Jump to content
H22_turbo_Vtec

Всичко за civic 8 / Технически дискусии

Recommended Posts

Темата може да стане доста добра.Пазете я и се старайте малко.С оглед на размножаването на колегите и стареенето на модела според мен се налага да има и такава тема.Аз имам няколко въпроса, така че аз ще започна.1.Как се сваля предната броня?2.Може ли да се смени само престилката без да се пипа бронята?(Ако си намеря такава от Тарп Р,С)3.Дизела има ли вариант да се кара с друго масло?Далеч съм от мисълта, че хонда правят най-добрите масла та дори и за техните двигатели.4.Кой се занимава с чипове за този двигател.Впечатления и цени?Сещам се за още много, но за сега стига.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Интересна тема за собствениците на Сивик 8 ген. Надявам се да се разширява :). На въпросите:1.брони всичко е на пластмасови нитове и видии - трябва да се внимава при демонтаж!2.може - пак внимателно има пластмасови щипки, нитове и видии.3.може да се кара със всяка марка, само с подходящия вискозитет, а за дизел с ДПФ е по-специално за да не се запуши филтъра. Моята е бензин 1.8 и съм с Шел 5w40.4.потърси в гугъла - за дизела с турбо възможностите са по-големи. Пример чип тунинг.Не знам само колко ще издържи съединителя и маховика :huh:.

Редактирано от wasp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли мнение за свещи на R18A2 - Denso или NGK, или някаква друга марка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема направо умря..........:(, а мисля, че може да е много полезна на всички с 8 ген. Сивик. Все пак вече излезе девета, повечето купени нови излязоха от гаранция, започнаха да се търсят доста и като втора употреба /повечето питат за дизел:huh:/. Сигурно има вече 100 човека във форума с такъв Сивик, пък тука никой не пише.........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли мнение за свещи на R18A2 - Denso или NGK, или някаква друга марка?

NGK - IZFR6K11S. :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, мой приятел кара 8 ген. 2007 2.2 CDTI TypeS. Вчера му останало малко гориво и на таблото светнал надпис PGM-FI Check Engine. Напалнил я до горе но все още свети. Как се ресетва тази грешка, както и той казва, че има чувството, че му придърпа на ниска скорост. Някой ако се е сблъскал с ткъв проблем :)Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един въпрос...Зет ми вчера обслужи за първи път 2.2 CTDI и веднага след обслужването борд компютъра започна от 6.7л/100км да показва между 8 и 10 литра разход на 100км. Сменяно е само въздушен, маслен, горивен филтър и ремъка. Колата нема никакви грешки и върви както преди. Възможно ли е изобщо да даде толкова голям разход? :blink: И дали просто от откачането на датчиците покрай филтрите да се е шашнал някой?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, мой приятел кара 8 ген. 2007 2.2 CDTI TypeS. Вчера му останало малко гориво и на таблото светнал надпис PGM-FI Check Engine. Напалнил я до горе но все още свети. Как се ресетва тази грешка, както и той казва, че има чувството, че му придърпа на ниска скорост. Някой ако се е сблъскал с ткъв проблем :)Поздрави

Този проблем едва ли е от ниско ниво на горивото. Ако е малко горивото на 8 ген. на таблото светва друг сигнал. Това което ти показва - мисля, че трябва да посети сервиз и там закачане за диагностика. Понякога новите модели с много електроника се бъгват и след изчистване на грешката софтуерно се оправят. Дано да не е нещо по-сериозно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите :)1.МП3 то има ли аукс кабел за усилвател, че искам да си сложа няква компактна активна касичка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря за отговорите :)1.МП3 то има ли аукс кабел за усилвател, че искам да си сложа няква компактна активна касичка.

