Jump to content
HondaOfAmerica

Honda Prelude 5 gen Ангренаж и ролки

Recommended Posts

Един бърз въпрос колеги понеже малко се съмнявам. Колата е прелюд 5 ген с F20A4 мотора. Ясно е че има балансиращи валове и че са два ангренажни ремъка,но колко са ролките ? Пак 2 ? Обтяжни,паразитни тем подобни,понеже искам да изхвърля всичко от там и да го сменя. Спрял съм се на Конти ремъци и Ина ролки или СКФ още се двоумя...отоворен съм към предложения.Колата в момента с Дайко ремъци и ролки и са най-големия ташак на света без извинение ! на 22 000 км ролките румолят,чува се и виене...скапана работа като цяло,а не искам да окотя мотора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

2 ремъка и 2 ролки са,ролки и аз ползвам ,,ИНА,, заради лагера им които е ,,НСК,, ремъците ми са ,,Даико,, трети комплект вече,сменям ги на 80000км,без никакви видими следи от износване,ролките и те са в перфектно здраве,без луфтове или шумове.И двете ролки са обтяжни,и за да е всичко ново се сменя и водната помпа,играе роля на паразитна ролка.

Редактирано от росенKN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайко не правят ролки.Виж какво пише на лагерчето вътре...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,а някой карал ли е с конти ремъци? да каже 2-3 думи как се представят,аз съм карал доста ама с пистови и никви ядове не съм имал,предолагам че и ангренажните им са също толкова добри. А водна помпа афтърмаркет няква марка можете ли да ми препоръчате освен оригиналната която е на YAMADA . :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагал съм Конти ремъци ,много рядко,В ценовата категория са еднакви с Митсубоши,така че нулево търсене..По скъпите са Гейтс...два пъти горе долу.С 2-3 лв надолу е Въпросното Дайко, от което имаш лоши впечетления по незнайна причина.Личните ми впечетления за Контито са ,че може и да е добър ремък,но като няма търсене и седи по рафтовете е много под нивото на Дайкото ,който е произведен винаги миналата седмица и  е пресен ..мекичък.

 

Водна помпа Аиртекс,ГМБ,си изкарват пробега,Джакопартс и Блупринт...зависи какво има опаковано вътре,но пак никакви проблеми от клиенти.

Оригинална Aisin.рядко ми попадат ,но се намират чат пат..не са много скъпи.

Ямада не съм виждал никога...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за GMB водна помпа. Куче марка, пък и Джапански.

Контитех съм слагал само клиновиден, но ми хареса качеството, а и сс евтинки у нас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Контитек ангренажен ремък видях, че беше лансъра на Дойчин Митов, черен на цвят, произведен в Румъния. Предполагам му има доверие за да го сложи на тази кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал съм и все още ползвам Дайко и Гейтс ремъци. Нямам проблеми с тях. Сивика ми, стария, беше с Дайко. На 90к от смяната го продадохме и нямаше проблем с ремъка. Поне на поглед при реглажа на клапани. Другия е с Гатес, при това, купуван от еврото. Към 40хил е минал, същата работа. Водни помпи не са сменявани. Всеки път си я купувам и връщам, като със семерингите. Ролки- НСК, май беше марката, или гейтс от комплекта. 
Сега акорда ми е с Гейтс. Водна помпа пак не са сменили в Апостолов- нямало нужда. За сега, 1200км само- няма проблем. 

За водна помпа един познат ми каза, да не слагам Нитекс- имал от случай на протичане. 
В обши линий с качеството положението е еднакво. Карат си пробега. Гледай да са поне от проверен доставчик или сервиз, който да си носи отговорността, ако дефектира нещо, а не да им дадеш лев-а и до там. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз ли нещо откачам,гледам сега в един сайт за авточасти ( не знам дали мога да го споменавам) цените са следните Гейтс ремък - 31 лв , Гейтс ремък (балансиращи валове) - 27 лв. Конти ремък- 35 лв, Конти (балансиращи валове) -27 лв. И аз имам спомен че Гейтс-а бяха два пъто по-скъпи.Кви са тия цени бахти промоциите. И двете марки пише че са немско производство.Останах с впечатлението че MARKONY бачка в магазин за авточасти,ако може да потвърди тия цени адекватни ли са,щот ако е така зимам гейтса и окото няма да ми мигне хаха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А относно дайко ремъците и ролките,филма е следния. Купих колата скоро в интерес на истината,момчето от коета я взех каза че са сменени ролките и ремъците (без помпата) преди 22 000 км. След близо 500-600 км навъртяни на празен ход се чуваше едно като плющене,свалих капаците на ангренажа и ремъка на балансиращия вал беше мега хлабав,другия изглеждаше ок (въпреки че има едно виене-подсвиркрване което и де днешен си го има) натегнахме ги малко сабрахме колата и взе да вие като съперчарджър,айде пак разглабяне и ги отпуснахме малко.Сега го няма плющенето но има едно тихичко румулене и пак вие...пък ако минеш 4 000 оборота направо си е ебало майката...за тва искам да изхвърля всичко от там,да купя читави части,и да спре с тия "симфонии" щот хем ме дразни,хем ме спича да не стане някой сакатлък и да се преебе нещо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам..не знам защо си останал с това впечетление,имам само малко гаражче,но всеки ден пазарувам части.Цени в интернет няма да коментирам...има си вносители,отдавна съм се отказал от "35 % отстъпка само за теб само днес"...

Истината е че 99% от всички скъсани ремъци,които съм виждал са Дайко.Може би защото са най-продавания бренд тук...не знам :)

Всичко което идва от чужбина е или Митсубоши или оригинал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...