Jump to content
gogsito

Смяна на седалки с кожени електрически

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Моля, ако някой е правил фокуса да си смени салона от стандартния плюшен с кожен ел. на акорд 97'ма FA18 двигател, SHHCE купе, ES оборудване, моля да помага!

Едната от новите ми кожени седалки е електрическа (изцяло) и проблема е, че до буксата под шофиорската седалка (която я има фабрично) няма ток... за да захрани електрическата седалка. Питах единия от майсторите на Хонда във Варна - първият път ми каза, че трябвало някакво реле да се сложи в таблото (но нищо повече не ми уточни - явно не е запознат как става). Та, отидох до моргата от която си купих салончето... от въпросната кола изкормих всички релета които можах да видя (4-5бр) от вътрешното табло (под шофиора) и сега ми стоят в багажника...При второ ходене при майстора пак не разбрах какво, къде се слага, за да тръгне - явно не му се занимава с ел. на човека.

 

Ако някой знае как да си пусна кожената седалка (или ако знае кой може да ми свърши работа) - да каже ще го обичам много :yes::tongue1::punk:

Става въпрос за Варна, но ако има другаде човек, който е правил подобно нещо бих пътувал да се срещна с него!

 

Благодаря, предварително!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако успееш в интернет да намериш информация за бушониерата на такъв Акорд с кожа и ел. седалка, ще разбереш кое е релето и кой е бушона. Можеш да провериш например в английския форум typeaccord.co.uk или напиши в гугъл модела, който е примерно (екзекютив) за тази година като добавиш under-dash relay box description, under-dash fuse box description. Имал си и вариант да вземеш цялото табло от моргата, което е с релетата и бушоните, но сигурно не си се сетил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора! Ще опитам!

Пича от моргата не му се даваше цялото табло, а на мен не ми се даваха още пари :)

Но ако разбера нещо от wire-inga схемата - ще намеря нужните части...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако, все пак знаете някой майстор, който извършва подобни услуги - пишете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да помолиш моргаджията да погледне на капачето на бушониерата, на което пише кое за какво е.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ел. седалките по принцип имат постоянно захранване, което не минава през реле, а директно след предпазител/и. На твое място бих сложил предпазители на местата, където няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До къде стигна с проблема защото го имам същия. Моята хонда е акорд 8 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...