Към съдържанието

Хонда Stream - твърда возия
Търся колега с такава, за сравнение.

• Не можете да пишете в тази тема
9 отговора на тази тема

#1 kuzmich

kuzmich

Новак

• Член
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • Кара:хонда фрв
  • Място:софия

Публикувано 15 април 2017 - 07:29

Здравейте колеги ,нот 2 седмици се сдобих със Стриймчето 2001г.  2.0 -156кс. Няма да и разказвам историята, но е запазена и гледана колица на 255000км. Всичко е перфектно, докато я карам по асфалт без неравности. Стъпи ли обаче на павета, ....се почва едно подскачане /не люлеене/ и тропане, все едно са заварени амортисьорите. Отидох в сервиза на един приятел и се почна - щанги, шарнири, носачи , тампони, рейки , биалетки....всичко ток... Няма разбито, няма луфтове. Свалихме макферсона от дясната страна /по моя идея, защото от там тропаше повече/, тампон и втулка /лагер/-ок. Няма  омасляване или следи по стеблото на амортисьора. Като го натиснем, на ръка, за да се събере и после се разпъва сам . Няма луфт в стеблото . Качихме всичко обратно и сменихме тампоните на стаб.щанга...за всеки случай . Пружините са си оригиналните, а като натисна колата от ляво или от дясно, все едно натискам бар плота в къщи ....твърдо .Паля колата и айде на Горубляне, при един автоджамбазин с такъв стрийм /уж ще я купувам/. Натискам от дясно...дърво /като моята/, натискам от ляво ...меко...иии шах. Имал съм преди години, първо H-RV , после и F-RV /1.7/ , но толкова твърдо и некомфортно не са возили. Та, питането ми е, към хората, който карат Stream и те ли возят по този начин....или да сменя амортисьорите /намерил съм ги х150лв единия/? И дали ще има някакъв ефект  или просто Strem-a  си е така? Ще съм благодарен и ако някой с такава кола ми отдели 5мин. на живо /само да му натисна колицата..хахаха/, за да придобия някаква представа . Забравих да спомена, че съм от София. Благодаря предварително.  

Този пост е редактиран от vesivanova: 15 април 2017 - 22:03

• 0

#2 speedy gonzales

speedy gonzales

Honda

• Член
  • PipPipPip
  • 192 Мнения:
  • Кара:Honda Stream K20A1 manual
  • Място:Русе

Публикувано 15 април 2017 - 08:00

Здравей,
и аз от скоро съм с Стийм и мога да кажа същото за возията. Нямам база за сравнение, имам Сивик англичанка и спрямо нея Стрийма вози по-твърдо. Иначе на мен ми харесва как вози. Само по-леко през бабуните и така.
И нека други с повече опит да споделят.
  • 0

#3 kuzmich

kuzmich

Новак

• Член
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • Кара:хонда фрв
  • Място:софия

Публикувано 15 април 2017 - 09:03

Aз затова искам някой колега със Stream да се отзове и да си направим по едно кръгче на колите, за сравнение .

• 0

#4 krass19

krass19

Новак

• Член
  • Pip
  • 4 Мнения:
  • Място:София

Публикувано 27 април 2017 - 10:08

И аз карам такава хонда, ако искаш пиши на лично, да покараш моята, да ги сравниш, може да ти е от полза! В София съм.
  • 0

#5 dandilov

dandilov

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 286 Мнения:
  • Кара:Civic MB2 1.4is Fastback D14Z4
  • Място:София, Враца

Публикувано 02 май 2017 - 12:33

Аз може да не съм със "Стрийм", но при мен возията беше отчайващо твърда с гуми "Континентал". И така, докато се износиха.
Откакто ги смених с "Нокиан - Лайн", не мога да се нарадвам на меката возия.
Та и гумите имат значение...
  • 0

#6 nemessis11

nemessis11

Новак

• Член
  • Pip
  • 15 Мнения:
  • Кара:Honda Stream 2.0 VTec

Публикувано 03 май 2017 - 15:29

Хм, моята вози есктра, освен, че потропва, че е за шарнири и тампон стаб щанга.

Сменил съм амортисьорите миналата година и е доста ок.

Ако искаш, мини през Младост 4 някой ден да сравним, колега?
  • 0

#7 igniter

igniter

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 301 Мнения:
  • Кара:EJ9-D14A4; Stream K20A1
  • Място:Пазарджик

Публикувано 04 май 2017 - 17:00

Да, мога да потвърдя, че стрийма вози твърдо.
Парадоксалното е, че това не е такъв тип кола, която да изисква твърда возия.
И все пак харесва ми, много е як, набелязал съм си следващия стрийм 2-ра генерация за по-нататък.
  • 0
Same as it ever was

#8 boiskii

boiskii

Genuine Шоп

• Член
  • PipPipPip
  • 364 Мнения:
  • Кара:Civic 6 EK3 D15Z6 '97

Публикувано 15 май 2017 - 21:05

Нали се води товарен миниван за 7 гъза. Аз карах веднъж един за продан, беше с разбито окачване и пак се подмяташе като трупче по неравностите. Очаквах това да е по-присъщо за Сивика, който си купих и всички преди това ми казваха че си купувам "лагерница" - да ама не, супер мека возия с фабричното окачване. 

• 0

honda-civic-3dr_medium.png

#9 Васил Димитров

Васил Димитров

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 57 Мнения:

Публикувано 13 юни 2017 - 01:03

Към колегата igniter-stream втора генерация не се произвежда за Европа и не се продава в Европа!

Вероятно имаш предвид stream facelift произвеждан през 2004 и 2005 година.

Моята не вози твърдо и е със всичо оригинално по нея на 208 000 km..Утре ако искаш ще я понатискам :|  от двете страни и ще пиша как е.

Този пост е редактиран от Васил Димитров: 13 юни 2017 - 01:07

• 0

#10 igniter

igniter

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 301 Мнения:
  • Кара:EJ9-D14A4; Stream K20A1
  • Място:Пазарджик

Публикувано 18 юни 2017 - 09:59

Направо си имам в предвид втора генерация.

Не ми се ще, но ако се наложи и с десен волан.

• 0
Same as it ever was

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни