Jump to content

Цялата активност

Този поток се обновява автоматично     

  1. Последният час
  2. все си мисля,че не сме дорасли за електрики
  3. Днес
  4. Обухме клеберките. Доволен съм от резултата. С малко подобрение на работното пространство, инструментариума и техниката джантите могат да се бълват сравнително бързо.
  5. според този калкулатор 15 на 5.5jj са стандартните джанти, намирам искам да сложа 15 на 6jj на ет45. Дали би имало проблем?
  6. @trc21 Ако наистина няма харчене на масло за тези 8500 км не сменяйте сегменти,то едното от предназначенияте на тази смяна е спиране разхода на масло. Това за наклона и потеглянето не го схванах може да го до обясните,няма общо с ремонта. При подаване на газ пак ли потегля колата назад,може би трябва да споделите проблема с майстора да му го покажете,това да не е признак на заминаващ съединител,трябва да се тества.При заминаващ съединител скоростите пребуксуват но при 3та и 4та в началото.
  7. Пътувам почти всеки ден по 120 км. (по магистрала до София и обратно), с моето каране 12/100 газ. или 10/100 бензин. Опитвал съм се да засеча разхода при 100-110км./ч. но засега без успех. Не съм състезател, гледам да съм с максимум 10-15 над ограничението, но шофиране с 90км.ч. на магистрала някак си не го разбирам. Карал съм с такава скорост при силен дъжд или снеговалеж, но иначе Legend-a би си помислил че му се сърдя
  8. Спомина се БОШлето. По-скоро е "пътник", та го пенсионирах. Напоследък само градско и то не ежедневно. Зареждах го - волтаж има, но ампеража е ... Ако не я карам седмица - гасне всичко като кача бендикса връз маховика. Колата е у мен от 45 месеца, а той в нея не знам от кога. Да почива в мир - извъртял си е своето. Застъпва нов на вахта. Гледам - кутиите еднакви, теглото също. Може новият да му е БАШ брадчед. Параметрите по-спокойни + 3 год. гаранция. Ако имам късмет - ще е като в оня виц, дет 1 дядка си взел младо орле, да видел колко живеят тез птици.
  9. И аз си карам спокойно, но трЪпне срЪце да има повод да се понастъпи 6-така. Така "в игри и закачки" харчи 10/100 газ, което си е 12лв/100км сегашна пара. Къде повече (и за кого / за кога) да икономисвам.
  10. Маслото си ми е супер, не доливам, не капе, не ми цапа двигателя, сменям го на всеки 8500 км, сега малко закъснях, че се занимавах с друго. Доволна съм 5-40 ми е като числа, гъстота...... Помня, че ми казахте за ремонта, че не може кой да е, но майстора ще разбере ли дали само ремонт на глава или основен ремонт ми е нужен, заедно със сегментите и така-нататък. Т.е.може да ми направят само клапаните и гнездата, главата, както казвате вие и ако не се реши проблема, значи е по-сериозно, но това, че тръгва назад под наклон, дали ще се оправи при ремонт само на глава. А относно дроселчето съм си мислила да се чисти, но като се зачетох и разбрах колко хора по невнимание си изчистват важни чаркове из вътре като гумички или уплътнения, мрежички и се отказах много бързо, защото като съм жена, ще дам на някой и без да иска той по невнимание или незнание ще изчисти повече, отколкото е нужно и после ходене по мъките пак, върви доказвай, че е по-зле от преди,все ще измислят нещо, преживях го вече, но ми се ще някой истински майстор да ми го изчисти, макар че не ми играят много оборотите чак, освен докато сутрин загрява на бензин на 1500 оборота,а после пада като загрее и мине на газ на 750-800 оборота и в момента, който леко допра педала на газта и гасне колата, не я оставям, защото съм и хванала чалъма, но когато ми регулираха клапаните, този проблем ми изчезна. А, сетих се също, че хондаджията, който намерих в Стара Загора и съм доволна от ремонта по ходовата част и др.неща, които сменя каза, че няма смисъл да идвам при него, за да ми прави ремонт на двигателя, защото той само ще го свали, пък ще го дава в Казанлък, така че ми каза, че всеки може да го свали. Чудя се за дросела дали да си взимам отпуска пак или може и някой друг майстор в Казанлък, макар че се страхувам да го дам да ми го изчистят. Защо всички майстори не са истински, за да е сигурен човек, че като даде нещо и няма да съжалява?!?
  11. Ако е до моя разход, то няма никакви усилия и цели, просто пишем разхода. По магистралата си карам в горната граница, естествено. Знам колко се нервят тираджийте, когато настигнат някой заспал и трябва да изпреварват. След това до Стражица си е 40-60-90. Тя колата си е фабрично кръстена Икономик, Vtec-E /economy/, не че аз искам да я наричам така. Това и е разхода и по "книга"- Разход на гориво - градско7.7 Литра/100 км Разход на гориво - извънградско5.2 Литра/100 км Разход на гориво - комбинирано6.5 Литра/100 км. Тегло 1065 кг. И, ако ми е до спестяване на пари нямаше да я карам от толкова години на бензин.
