Jump to content
Honda143

Мнения относно 1.4 и 1.8 бензин

Recommended Posts

Здравейте пичове  :D Мисля да си вземам кола, и се спрях на Хонда Сивик. Кое според вас би било по-икономично, евтино за поддръжка и практично? 1.4 или 1.8 двигателя? Дизела изобщо не го гледам, тъй като доста теми изчетох във форума и другарите не оставят особено добри коментари - сменят всякакви части на стойности от по 1000 лева и нагоре (съединители, маховици и др.), пък и като знам качеството на нафтата в България и ми се доревава. Още по малко, че имам намерение да и сложа газова уредба - къде ще сравняваш цената на дизела с тази на газта - някакви си 80 стотинки .. Та, решен съм двигателя да бъде бензинов, и не знам защо по ми се нравят 83-те коня.. по-малко гори, а в същото време всичко останало е еднакво, а и на мен не ми е за цел да се впускам в някакви гъзарии и т.н. Мисълта ми е, мислите ли че тези 83 коня са достатъчни на това купе? Доста поспорих с приятели и всеки има различно мнение, ама и като се замисля предната ми корсичка с нейните 67 коня как никъде не ме е оставила, тоя сивик ми вдъхва огромно доверие  :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом всичко останало ти се струва еднакво и не искаш да се впускаш в гъзарии, по-добре разгледай Jazz. 8-ма генерация си е ЗА гъзариите, без тях би била (според мен) доста смотан автомобил с никак не малка поддръжка, която не предлага нищо специално. Вече като добавиш магически седалки, двузонов климатроник, ксенон, нави става далеч по-приятна и практична кола. 1.8 се газира, има теми бол и за проблемите на колата, както и тема за газифицирането. Ти даже си близо до Русе, така че работата ти е опечена :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под гъзарии имах предвид да се правя на интересен да ускорявам рязко на права отсечка и тем подобни, все пак по един начин се ускорява с 80 коня и по съвсем друг със 140... а иначе именно всичко останало от сивика ми харесва и затова съм се насочил към него  :) мисълта ми беше дали по-слабия двигател 1.4 би ме оставил някъде и дали колата няма да е леко "мудна"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

Аз съм в същата дилема като теб. Като цяло казват, че ако караш повечко градско 1.4 е съвсем достатъчно. За извънградско повече се товари двигателя. В момента съм с 1.4, но 7-ма генерация и на магистралата се усеща липсата на големият двигател. Четах някъде че 1.4 имал склонност да гори масло, но някой колега може да каже по-точно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което имах предвид, е че 1.4 двигателя го има само с ниво на обурудване S и SE източник Civinfo т.е. нямаш ксенон, двузонов климатроник, магически седалки. Някой модели даже нямат круиз контрол. 140-те коня не са някаква "адска резачка", понеже колата отива към 1300кг и имаш "разумните" 100кс/тон. 1.4 е с 8 свещи и май не е най-удачния за газифициране. Ще спестиш от данък около 150лв/годишно. Амортисьори и окачване е същото, спирачките и те май са същите. Според мен не си струва малкия мотор :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.8 е изключително приятен за каране така че аз бих те посъветвал да се огледаш за такъв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик 1,8 е чудесен автомобил.Ако разкажеш малко повече за това как ще се ползва...ще ти кажа дали върши работа.Общо взето е младежка кола за Южна България за малко семейство..без деца или с едно да кажем :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ще се използва доста както за градско, така и за извънградско. Често ще ми се налага да пътувам - я из града, я до село, не рядко и до съседни градове - предимно до Варна, което от Силистра си е около 150 км. С две думи, няма да стои в гаража тая кола :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправиха ли улиците в Силистра?В Русе никак не е приятно да се кара Сивик...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами уж се работи по въпроса, за сега се справят добре, тъкмо приключиха асфалтирането на ул. "Седми Септември", която е точно пред моя блок :D направо я направиха кукла, дано да продължат в същия дух и да не се окаже че пак няма средства или финансирането е прекратено ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправиха ли улиците в Силистра?В Русе никак не е приятно да се кара Сивик...

Не зная на колегите, които ще си купуват от този пост дали им става ясно, но сивика вози изключително твърдо, за мен доста неприятно да се кара по неравните улици, каквито са в голяма част от България.

 

...аз съветвам мераклиите да покарат/повозят първо, дори и тези които са имали други Хонди преди това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да вози твърдо и стегнато. Не е за разбити или черни пътища. За 5 дни и свикнах. Около мен не са и толкова зле пътищата явно. И за риба да ходиш не става. Обаче за сметка на това управлението и аеродинамиката са отлични. То винаги е едното за сметка на другото...Някой слагат 16 цола и возел по-меко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста по-зле ли е от 7-мата ep1. Защото моята си друса и то много. На магистралата всяка неравност я усещам. Но пък така вози доста по-стегнато и не се люшка. Явно ще трябва да направя един тестдрайв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, недейте така че вземате да ме отказвате от Сивика :D Какво ще рече вози твърдо? Честно казано пътищата, по които караме не съответстват на данъците и винетките, които плащаме, но какво да се прави... не може да караш с някой джип предназначен за off road, въпреки че нашите пътища могат да се ползват доста добре по такова предназначение :D Смятам, че на фона на останалото твърдото возене си заслужава... пък и колко по-твърдо да е от останалите леки автомобили? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи се качи в един сивик, направи кръгче вижа кое как е и остави ''коконите'' да си обясняват как возела, как набирала и тем подобни. Всеки има различни изисквания, претенции, които евентуално при теб може да са по-различни! Колата е хубава, не е тясна и върви прилично!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че се намесвам, щото имаме 9-ка, ама предполагам разликата във возенето с 8-мицата е нищожна.

