Jump to content
Jappower

Проблем с D16Z2

Recommended Posts

Добър ден колеги . Карам хонда сивик мотор D16Z2 . Проблемът е , че колата гори масло . За 1000-1500 км съм налял повече от 800 грама . Допитвам се до хора ''майстори'' едни казват това е нормално за хонда , други казват , че това е адски много . Също така колата неможе да върви . Като казвам не може да върви имам в предвид ( 160км и е макса ) , а доколкото знам хондите са високооборотни . Въпросът ми към вас е дали със смяна на гумички или сегменти проблемът ще се оправи . Или моторът е за основен ремонт . И ако е за такъв колко горе-долу ще излезе като сума . Или е по добре , да сложа друг двигател вместо да се занимавам .Какво бихте направили вие при тази ситуация. Ако може по запознатите да коментират . Благодаря предварително :)

Редактирано от Jeko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то основния ремонт не се ли състои общо взето в смяна на сегменти и гумички... е, и някои друг лагер... Сумата зависи от частите и "майстора" казвам едно число ей така във въздуха... около 700 лева. Друг мотор аз не бих сложил ако наистина положението не е трагично (крив, спукан блок или друго), защото не е сигурно, че мотора който ще вземеш не е на същия хал като твоя. Ако вложиш парите в ремонт поне ще си знаеш, че всичко ти е както трябва, а и колата няма да остане вечно твоя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е но ''майсторите'' ми казват , че може да е и за шлайф на цилиндрите и ми каза една сума от 1500+ за ремонта . Това нормално ли е .... ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия майстори да не правят ремонт на Legend V6   :punch:   Взимай си сегменти и едни гумички сегменти сменяй гарнитурата на главата и изкарваш 10 години  ..... :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си стигнал до тук,то отиваш на отваряне на мотора.

Ние тук не сме шамани да ти кажем какво му е състоянието,

всичко е въпрос на мерене и от тук нататък се търси решение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е че никой не може да ти каже колко ще струва преди да се отвори мотора. Може само да се предположи. Реално ако цилиндрите и вала нямат износване се сменят само лагерите (ако са за смяна), сегментите, гарнитурите и гумичките на клапаните. Тия майстори дето искат да правят шлайф на цилиндри по-добре ги остави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...