  12. Кой, каквото ще да ти говори, винаги става въпрос за пари! И затова със сивика с компресор имах газ, кеф ти скорост, кеф ти икономия! Сега с хибрида също, правя си две три минути яко каране и го пускам ЕКО, по-леко!
  13. Преценете точно кокво ще правите писъл сйм по горе,може ремонт на глава само,при което се сменят леглата на клапаните и така те могат да се регулират. Основния е по-сложен и по-скъп,и там трябва не случаен майстор,защото после се влиза в голям филм. Ако разхода на масло на двигателя е поносим направете ремонт глава,там тя се сваля и праща на фирма коато се занимава само с това и няма голям риск от оцапване на положението. п.п Чистен ли е дросело и (стъпкавото моторче) IACV клапана.
  14. Колеги, за периода на текущата поръчка, ще можете да се възползвате от 10% намаление от цената в онлайн каталога с текущи наличности, за следните продукти: AMSOIL SIGNATURE SERIES 5W-30 AMSOIL XL 5W-30 CASTROL EDGE PROFESSIONAL H C2 0W-30 HONDA MOTUL 8100 ECO-CLEAN 0W-30 SHELL HELIX ULTRA 5W-40 За да се възползвате от промоцията, трябва да регистрирате поръчка през онлайн каталога (https://obshtiporachki.online) и да напишете номера на поръчката си като коментар в текущата тема. При покупка на комплект филтри, заедно с някое от изброените масла, ще получите допълнително 5% отстъпка от цената на маслото.
  15. Ее, това е дизел - остава и да харчи колкото бензинка. Има 2 направления в икономичното шофиране - от любопитство и смиреност, или за пари. А щом е за пари, се гледат не просто литрите гориво, а и цената на литър нафта / бензин / газ. Всеки си има мотивите: Дали ще си прави кефа с каране, или ще милимунди, а повечето шофираме между 2-те крайности и без издевателства.
  16. Здравейте, Нова поръчка от ATO24.de - до 22:00 часа на 24-ти април! ВАЖНО! Сумата на продуктите от поръчката се прясмята по курс 2.15. За всяка поръчка ще бъде издавана фактура - на физическо или юридическо лице. За да се включите в поръчката, моля да напишете отговор в темата, като копирате посочение по-надолу "Шаблон за поръчка" и попълните информацията за всеки от редовете. Вариантите за плащания са следните - Чрез наложен платеж (валидно само при получаване на поръчката чрез доставка с куриер) Чрез банков превод (можете да направите безплатен банков превод от REVOLUT към посочената сметка в ОББ) Банкови плащания ще се приемат само на следната сметка - МАВЕРИК МОТОРСПОРТ ООД BG76UBBS80021039264650 BIC: UBBSBGSF ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД Моля пишете само псевдонима си от форума, като основание за плащането. Моля не превеждайте пари в чужда валута или от чуждестранни банкови сметки. Доставката от Германия отнема от 1 до 2 седмици, изключаейки периодите, когато има празници и неработни дни. След като пристигнат маслата, вариантите за получаване на поръчките са следните - Лично предаване в София, кв. Манастирски ливади - тъй като през деня съм на работа, ще може да получите нещата си в кв. Манастирски ливади след 19:30 часа в работните дни, след предварителна уговорка Доставка чрез куриерска фирма за доставката са необходими следните данни, които моля да изпратите на лично съобщение или по Viber: две имена, телефонен номер и офис на куриер или адрес Шаблон с примерна поръчка: Линк: https://www.ato24.de/en/ravenol-sso-sae-0w-30.html Вид и количество: RAVENOL SSO SAE 0W-30 1x5L + 2х1L Линк: https://ato24.de/en/honda-manual-transmission-fluid-0-946-l.html Вид и количество: HONDA MANUAL TRANSMISSION FLUID 0.946 L 2x0.946L Стойност на поръчката: (63.95 + 2*15.49 + 2*13.95)*2.15 = ... лв Начин на плащане: - Чрез наложен платеж (само при получаване с куриер) - Парите ще бъдат преведени по сметка в ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД Начин на получаване: - Лично в кв. Манастирски ливади (трябва да се плати по банков път) - Доставка чрез куриерска фирма Клубни поставки: Да/Не, 1/2 комплекта С поръчката си можете да закупите и новите клубни поставки за номера. Подложките са изработени от полистирол и разполагат с държачи на регистрационния номер от двете страни. Печатът е комбинация между ситопечат в двата края, и дигитален печат в средата, за да може да се визуализира преливащия ефект между бялото и черното. Дизайнът им е максимално изчистен откъм цветове и оформление, за да се вписват върху какъвто и да било цвят кола. Цена за комплект от 2 (две) подложки: 12лв. Телефон/Viber за връзка: O8946393O2 - Атанас Заедно с общите поръчки, вече има и онлайн каталог за поръчка на масла, които са в текуща наличност. Всички масла от текущата наличност идват само и единствено от ato24.de. Разгледайте наличностите в линка по-надолу, където директно може да направите поръчка. Маслата, които поръчате от каталога, ще може да вземете лично веднага (след предварителна уговорка) в кв. Манастирски ливади или да изпратя по куриер, в рамките на 1-2 работни дни. По този начин получавате значително ускорена доставка спрямо общите поръчки, като за сметка на това цената в каталога също може да бъде малко по-висока. Линк към онлайн каталог: https://obshtiporachki.online/ С радост съобщавам, че продуктите на PETRO-CANADA са отново в наличност и ще могат да се поръчват от obshtiporachki.online . Отделени са от текущите ATO24 наличности, можете да ги разгледате чрез този линк - https://obshtiporachki.online/?pa_proizvoditel=petro-canada или чрез бутона горе в ляво на страницата.
