Jump to content
mcd

Owners Manual - Ръководство

Recommended Posts

Здравейте

Търсих из нета и не намирам ръководство за европейския модел.

Моля някой ако има на Български, Руски или Английски да сподели.

 

Предлагам и на админите на сйта да сложат подобни важни документи/теми като STICKY теми, които да стоят в началото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добра идея!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Намерих ръководство на руски, но не мога да го кача тук заради фалй лимита от 2мб.

Предлагам на админите да се направи и някаква даунлоад секция, където да слагат подобен тип документи и файлове.

Не мисля че ще костват някакъв трафик така че ако сте съгласни ми пишете и ще ви пратя файла да го хостнете.

 

Фрии файл хостингите знаете че не изкарват дълго и се почва - дайте линкове че тези не работят вече....

Редактирано от mcd

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра идея. Особено се дразня на стари теми с линкове от PhotoBucket.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линк към ръководството на английски. Моля админите да го свалят и да го хостнат локално ако е възможно:

https://carmanuals2.com/sc/80137

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих го, ще се опитам да го кача по-късно. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го свалих.Не знам колко място имаме на сървъра...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето две ръководства на руски от мен и сървис менюъл на английски.

Ръководства на английски успях да намеря само за Акура/TSX, а тези на руски са за европейски Акорд.

 

 

08-10 Honda Accord SM

Accord_2011_guide

AccordVIIIguide

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги аз имам ръководство на български от Бултрако.

Ако има интерес мога да видя колко парички ще излезне ксерокопирането и подвързването и да се размножи.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е по-добре да се сканира и след това всеки да си реши дали да го принтира или да го чете в електронен вариант?

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или да го наснимаш и да го направиш на PDF.  Мога да помогна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли го сканирано/снимано вече на български.

А някой знае ли ръководство на английски но за европексия модел тези които има са за Американския пазар?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да сканирам организирам ръководството в PDF.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой  намери ли ръководство за комбито?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става на въпрос за пари да кажат админите какво ще струва и да се качи ръководство на български за осмицата,не вярвам да е толкова невъзможно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Митко Йотов написа:

Ако става на въпрос за пари да кажат админите какво ще струва....

Как трябва да се тълкува това, намекваш ли нещо?!?  

Ако може -  кажи с прости думи, какво имаш в предвид, че така звучи обидно и нелепо ?!? 

И естествено, че не е невъзможно, но за някой който го има, който има възможност и време и най -вече желание да го качи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, Emicha написа:

Как трябва да се тълкува това, намекваш ли нещо?!?  

Ако може -  кажи с прости думи, какво имаш в предвид, че така звучи обидно и нелепо ?!? 

И естествено, че не е невъзможно, но за някой който го има, който има възможност и време и най -вече желание да го качи.

Защо така бе колега,Защо ми слагаш думи в устата които не съм казал и даже не съм си ги и помислил.

Казано с прости думи: Знам,че за някой колега ще е разправия и разход,ще трябва да си разпори ръководството,до го сканира да го преобразува във формат за качване после със сърварите да си поиграе а то си е време, а времето е пари.Защо някой трябва да плаща сметка за такива като МЕН и колеги които го търсят.Когато на една маса седнат една дузина хаймани (визирам мен) и хапват и си пийват трябва да сме готови да си и платим!Защо трябва един да плаща за десет,Аз нямам такъв навик.

Попитах в Бултрако - нямат,в Юби ко - също (ръководство)

С дружни усилия не може да не може да се справим.

Както и да е,много сте чувствителни тука чак ми става смешно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митко ,не ти слагам думи в устата - просто така си го написал ( може би в бързината, може би не си имал и това в предвид) , но звучи неприятно, особено за админите ,които ги пропуснах умишлено в горния цитат.

Ако съм те разбрал погрешно - моите извинения.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега, не само админите можем да качваме ръководства. Всеки, който има и желае да сподели може да го направи в темата.

Ако има някой колега с българско ръководство предполагам, че може да го остави в Мания-та или някъде другаде примерно и да го сканират и да каже колко ще струва и вече за разноските да се разберете помежду си.

Специално българското според мен е рядко животно, предполагам трябва да се намери колега, който си е купил Акорда от България нов. @iger4o и @atos85ако са говорили за същото могат да се включат. Ако някой има трудности с качването съм насреща.

Ограничението за размера на качените файлове мисля, че отпадна. Тествах със 70мб ръководство и се качи.

Обсъждаме възможността да имаме собствено място, където да качваме и споделяме ръководства. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dindin Аз имах предвид че ако някой ми даде ръководството на български мога да го превърна в ПДФ и евнтуално да го кача в моя Google Drive за сваляне от който има нужда. Но човека който има българско ръководство @atos85 не ми отговори на лични. Говоря за ръководството за комби.

Редактирано от iger4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешно съм разбрал. :) Писах му на мейла.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да помогна финансово,нямам друга опция.

