Jump to content
JimBeam

Скъсан болт\шпилка предна гума

Recommended Posts

Здравейте колеги, днес при опит да развия гумата съсипах два болта, единия се скъса и остана в гайката а другия се върти в главината. Явно при смяната на гумите са стягали колкото могат с пистолета ... Та въпроса ми е сменят ли се само болтовете като се избият от главината или трябва цяла главина което най-вероятно е и нов лагер? Звънях в Бултрако там Естествени казаха Само нова лагер главина ...  Във форума намерих теми за 7ма генерация и там се избиват, но на 8ма ако някой знае ще съм благодарен. Колата е Civic 8gen hatch 2.2 CTDI 2006г. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен при смяна на гуми в Пр....кс  ми скъсаха две шпилки.

Подмениха само тях с нови от бултрако.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен в Радиал ми прецакаха резбата на 2 от шпилките при първата смяна на гуми след покупката на колата. Просто се домъкна едно по-опитно момче и направи нова резба. Нямал съм проблеми след това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти говориш за болтове, колегите за шпилки, последно 8-ма генерация с болтове ли е или с шпилки? Ако си с шпилки не ми е много ясно как така шпилката се върти в главината (или имаш предвид гайката се върти). Ако болта се върти, както казваш и не излиза, то резбата е прецакана. При мен една малка част от шпилката се беше скъсала и остана в гайката, но остана достатъчно голямо парче и си навих нова гайка на шпилката, мисля си, че и ти си с шпилки. Когато носите колата на гумаджия за смяна на гуми, колкото и да им е досадно за тях предопреждавайте ги първо да навивават няколко врътки гайката на ръка и после с пистолета само да затегнат. На много места слагат директно гайката в пистолета и стягат на криво, после при отвиване се къса шпилката и не са виновни тези които са я скъсали, а тези които са навили гайката на криво.

Редактирано от teodor_tsonev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, оправих проблема. Поръчах онлайн шпилки, избих старите, както във видеото от другата тема и набихме новите. Сега колата е с по 5 болта на гума :) Благодаря за отговорите и да знаете, не е необходима смяна на главина и лагер (както твърдят в Бултрако).

 

Поздрави,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, може ли да ми препоръчате онлайн магазин от който да си купя шпилки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега !

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за съжаление е често срещан феномен да се прецакват гайките. Аз  вече не позволявам при смяна на гумите да завиват с друго освен на ръка. Шпилката се сменя и е евтина, не е проблем да се намери от много места. Всеки що годе свестен майстор би я сменил без проблеми. Сваля се, избива се старата и се набива нова. Аз лично съм сменин 1 шпилка и 3 гайки от както карам сивика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...