Към съдържанието

Гори масло
Гори масло

• Не можете да пишете в тази тема
7 отговора на тази тема

#1 delio

delio

Новак

• Член
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Кара:Honda Hrv 1,6 105
  • Място:Велико Търново

Публикувано 18 май 2017 - 12:27

Карам ХРВ 1,6, 105 кс.2000 г.  на газов инж. и бензин. Гори ми масло над литър на хиляда. Гори не изтича, мих двигателя но не е от там. Работата на двигателя е недобра, не е мощна на моменти. Посъветваха ме да сменя сигменти, но не знам дали това ще даде ефект. Гумичките са добре. Ще задам един тъп въпрос, но очаквам умен отговор. Поставял ли е някой мотор на такава от друга марка автомобил?

Този пост е редактиран от delio: 18 май 2017 - 12:28

• 0

#2 dandilov

dandilov

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 227 Мнения:
  • Кара:Civic MB2 1.4i Fastback D14Z4
  • Място:София

Публикувано 18 май 2017 - 14:27

Здравей!

Първо: да си помислиш да сложиш на HONDA, двигател от друга марка автомобил е "престъпление"!

Второ: не ми се мисли в какъв филм ще се вкараш с такова начинание. Пасване, компютър, настройки, пререгистрирането ще е мисията невъзможна. Ще трябва да минеш на "Техно - тест" и т.н...

Що не си ремонтираш хубавия двигател, незнам...

• 0

#3 Tino

Tino

хондахолик

• Делегат
  • PipPipPip
  • 3840 Мнения:
  • Кара:Accord Tourer 2.2 Sport;Jazz mini-Tourer 1.2
  • Място:Пловдив - София

Публикувано 18 май 2017 - 17:27

Ако си го купил на скоро, значи си изтеглил късата клечка :( Масов проблем е при конкретния модел горенето на масло. За по-голямо нещастие, че след време, ако продължи да се кара така цилиндрите стават елипсовидни и дори смяна на сегменти, лагери и т.н. не помага с горенето. Вариантите ти са малко и не еднозначно тежки - ремонт на твоя двигател, с шлайф на твоя блок ( което не мога да ти отговоря какви бутала ще ти трябват след това, т.е. дали оригиналните или други ), търсене на нов двигател или блок ( тука имаш риск да попаднеш пак на продухан двигател, при закупуване е нужна проверка ако може при запален двигател или ако е разглобен измерване на цилиндрите отново) в този случай пак е добре да му смениш сегменти и т.н. Трети вариант, тука ще подскажат колеги, но ми се струва, че не е нереализуемо, смяна с друг двигател на Хонда, който обаче няма да е 4х4 а само на предно, защото единствено и само двигателите за HR-V пасват на скоростната кутия. 

• 0

#4 fenabg

fenabg

ШАМАН

• Експерт
  • PipPipPip
  • 4726 Мнения:
  • Кара:самУлет с кош и фара мУ свети
  • Място:Дупница

Публикувано 19 май 2017 - 06:44

За тая година минаха доста с тая болест и само едно беше на смъртния си одър и му правих трансплантация . Останалото е лечимо ето ти снимка да си видиш как ти изглеждат клапаните и после помисли дали и гумичките са ти на ред. 
Снимката на блока е преди затваряне .

• 0
Винаги има граница ,въпроса е дали ще бъде достигната или ще се намери нова по далечна

#5 fenabg

fenabg

ШАМАН

• Експерт
  • PipPipPip
  • 4726 Мнения:

Публикувано 19 май 2017 - 06:45

.

Прикачени файлове

• 0
Винаги има граница ,въпроса е дали ще бъде достигната или ще се намери нова по далечна

#6 mar_tod

mar_tod

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1411 Мнения:
  • Кара:дизелов Акордеон
  • Място:Абсурдистан

Публикувано 19 май 2017 - 07:04

Първо: да си помислиш да сложиш на HONDA, двигател от друга марка автомобил е "престъпление"!

Много пресилено изказване . :)

Искаш да кажеш, че от Хонда са някакви престъпници ли, :D  защото на времето на такива Хонди като тази от аватара ти, слагаха едни дизелови мотори от друга марка, които още се движат по пътищата и собствениците им полагат всякакви усилия, но не могат да им вземат здравето .

Даже и фена предполагам, че няма снимка на такъв мотор в разглобено състояние .

• 0

#7 fenabg

fenabg

ШАМАН

• Експерт
  • PipPipPip
  • 4726 Мнения:

Публикувано 19 май 2017 - 07:09

ровер 2.0  дизел ли ?. Тва се чупи кога е без масло и не винаги когато е без вода , знам за случаи от 18 километра на 2.0 дизел ровер даже и без воден радиатор . Единственото нещо което от ровер не са си оставили ръцете на него .
П.П ако иде реч за такъв ,нямам вярно е.

Този пост е редактиран от fenabg: 19 май 2017 - 07:10

• 0

#8 dandilov

dandilov

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 227 Мнения:
  • Кара:Civic MB2 1.4i Fastback D14Z4
  • Място:София

Публикувано 19 май 2017 - 08:03

:D  Хайде добре. За Rover 2.0 дизел, не е престъпление. Пък и аз бях "ровърджия" преди да си купя Honda. ;)

В случая на колегата, според мен е по-добре да си ревизира мотора, да му направи един пълен и качествен ремонт, и да си кара HRV-то с кеф.

• 0

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com