Jump to content
doublesho

СД-то ми не работи Хонда Джаз

Recommended Posts

Здравейте, днеска си купих Хонда Джаз 2002 година, мн съм доволен мисля, че уцелих на кола обаче нещо немога да се справя със СД-то.Като дам на контакт всичко си зарежда показва, е включено обаче нищо не свири не ми дава да търся никакви станции, като пъхна СД същата работа. Моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем ако може да ми помогне или поне да ме насочи. Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! Да ти е честита колицата и много безаварийни километри с нея! Проблемът с аудиото при Джаза-а не е от вчера, във форума има достатъчно теми, мнения, коментари и решения относно този проблем, само трябва да потърсиш и да прочетеш! Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка. Със здраве да я караш. 

 

Ако проблема при теб е нерешимия проблем с аудиосистемата при този модел Джаз, имаш следните възможности:

1. Закупуване на друга такава, от автомобил за части например

2. Закупуване и монтаж на панел който ще ти позволи да сложиш друга афтърмаркет аудиосистема

виж следните теми: 

Тема 1

Тема 2

    В този случай обаче, някак си се разваля естетическия вид на таблото. :)

3. И Активиране на AUX функцията.

Според мен ако не намериш изгодно друга аудиосистема, това е най-добрия вариант. Аз също съм го направил, макар (да чукна на дърво) да нямам проблеми с аудиото.  Звукът от там е като, че ли по-добър от цд-то и радиото.

Виж тази тема от 4-ти пост

 

Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблема е за вариант 1, тъй като симптомите са класическите за тотално забило радио на джаз, на мен не ми се случи докато бях собственик на модела, но от многото четено и по английските форуми проблема е сравнително често срещан и не подлежи на ремонтиране, дори и да изкара аух вход ням как да прехвърли радиото към аух източник на сигнал. Вариантите са или втора ръка за 30-40лв. или поне 200лв за панел на таблото плюс универсално радио.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ми е подобен, да не кажа същият - пускам радиото на екрана се появява 1FM   0, и до тук (колата е от 2002 със CD).

От Хонда.бг ми искат 60 лв за диагностика и 1 000 за ново радио, вероятно от сегашното нищо не става (язък за мераците на Соичиро Хонда да предложи на хората най-качествения продукт на света).

От тази и други теми по въпроса не стигнах до никакво решение по ремонта или възстановяване (връзките към Тема 1 и Тема 2 не работят).

Ако някой има информация, моля да ме информира от къде се закупува панел за универсално радио?

 

 

А, да! Откачих акумулатора, за да се занули всичко. Радиото не иска код за активиране/разблокиране. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...