до Емич - Няма проблем,всичко е точно.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой с българско или английско ръководство за европейски Акорд? Навсякъде по интернет е за американския модел. Плащам.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се опитвам да намеря, ако някой има - да казва цена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да съберем пари, да поръчваме това: https://www.ebay.co.uk/itm/HONDA-ACCORD-2008-2012-HANDBOOK-OWNERS-MANUAL-GENUINE-PRINT-2008/283373318037 и да си го сканираме ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То си има на анлийски и на руски.Просто трябва да си го дръпнеш.

На български няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
4 hours ago, Митко Йотов said:

То си има на анлийски и на руски.Просто трябва да си го дръпнеш.

На български няма.

 

Къде има на английски за европейския модел?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам дали някой би бил така добър и  любезен да сподели на лични или емаил въпросното ръководство на български?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Имам оригинално ръководство на български (колата ми е от Бултрако). Ако има желаещ да го сканира и публикува за колегите мога да го пратя с куриер или да го дам лично (от Пловдив съм).

 

Поздрави

Марин

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, mstavrev написа:

Здравейте,

 

Имам оригинално ръководство на български (колата ми е от Бултрако). Ако има желаещ да го сканира и публикува за колегите мога да го пратя с куриер или да го дам лично (от Пловдив съм).

 

Поздрави

Марин

Аз го ксерокопирах от колегата @mstavrev . 630 страници. Първоначално си мислих да го сканирам в PDF и да го споделя тук за общото благо, но ми казаха 0.50 лв на страница и не ми се даваха 315 лв, и го ксерокопирах за общо 26 лв. Ако се съберат 10-15 човека за PDF да си разделят парите, може би ще е целесъобразно да се сканира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 11.03.2019 г. at 19:49, fashion_m написа:

Аз го ксерокопирах от колегата @mstavrev . 630 страници. Първоначално си мислих да го сканирам в PDF и да го споделя тук за общото благо, но ми казаха 0.50 лв на страница и не ми се даваха 315 лв, и го ксерокопирах за общо 26 лв. Ако се съберат 10-15 човека за PDF да си разделят парите, може би ще е целесъобразно да се сканира.

Аз съм един.Може колегите да ме броят.

Да видим колко ще се съберем за десетина дни и да действаме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 11.03.2019 г. at 19:29, mstavrev написа:

Здравейте,

 

Имам оригинално ръководство на български (колата ми е от Бултрако). Ако има желаещ да го сканира и публикува за колегите мога да го пратя с куриер или да го дам лично (от Пловдив съм).

 

Поздрави

Марин

Браво! май ще стане работата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 с двете ръце

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Абе как 50ст на страница сканиране :) някой няма ли скенер у дома да го сканира, пък ще му съберем някой лев.
Иначе бройте и мен!

Тука сканират за 3ст: http://trio-print.com/Scanirane.html

Тука сканират за 5ст: http://kopirencentar.com/цени/

Редактирано от vuryss

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам в офиса скенер. Не е проблем да го сканирам безплатно

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми рабоатта е ясна тогава fashion_m да ти прати ксерокс копията и ти ги сканирай в pdf така ще е най добре според мен. Гледам, че сте и от Пловдив и двамата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 43 минути, Nuclear написа:

Еми рабоатта е ясна тогава fashion_m да ти прати ксерокс копията и ти ги сканирай в pdf така ще е най добре според мен. Гледам, че сте и от Пловдив и двамата :)

С удоволствие, само че копие на копието ще бъде с доста лошо качество. Има дребен текст и картинки. По-добре да се копира оригинала на колегата mstavrev. Иначе не ми е проблем да услужа.
Най-добрия вариант според мен е да се съберат пари и оригинала на mstavrev да се сканира в PDF. И това да стане само веднъж. А не всички като мен да се срещат с mstavrev и да взимат ръководството за копиране.
Или просто събирате пари, плащате на mstavrev някаква сума + комисионна за занимавката, той занася някъде ръководството за сканиране и после или го праща поотделно на събралите сумата, или всички се съгласяват да се постне тук.

Редактирано от fashion_m

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще се дават пари в разумни граници бройте и мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, fashion_m написа:

С удоволствие, само че копие на копието ще бъде с доста лошо качество. Има дребен текст и картинки. По-добре да се копира оригинала на колегата mstavrev. Иначе не ми е проблем да услужа.
Най-добрия вариант според мен е да се съберат пари и оригинала на mstavrev да се сканира в PDF. И това да стане само веднъж. А не всички като мен да се срещат с mstavrev и да взимат ръководството за копиране.
Или просто събирате пари, плащате на mstavrev някаква сума + комисионна за занимавката, той занася някъде ръководството за сканиране и после или го праща поотделно на събралите сумата, или всички се съгласяват да се постне тук.

Така е но ако е в а4 формат ще ми е много лесно да го сканирам и ще стане за минути в pdf формат. 

Докато ако е от сервизната книжка ще е по-сложно. 

Ако искате аз съм в МОЛ Пловдив през седмицата от 10 до 18 часа, мога да остава и телефон за връзка и колегата който го има в А4 формат може да мини през мен за едно кафе и ще му го върна. След това ще го предоставя в електронен вариант за всички. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...