  17. Да ви кажа честно, без да омаловажавам усилията за икономия или да ви поучавам!!!, но не ви разбирам целите и мотивите да прекарвате, поне за мен, излишно време по пътищата. Търново - Истанбул - Търново, с максимално разрешена скорост на всички места, а на някои и над, със 70-80 км. в самия Цариград, и едни десетина километра там първа втора, един час на границата без да се гаси, климатик без да бъде спиран, колата на пълно-пълно показа 5,6 на 100. Какво повече да искам?
  18. Здравейте, пак ми се възвърна проблема с гасненето на колата сутрин, след като прехвърли на газ и като реша да тръгвам и оборотите падат и гасне и така, докато не повърви повечко да си загрее на място, на бензин е по-добре положението сутрин. Май е време пак да пробвам реглаж, макар че ми казаха и двамата майстори, че следващия път ще е за ремонт и може би е дошъл момента за основен ремонт на двигателя, но да пробвам пак с реглаж на клапаните. Иначе като оставям колата под наклон, предната част да сочи нагоре и скоростите не държат и трябва задължително с ръчна, а с предните коли на същите наклони изобщо не съм имала проблем, но с тази тръгвам назад, не съм пробвала, ако предната част е надолу по наклона, та, мисълта ми, това свързано ли е пак с двигателя и тези сегменти за които по-горе в темата някой ми беше писал, че като правя ремонт основен, да сменя и сегментите? Отивам днес да си запазя час за смяна на масло, филтри и реглаж на клапаните.
  19. Вчера
  20. Поръчката е направена! Ще пиша отново, когато пристигне.
  21. Не съм запознат дали стават за твоята конфигурация. Бих ти препоръчал да отправиш запитване към продавачите в Алиекспрес дали имат модел радио 12,3 инча който да пасва на Honda Accord 8, година х, европейска версия, БЕЗ премиум аудио и задължително снимка на таблото където ясно се вижда, че колата няма премиум аудио. Също така, бих ти препоръчал да попиташ в руския форум, там има добре запознати хора https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=1036051
  22. Моята е най-постната без навигация и без премиум аудио.
  23. Акорда има 3 нива на аудио оборудване, кое е твоето? - Без премиум саунт - С премиум саунт без навигация - Премиум саунт с навигация? Аз съм с премиум саунт без навигация и закупих радиото от до някъде известен продавач, а именно prelingcar. Има по-евтини варианти, има и по-скъпи, всеки си избира. ВАРИАНТ 1: https://es.aliexpress.com/item/1005003396537467.html - Ето това е конкретния модел, 6GB RAM 126GB вътрешна памет с процесор E-7862 Крайната цена би трябвало да е около 400€ без добавени купони. Ако добавиш купони сигурно ще падне поне с 50€. В пакета имаше задна камера, но аз закупих друга , която ми допадаше повече и по спомен има по-висока резолюция. ВАРИАНТ 2: https://es.aliexpress.com/item/1005004866356262.html - Един приятел монтира ето тази, модел с 8GB RAM и 128gb вътрешна памет, не съм сигурен дали процесора е същият. Разлика имаше в пластмасата, която се поставя на таблото и също така се закача самия екран, доста смотана сглобка като цяло, трябваше да използваме свински опашки, но един път като се монтира няма да има главоболия. Цената е около 100€ по-малко.
  24. Моят икономик продължава да "кърти мивки". Разхода на два "трипа" и смесеният от тях. По-малкият е Перник- Стражица и обратно.
  25. Супер колега, много благодаря за изчерпателната информация. Ако може дадеш и линк в алито точно коя мултимедия си закупил. Камерата в комплект с мултимедията ли беше или си закупил друга камера?
  26. Нямам проблеми, нито с полиция, нито с околните. Габарита свети малко по-силно. Няма грижи. Ръчно си ги пускам. За да не съм офф, мисля че съвременните фарове не харчат много. По-скоро климатик, електроника, камери, музика и т.н. дърпат яко. И мудният автомат дига разхода с 2/100! Това е ! До 80% от преразхода е от автомата и 1700kg.
  27. Аз сменявах кондензатора скоро, не съм свалял бронята. Не мисля, че е трудно да се работи без да се свали бронята.
  1. Зареди още активност


  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...