Jump to content
dimy

Темата за каските-на български

Recommended Posts

Колко е добра твоята каска?До каква степен ще предпази мозъка ти при реална катастрофа? Мислиш си,че можеш да отговориш лесно,на тези елементарни на пръв поглед въпроси,изхождайки от високите стандарти и цена на твоята каска.Но истинският отговор,както сам ще се увериш,е всичко друго,но не и елементарен.Между производителите на каски съществува спор,колко точно трябва да е здрава и твърда една каска,за да осигури максимална защита. Защо съществува спор?Защото ако е прекалено твърда,няма да е в състояние да предпази вашия мозък при катастрофа.Ако обаче е твърде мека може да не ви предпази достатъчно при много сил

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за полезната информация ! :rolleyes: Ще е от полза на висчки които са решили да се качват на 2 колела като мен :thumbs1: п.п. А подобно инфо за якета, ботуши, ръкавици и долнища има ли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dimy

Мерси за полезната информация ! :rolleyes: Ще е от полза на висчки които са решили да се качват на 2 колела като мен :thumbs1: п.п. А подобно инфо за якета, ботуши, ръкавици и долнища има ли ?

ми не съм попадал , но екипа е от зависимост от мотора който ще караш , но на какъвто и мотор дасе качиш ще ти трябват ризница и наколенки - те са важни за всеки тип горе долу излеза около 1000-1500лв един що годе екип ръкавици от 50лв нагорекаска от 150лв нагоре / задължително трябва да има ДОТ и да ти е по мярка/ + още една за 2-ри човекботуши 200лв нагореяке 250лв нагоре панталон 100лв нагоренаколенки 40лв нагореризница 180лв нагореза по студени сни ще ти трябва термобельо 60лв нагоре Редактирано от dimy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Статията е уникална! Само дето малко хора се замислят върху този факт, както и за екипировката като цяло :rolleyes: . Долната граница на цените които си посочил са като за екип за малък до средно голям мотор за градско каране :thumbs1: . А като прегледах статията на английски видях че там тестват сравнително евтини каски, споменават само една на цена над 100$. Според мен това са си каски за градско каране. Дано да не разбираме колко са ни здрави каските!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... като мен ...

:thumbs1:
И аз вече съм :tease: Едно малко Shadow-че за лятото :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Аз карам с един Арай който е с два ЕПС пласта един неподвижен и един който се слага с велкро за да ми пасне на чутурката. Само дето е цифра пари тази каска. Мисля някъде към 400 450 евро дойде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един CBR 500 съм хвърлил око ... да видим дали ще ми го отмъкнат, че ако е така, ще ме накарат да се мятам директно на 600сс :bash::ranting:;) ;)btw, за всеки бъдещ, а и настоящ райдър - УМНАТА!

Редактирано от Didko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един CBR 500 съм хвърлил око ... да видим дали ще ми го отмъкнат, че ако е така, ще ме накарат да се мятам директно на 600сс :ranting::bash:;) ;)btw, за всеки бъдещ, а и настоящ райдър - УМНАТА!

аз пък 600RR сам си харесал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се кара GSXR 750 или К5 - Сузуки :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се кара GSXR 750 или К5 - Сузуки :ph34r:

не бих препоръчал този мотор на начинаещ моторист , че е равно на самоубийствопък ще ми е и жал за мотора :o п.с аз съм си класик Хонда Х-11 , но ми трябва още някой лев да по събера

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз вече съм :o Едно малко Shadow-че за лятото :ph34r:

...то на Shadow -чето му ходи повече без каска с готини рокерски цайси :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз вече съм :P Едно малко Shadow-че за лятото :P

...то на Shadow -чето му ходи повече без каска с готини рокерски цайси :)
и шорти с джапанки :hondarulez: и после ще те събират в найлонови торбички. аз съм бил свидетел как човек си глезена само защото беше карал с джапанки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest street_force

горе долу излеза около 1000-1500лв един що годе екип ми не баш ето разценката на моя екип ръкавици от 50лв нагоре-190 алпинастар карбон каска от 150лв нагоре / задължително трябва да има ДОТ и да ти е по мярка/ + още една за 2-ри човек каска агв титеч вале роси лимитед едишън 1000+ лвботуши 200лв нагоре ботуши сиди 320$яке 250лв нагоре - цял екип алпинастар 2300 лв панталон Хнаколенки Х ризница 180лв нагоре бекпротекрор(много важно нещо без него на мотор не се качвам ) даинезе с гел 270 лв за по студени сни ще ти трябва термобельо 60лв нагоре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз карах паркетно ендуро та екипа ми бешекаска - каберг -300лв + за втори вега 110лв втора ракапанталон някакав не му знам марката дуртекс 200лвяке - спайке дуртекс -400лвракавици някакви с карбон са 140лвботуши кожени марка незнам 250лвризница драгомир 180лвтермо бельо на руканор 90лв + на спайдер 160лв-----------------------------------------------за горското ендуро на малкия каска вега 200лвочила -70лвпанталон 230лвризница FOX 220лв (идентична с драгомира 1:1)ракавици 40лвботуши спиди 430лвблуза 70лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...