Към съдържанието

- - - - -

Майстори и магазини Хонда в Пловдив?

• Не можете да пишете в тази тема
24 отговора на тази тема

#1 LedZep

LedZep

Новак

• Член
  • Pip
  • 34 Мнения:
  • Кара:Civic 1.7 CTDi
  • Място:Plovdiv

Публикувано 01 февруари 2017 - 17:24

Карах хонда още през 1994-та, но така се случи че последните 10 години бях на мазда и клио. След 9 месечни обиколки на България в издирване на читава бройка бензин 1.6 - 110 коня се отчаях и декември се метнах на един дизел 1.7. Сега съм на път да намразя марката, понеже очевидно съм нацелил "дЪ бЕст" екземпляр, но това е съвсем отделна тема.

Търсих и поизчетох доста теми из форума и прави впечатление, че в София има майстори разбиращи що е това хонда, но в Пловдив нещата не стоят точно така. Моля колегите от ПД да изредят кой майстори (сервизи) си разбират наистина от работата и от кои са недоволни. Също така и магазините от където могат да се купят хубави или лоши авточасти.

От форума съм изровил няколко, но не е лошо колегите да попълнят информацията, за да знаят пловдивчани къде да ходят, ако се наложи. Мисля, че не съм единичен случай вълнуващ се по темата.

СЕРВИЗИ /майстори/в Пловдив:

1.Пътя за Рогош или рогошките гробища, 300 метра преди табелата за края на града в ляво, точно преди малкото мостче и някаква фабрика за гранит итн има сервиз с автомивка вътре. търсиш Жоро - към 30 години едричък, пича е японски фен от както се е родил, уникален е, разбира адски много, цените са народни.

2. На стадиона на гребната база, само че от другата страна, до полигона, които вече е мястото където паяците стоварват откраднатото  до някакъв голям спортен магазин/закрит тенис корт, точно в дясно, влиза се през едни големи метални врати.Сервизчето е малко, но човека е майстор- казва се Стоил и е към 50, а цените са още по-народни при него.успех 

3. Ако искаш точна диагноза на тракането, ето ти тел. № -0878714886- звънкай по всяко време на деня.

4. Радко - Майстора се намира в Пловдив на Карловско шосе. В дясно 30 метра след синята метан станция - 0888435957. Оправя главно рейки.Всеи ден от 08:30- 09:00 прави безплатни прегледи и затягане на рейки ако е необходимо

МАГАЗИНИ в Пловдив:

1. Магазин Самурай (срещу Папараци)

2. Кей Джи Ауто до Каменица.

3. Евро 07 на Карловско шосе.

4.    Магазин D&V ул Свобода 5

Този пост е редактиран от LedZep: 01 февруари 2017 - 17:25

• 0

#2 civicgonemad

civicgonemad

Непукист

• Член
  • PipPipPip
  • 1391 Мнения:
  • Кара:Почти Хонда...
  • Място:Пловдив

Публикувано 01 февруари 2017 - 21:56

МАгазин самурай вече няма. В Пловдив най-сериозен магазин е тех-ко. И косер продават горе-долу добри неща. Ам авто продават евтино, но са спорни части. Като казвам спортни... Не мога да се оплача от тях, но са едни неизвестни марки...

Майстори в Пловдив за жалост НЯМА!! Да!! НАИСТИНА НЯМА! За това като се наложи нещо бия път до Стамболийски. 

• 0

#3 honda_ks

honda_ks

Новак

• Член
  • Pip
  • 41 Мнения:
  • Кара:Honda Civic 7th gen-2004,1.6 vtec
  • Място:България

Публикувано 01 февруари 2017 - 22:02

При кой в Стамболийски, и за какво ходиш?

МАгазин самурай вече няма. В Пловдив най-сериозен магазин е тех-ко. И косер продават горе-долу добри неща. Ам авто продават евтино, но са спорни части. Като казвам спортни... Не мога да се оплача от тях, но са едни неизвестни марки...

Майстори в Пловдив за жалост НЯМА!! Да!! НАИСТИНА НЯМА! За това като се наложи нещо бия път до Стамболийски. 

