Jump to content
Jess

Филтър за купе (климатик)

Recommended Posts

Колеги, някой може ли да помогне как точно да намеря къде се намира филтъра на купето (климатика)?

 

Искам да го подменя, но не намирам къде е...

 

post-23445-0-57249500-1498641754_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Знам тази тема, но при моята кола не виждам изобщо къде стои филтъра. Заради това съм публикувал и снимка. Дори почвам да си мисля, че изобщо няма. А всъщност има климатик колата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много вероятно моята да е точно така... Гледах, чоплих... Изобщо няма къде да влезе този филтър. Нищо не се разглобва, нищо не се отваря, нищо не се издърпва...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолега, филтър купе нямаш. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помощта! Тъпо, но факт... :blink:

 

Някой знае ли от къде ще е по-лесно да достигна дунапрененото филтърче на отвора над вентилатора? Имам предвид, дали трябва да се сваля кутията с вентилатора за да го извадя отдолу към купето, или мога да го достигна и от горната страна под кората на чистачките. Набито е с прахоляк и ми се иска поне него да изчистя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, но чак толкова едва ли ще се заигравам. Просто ще се опитам да почистя дунапренчето на входа на въздуха към купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той няма слот за филтъра, доколкото виждам. Иначе 6 ген. японка нямат филтър дори и да имат климатик. Аз си взех рамка и филтър от СRV, но имам слот, където филтъра влиза перфектно. На тази снимка не го виждам, обаче.

Сигурен ли си в това което пишеш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята японка си има фабрично филтър. Хеч 98.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 генерация има и с филтър, и без. Моята допреди 1 година нямаше климатик и си имаше филтър. Сега е с климатроник и пак си има филтър.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очевидно моята е без филтър. Сега имам един нов излишен филтър за купе FILTRON. Ако някой го иска да пише на л.с. да се разберем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята има, там се намира и се сваля металната планка за да се подмени...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз търся филтър. От твоята тема се сетих да погледна моя , оказа се много мръсен и е за смяна. Аз съм с англичанка 1,5 аеродек 98. Как да го измислим, от София съм, а ти?

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София не се ли продават филтри?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, прадават се, но ако може да се помогне на колегата, защо не? Нали хондаджийте трябва да си помагаме. Ако някой знае, дали от от 6 генерация японка ще стане на аеродек 1,5 витек 98 филтъра на климатика?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Той няма слот за филтъра, доколкото виждам. Иначе 6 ген. японка нямат филтър дори и да имат климатик. Аз си взех рамка и филтър от СRV, но имам слот, където филтъра влиза перфектно. На тази снимка не го виждам, обаче.

Сигурен ли си в това което пишеш?

 

И моята е с филтър-> 6-та хеч 97г.,за това  го питах колегата.

Като не е сигурен в нещо да не обърква незнаещите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той няма слот за филтъра, доколкото виждам. Иначе 6 ген. японка нямат филтър дори и да имат климатик. Аз си взех рамка и филтър от СRV, но имам слот, където филтъра влиза перфектно. На тази снимка не го виждам, обаче.

 

Дали нямат? Аз имам филтър купе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moя е на същото място, ама имам една черна пластмаса която закрива бялата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, това моето е изгубена кауза. Няма филтър в тази кутия. Рових и търсих къде ли не, но просто няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се отчайвай. Аз на твое място, щях да изрежа с макетно ножче кутията, между първите две ребра(от дясно наляво- погледни снимката с филтъра ), като предварително си купя филтър с пластмасова рамка. Оригиналното капаче е лесно за дублиране, от плоска пластмасова заготовка, или метал- една ивица, която се закопчава в двата си края, по много елементарен начин. Със сигурност ще е добре да се отвори в този учасртък, защото и с филтър, в дъното е гмеж, дори чистих и турбината миналата година и беше ужас.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...