Към съдържанието

Тресе като крива джанта...

• Не можете да пишете в тази тема
22 отговора на тази тема

#1 goderzi

goderzi

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 83 Мнения:
  • Кара:HR-V
  • Място:В.Търново

Публикувано 20 януари 2011 - 11:31

Здравейте колеги,Като подам газ на скорост тресе ,като крива джанта или бабуна на предна гума...HR-V 4wdТова от 20тина дена насам...особено на баир тупурка по зрдраво.Съединителя добре.Гуми,джанти не съм удрял.На канала всичко изглежда добре,с изключение на лагера на дългата полуоска ...преди вътрешното каре.Луфта е доста,но не вярвам да е от сега...От начало едва усещах вибрациите,но започнаха да се усилват...Някой да има идея ,какво може да е това? Дали е от този лагер...

Този пост е редактиран от goderzi: 20 януари 2011 - 11:33

• 0

#2 Ioan

Ioan

Ioan

• Член
  • PipPipPip
  • 596 Мнения:
  • Кара:Civic 7
  • Място:София

Публикувано 20 януари 2011 - 11:57

Преди време имах подобен проблем на усещаше се на байр а след време и на равно. Като сложих зимните гуми ми казаха че гумата е крива :)
  • 0

#3 goderzi

goderzi

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 83 Мнения:

Публикувано 20 януари 2011 - 14:33

Да,но при мен е само на скорост при ускорение ...По инерция няма грам биене .
  • 0

#4 Krasi-mir

Krasi-mir

#SHSRD8...#

• Член
  • PipPipPip
  • 2506 Мнения:
  • Кара:у лЕво
  • Място:Willand UK / Момин Проход Сф-О

Публикувано 20 януари 2011 - 15:06

Тампон(и) на двигателя ???
  • 0
CR-V ll K20A4 Auto
Civic IX R18Z4 Black Edition

#5 Ioan

Ioan

Ioan

• Член
  • PipPipPip
  • 596 Мнения:

Публикувано 20 януари 2011 - 17:30

Да,но при мен е само на скорост при ускорение ...По инерция няма грам биене .

Все пак не го изключвай като възможност. Гумите могат да се държат много странно по някой път, в момента съм с обърнати предни гуми защото като са в правилната посока дърпа на ляво. Преди да изрежа едни почти откъснали се парчета и тресеше когато са сложени в права посока. Не отдавна като изкривих едната джанта :ph34r: гумаджията каза че се балансира трудно гумата(зимни са)). Не знам дали имат навършени 3 години но направо се откъсат парчета от гумата(Barum) егати гумите. Първата година бяха перфектни но след това... :).
  • 0

#6 Krasi-mir

Krasi-mir

#SHSRD8...#

• Член
  • PipPipPip
  • 2506 Мнения:
  • Кара:у лЕво
  • Място:Willand UK / Момин Проход Сф-О

Публикувано 20 януари 2011 - 17:51

Крива джанта, крива гума, обърнати обратно на посоката гуми ... ?!?!?!?!?!Никога не бих причинил нещо такова на себе си, на хората, които возя, или на колата си.
  • 0
CR-V ll K20A4 Auto
Civic IX R18Z4 Black Edition

#7 mom4i74

mom4i74

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 458 Мнения:
  • Кара:Honda Prelude 5 H22A5 VTI 4 WS и Rover600 F18A3

Публикувано 20 януари 2011 - 21:15

Според мене проблема с биенето е от опорния лагер на полуоската. Като е разбит и има луфт нали се мести от сьосие и от това се получва биенето.
  • 0

#8 VILETU

VILETU

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 56 Мнения:
  • Кара:ACCORD
  • Място:Варна

Публикувано 20 януари 2011 - 22:58

Вътрешно каре!Щом е само при ускорение няма какво друго да е.

Този пост е редактиран от VILETU: 20 януари 2011 - 23:00

• 0

#9 Слави CR-V

Слави CR-V

Потребител

• Експерт
  • PipPipPip
  • 2913 Мнения:
  • Кара:Honda CR-V 1998 128Hp & Honda Sh300i & Toyota Yaris Verso AT
  • Място:Пловдив

Публикувано 20 януари 2011 - 23:19

И аз потвърждавам - вътрешно каре, като добавиш към него и лагера става вибрацията.
  • 0

#10 goderzi

goderzi

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 83 Мнения:

Публикувано 21 януари 2011 - 09:36

Според мене проблема с биенето е от опорния лагер на полуоската. Като е разбит и има луфт нали се мести от сьосие и от това се получва биенето.