• 0

#4 borko_st89

borko_st89

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 127 Мнения:
  • Кара:HONDA ACCORD 2004

Публикувано 09 февруари 2017 - 08:50

Ако търсите в Пловдив майстор по електрониката, диагностика, компютри и климатици, човека се казва Милен. Гаража му се намира в Коматево, посока Първенец на светофарчето на училището в ляво на 50м след като завиете. Човека е запален хондаджия, имаше Акорд 7-ма наскоро си взе 8-ма. Мога да твърдя, че е по-добър от Рокера, който е известен в Пловдив, и взима доста по-евтино от него. Ако някой е на зор да пише на ЛС ще му дам номера.

Относно механиката препоръчвам един майстор, който пак е в посока Първенец, но след като пресечете околовръстното на 200-300м точно на първия десен завой в ляво ще видите една кола качена на високо. Трябва да завиете точно преди мантинелата на самия завой. Майстора се казва Боби и е много кадърен, разбира си от работата и взима евтино. За номера на ЛС.
  • 0

#5 Tino

Tino

хондахолик

• Модератор
  • PipPipPip
  • 4334 Мнения:
  • Кара:Accord 7th Tourer 2.2 Sport;Civic 8th 5d 2.2 Sport
  • Място:Пловдив - София

Публикувано 09 февруари 2017 - 09:47

Поддържам си колите когато съм в Пловдив при Гената - 0887460986. Намира се в Кършиака в близост до Пощата. Най-добре да се чуеш с него, за да ти обясни къде точно се намира, но ето и карта - 42.160672, 24.743620 - пейст в мапса на гугъл, води се улица Поп Златан. 
ДиВ ауто, Тех-Ко са и местата, на които се доверявам за части ;) 

• 0

#6 vanax

vanax

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 235 Мнения:
  • Кара:L13A i-DSi
  • Място:Варна

Публикувано 09 февруари 2017 - 12:21

Поддържам си колите когато съм в Пловдив при Гената - 0887460986. Намира се в Кършиака в близост до Пощата. Най-добре да се чуеш с него, за да ти обясни къде точно се намира, но ето и карта - 42.160672, 24.743620 - пейст в мапса на гугъл, води се улица Поп Златан. 
ДиВ ауто, Тех-Ко са и местата, на които се доверявам за части ;)

И на мен го препоръчаха преди време едни стари Хонда-джии, но вече не живея в Пловдив и не съм опирал до неговите услуги.

• 0

#7 GaiJin

GaiJin

Луд фен на Хонда

• Член
  • PipPipPip
  • 382 Мнения:
  • Кара:CIVIC 1.8 SPORT

Публикувано 12 февруари 2017 - 09:56

Майстори в Пловдив ИМА,това,че вие не ги знаете,не значи,че ги няма ;)

• 0

#8 LachoPB

LachoPB

Новак

• Член
  • Pip
  • 41 Мнения:
  • Кара:Civic 1,7 CTDI

Публикувано 12 февруари 2017 - 18:35

Добре кажи ми кой майстор ще ме спаси от аварийния режим на ctdi на 7ма (p0238 и p1236) да отида при него и после ще почерпя.
  • 0

#9 Drone

Drone

Polecat

• Модератор
  • PipPipPip
  • 1815 Мнения:
  • Кара:Honda HR-V
  • Място:София

Публикувано 13 февруари 2017 - 17:41

Общ майстор няма да ти помогне за тия грешки. Предполагам си потърсил в гугъл какво точно значат тези кодове за твоят автомобил. Имаш проблем с турбото, което ще рече че ти трябва специализиран сервиз за профилактика и диагностика на такива агрегати. В Пловдив не знам къде има такъв. 

http://forums.hondab...showtopic=40720  Същата грешка(p0238).

http://www.civinfo.c...sues-p1236.html

и тука за p1236.  

Надявам се, че съм ти бил от полза. 