Че вози твърдо, спор няма, ама не бързай да се отказваш преди да си пробвал. Че усеща всяко камъче на пътя, усеща го, ама гумите на нашата са 225/45/17, напомпани на 2.3 бара. За сметка на това в завой влиза със скорост, с която супер-меко-возещата ни англичанка 6-та ген беше на границата на отлепване, а CRV-то ми е с едната гума във въздуха. Както каза Еди - коконите у лево и тестдрайв.

 

Относно 1.4 срещу 1.8 заставам зад 1.8. Настоящата ни 9-ка е с R18Z4 i-vtec,142 коня, а предишната 9-ка беше с L13Z4 i-vtec, 99 коня. И двете се карат предимно от съпругата ми, нейни са си, и тя беше инициатора да си вземе 1.8, за да не се налага изключване на климатика, и еко режима преди изпреварване, както се случваше с L13-ката ;)

Разликата в разхода на гориво на двата двигателя е незабележим, докато разликата във вървенето е огромна.

 

edit:

Относно вървенето - когато аз сядам зад волана, съпругата ми обикновено е до мен и не си позволявам изцепки. Обаче, когато съм сам - миналата седмица, излизам на магистралата, пред мен BMW 320 дизел, летящ старт от 30 Mph на 3-та, аз плътно зад него, докато не настигнахме кола в неговата лента и той върна газта, а пък на на мен точно тогава ми удари прекъсвача. Поглеждам километража - 97 мили/час. И да, той знаеше, че се дърпаме, защото се опитваше да не ме пусне да го изпреваря.

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, да предположим че преценя да взема двигателя с мощност 140 коня, въпреки че смятам, че 83 също не е лош вариант - все пак, щом са го измислили хората, тази мощност си му е достатъчна.. така разсъждавам. Та така, знам, че заглавието се отнася за бензиновите двигатели, но така и така сме повдигнали темата - дизеловият двигател или бензиновият бихте предпочели? Доста изчетох из форума, някои се оплакват много от дизела, други пък бензина не им харесва.. какви са вашите мнения? Аз лично, като търсих обяви, забелязах, че Сивиците с дизелови двигатели вървят около 1000-1500 лева по-евтини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ще ти споделя моето мнение:

6 години карах Сивик 1.4 90 коня англичанка 6-та. Много бях доволен от колата,но ми се искаше вече нещо малко по-пъргаво. Разбира се,ясно беше,че ще е Сивик отново. Помислих си за нафта,за 1.4 и т.н.

За дизела само ще ти кажа едно: в България много трудно ще ме накара човек да си купя,поради 2 причини: скъпата поддръжка и некачественото гориво,което през зимата е пълно с вода и запушва дюзи,помпи и пр. Мисля,че затова и са с по 1500 лв надолу.При Акордите също е такава разликата.

1.4 е измислено според мен за държавите като България,където хората гледат финансовата гледна точка заради данъците. Иначе да,щом са я направили от Хонда,значи има смисъл. Но при нормално каране(без въртежи по светофарите и каране в обороти над 3500) 1.4 гори почти колкото 1.8,но няма нужния ряз.За града е достатъчно(все пак Сивик значи градски),но извънградско няма да е достатъчно. И както ти казах исках нещо по-пъргаво,затова взех 1.8 140 кс и не съжалявам нито секунда за избора,който съм направил. А що се отнася до данъка...хората са го казали: "Кефа цена няма" ;)

Ти си преценяваш,успех в намирането !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, ти мнение ли искаш, или просто да се намираме в приказка?

Още в първия пост си решил, че 1.3 е супер. Казваш достатъчни са конете и гори малко при еднакво всичко останало. Помисли пак, една и съща кола, еднакви килограми. Та тия кила по-лесно, с по-малко усилие, се местят от 142-та коне. От личен опит - баир, който с 1.3 го качвах на 3-та с яко обороти, с 1.8 се качва на 5-а, без много усилия. Същото е и с тръгване от място и с изпреварването. Тааа, нито са достатъчни конете, нито гори по-малко.

 

Викаш дизел? Какво промени мнението ти за дизела от първия пост, или пак само си тропаме клавиатурите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям колегата Krasi-mir за изкачването и изпреварването ! Оттук остава ти да си прецениш кое ще е по-добро за теб ;) А за газта-аз не бих сложил газ на тази кола !!!



Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...