няматрябва да си вземеш такава с хай левъл входове и да се закачиш за линията към задните говорители.Другия вариант и със джуджавка :) Редактирано от mаrto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариант и със джуджавка :):huh: което ще рече?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Line Output converter.LOC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предвид задължителното каране на фарове през деня, някой слагал ли е DRL LED на Civic 8 ген. хеч. Предницата е доста специфична и питам има ли някакъв специален кит за модела или трябва да се пригажда нещо.........:huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предвид задължителното каране на фарове през деня, някой слагал ли е DRL LED на Civic 8 ген. хеч. Предницата е доста специфична и питам има ли някакъв специален кит за модела или трябва да се пригажда нещо.........:huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този клип го намерих преди няколко дни, ама никъде не открих къде се продава показания кит или нещо друго подобно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. -2. -3. Аз карам с 0W-30 на Мотул. Споделила съм ..и не експериментирам...4. Не ме вълнува.Относно индикатор chech system ( engine) при мн. ниско ниво на нафта, може би трябва да се обезвъздуши горивната с-ма. Това е един от индикаторите.При Civic 2.2 CTDI няма ремък, а верига.Смяната на маслен и въздушен филтър не е свързана с откачане на датчици, единствено при смяна на горивния, може да се наложи обезвъздушаване.За четири години не ми се налагало да чистя грешки.:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Търся си резервна гума, защото фабрично е с един кит, който съответно липса в колата, а без резервна гума не е много подходящо да се кара.Някой може ли да помогне от къде мога да си намеря оригинална резервна гума за Сивик 8-ма генерация 2.2 CTDIСъщо така знае ли някой как мога да си включа външен източник към фабричното CD (например IPHONE, IPOD и т.н).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, мой приятел кара 8 ген. 2007 2.2 CDTI TypeS. Вчера му останало малко гориво и на таблото светнал надпис PGM-FI Check Engine. Напалнил я до горе но все още свети. Как се ресетва тази грешка, както и той казва, че има чувството, че му придърпа на ниска скорост. Някой ако се е сблъскал с ткъв проблем Поздрави Това е от некачествена нафта !!! от ОМВ като сипваш така става,от опит го казвам. решението е да кара извън града и да изгори някаква част от него и ще огасне сама.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При някой да се е получавала следната ситуация:Като запаля сутрин колата на инфо дисплея се появява знак спираки с удивителна и изпиуква веднъж. Заедно с този сигнал светват и лампите на АБС и ЕСП, всичко е за секунда - две и после угасват. Спирачна течност имам, ръчната е спусната, спирачките държат, АБС и ЕСП работят, от какво може да е ............:huh: Не го прави при всяко палене, а само сутрин и то не всеки път.

Редактирано от wasp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При някой да се е получавала следната ситуация:Като запаля сутрин колата на инфо дисплея се появява знак спираки с удивителна и изпиуква веднъж. Заедно с този сигнал светват и лампите на АБС и ЕСП, всичко е за секунда - две и после угасват. Спирачна течност имам, ръчната е спусната, спирачките държат, АБС и ЕСП работят, от какво може да е ............:huh: Не го прави при всяко палене, а само сутрин и то не всеки път.

Що не погледнеш в мануала.Ако не една диагностика ще каже какви грешки има записани Редактирано от mаrto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой сменял ли е акумулатор на Сивик 8 ген. бензин и какви впечатления имате от различните марки акумулатори. Моля за съвет предстои ми смяна. Също така да питам - няма ли възможност софтуерно да се пуснат дневни светлини при паленето. Миналата седмица на Голф 5 извършиха тази процедура за една минута, за съжаление човека нямаше софтуер за Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,някой може ли да сподели, на 8 генерация хечбек 2.2 спорт, дали фаровете са с лупи или не! Фабрично модела е без ксенон, този който аз имам. Не съм се интересувал, но сега се сетих да попитам.Мисля да си сменя крушките и се чудя дали да не и сложа ксенон кит или не си заслужава. Не съм привърженик на не фабрични глезотий, затова се чудя или просто да си сменя крушките с Osram Nightbreaker Plus или Osram Silverstar?Някакви наблюдения на тези крушки или пък ксенон китове за този модел?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При някой да се е получавала следната ситуация:Като запаля сутрин колата на инфо дисплея се появява знак спираки с удивителна и изпиуква веднъж. Заедно с този сигнал светват и лампите на АБС и ЕСП, всичко е за секунда - две и после угасват. Спирачна течност имам, ръчната е спусната, спирачките държат, АБС и ЕСП работят, от какво може да е ............:huh: Не го прави при всяко палене, а само сутрин и то не всеки път.

Вече съм с нов акумулатор Yuasa и всичко се оправи. :DКато почне да остарява акумулатора при палене напрежението пада и електронния блок на ЕСП и АБС отчита грешка, явно е доста чувствителен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз, предстои ми покупка на Сивик 8ген. 1.8 V-Tec, интересува ме да ли е с ремък или верига. За дизела съм чувала че е с верига, но за бензина незнам :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С верига е.:thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,какви са размерите на дисковете за Сивик 8 ген. 2.2 дизел. Интересуват ме най-вече задните дискове. Размер, винтилирани или не и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните са 260 мм диаметър , невентилирани.Ето ти линк с размерите My link

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос към Marto, някъде четох, че си ползвал въздушен филтър KN. Какви са впечатленията от този филтър, как се поддържа, на колко километра се чисти и има ли осезаема промяна в работата на мотора. Ако и друг е ползвал такъв на 1.8 от осма генерация, моля да сподели, може и на лични.:honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си взех колата от сервиз и се оказа че са ми сваляли акумулатора да го заредят защото са оставили колата една вечер с включено осветление в купето. В момента много странно но не ми работи функцията на ел.стъклата за auto както и не мога да управлявам дясното предно стъкло. А до момента на оставяне в сервиза всичко беше ок. Може ли да е някои бушон или някаква настройка? Някои имал ли е сходен проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има процедура да си обучиш ел стъклата, нещо от типа натискаш нагоре и задържаш или обратното , бяха ми го обяснявали по повод съшата случка в бултрако. Ама непомня , някъде в офиса ми остана рководството на Англиийски, ще проверя. Другия вариант е да питаш при дилърски сервиз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос към Marto, някъде четох, че си ползвал въздушен филтър KN. Какви са впечатленията от този филтър, как се поддържа, на колко километра се чисти и има ли осезаема промяна в работата на мотора. Ако и друг е ползвал такъв на 1.8 от осма генерация, моля да сподели, може и на лични.:honda:

