Jump to content
anakondakz75

Внимавайте със този сервиз в Казанлък - МИКИ срещу Нитито

Recommended Posts

Искам тук да опиша една поредна глупост на един малоумник който работи в сервиз Казанлък-МИКИ срещу Нитито до Арсенал.Значи купих си масло за смяна на двигател и отидох в този сервиз да го сменят.Глупака който го сменя да вземе да ми изпусне повече от 2 литра маслото във скоростната кутия която е CVT без дори да ме предупреди.Тръгнах от сервиза и добре че,живея на близо,около 1.5 - 2км от сервиза.При спирането се чуваше някакъв шум от скоростната кутия като на желязо.Проверих маслото и щеката изобщо не го хващаше.Светнах със едно фенерче в дупката на шеката и се виждаше съвсем маслко масло в картера.Абе общо взето има няма около 2 литра няма.Погледнах пробката отдоло на кутията и разбрах че тоя шибан малоумник е изпускал маслото на кутията.Смени ми все пак двигателното ,защото го видях.Но не видях какво е изпускат на канала отдоло.Объркал се е и не ме предупреди да не тръгвам изобщо.Върнах се със друга кола да сервиза и онзи където го сменя си призна.Вика ми-ИЗВИНЯВАЙ ОБЪРКАХ СЕ.Носа му беше на една страна,и си мислих дали да не го обърна на другата,но се размина.Да не съм казвал на шефа му,да сме се разберали помежду си.Щял да ми плати маслото.Обаче си мисля като отвори сервиза след празниците,да говоря със шефа му,защото ако се е прецакала кутията ми,не знам как ще ми я платят.И съм сигурен че в България няма да намеря читава такава която да е също CVT за моя модел Хонда.Дали мога да мина на ръчка също не знам кой ще го прави това.Направо се моля след като купя маслото и го налея,да нямам проблеми.Ами ако бях тръгнал на дълъг път без масло????Идваше ми да го пребия,едвам се стърпях.Сега чакам да отворят представителствата на Хонда в България за да си купя маслото CVTF.Тоя направо ми еб...майката.Само се моля да не съм прецакал кутията за тия 2 км до вкъщи.Умолявам всички които са от Казанлък никога да не ходят в този безотговорен сервиз.Ще пиша за резултати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле на такива некадърници прошка не давай.Казвай на шефа да ти оправят всичко.И ако има проблем да си сърбат надробеното .Маслото те да ходят да го търсят ти нямаш вина за нищо.А този специалист да ходи да сменя водата на кравите.Маслото на двигатела да не би да е с 3 литра повече погледни го.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно тебе разминах в еднопосочното,след Стара Загора към Кз,аз бях с 1 черна 4-та Сивик.Говори с началника,не си трай!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука има много знаещи хора относно тази кутия и те ще кажат, но аз си мисля че за това разстояние нищо няма да и е станало, сипи си маслото и пиши как е. Иначе не оставяи нещата така, шефа трябва да знае, тоя утре ще направи беля на някои друг, всеки прави грешки, но тук най- голямата му грешка е че не ти е казал на място, а те е оставил да тръгнеш с колата така, сякаш не му е ясно какво се случва с кутията по този начин. Е затова и не си трия правило номер 2 от подписа ми, трябва все да висиш в сервиза и да ги гледаш какво правят, или да си правиш всичко сам че после да знаеш кое дупе да псуваш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно тебе разминах в еднопосочното,след Стара Загора към Кз,аз бях с 1 черна 4-та Сивик.Говори с началника,не си трай!

Ами колега май наистина се разминах с подобна хонда,но не съм сигурен дали е била твоята.Една хонда ме изпревари,но мисля беше 6-тица като моята.Имеше голяма бурия отзад и също беше черна.В този ден се прибиран от Кипър.Беше на 23-ти преди обяд в посока Ст.Загора-Казанлък.Разбрах че тоя сервиз ще работи утре,затова ще отида да си поговоря с шефа му,и оня некадърник дето ми еб...мамата за празниците. Редактирано от CYPRUS_75

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм...по принцип е (или беше) добър сервиза, но шефа от известно време го няма - бил в чужбина. И аз преди 2 месеца ходих за диагностика на ходова част. След думите на механика (да не се разбира "майстор"): "Ми с тези коли е така ! Трябва да се започне от някъде и каквото излезе" Публикувано изображение запалих колата и изчезнах. Чух, че са започнали да наблягат и на чашката... Ако се е прибрал шефа в БГ говори с него - много е печен. Дано няма поражения по кутията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно тебе разминах в еднопосочното,след Стара Загора към Кз,аз бях с 1 черна 4-та Сивик.Говори с началника,не си трай!

Ами колега май наистина се разминах с подобна хонда,но не съм сигурен дали е била твоята.Една хонда ме изпревари,но мисля беше 6-тица като моята.Имеше голяма бурия отзад и също беше черна.В този ден се прибиран от Кипър.Беше на 23-ти преди обяд в посока Ст.Загора-Казанлък.Разбрах че тоя сервиз ще работи утре,затова ще отида да си поговоря с шефа му,и оня некадърник дето ми еб...мамата за празниците.
Аз съм тоя с бурията :D :D Точно по тва време минах,твоята я запомних по хубавия цвят :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега за комплимента че си харесал цвета на колата.Много хора го харесват.Ами аз като ходих същият ден до сервиза,след като оня осра кутията ми,исках да извика шефа си за да говоря с него.Тоя ме помоли да не говоря с него че бил особен.Абе пази си работното място.Обаче утре отивам още докато отварят.Имаше едно младо момче в сервиза което си помислих че е собственик.Знаете ли собственика на каква възраст е горе доло.И колега с черната Хонда с бурията отзад,ако искаш можем да пием по кафе някъде в КЗ.0897224835

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да имаш проблем с кутията според мен ,даже почти съм сигурен /лично мнение/ Слагайте и оригинално масло и ще кара. Но такава простотия за първи път чувам още повече да не ти каже ,направо заслужава разстрел на публично място...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сервиза който има стенд ли говорим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,точно за него говорим.И има един работник със който е супер разбирач и иска да си прецакам колата.Видя че е Кипърска регистрация и затова предпочете да си премълчи като ми е изпуснал маслото в кутията.Ами ако бчх тръгнал на по-дълъг път?..тогава какво правим?.Добре че карах само около 2км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам защото ходих на стенд там за моят Stream, и много ме изнервиха защото видимо не знаеха какво правят.Добре че си познавам колата и им казвах кои болт да развиват.И накрая поискаха 35 кинта.Далеч от тази дупка е моят съвет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо се връщай. Търси шефа. Помни и името на работника и часа в който е била там колата/ ако отрече трябва да има камери по принцип/. Окажат ли ти да се видиш с шефа- фирмата я има в регистъра, името и го имаш на касовия бон за услугата. После намираш в регистъра кой е МОЛ-а и звъниш. Има телефони. Те трябва да дойдат, да ти сипят масло и най- добре да ти напишат протокол, щото сбози ли тая кутия ще страдаш.А иначе надали и е станало нещо за 2км. Случвало ми се е да карам 20тина без масло в хидравликата и нищо и няма. Оставал съм и без масло в мотора от майстори и долеяхме 2л от 2.5 възможни 24 часа по- късно и на двигателя нищо му няма. Като се сипе масло ще разбереш, но щом до сега няма яд ;)