И майстора по телефона реши,че може да е това...Днес ще започна от гуми и джанти.Но и тоя лагер трябва да сменя,все пак си е за смяна.Интересното е ,че това се получи за 20тина дена,без видима причина...Карам си съвсем пенсионерски из града ;)
  • 0

#11 goro

goro

ホンダ

• Член
  • PipPipPip
  • 180 Мнения:

Публикувано 21 януари 2011 - 17:05

подкрепям мнението на колегата Krasi-mir Тампон на двигателя
  • 0
Публикувано изображение

#12 Ioan

Ioan

Ioan

• Член
  • PipPipPip
  • 596 Мнения:

Публикувано 21 януари 2011 - 18:24

Бях забравил за вътрешното каре, наистина вероятността е много голяма да е от него.
  • 0

#13 Слави CR-V

Слави CR-V

Потребител

• Експерт
  • PipPipPip
  • 2913 Мнения:

Публикувано 21 януари 2011 - 18:29

Почваме ли залаганията :(
  • 0

#14 VILETU

VILETU

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 56 Мнения:
  • Кара:ACCORD
  • Място:Варна

Публикувано 21 януари 2011 - 20:42

Почваме ли залаганията :D

:D И аз съм за! Нека колегата като си оправи колата да каже какво е било.
  • 0

#15 goderzi

goderzi

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 83 Мнения:

Публикувано 22 януари 2011 - 09:33

Почваме ли залаганията ;)

:hondarulez: И аз съм за! Нека колегата като си оправи колата да каже какво е било.

Доообре :blink: Раздавам първите карти на масата...Не е от гуми и джанти!Вчера ги минах на стенда при гумаджиите и огледах,лашках главините...Но нищо интересно...Понеделник ще се мятам на крика. П.С.Значи когато съм много нежен и бавно ускорявамняма биене,но подам ли малко по сериозно на педаласе започва...

Този пост е редактиран от goderzi: 22 януари 2011 - 09:36

• 0

#16 goderzi

goderzi

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 83 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2011 - 12:00

Много съм озадачен !!!
На крика при майстора не открихме нищо,освен...
малко по голям луфт във висящия лагер на предна лява поуоска.
Главината в която влиза вътрешното каре хлопа в задния край (в лагера).
Късото рамо ,което излиза от скоростите влиза в лагера и там няма луфт,
а от другата страна на лагера има луфт...
Ето тук:
Публикувано изображение

http://goderzi.snimk...-v.503470.0.big

Възможно ли е това биене да е от това?
Да са разбити шлиците,да речем...

Този пост е редактиран от goderzi: 03 февруари 2011 - 12:03

• 0

#17 goderzi

goderzi

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 83 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2011 - 13:18

Публикувано изображение

http://goderzi.snimk...-v.503470.0.big

Този пост е редактиран от goderzi: 03 февруари 2011 - 13:19

• 0

#18 kalintry

kalintry

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 319 Мнения:
  • Кара:си-ар-ви на ел-пи-джи/В20Z1, MT, LHD
  • Място:София, ж.к. Дружба

Публикувано 04 февруари 2011 - 21:31

Сигурно звучи еретично, но - луфт в кардана!?
  • 0

Слави CR-V: А джерман едишън тва значи кола с ръжда :D

Markony: Излизам от дискусията ,щом става въпрос за Ф...с.Там софтуера е писан от митничари.

#19 Слави CR-V

Слави CR-V

Потребител

• Експерт
  • PipPipPip
  • 2913 Мнения:

Публикувано 04 февруари 2011 - 22:05

Koлега не мисля че е нормално 3-4 мм радиален луфт в тоя лагер, целта му е все пак тая полуоска кат е такава дълга нещо да я кротва по средата, ще трябва да я сваляте тая полуоска маи. А самото каре има ли луфт, макар че на това място дали карето или лагер има луфт е все тая , вибрацията е сигурна.Скоро имаше един колега с един акорд с такъв проблем ама неще да се включи да каже какво е излезло инак се беше заканил да сменя полуоската. Имам и една шантава идея която ако на мен се случи такъв проблем за да съм сигурен бих направил следното- няма да се смеете обаче еии ;) ще намеря начин и място да вържа видеокамерата ми от долу под колата (с някво хубаво широко тиксо ) да снима тоя висящ лагер и ша направя едно ускорение :( нема начин да не се види биенето ако има такова там :D или пък да вържеш маистора с два каиша под колата да гледа докато ти ускоряваш, ама му сложи един леген под дупето да не му се сурка по асфалта ;) последното е шега :D :D :D
  • 0