Като го сложих и ми се стори Уау, по добър респонс , приятен тембър, даже ми се стори да върви повече:)След 5000 км трябваше да ходя на годишно обслужване и си върнах хартиения заради гаранцията. Като ми го смениха с нов хартиен ефекта същия....Просто стария хартиен филтър е бил зацапан.Генерално освен звука малко друг ефект според мен няма. Така и седи в офиса барабар с к-т препарати на К и Н - масло и препарат за изпиране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързото съдействие, тази сутрин прочетох сервизната книжка и обучих стъклата. Вече всичко е ок. Само да попитам когато не съм увеличил осветлението на таблото до максимум, при включване на светлините осветлението на таблото се намаля. Когато съм увеличил усветлението на максимум го няма това нещо. Нормално ли е или е нещо от това че ми е бил паднал акумулатора?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели, жена ми има осма генерация 1.8 бензин и при поредната смяна на гумите направих реглаж при което се установи, че тампоните на задния мост са "тръгнали", след което веднага се обърнах към магазини за авто-части и бях изумен от факта, че такива тампони не се предлагат и проблема се решава със смяна на целия заден мост. Ако някой е имал такъв проблем нека сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,налага ми се да подменя батерията на централното заключване в ключа на Сивика ми. До колкото разбрах модела на батерията е СR1616, но това което ме притеснява е че май след това трябва да обуча ключа имаче няма да работи нормално самата аларма.Някой може ли да помогне с малко инфо, налага ли се такова обучение, как точно се прави, за да знам дали да е подменям сам или да посетя сервиз на Хонда.Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батерията ми я смени един познат, който монтира аларми.Не го е записвал на училище. :D/>:D/>:D/>Сменяй смело.;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес отидох да сменя батерията, но като е замериха ми казаха че е идеална, била над 3 незнам какво си и не била за смяна. Но все пак когато ключа е бил н топло си отключва без проблем, а когато постои малко на студено отказва да работи, аз все пак си мисля че е от батерията и може би утре ще в сменя вече. А колкото до обучението наистина се налага обучения на ключа, защото вторият ми ключ който до момента не е ползван никога не работи, защото трябвало да се обучи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като купих моята точно втория чисто нов ключ не работеше.:(/>След смяна на батерията и проработи.:zen:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,някой да е сменял заден габарит, но този който е в задния калник, а не в багажника. Нещо не мога да разбера как да го сменя, не виждам да има някакви пластмаси от който да стигна до този габарит или пък мигач.Ако някой е сменял и знае как става моля да сподели.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързото съдействие, тази сутрин прочетох сервизната книжка и обучих стъклата. Вече всичко е ок. Само да попитам когато не съм увеличил осветлението на таблото до максимум, при включване на светлините осветлението на таблото се намаля. Когато съм увеличил усветлението на максимум го няма това нещо. Нормално ли е или е нещо от това че ми е бил паднал акумулатора?

Би ли споделил, а и не само ти ако и други знаят, какво е това обучение на стъклата? (просто книжката ми е на италиански и....)Ако става въпрос за "AUTO" свалянето и вдигането цялата работа не е ли от това дали ще го натиснеш/дръпнеш до края?Преди да си взема сегашната HONDA карах 6 години NISSAN Almera. При него като натиснеш/дръпнеш бутончето за отваряне, леко(не до края) свалянето/вдигането на стъклата става докато до държиш - т.е. като го пуснеш спира. Обаче ако го натиснеш/друпнеш още малко усещането на пръста е като че минава някакъв момент на заяждане и тогава се сваля/вдига целият прозорец и без да го държиш.Е на HONDA-та го усещам, а и май работи по същият начин.HONDA-та е 2.2 i-CTDI 2006-тамерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Карам и аз такъв сивик.Имам странен проблем и ще се радвам много ако ми помогнете.Та проблема е следния.Само на 4-та предавка,след като натисна колата,стига до 3000 оборота,след което оборотите падат на 2500 и колата започва да набира доста по - мудно.Това всичкото се случва без да отпускам педала на газта.Пробвах на 2,3,5 и 6 предавка,набира до края,но на 4,стигне ли 3000 оборота,връща си ги на 2500 и после иди набирай ... Някой да е имал подобен случай?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...