Редактирано от barsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих до сервиза където ми изхвърлиха маслото.Появи се оня дето обърка нещата.Носи ми още на входа 50лв.Хахах,засмях се и му викам малко е това което даваш,само маслото е 135лв,да не говорим че ще плащам и горовото на един приятел да ходим да купуваме от Ст.Загора от представителството на Хонда масло.Викам му-давай шефа тук да говоря с него,пък той се моли да не му казвам.Викам му,човече искам да говоря с него щото ако налея маслото в кутията и е прецакана,не знам как ще ми плащаш тогава.Появява се шефа,едно младо момче в този момент и започнах направо.Той така се изненада че едвам повярва.Работника му се извини и си призна че направил грешка като изпуснал маслото.Така че,решихме да ми вземат колата на буксир до сервиза,без да я дърпаме защото не е полезно за кутията или да дойде един човек в гаража където е прибрана колата и като донеса маслото утре да източим каквото е останало вътре в картера и да налееем новото.Или ако има поражения,не дай си Боже,да слагаме ръчна скоростна или кутията да отива на ремонт.Утре ще пиша за резултат като налеем маслото и покарам малко.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук май-по виновен е шефа.Извинявайте,че се намесвам...не оправдавам монтьора,но явно е с ниска квалификация,което пък значи,че шефа хабер си няма от бизнеса,зада го вземе на работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло не може да се каже каква е квалификацията на човека ,защото грешки стават и ще стават винаги /примерно по някаква заблуда развива да източва маслото в кутията /и се усеща затваря и продължава с маслото на двигателя.НО защо за бога не си е казал така и така направих грешка по моя вина заблудих се и това е положението поема си вината и това е, ами те оставя ти да си поемаш щетите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Учудвам се ,че се е случило.Аз съм ходил няколко пъти в този сервиз.За мен по скоро монтьора го е хванало страх да не го уволнят,но въпреки това не го оправдавам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какво стана с колата?Всичко наред ли е?Ходи ли в сервиза?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Значи да обясня сега какво се случи.След последният разговор със шефа той няколко пъти ми се обажда и искаше ТОЙ да отиде да купува маслото в представителството на Хонда в Ст.Загора,но аз му казах че не е проблем да си отида аз,пък после ще се оправяме.Такаааа..Отивам в Ст.загора и още съм до бирената фабрика,звъня в представителството на Хонда в Ст.Загора и питам за масло CVT-F Honda.Казаха ми че е последната туба в наличност.Както й да е,запазиха ми я,защото докато пристигна до 15-20 мин.можеше да я купи друг.Отидохме купихме я,съдържанието беше от 4 литра.Върнахме се в Казанлък.Намерихме шефа и отидохме да го наливаме.Изпусна той маслото което беше останало в кутията във един леген който беше оцапан със антифриз :D .Той си го носеше от сервиза.Изсипахме около 2-2.5 литра масло.Наляхме новото от 4 литра но искаше още около 1 литър :rolleyes: .И сега нямахме чисто масло да долеем защото това масло в моята кутия,го изпуснахме в мръсен леген,хахаххх.Шефа се обажда до Пловдив на някакъв негов приятел да купи от представителството на Хонда от там още 4 литра и да го донесе до Казанлък.Донесаха го след няколко часа.Наляхме още около 1 литър,нагласихме нивото на загряла и работеща кутия около 1мм под MAX.Днес покарах градско и малко извънградско и нямах никакви проблеми.Кутията си работеше нормално.Значи платиха ми всички разходи + 40лв отгоре.Лично аз останах супер доволен от шефа и неговата съпруга.Много добро отношение.Казах му че тоя дето изпусна маслото в сервиза му,не е за тази работа,и направо да отива да дои кравите,но днес го следах да мие колите на автомивката в сервиза.Благодаря ви много колеги за подкрепата,съветите и всичко останало с което помогнахте.Повече на БГ сервиз не отивам :dry: .Взех си поука.И още нещо-когато купувах маслото от Ст.Загора ги попитах.Колко масло ще събере кутията.Те ми казаха от 4 литра ще ти останат около 100гр.Пък на мен даже не ми стигна цял 1 литър.Как може да са такива некадърници и там да говорят глупости.И заради 1 литър който трябваше още,купихме още 4 литра.С такава простащина не бях се сблъсквал.Като знаят че кутията примерно събира 5 литра защо няма шишета от 1 литър.Предполагам правилно съм мерил маслото.На добре загрял двигател със каране над 10 км.спирам давам лоста на P ,не гася мотора също,т.е.на работещ двигател и загряло масло нагласих нивото на 1мм под белязката MAX.Предполагам е ОК ;)

