Jump to content
J's Racing BB8

Покупка на прелюд 4 генерация.

Recommended Posts

Здравейте!

Мисля вече да сменя сивика с друга и съм се насочил към прелюд 4-та ген.Трябва ми информация относно колата или по точно какво трябва да гледам при огледа.

Като цяло какво мога да очаквам от прелюда.Как е возията спрямо сивик 5 ген.обезшумена ли е по добре,и най-вече ме интересува как е вървежа на 2.0 и 2.3.Тук някъде бях,чел че 2.0 до 100 върви на равно с Д15.По баирите среща ли трудности?С изпреварването как е?Карам сивик 5 ген Д13б2-стабилна е,друса,не е обезшумена,и като трябва да изпреваря някои не е много приятно,

Че е двуместна и че няма място отзад знам.За разхода също знам,че не е от икономичните но ме интересува каква е разликата в разхода на 2.0 и 2.3 двигателите,ако е минимална да търся по големия двигател.Това е за сега ако има друго ще питам пак :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карам 4 ген h22 70% градско и 30% извънградско от 10,1 на 100 до 10,4 на 100 ми е стигало това е за Германия карам с 18 джанти не бих избрал 2.0 прелюда тежи 1300 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Гледай за ръжда на задните калници към бронята и купето,също по праговете(сигурно има пластмасови кори отгоре) и по ъглите на шибедаха. Също леко потегляш и спираш да чуеш дали няма чукания от рейката. На х23 редовно 3та предавка хърка и влиза трудно при превключване на по високи обороти. Също ако е х23 (особено нов внос)- често главата е крива и е за смяна на гарнитура.... 

2.0 мотора - сигурно ще е доста по-читав от х23, вярно по бавничък е.....

ps. разликата във харченето м/у 2.0 и 2.3 е минимална...

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в други теми четох,че х23 е малко по проблемен от другите.Като цяло май ще трябва да търся най-запазения независимо с кой двигател е.

По добре ли е да търся от Германия или да е от тук?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси кола от тук,защото ще можеш да я видиш и пробваш.Най-добрият вариант е Н22,но и Н23 да вземеш ще останеш очарован.Търси версия с 4ws.Едно време аз се спрях на Н23-ка.Купих я от Швейцария с 4WS,климатик,автопилот и там други шукарийки.Абе като се замисля това си остава любимата ми кола.Успех с търсенето!

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как е от към возия спрямо сивик 5 ген хеч?И още един страничен въпрос.Как върви цената на данъка за трите двигателя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених Сивик D15B2 с Прелюд F20A4 преди три години. Считай, че ще те радва и най-малкия двигател. Прелюда вози доста по мазно в сравнение със сивика. На баирите също не умира. Изпреварването стана удоволствие, преди това и аз се мъчех при изпреварванията. Проблеми с двигателя до момента не съм имал абсолютно никакви. Единственото което създаваше проблеми от самото начало  беше главното реле(всичко се оправи с едно пълно презапояване), дори си мисля, че предния собственик нямаше представа, че оттам колата имаше проблем с паленето.  Ръжда имам само на задните вежди и една язвичка на шибидаха. Разхода е голям сравнен със сивика, извън града не пада по-малко от 8-9л, в града е 12-13л бензин. Данъка варира между 105-115лв в зависимост дали ще го платиш с отстъпката. За мен 4 ген прелюд си остава колата с уникално приятна форма за възрастта си.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги може да се разходиш до Варна да погледнеш един H22. Само звънкай или пиши преди това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да ми разясни фейслифта на прелюд.Или по точно гледам,че някой са с цял фар и лупи други с отделен мигач,кои имат плазмения километраж и подлакътника с ръчната до скоростния лост?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега!

Аз карам прелюд 2.0i 133hp F20A4 и за конете си колата е доста пъргава, а с баирите и изпреварването няма да имаш никакви проблеми.Моя прелюд в града ми гори 12/100, а извън града 7/100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...