Jump to content
dio18

Крушки и фасунги за табло

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам Honda Civic VI хечбек японка. Наложи ми се да сменя крушки на таблото.След като го свалих установих, че освен крушки ,имам за подмяна и фасунги . Проблемът е,че никъде не мога да намеря информация какви точно са крушките и фасунгите. На тях пише Toshiba V-2. В нета ми излиза, че има различни варианти със същия модел. Ще се радвам, ако някой може да ми даде по-конкретна информация. Благодаря предварително !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде живееш колега?

Защо не си попълвате профила, не мога да разбера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Сливен съм .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушки си взех последно от ЕВРО 07, в Даме Груев, до СТОЯН ментето 7, 8 ,9 блок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Само крушките ли бяха или  вървяха в комплект с цокълчетата, защото на моите пластмасата им е изгоряла и се чупят ?

Редактирано от dio18

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основният проблем е ,че не мога да разбера как се водят като размер цоклите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Само крушки, цоклите наи-вероятно втора ръка, ама все пак питай на място.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не греша се водят "Т нещо си". Примерно Т3, Т4,2, Т4,7...Търси в нета, има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм минал по този път и мога да ти кажа, че няма такъв стандарт в магазинната мрежа. Аз съм сложил тези, които са масови и най се доближават да оригиналния размер, няколко десети са по-тънки от оригинала. Мисля по спомен, че бяха пет, пет и нещо мм. диаметър. Захващането си е същото, само съвсем леко с игла се натискат пластинките в цокъла към центъра му, за да се огънат и напаснат към новият размер на крушката. Реално говорим за десети от милиметъра, защото наистина им трябва съвсем малко и се получава добре. Единствено за индикацията на резервоара, е препоръчително крушката да не се сменя и да е оригиналната, защо е включена в схемата за следене на резервоара. Това го правих преди две години някъде и няма никакви проблеми, при ежедневно каране. Не е проблем, че цоклите са нагорели и моите бяха така, това става от не добър контакт, при вибрации. Има и още една подробност, която на мен не ми пречи. Оригиналните крушки са 3.3W, a тези, които можах да открия най-близко, са 2,7W.

 

п.п В раздела тук с продажбите, мисля че се продават такива оригинални, за по 5-6 лв. или нещо такова, но за мен няма смисъл, цената е висока, а алтернатива има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи, все пак, какво избра?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дни на ред ровя из нета и не мога да открия нищо. Ще погледна все пак в раздела "продажби" и ще я смятам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо не вярвах, но сега разрових и аз и наистина има само в ибей с доставка от щатите, или поне аз това успях да намеря, както и директно един пак американски сайт, но това подозирам, че са същите хора, които продават и в ибей.

Досадното е, че излиза много скъпо с транспорта. Можеш да попиташ Изанаги дали няма, той прави периодично колективни поръчки на резервни части за хонда.

Намерих в ютюб следното полезво видео, в което се обясняват означенията и размерите на тези крушки.

Аз бих сложил светодиодни лампи обаче, тъй като разглобяването и сглобяването на таблото не е нещо, което не е желателно да се прави и е хубаво, като се сложат едни лампи, повече да не се пипа там. А обикновените, с нажежаема жичка, им потъмнява колбата с времето и накрая изгарят.

Светодиодни могат да се намерят в алиекспрес, но пък от Китай доставките са много бавни.

Така че, ако някой от форума предлага и аз, по принцип, имам интерес.

 

Сега като се замисля, не знам колега откъде си, но ми се струва, че съм виждал в някои магазини да се продават такива цокли. Примерно на улица Козлодуй или в Горубляне. Защо не се позавъртиш в магазините за авточасти?

 

P.S. Извинявай колега, сега видях, че си от Сливен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря за видеото и информацията. Иначе аз редовно си пазарувам от aliexpress,но не съм купил, защото не знаех размера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

Аз също го играх тоя филм с крушките. Първо отидох срещу пазара в магазина на Хонда.... 12 лв крушка с цокъл, викам вие познавате ли парите и излязох :D .

От там веднага на автоаксесоарите до денонощния Близнаците /Двата Аслана/ Там отидох направо със стара крушка с цокъл - показах им я и ми изкараха такива същите с цокълче. Малко по-дълги са от оригиналните цокълчета, но вършат работа, само трябва да си поиграеш, щото все пак са Китайски и докато ги накараш да контактуват добре си е псуване. Тогава бях си взел доста и повечето ми бяха такива, и таблото си светеше. Но в крайна сметка си сложих червена диодна лента и просто ги игнорирах тъпите крушки.

 

Забравих да кажа, че за 10 крушки с цокълчета не съм дал повече от 5 лв /по спомени/.

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и на мен ми стана интересно кой е тоя магазин и къде е "срещу". Млад техник може би? Или този за авточасти, до него?

 

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колеги, след млад техник има магазина на Опел, Лада, Мазда, Мерцедес и тн, малко по - надолу има и на Волскваген и тн. Гледайте табелите! По спомени е първия след млад техник, посока дамарски мост!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах къде е, но това, че има там лепната емблемата на Хонда наред с още 10/15 други марки съвсем не го прави "магазин на Хонда". Не е нищо по различно от поредния магазин за авточасти. Благодаря за информацията все пак. Въпросните крушки ги има 100% в млад техник, че и шапките имат, НО нямат цоклите. 40 ст. са.05b8fe3fc7eb0dc0f00cd4f0db5a2a8b.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, съгласен съм. Аз не се изразих правилно! Цокли има до Двата Аслана, пак са сини на цвят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление тия крушки светят точно има няма 10 часа...2 смених вече. Ок, че са жълти стотинки, ама ми писна да разглобявам тва табло! Поръчвам си оригинална и това ще е. Оригиналната е 14V 60MA, а тея и Арменския поп не знае колко са. Светят и доста по-силно от оригинала и дразни. Явно им идва в повече тока.

 

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо слагай лед лента, колега. Решаваш проблема кардинално!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е 1 бутон. VSA бутона на Сивик 8. Трудно, да не казвам невъзможно ще се изпълни това. Вече поръчах оем крушката.

 

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И откъде поръча оригинална крушка, ако не е тайна? И за колко пари?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От нормален магазин за авточасти. 7 лв. Чака се доставка.

Номер: 35301 SMG E01

 

 

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...