halogenite sa pochti sashtite s malkata razlika che prednicata e vse oshte samo kitosana bez da e boiadisvana

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Ами, виж сега - на CRX 1-а генерация (1983-1987), която си е фактически на базата на СИВИК 3-а генерация се е слагал ФЕНОМЕНАЛЕН мотор - ZC1, който е 1.6 16V (ако не се лъжа, това е ПЪРВИЯ Хондов 16 клапанов мотор слаган в автомобил) DOHC PGM-Fi - 125 коня ! Този мотор се е слагал И на ИНТЕГРА 1-а генерация (1985-1989). За сведение - капана на клапаните на ZC1 мотора е КАФЯВ на цвят ;) Скивай снимката на CRX 1-а генерация с въпросния мотор:

Публикувано изображение

 

Но, незнам ZC1 да е слаган на РОВЪР !

Та, не е проблем ZC1 да се сложи и на СИВИК 3-а генерация - това е почти еднаква кола с CRX 1-а генерация. Само че е много разправия според мен да вземеш да сменяваш моторите. Той даже Stass преди време беше се навил да смени оригиналния си EW4 на своя СИВИК именно с ZC1 ;):P

 

А иначе, ето Хонда КОНЧЕРТО с мотора D16A8 (122 коня):

Публикувано изображение

Капака на клапаните е черен ;)

 

PS: лепиш фолио за стъкла на люка и пей сърце ;) Иначе, признавам си - слънцето те изкарва извън нерви :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

abe bratche ti si TZAR da znaesh, BRAVO ti sigorno imash strahotna baza danni, zavijdam ti napravo (blagorodno, sirech bez zloba)I dvata dvigatelia izglejdat pochti ednakvi no nali znaem che neshtata ne sa vinagi takiva kakvito izglejdat, koi ot dvata spored teb shte stane po dobre na moita kolica, ne mislia da go pravia oshte utre no mojebi liatoto ta oshte ot se ga sabiram info.chao za sega :P utre sam na rabota ot 07:30 do 18:00 ako iskate da prodaljim diskusiata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest fenut

Otnosno Honda Concherto.Varianta na Rover e seria 200/400Proizvejdat se ot 89 do 95 godinaProizvejdat se sus slednite dvigateli:D14A1 SOHC 75k.cD15B2 SOHC 16V 90k.cD16Z2 SOHC 16V 112k.cD16A9, D16A8, D16Z4 DOHC 16V 122k.c(ne predendiram che danite sa absolutno tochni)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stass

ebasi,Aleks, az pyk imam wyprosniat kapak za shibedaha i nikoga do momenta ne sam go slagal :P .mnogo mi e got kato vijdam ot gore sfetofarite kogato zastana mnogo naprad za da sam gotow da se rezna s tozi do men :P ta vij sega, ako choweka na kogoto shte ia prodawam ne go iska, shte ti go dam ! za men lichno toi e napalno izlishen :-)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Otnosno Honda Concherto.

Varianta na Rover e seria 200/400

 

Proizvejdat se ot 89 do 95 godina

Proizvejdat se sus slednite dvigateli:

 

D14A1 SOHC 75k.c

D15B2 SOHC 16V 90k.c

D16Z2 SOHC 16V 112k.c

D16A9, D16A8, D16Z4 DOHC 16V 122k.c

(ne predendiram che danite sa absolutno tochni)

:P

 

Само да допълня - предлаган е и също така D15Z1 - 1.5 16V PGM-Fi SOHC VTEC-E - 90 коня !!!

 

А иначе - D16Z2 някъде го дават и 115 коня, а D16A9-ка си е 131 коня. Но - айде ся, подробности ;):P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

koi ot dvata spored teb shte stane po dobre na moita kolica

ZC1 със сигурност ;) Все пак, както вече казах - разликите по отношение на шаситата между CRX 1-а и CIVIC 3-а генерация са незначителни. Но все пак - не съм Аз компетентен да говоря с точност ;) Нека компетентните органи :P:P си кажат мнението.PS: имай на предвид че само с "гол" двигател няма да се разминеш. Ще си трябва и скоростната кутия и електрониката която командва инжекциона - абе въобще - заниамавка голяма си е. А като се замислиш - дали си заслужава парите да се набута по една стара кола по този начин ?! Дали не е по-добре старата и "слаба" (защото колата въобще си не е слаба ;) ) да се продаде, а да се вложат още пари за нещо хем по-ново и по-яко ?! Незнам, всеки си има начин на мислене, но все пак ... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

Dobri i Loshi novinidobrata e che skarcaneto izchezna, a kolko shtasliv ;) me pravi tova mje da go razbere samo koito go e chuval skarcaneto :P loshata e che kakto si stoiah na krastovishte to snoshti azvenash farovete mi pochnaha da majdiat ;) i sled okolo 30 sekundi sami se opraviha NIAKAKVI IDEI????? :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

loshata e che kakto si stoiah na krastovishte to snoshti azvenash farovete mi pochnaha da majdiat :P i sled okolo 30 sekundi sami se opraviha NIAKAKVI IDEI????? ;)

Е нали сам казваш - че от самосебе си се е оправило. Значи - няма проблеми според мен :P;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

PAK PROBLEM, MOLIA ZA SADEISTVIEizgoria mi halogena na edinia far ima li niakoi predstava ot koia kola prodavana v evropa shte pasne halogena, v vsichki magazini vdigat vejdi i vikat che takava krushka ne sa vijdali.neznam kak da ia opisha markata e Sivania napravena e v USA i navmesto dae s mashki ktacheta moite kracheta sa na jaka a crushkata e s dupki :P POMOSHT, HELP i tn.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie

Фактически, има една пластмасова (!) втулка, която е като оплътнител между щангата и дебелата тръба. След време тази втулка се разрушава - разбива се и щангата започва при всяка една вибрация да се удря директно в тръбата - което издава този звук на тропане. По принцип - тази втулка би могла да се направи от нещо, но временно ще издържи - пак ще се разбие и пак ще си затропа.

Ако дадете подобна втулка или поне скица с размери, мога да я направя от полипропилен - ще изкара повече от оригиналната. Не мисля че инженерите на Хонда някога са слагали нещо излишно в коя да е кола ;-))) Което естествено не значи че не може да се "съкрати" щангата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...