Jump to content
Cyreon

Марки накладки и спирачни дискове

Recommended Posts

Koлеги препоръчайте ми марка накладки и дискове - ATE, Ferodo, Textar, TRW....тези знам, че са най-известните, но чувам че ментаци имало много. И откъде ги купувате също?

За Акорд 8-ма става въпрос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си EBC през Пешо (Izanagi). Екстра са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На акорда сложих предни дискове и накладки Ате, вече към 7-8хил.км. и съм доволен. Взех ги autodoc.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От coxmotorpart предни дискове(сигурно са на АТЕ но с лого хонда)и накладки(jurid),на не загрят диск дясната свири нямам обяснение.Предишните накладки ми бяха АТЕ от частите.бг и нямах тези проблеми. Задни дискове АТЕ от частите.бг и накладки (textar)от coxmotorparts,няма проблем за 15000км.Цените на АТЕ-то в този бълг.сайт са мисля доста добри,хвърли им едно око.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих накладки EBC Green и съм доста доволен от тях,вече 12к километри и никакво скърцане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих оригинални накладки + дискове Цимерман  и нямам проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 Цимерман също са екстра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zimmermann, ATE, Brembo, EBC, Textar, TRW, Bosch, Ferodo, Wilwood, Sbs и т.н. 
Марките са много, качеството различно. За колегите които се колебаят какво да изберат, нека да преценят стила на каране който упражняват по пътищата. 
Zimmermann Sport, ATE Sport, Brembo Sport max и т.н. Името говори само по себе си. Спортни дискове нарязани, надупчени, двойно вентилирани. 
Всички марки и доставчици предлагат спирачни дискове за оригинално вграждане. 
Преди всяка смяна прегледайте и останалата част от спирачната система, като водачи, гумички на водачите, цилиндри на спирачните апарати, масло, о-пръстени на цилиндрите, семеринги, маркучи и т.н. За да няма после коментари и изказвания от рода "Тази марка е менте и не струва."... 

Места от които да се сдобиете със спирачни дискове и всякакви други части са;
- Магазин ТЕХ-КО 
- Магазин АутоПлюс 
- Колегата (Izanagi) - колегата е изключително коректен и точен. 

Ако модераторите сметнат за реклама част от коментара ми, нека да бъде редактиран или премахнат. Благодаря! 

Поздрави!  :honda:

Редактирано от Embata_01
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, колеги за съветите.

А само да попитам нещо - когато се поръчват комплект накладки, те по колко броя са в комплект? Защото се обърках - на диск по две накладки ли се падат?

И още нещо, понеже ще сменям маслото на транмисията, ръчна (Honda- MTF3), обаче никъде по тубата не виждам да пише вискозитет, тя стандартна ли е? 10w30 или 10w40 пише в сервизната книжка. И какво количество трябва за Акорд 8-ма?

 

MTF-3 e само един модел и няма нищо общо с вискозитета на двигателните масла.Прочети си пак внимателно книжката.Става въпрос за аварийно придвижване до сервиз!

Редактирано от Markony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега по 4 бр. идват по 2бр. на диск.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм... С автоматик съм, което ще рече, че постоянно съм на спирачките. От 40000 км отпред съм с накладки Kashiyama, които още са наполовина. Диска все още няма ръб (беше нов). Единственото, което съм направил още в началото, беше да изпълня инструкциите по разработването на нови накладки/диск.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Дискове EBC и накладки TRW, които са адски меки и прахоляка по джантите е доволно голям. 

 

Задните ми спирачки са барабани и преди да ми ги регулират спирах само на предни и резултата беше постоянно крив десен диск. След реглаж всичко се оправи :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koлеги, малко ъпдейт по темата.

 

Днес майстора смени задните накладки и спирачната течност. Педалът обаче хваща някъде по средата, т.е. както си беше и преди смяната. Говорих с него, той първо ми каза, че сигурно не е обезвъздушена добре, но после вика, че било от главен спирачен цилиндър. Значи като стигне до средата и почне да действа, педалът плавно потъва още малко. Примерно ако на 0 е ненатиснат, а на 10 е потънал до дъно, то хваща някъде на 5 и стига някъде до 7. Каза ми, че много коли били така, да не съм се притеснявал, можело да се смени, но нямало смисъл и неговата кола била така. Да се занимавам ли със смяна на този спирачен цилиндър или няма смисъл?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...