#20 goderzi

goderzi

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 83 Мнения:

Публикувано 05 февруари 2011 - 12:22

Koлега не мисля че е нормално 3-4 мм радиален луфт в тоя лагер, целта му е все пак тая полуоска кат е такава дълга нещо да я кротва по средата, ще трябва да я сваляте тая полуоска маи. А самото каре има ли луфт, макар че на това място дали карето или лагер има луфт е все тая , вибрацията е сигурна.Скоро имаше един колега с един акорд с такъв проблем ама неще да се включи да каже какво е излезло инак се беше заканил да сменя полуоската. Имам и една шантава идея която ако на мен се случи такъв проблем за да съм сигурен бих направил следното- няма да се смеете обаче еии :) ще намеря начин и място да вържа видеокамерата ми от долу под колата (с някво хубаво широко тиксо ) да снима тоя висящ лагер и ша направя едно ускорение ;) нема начин да не се види биенето ако има такова там :) или пък да вържеш маистора с два каиша под колата да гледа докато ти ускоряваш, ама му сложи един леген под дупето да не му се сурка по асфалта ;) последното е шега :D :lol: :)

Даааа :) И аз значи съм леко шантав :D Та като умувахме с майстора,какво се случва ми дойдоха същите шантави идеи...и му предложих да ме дигне горе и да подавам,а той отдолу да гледа...Та точно на тая полуоска се усеща едно тък,тък,тък...като си държи пръста... към вътрешното каре.Карето няма луфт в главината, но главината в лагера има.От към шлиците...Преди малко още един монтьор се изказа ,че така се получавало там...слабо място било.Сещам се кога съм го поразил :) Първия сняг като натрупа ходих да дрифтя на полигона....и съм се олял

Този пост е редактиран от goderzi: 05 февруари 2011 - 12:28

• 0

#21 Слави CR-V

Слави CR-V

Потребител

• Експерт
  • PipPipPip
  • 2913 Мнения:

Публикувано 05 февруари 2011 - 14:09

e, едвали от малко дрифтене ще си замине,просто му е било време, там само може да си го довършил.Малко слабо място са явно тея вътрешните, щото руснаците и те често се оплакват, а и явно не е само при црв и хрв.

Този пост е редактиран от Слави CR-V: 05 февруари 2011 - 14:11

• 0

#22 xfls

xfls

Новак

• Член
  • Pip
  • 47 Мнения:
  • Кара:Honda CR-V RD1 147hp

Публикувано 16 април 2017 - 09:02

Здравейте, извинявам се, че вдигам темата, но при мен се появи същия проблем - вибрации около 2-3к оборота при по-рязко ускорение. Вътрешното каре има 3-4мм луфт при въпросния лагер. От другата страна на лагера вала към скоростите не помръдва.
Карето е сменено преди 2 седмици с уж японско YOSHIDA, понеже старото беше разбито. Старото каре почти не помръдваше при лагера, за разлика от новото.. Дали проблемът може да е от лагера или новото каре е боклук?

Три от 5-те тампона на двигателя също са сменени, понеже бяха скъсани. Преди това имаше значително повече вибрации, но за жалост не изчезнаха напълно след смяната.
  • 0

#23 st34

st34

Новак

• Член
  • Pip
  • 15 Мнения:
  • Кара:Honda Cr-v 2.2i-CTDi/N22A2/2006
  • Място:Сливен

Публикувано 18 май 2017 - 11:24

Така и при мен се появи същото заболяване, при разко ускорение "тресе като крива джанта". Засилих се да сменям вътрешно каре, да ама не! Десният преден амортисьор целия в масло, левия изглеждаше супер, като изключим прахоуловителя. Интересното беше, че левия няма омасляване, а пък омекнал, и то значително спрямо новия. Явно им и дошло времето.

След смяна и на двата колата просто заспа, никакви вибрации, никакво тресене не се усеща :punk:. Карето изобщо не го пипнах. 

Колеги при подобни симптоми преглеждайте и амортисьорите!

Успех при диагностиката!

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни