Jump to content
to-shiba

Букса за компютърна диагностика

Recommended Posts

Здравейте

Имам малък проблем и се надявам някои да се е сблъсквал с него и да го е решил. Реших да си направя компютърна диагностика на Honda Civic 1997 6 gen 75hp, но където и да ходих не можаха да ми направят, та реших само да се поровя в интернет и намерих разни сайтове клипове и реших сам да си я направя. Проблемът беше че не открих никъде букса да вържа самият уред за диагностика. Прегледах почти на всякъде под волана свалих самата кора, в краката при пътническото място, гледах и при двигателя някъде няма ама нищо. Най-лошото беше че последният форум който четох пишеше че тези хонди нямали. Наистина се надявам да не е така. Ако някой знае къде е моля да помогне ще съм му благодарен. Може да пратите и снимки ако го намерите.

Благодаря! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат , как да нямат. Има 3 пинова и 2 пинова една до друга са. Ако е Японска са точно където се намира компютъра в краката на пасажера в дясно , вкарани в едно зелено чохълче . Или 5 пинова но съм виждал само на Акорд 5 пиновата. 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско намерих ги. Но пък сега от нещата който гледах в нета не мога да определя какъв скенер ще ми трябва OBDI или OBDII трудно мога да преценя по буксата. Как мога да проверя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скенерите са си скенери. Не са като компютрите при Хонда , ОБД 0 , 1 и 2. Само ще ти трябва преходник ОБД женско към 3 пина. Каква е идеята за тази диагностика? Мислиш че ще откриеш нещо? Съмнява ме. Можеш самодиагностика да пуснеш с 2 пиновата букса , и ако има грешка ще ти я изпише с мигания. 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има въпреки грешка ще да е светвал и чека. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има малко проблеми с мощността, преди няколко дни ми отказа шибидаха след това и десният прозорец не работи както и централното на дясната врата и за това ми се искаше да видя какво ще покаже диагностиката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито шибедах , нито десен прозорец, нито централно можеш да видиш на тая кола. Единствено ECU ( компютър ) , ABS , SRS и Имобилайзер. За мощност , тея дни е доста горещо и когато влиза горещ въздух , нормално колата да не върви. Сутрин са най бягащи. А и за мощност ти трябва някой , който знае кое какви стойности трябва да показва на живи данни от ECU-то, примерно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...