Jump to content
Cacciatore

Уплътнения за вратите

Recommended Posts

Здравейте,

 

Уплътненията на задните врати са "заминали", тъй като преди да купя колата си, тя е била такси и е била използвана доста. От къде мога да намеря нови и има ли нещо по-специфично при поставянето им или просто ги пъхам по каналчетата, и готово?

 

Благодарско предварително.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нови, може да намериш при официалният представител за твоя град. Ако купуваш втора употреба, внимавай за пластмасовите клипси да са на място. Намрират се горе, в ъгъла на вратата и придържат уплътнението плътно към вратата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Listers-Honda, намират се на Western Road, до гарата, където са и Ауди, Тойота, Hyundai и VW. Доволен съм от тях :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не пускам нова тема, на път съм да си намразя колата, скърцането е сериозно, гадно и нетърпимо. Източникът е уплътнението на стъклото, не на вратата. При леко отворено, дори и 5 мм, стъкло спира, мазах с кво ли не, последно с омекотител за пране , видяно от БМВ форума, не ще. Сега съм поръчал това:

https://www.amazon.co.uk/Gummi-Pflege-Rubber-Stick-100ml/dp/B007TNOQDI

Ако не стане и с него, не знам, идеи?

Уплътненията са видимо свежи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Че ще са нови - нови ще са, като ще е гарга, да е чорлава :).

 

Listers-Honda, намират се на Western Road до гарата, където са и Ауди, Тойота, Hyundai и VW. Доволен съм от тях :)

Listers? Това е идея, не се бях сетил за тях. Благодарско. Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.amazon.co.uk/Gummi-Pflege-Rubber-Stick-100ml/dp/B007TNOQDI

Днес дойде, бях се отчаял, намазах и резултата е впечатляващ, абсолютна тишина, страхотен продукт...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Bongo, къде точно намаза уплътнението, защото и моето шофьорско понякога скърца ужасно много (разликата с теб е, че няма толкова силно съпротивление, което да го спре при сваляне)? И друго да питам, опитвал ли си с силиконов спрей да ги напръскаш? В смисъл, имам такъв купуван, от едни момчета в София, които се занимават само с механизми на коли и жила, и преди време, за другата кола ми препоръчаха такъв спрей, за подобни проблеми с не свалящо се стъкло (но не скърцаше). Поздрави.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитвах с всичко, силиконови спрейове, омекотители,зехтини ,маргарини....нула. Единствено горепосоченото мазило сработи, намазах обилно горе, точно където влиза джама, като със сълфетка напъхах яко мазило точно в процепа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...