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствено за БГ сервиза не съм съгласен.Има наистина много кадърни механици и това , че ти си попаднал на човек , който не е за тази работа е съвсем друг въпроса.Дали в Кипър или на Марс ако щеш да идеш , фактора човек ако го има то винаги има шанс нещо да се обърка.Бих защитил монтьора при други обстоятелства но и аз много мразя да ме лъжат и да ми спестяват информация.Все пак майстора е като доктора и затова отиваш като имаш нужда.Добре е , че си се справил с проблема безболезнено но недей да слагаш всички под един общ знаменател , защото не си прав.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не имах в предвид ВСИЧКИ.Говоря принципно защото от една глупост на този от сервиза щях да хвърля кутията на боклука.Това говори за хората тук колко много са наплашени от кризата.За да не си загуби ТОЙ работата,е предпочел аз да остана някъде на път без кола.Много добре видя че колата е със Кипърска регистрация,дъщеря ми беше също с мен която е на 10 годинки и жена ми също.Как изобщо оставя тази кола да потегли.Ами ако след смяна на маслото тръгвах за Кипър.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че си извадил късмет. Шанса да е печен собственика и да си признае работника клони към 0 по принцип. Не знам как е в чужбина, но тук всеки си гледа неговия интерес. Иначе има кадърни механици но те не са по големите сервизи. Не ги слагам под общ знаменател, но до сега където и да съм ходил в голям сервиз винаги са се уаквали на колата ми. Заради един такъв доливах масло, а минах 400км тогава с колата и така го хванах. Понеже си подкарвам колите и в завой ми мигаше ламбата на маслото. На спиране и тръгване също. Оправихме я. Ама моя беше грешката, че колата беше на 9800км и аз зор да го сменя при друг, че маслара ми не бачкаше...Един друг, той вече почти фалира, но не спирам да му правя " реклама", така ми смени ремък и ролка, че след 20 хил всичко изви и се оказа, че е пренатегнат болта на шайбата на коляновия вал. Стигнах чак до с. Джерман със съдействието на Фена да го отвият на кантар от скъсване. И това е само част от перипетийте ми. Ще ти дам само още един пример, защото пишеш представителството като читав сервиз. Софийското би трябвало да е топ. Да, ама не. Отивам за масло на скоростите. Минавам с жокер и при управителя. Оставям колата да сменяват масло на скоростите. Казаха 30мин, отне им 1час и 30мин. Така ми прегледаха колата от към светлини и спирачки, че не хванаха, че преден десен габарит не свети. А той си е така от 2007ма. Колата е английски сивик и не си личи на фарове. В заключение- независимо къде ще е си намери 1-2 души да ти работят по колата основните неща. Алтернативата е да им висиш до главите иначе ще береш такива ядове докато не си купиш нещо от ВАГ групата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не се обиждай,но ми говориш пълни глупости.Не знаеш със сигурност колко събира тази кутия защото при изпускане на всичкото масло от пробката на картера,наляхме точно 5 литра.Плюс това не знаеш какво къде се предлага.В Кипър си има разфасовки на същото масло от по 1 литър,точно такова си носих със себе си в колата по време на пътя до БГ.Сигурно Кипър не е Европейска страна??.По време на наливането на първите 4 литра звънях в Кипър на моят си майстор при който ходя от близо 6 год,и без да гледа никакви програми от компа ми каза че кутията ми събира 5 литра.Не му повярвах честно казано,защото тия от Стара Загора ми казаха,че ще останат 100гр.от тия 4 литра.Вярваш или не,кутията събра 5 литра.Не знам какво си мислиш,но ако ти беше на мое място и беше тръгнал на път със 3 литра по малко масло в кутията щеше да говориш друго.А не дай си Боже останеш на някой планински път в Турция и мъгла да висиш и да чакаш някой Турчин да се притече на помощ,да ти оправят бакиите на некадърните майстори...не говоря под общ знаменател.

  • Нагоре 2
  • Надолу 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5л за абсолютно суха кутия да,но от пробката 5 литра ще изтекът някой друг път ;) Миналата година имах Сивик със CVT скорости,когато попитах в Карада за 1л разфасофка се оказа че предлагат само 2 литрови ;) Щом си повече от 6 години в Кипър знаеш, че части за Японци си идват в повечето случаи от Япония.Случката е неприятна,но ти я направи филм на ужасите направо.Айде по-весело ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега :lol: ,не се обиждам,но със сигурност знам колко събира тази кутия.Не оправдам гайкаджията който ти е източил маслото от кутията вместо от двигателя,но виждам че си получил и човешко отношение насреща,което тук рядко се случва.Това не ти дава право да плюеш наред по всичко живо в тази страна,защото има и доста кадърни хора които са решили да се развиват тук(колкото и да ти е странно) вместо да бършат старчески задници по света.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има хепиенд.Весело посрещане на Нова Година.П.П.1.Барси я кажи с кво са ти стягали к.в. че ми стана интересно/има някъв нов гайковерт,дето не съм го чувал явно//П.П.2...Купувал съм кола заради грешка на чирак,който я подпали,докато ремонтирахме ел.инсталация.От тогава нямам чираци.Интересно как аз не бъркам??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркони, Не знам с какво са го стягали ремъка. Историята е следната, Въпросния е приятел на брат ми. Другия му френд, къде и аз съм гъст с него още се учеше и му нямах доверие. Сега вече той ми е мастор.Та карам му на въпросния колата. Името не го помня. Взима ми 1вия път 60лв. Викам си супер. 2рия път ми взе 90. И малко по- късно изви всичко по колата. Купувам си после чаркаляк. 150 кинта. Опитваме с новия да отвием болта безуспешно. Отивам в с. Джерман и ония му подходи с един винтоверт с размера на шише от Кока кола. Бутилката му беше огромна. Та с 300 зора го отви и изненада- на ролката беше без име, ремъка и той. Върнах се в ония сервиз и щях да го убия ония. За капак се държа страшно арогантно. От тогава посещавам сума ти време за негова анти реклама. Сервиза се намира в Перник при печатницата. Това е достатъчно инфо като ориентир по принцип.

Редактирано от barsi
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не говори за бг сервизите така не си прав.Баща ми работи в сервиз в Кипър а аз в Гърция и мога да те уверя,4е по големи некадърници от тази нация незнам дали има.Вярно има и много добри майстори,но са рядко срещани 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...