Jump to content
велизар

Разглобяване панела на парното. Акорд 5-та

Recommended Posts

Здравейте колеги!Пак се обръщам към вас за съвет.Вчера след опит да завъртя врътката за парното на топло се оказа че се завърта до половината,и към топло не иска.Сякаш нещо пречи на клапата да обърне на топло.Някой знае ли как се разглабя, и сблъсквал ли се е с подобен проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглобявал съм на стария ми Акорд, за сменям крушки. Не си спомням много подробно, но не беше много сложно. Няколко видйки и щипки. Махаш топката на лоста за скорости с кожата. Дърпаш цялата средна конзола назад, не нагоре, защото ще счупиш едни дълки шпилки със щипки в горния край. Много важно! Преди да издърпаш конзолата трябва да откачиш жилата. Те се достигат от отсека над краката на шофьора. Първо погледни там, какво се случва, когато въртиш врътките. Може там нещо да заяжда. Жилата излизат заедно със цялата конзола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да го разглобиш провери дали не ти заяжда кранчето за парното което задържа жилото а то пречи да завъртиш врътката.

Редактирано от росенKN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пред краката на пътника само че под предния капак.Управлява се от жило.Жилото е над педала на газта.Откачането му е лесно много.Откачаш го и пробваш врътката.Ако имаш затруднения имам и снимки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Аз да се включа имам подобен проблем отново на такъв акорд обаче е на врътката за това къде да духа отново се завърта до половината. Жило ли е причината или нещо друго. Благодаря предварително.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно е да се каже така,но има опция да е презацепено жилото бронята му е на щипка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Ами врътката се пооправи от самосебе си като от студено към топло го преодолява с с леко запъване.Напоследък нямах никакво време да му обърна внимание и ако пак направи проблем ще погледна нещата които сте описали.Благодаря ви за отговорите.

Редактирано от велизар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 2 ръце съм вече за кранчето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...