Jump to content
WingMan

Механизми стъклоповдигачи за сивик

Recommended Posts

Здравейте, някой сменял ли е ножиците и можете ли да ми препоръчате от къде да си взема нови такива, които да са читави. Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста са скъпи нови, към 240 лв.съм ги виждал, но може и по- евтини да има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-3289-0-14262000-1485710519_thumb.jpgпо принцип са скъсва оста на ножицата аз си направих нова понеже работя на ЦПУ post-3289-0-01513400-1485710630_thumb.jpg след това го монтирах което става с занитванеpost-3289-0-62896700-1485710757_thumb.jpgpost-3289-0-26302000-1485710782_thumb.jpgpost-3289-0-93019400-1485710795_thumb.jpgpost-3289-0-57279700-1485710816_thumb.jpg и поставих в вратата и регулирах post-3289-0-37125200-1485710955_thumb.jpg сложих изолацията и кората вече 6 месеца няма проблем post-3289-0-06503300-1485711069_thumb.jpgpost-3289-0-33775300-1485711083_thumb.jpg.Да се обърне внимание при сваляне и качване на дръжката за отварянеpost-3289-0-25514700-1485711197_thumb.jpgpost-3289-0-71568900-1485711215_thumb.jpg трябва с малка отвертка да се откопчае .Това е лоста за сваляне на коратаpost-3289-0-50376700-1485711393_thumb.jpg.Ако някой го интересува по подробно да ми се обади или пише .

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна ги прави Лъчо, който е стругар, аз ремонтирах при него и съм много доволен. Живее в местността Добрева чешма, между картинг пистата и Кичево, на мен ми излезе 50 лева ремонта. Втора употреба механизма започва от 80 лева и е пак 20 годишен... За заинтересуваните колеги, майсторът се намира в посока Кичево, като излезете на правата към Кичево, доста преди сградата, където беше сервиза на Хонда. В дясно има асфалтирана пресечка, завивате и след като стигнете първата къща, още преди нея завивате на ляво и тръгвате покрай реда къщи, които ви се падат от дясно ; от ляво е поле. Следвате пътя, той влиза между къщите, от ляво ще минете магазин хранителни стоки, продължавате само направо докато стигнете табела "авто части", дървена табела с червени букви. 10 метра след нея има същия надпис, завивате на дясно и се спускате надолу, като карате само направо. Пътят свършва със съвсем малка полянка, от дясно е къщата на Лъчо, обикновено има спрян червен ситроен в двора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това чудесно, дето този стругар във Варна ги прави, но какво да правим ние останалите, които не живеем във Варна и ни е далеч?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За София, Микрон Доцев ООД, там дават и 2 години гаранция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, при мен се смачква последният зъб от гребена и при затваряне на стъклото, съответно "чатка". Някой да сподели опит и решение на проблема. Вече втора машинка сменям, но е втора ръка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да дадеш снимка на това "смачкване". То може да се оправи, да речем с наваряване, но трябва да се знае от какво се получава. Въпросната част, показана по-горе, може да се изработи от всеки стругар, точността на размерите не е необходимо да е висока, така че има подръчни алтернативи.

 

п.п въпросната ос ми прилича изработена от алуминий, ако това е така, месингът ще е по-удачен материал, ако е стомана, ще се износи доста бързо - еднородните материали имат големи сили на триене по между си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да, от алуминий съм я изработил, понеже това което свалих е цам (?) и не се заваря ,бтрябва и фреза за зъбите, иначе не става. А за мачкането на зъба, е от неправилна центровка, при монтажа.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги, при мен движението на прозорците е много бавно и нагоре, и надолу. Няма някаквко пристъргване, почукване или тресене на прозорците. Дали ще се оправи проблема, ако сваля механизма и го напрсъкам с WD-40 или го намажа с нещо друго, което да го смаже?

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
И аз имам подобен проблем. При мен, също така се забелязва, че при изключен двигател, прозорците се движат по-бавно, също и когато ги свалям/вдигам двата едновременно.
Редактирано от vesivanova
Предходното мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен няма значение дали е включен или изключен двигателя. Просто се движат бавно и ме дразнят.. хаха 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да дадеш снимка на това "смачкване". То може да се оправи, да речем с наваряване, но трябва да се знае от какво се получава.

 

За ремонта е ясно, че може да се направи. Въпросът ми беше от какво може да се получава, като предполагах, че колеги със същия модел, евентуално са имали подобен проблем. Благодаря за коментарите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...