едит: Тук даже има стъпки за диагностициране на проблема http://www.bba-reman...c93601-1-1.aspx

едит2: Виж си МАП сензора. P0238 would suggest a MAP sensor issue...especially combined with P1236 

• 0

#10 civicgonemad

civicgonemad

Непукист

• Член
  • PipPipPip
  • 1391 Мнения:

Публикувано 28 февруари 2017 - 09:32

Гената хем свърши работа, хем си остави ръцете. Малко му е кофти отношението към клиента. 

• 0

#11 atonev

atonev

Новак

• Член
  • Pip
  • 20 Мнения:

Публикувано 28 февруари 2017 - 17:39

Може ли да споделиш какво се случи Колега, защото мисля да му се обадя тези дни за разни неща, който искам да погледне.

• 0

#12 civicgonemad

civicgonemad

Непукист

• Член
  • PipPipPip
  • 1391 Мнения:

Публикувано 28 февруари 2017 - 19:28

Отидох при него за смяна на механизма за чистачките. Да смени го не мога да се изкривя за това, но беше скъсал гарнитурката, която е под пластмасовия капак и хич не си беше направил труда дори да пробва да я нагласи, поне нещо да има там. Висеше си ей така скъсана. Беше счупил щипки, които държат пластмасовия капак. Подразни ме това, че нищо не каза за тези неща. Да вярно е, че тва са пластмаси на 15 години. И  вярно, че не са кой знае какви "щети", но такава смяна и аз мога. 
Явно не му липсва работа... Явно е кадърен.  Леко е заядлив. Сякаш очаква да си с инженерна степен и да си работил 20 години по автомобили. Още като му се обадиш ще разбереш. 

В заключение ще кажа:  ДА! Свърши работа! Ама има какво да се желае. 

Пък може и аз да съм вечно недоволен българин...

Улица Поп Златан в единия си край мисля, че е глуха, ако не бъркам със съседната. Намира се до Билата в Кършака, до Златната рибка. Малко е объркващо за намиране. 

• 0

#13 atonev

atonev

Новак

• Член
  • Pip
  • 20 Мнения:

Публикувано 01 март 2017 - 11:08

Благодаря за информацията.

• 0

#14 Civic ZC

Civic ZC

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 989 Мнения:
  • Кара:Civic 6-th sedan ZC LPG,Лого D13B7 LPG

Публикувано 01 март 2017 - 15:19

Аз също не съм очарован от въпросния ''Гената''. Ходил съм още преди 4 г. при него и няма да повторя, отблъсна ме още с първата приказка. Всеки сам си решава къде да ходи.

• 0

The power of dreams....HONDA forever! 

#15 mar_tod

mar_tod

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1476 Мнения:
  • Кара:дизелов Акордеон
  • Място:Абсурдистан

Публикувано 01 март 2017 - 17:48

Е вие пък сте много придирчиви, :)  хем да е добър майстора, хем и хубави приказки да разправя, :D  ми на някои не им се отдава говоренето .

• 0

#16 LedZep

LedZep

Новак

• Член
  • Pip
  • 34 Мнения:
  • Кара:Civic 1.7 CTDi

Публикувано 06 март 2017 - 12:58

Колеги, някой да знае майстор в Пловдив, който да може да оправя страничните джамове на вратите?

Нещо лениви са станали, а на последният автомобил който карах след това последва спиране в свалено положение.

• 0

#17 Т.Стефанов

Т.Стефанов

Новак

• Член
  • Pip
  • 11 Мнения:
  • Кара:Honda Accord 1.6 2000

Публикувано 03 април 2017 - 12:27

Здравейте , рейката замина - при кой да я закарам за рециклиране ?

Благодаря предварително .

• 0

#18 JHM

JHM

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 661 Мнения:
  • Кара:ACCORD CL7 K20Z2
  • Място:BG

Публикувано 03 април 2017 - 18:54

Здравейте , рейката замина - при кой да я закарам за рециклиране ?
Благодаря предварително .

