Jump to content

Recommended Posts

Колеги имам следния проблем. Педала за съединителя отделя доста доло и скоростите не влизат нормално, в последно време дори когато натисна съединителя от спряло положение и съм на 1-ва скорост колата леко тръгва. Когато е в движение най-трудно влиза 3-та и 5-та, като от 5-та 3-та е почти невъзможно. Педала отделя доста доло, но половината му път след натискане е празен, няма никакво съпротивление. Въпроса ми е някой имал ли го е този проблем и дали е някоя от помпите на съединителя или самият съединител?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съединител. Щом и при натиснат педал се опитва да тръгва и скоростите се включват трудно (най-вероятно аксиален лагер заминал).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за помпа ! Правила ми го абсолютно същото. 
Но все пак - провери нивото на течността - виж бистра ли е . (може просто гумичките на буталцето да са заминали - и да не губи течност)
Така или иначе чисто икономически - ремонта на помпата ще ти струва двайсет-трийсет лв.  така че аз бих направил първо помпата 
(съединителя започва да приплъзва и може да караш така половин - една година - не се шегувам и това съм го правил !)

(освен това помпата на съединителя , особено долната, е доказано слаба част - със всички условности какво значи слаба част)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залагам на помпа и по-точно, клапанчето в нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...