Попитай в Бултрако, те ги дават за рециклиране на фирма някъде в пловдивско,като цена подочух нещо от сорта на 250,300лв.Рециклирали били доста рейки. Ако в тази цена влиза и демонтаж и монтаж, не съм компетентен маханик, но мисля, че е добре.
  • 1

#19 Слави CR-V

Слави CR-V

Потребител

• Експерт
  • PipPipPip
  • 2913 Мнения:
  • Кара:Honda CR-V 1998 128Hp & Honda Sh300i & Toyota Yaris Verso AT

Публикувано 04 април 2017 - 15:21

Аз също не съм очарован от въпросния ''Гената''. Ходил съм още преди 4 г. при него и няма да повторя, отблъсна ме още с първата приказка. Всеки сам си решава къде )да ходи.

Аз скоро пратих кумеца при него да му смени ролката на пистовия ремък, на К20 мотор в ЦРВ2, 3 дена седя там колата за една кирлива ролка : ) И накрая проблема пак си остана, закара му я да установи от къде се чува едно писукане от към ремъка, тои каза че било от ролката, смени я и писукането си остана. Няма да ви казвам защо не се върна за рекламация че е дълго и смешно или може би плачевно :)                       

• 0

#20 JHM

JHM

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 661 Мнения:
  • Кара:ACCORD CL7 K20Z2
  • Място:BG

Публикувано 04 април 2017 - 16:00

Аз, бих споделил...?
  • 0

#21 Pashaliiski

Pashaliiski

Новак

• Член
  • Pip
  • 23 Мнения:
  • Кара:'01 BMW E39 Touring 2.5d; '01 Honda CR-V Automatic

Публикувано 14 април 2017 - 08:08

Разпитвайки къде да закарам Хонда за преглед преди покупка ми препоръчаха двама "хондаджии". Единия е в Автосервиз Тракия, бивш служител в Хонда Пловдив, май Александър се казваше, другия е Митко, който се намира до базата на Ангел Стоилов в Кичука. Някой има ли отзиви от тях?
  • 0

#22 h5rov

h5rov

/!\

• Член
  • PipPipPip
  • 535 Мнения:
  • Кара:Accord 2.4i, АТ, 2007

Публикувано 14 април 2017 - 09:22

От Митко Трифонов +359 88 671 0379 до Ангел Стоилов имам добро впечатление. Обърна ми внимание, поигра си. Общо взето направи нещата така, че да ми хареса и да остана доволен.
За другия Сашо, ако за него става дума.. не знам къде е този сервиз Тракия. Този който знам се намира между окръжна и Гюлеметов в един голям двор в дъното.
При него ходих 2 пъти, не му дадох шанс. Държи се страно. Втория път ми каза "ако искаш да я погледна няма да бързаш и да ми даваш зор. Виж колко коли ме чакат. Като ми дават зор вдигам кръвно"
Явно се справя добре и без моята кола..
  • 1

sig-2011.png

#23 Drone

Drone

Polecat

• Модератор
  • PipPipPip
  • 1815 Мнения:
  • Кара:Honda HR-V
  • Място:София

Публикувано 19 април 2017 - 16:22

Митко е точен. Аз при него съм ходил само 1 път за смяна на тампони на стабилизираща щанга. Имах пробит машнон на външното каре, Залепи ми го, но в крайна сметка нямаше как и трябваше да го сменя целия маншон. Изпива нещата, работи с ръкавици, чист и подреден е. Мисля, че работи и в събота. 

• 0

#24 papagala

papagala

Новак

• Член
  • Pip
  • 13 Мнения:
  • Кара:Honda crv 2000 147hp
  • Място:Търговище

Публикувано 19 май 2017 - 11:21

Здравейте,от скоро имам хонда црв 1 147к.,бихте ли ми препорачали някои майстор около тьрговище?

• 0

#25 Dibelia3

Dibelia3

Новак

• Член
  • Pip
  • 14 Мнения:
  • Кара:honda jazz 1.2 2002

Публикувано 12 юни 2017 - 20:48

Здравейте ! Някой може ли да препоръча сервиз за смяна на сегменти за honda jazz 1.2 2002г в Пловдив ?

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни