Jump to content
lbh

ЮБиКо

Recommended Posts

Ако някой желае да види как в Юбико сменят съединител да пише на лични за среща в София. Предполагам че няма да отиде там след това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, дай малко по-подробно. Така 1 изречение хвърлено не стои сериозно. Силни думи си написал, но, моля, подкрепи ги с някакви факти/доказателства. Не съм някакъв фен на Юбико, не работя там, не си ремонтирам колата там, просто това е един от двата оторизирани сервиза на Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, дай малко по-подробно. Така 1 изречение хвърлено не стои сериозно. Силни думи си написал, но, моля, подкрепи ги с някакви факти/доказателства. Не съм някакъв фен на Юбико, не работя там, не си ремонтирам колата там, просто това е един от двата оторизирани сервиза на Хонда.

Колега, именно затова съм писал, че съм готов на среща в София, защото всеки може да напише всичко в нета. Проблемът е, че съединителя тресе при полузацепено положение. За факти и доказателства ако искаш ще се срещнем, ще видиш колата и фактурата от Юбико. Съгласиха се да я отворят наново след като се карах с шефа, защото се опита да ме баламосва с приказки за "критични обороти" :) , естествено не отидох, защото са ми неприятни след скарването и второ нямам половин ден за губене, а не бих им оставил колата без да съм там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А имаш ли идея,че може да не е от съединителя???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А имаш ли идея,че може да не е от съединителя???

Не защото виждам че е от него. Колата отиде за смяна на съединител. На стария феродов диск бяха отчупени парченца от ограничителите на пружините. Стария зацепваше перфектно (маховика е ок), смениха феродов и притискателен диск и най-вероятно са нацапали някоя от огледалните повърхности.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се правя колата там и не работя за тях.Ползвал съм услугите им 1 път за преглед на кола при закупуване от един приятел и останах със супер впечетление.Не резбирам нещо.Сервиза не е отказал рекламацията ти и са готови да прегледат колата и да отстранят проблема.Защо тогава пишеш тук , защото си ядосан ?Преди време имаше такива теми и за други сервизи.Според мен такава тема трябва да пуска човек , след като сервиза си е оставил ръцете и отказва да отстрани проблема.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Послушай колегата писал преди мен,стига типично по Български да започваш да ги осираш.И те са хора и те могат да сгрешат,не са ти отказали помощ нали???п.п:Какъв съединител сложихте???

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че аз осирам, колега. Ако има нещо типично Българско в случая, това беше отношението към клиента. По горе съм писал защо не отидох за повторното отваряне. Първо - не трябваше да ми предават колата в това състояние, не може да не са я пробвали. Второ когато отидох за изясняване на проблема го направих съвсем добронамерено, знам че грешки стават. Шефа им се държеше кисело още щом ме видя и се опита да ме отбие с приказки че това били "критични обороти". Това ме ядоса! Съединителя е NKK (поне кутията, нито касова бележка за него имам, нито някаква офицялна гаранция - и това е по Български, като стана дума). Благодаря за съвета кога какво да поствам, но не се приема :) Давам информация и го правя коректно - казвам всичко както беше.Пък всеки да я полазва както иска.ПП. Не ми се пише повече на тема Юбико, на тема съединител може. Ако някой спецялно се интересува дали да слага NKK, много по лек е от оригиналния, аз предпочитам по твърдия, но с това се свиква.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах,че са се държали кисело....как да е,смени марката на съединителя и всичко ще си дойде на мястото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега разбирам че си разочарован и много ядосан!За NKK съм чувал че са добри японски съединители ,но аз бих предпочел EXEDY , това си е съединителя за първоначално вграждане!!Вкрайна сметка не ми стана много ясно защо си отказал да я отворят отново след като са се съгласили да приемат рекламацията,това че няма да са особено доволни, че им се налага да правят безплатно всичко наново е лесно предвидимо и ти да не си очаквал да те посрещнат с букет от рози?? По разумно беше да отворят отново колата в твое присъствие, да видиш , къде е проблема и ако вината е в сервиза да си го отстранят за тяхна сметка.Друг е въпроса ако бяха отказали рекламацията!Пък за в бъдеще никой не те кара да ходиш пак при тях след като не ти е харесало отношението им!п.с. Не ме изкарвайте защитник на сервиза,уверявам Ви че не съм!Не ги познавам ,никога не съм ходил и нямам нито необходимост , нито намерение да ходя при тях!!

Редактирано от nightfighter
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявай за минуса, чудех се за какво са тези бутони :)За EXEDY и аз четох хубави неща но не намерих. До колкото знам е Щатски, съмнявам се той да се слага в завода. За мен идеалния вариант беше първо да се разглоби и после да се мисли какво да се сменя. Бях се уговорил да ми звъннат като е разглобен, не го направиха - били ми изгубили телефона. Освен това искаха да сменят всичко в комплект с техни части за да важала гаранцията, и предложиха само NKK. Впоследствие се оказа че притискателя е здрав и нямаше нужда да се сменя. Стига за неприятни неща. Как се сдоби с H22-ката, че и аз се оглеждам?

Редактирано от lbh

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те това си е българщина...Съединител се сменява само комплект. Това се прави, да не сваляш през седмица кутията...Не съм ходил там, но щом са поискали да ти отворят пак колата защо не отиде?Ти какво очакваш- пари на ръка ли :D Отваря се, гледа се и ако те са виновни/монтаж или части/ си поемат нещата...п.п. 1 Като сменяваш съединител е нормално педала да е като памук. Това за 2дни се оправя. И не я натискай- нещата си искат времето за разработка. Може и от това да претриса или да си внушаваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига за неприятни неща. Как се сдоби с H22-ката, че и аз се оглеждам?

Това последното не се приема, почнал си тема, тя трябва да бъде довършена, или както пише в правилата на Форума:

т.5. Не променяйте предмета на вече започната тема към други, странични неща! .........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@barsiКолега, аз Опел да карах нямаше да свалям кутията всяка седмица. Това ми е трета Хонда, другите две бяха на много повече километри и съединител не беше пипан. Знам какво искаш да кажеш, но в много случаи старото оригинално е по-добро от риска за ново менте. Спецялно за съединителя нещата са на кантар - цената на притискателя е колкото цената на труда. А и в крайна сметка колата е моя и аз имам право да решавам какво да сменям. Отговорите на въпросите ти вече ги има горе - не обичам да ме правят на балама, а ти? Защо не отидох също съм писал - нямам им доверие да оставя колата, и нямам 5 часа да стоя там. И съвсем приятелски съвет, не давай акъл когато не си подготвен. Съединител е мек когато пружините на притискателя са меки, не е въпрос на разработване. Колата е на много повече от 2 дни :) след ремонта (и разработване не се мери в дни а в изминати километри). За мен не стои въпроса "дали те са виновни" защото това е ясно. Старият съединител до последно преди ремонта зацепваше перфектно когато парченцето не се случваше да бъде притиснато. @atomaБи ли обяснил защо мога да пускам само две мнения на ден, след като си в час с правилата? Благодаря.

Редактирано от lbh
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти май гледаш само да се заяждаш???Не ми отговаряй,въпроса е риторичен.п.п:Ако беше сменил целия комплект с нещо свясно нямаше да има нужда да пускаш тази тема.....ама нали не обичаш да те правят на балама

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съединител е мек когато пружините на притискателя са меки, не е въпрос на разработване.

С това изказване само доказа, че нищо не разбираш от съединители:D/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже "съм в час с правилата" нека ти покажа последна извадка от тях, нищо че като си се регистрирал си сложил отметка че си си съгласен с тях (ма дали си ги чел или не никой не знае, така като гледам не си):

15. Ново регистрираните потребители имат право само на 2 мнения на ден до достигане на 50 одобрени мнения !!!

И една молба, смекчи тона малко защото и според мен е доста заядлив. И последно, все още не мога да ти разбера смисъла на темата, оплакваш се от сервиза, не са си свършили работата както казваш, те искат да отворят да видят, ама пък ти се дърпаш и не искаш ...... нещо не мога да схвана идеята. Малко май, хем ме сърби, хем ме боли.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@atoma

"искат" не е подходяща дума, недей да преиначаваш казаното. Съгласиха се неохотно да го отворят след като си повишихме тон. При такава открита недоброжелателност не мога да им имам доверие и да оставя колата повторно. Това е, не виждам кое му е трудното за разбиране. Тези с които твърдиш че се заяждам не разбраха смисъла на поста, той е информативен за това какво може да им се случи в Юбико, а не да обсъждаме мойта реакция, никого не задължававм как да реагира в такава ситуация. Ще има и видеоклип тия дни да се види какъв проблем се определя като "критични обороти" с цел заблуда на клиент.

 

@MIYAMOTO

От Юбико настояха да сложат техен съединител за да има гаранция, и единствения избор беше NKK. Поне за други да е полезно можеше да кажеш кое според теб е хубав съединител и от къде може да се намери. Аз си търся частите от две места kjauto и evro07 (за три години само термостат обтяжни ролки и ремъци). За съединителя от evro07 не исках да рискувам, а от kjauto ми предложиха също само NKK. Ако бях намерил exedy щах да настоявам с него, макар и без гаранция (то се видя че с нея все тая).

Редактирано от lbh

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне за други да е полезно можеше да кажеш кое според теб е хубав съединител и от къде може да се намери.

EXEDY,AISIN,VALEO от доста места се намират

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казват колегите в почти всеки магазин за корейски/японски авточасти имат и Exedy , Aisin , Valeo.На всичкото отгоре има хора от този форум които също се занимават с внос на добри и маркови части.Всичко е въпрос на това да потърсиш малко.В профила ти пише , че си от София а тук има доста такива магазини колега , които предлагат точно тези марки :) В Юби Ко съм видял само добро отношение , точност от страна на майсторите и цени които ме устройват напълно.Грешки е имало и ще има и след като са ти казали да я оставиш за повторно отваряне не виждам защо не си го направил но ти си знаеш най-добре кое е добре за теб и автомобила ти.Успех и дано всичко бъде наред с прелюдката :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми както си решиш. Нямам 3 хонди, но само на едната имам над 130к , а на другата около 50 :cool: п.п. За мен 2 дни са си 1000км на моменти...п.п.2 Съединителя като го смениш отначало е все едно няма педал. Като памук е докато олекне, а найстина, ако си беше купил едно френско валео или американско екседи/първото вече 70к ми е на едната кола и сега вече почва да дава индикаций и отпролет ще се сменя пак/ нямаше да пускаш тази тема.На англичанката /д14а2/ по смомен съединителя беше 200мм и валеото беше 250лв, а екседито 320 лв комплекта преди близо 2г

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съединителя като го смениш отначало е все едно няма педал.

Ако по някаква причина не е обезвъздушен да, но това ако не се пипа хидравликата не се налага. Педала се връща в горно положение от пружините на притискателя, пробвай да махнеш хидравличната връзка между двете и ще видиш че ще падне до ламарина и ще седи там. Няма как пружините да стават по твърди с времето (и със сигурност не за толкова кратък период - два дена). Но не оспорвам че в други отношения на съединителя му трябва разработка.Ето обещания клип. Не вярвам че това е нормално за нов японски съединител.
Редактирано от lbh

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли си мисля,че искаш да тръгнеш от обороти за празен ход???

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за клипа. Аз също не бих си закарал колата пак там след като са се оляли вече веднъж. Най-много да се вкараш в по-голям филм.Лека и дано намериш свестен майстор да оправите проблема.

Редактирано от archer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли си мисля,че искаш да тръгнеш от обороти за празен ход???

Тресенето не е от давене на двигателя а от съединителя.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм специалист и не вземам страна.Само искам да попитам защо да не може да се тръгне от обороти на празен ход? В клипа вероятно двг вече е загрят и оборотите са около 900. При студен би трябвало да са 1200 - 1300, които за мен са достатъчни за потегляне от равно място при плавно отпускане на съединителя и без подаване на газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно аз не съм на ясно как се потегля :huh:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да взема да се включа, то ясно, че спорещите няма да си променят мнението.Колегата какво клипче е "барнал", много изпипано, ама като е за антиреклама, за мен има антиефект.Та все пак - току виж е полезно за друг някой от четящите: Подобно тресене ми се получи на Civic 6-та и то след смяна в най-гуру сервиза със съединител Exedy.Докато да ида да им покажа какво са натворили, чест им прави, че заявиха, че поправят проблема за тяхна сметка, тресенето взе, че изчезна.П.П.Какво всъщност искам да кажа: По интересно би било вместо да се заяждаме някой от технически грамотните да обясни защо може да се получи такова тресене при смяна.

Редактирано от Ивайло Петков
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... там след като са се оляли вече веднъж. Най-много да се вкараш в по-голям филм.

Абсолютно.

Явно аз не съм на ясно как се потегля :huh:/>

Не се опитвам да тръгвам, а показвам проблема. Ако си се качвал в Прелюд трябва да знаеш как е направена тая кола - такива вибрации колкото и идиот да е шофьора, не може да предизвика! Но "майстор" явно може.

По интересно би било вместо да се заяждаме някой от технически грамотните да обясни защо може да се получи такова тресене при смяна.

Хубаво е че вече стигаме до съгласие че проблем има :). Моите предположения са - 1) не е изчистен добре съединителя - триещите повърхности трябва да са обезмаслени преди сглабяне и 2) дефектен феродов диск или менте. Ако има други теории и за мен ще е интересно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още съм нямал честа да се кача в тази високотехнологична машина наречена Прелюд 5-та генерацияп.п:Честито вече премина 50-те поста,можеш да постваш повече от 2 пъти на ден

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Ваше позволение ще се намеся..... Според мен обвиненията са безпочвени по няколко причини: В Юби Ко работят едни от механиците,които са със завиден опит в ремонтите на Хонда а аз смея да твърдя,че познавам лично всички такива механици в БГ.,вкл.и прохождащите последно време. Уверявам Ви,че смяната на този съединител им е 9999-тата и е въпрос на рутина подобна операция. Винаги ,когато НЕ СЕ монтира оригинален детайл HONDA трябва да е ясно ,че се прави компромис,но цената в 99% е решаваща и печели "афтърмаркет"-а. Съединителят има нужда от определен пробег до окончателното му настройване,който пък е различен за различните производители и зависи от окомплектовката,в която е сменен.Зависи и от маниера на каране. Гледах клипа ............Е така НЕ СЕ тръгва и не е обективно представянето на проблема.ПоздравиП.П. Не забравяйте,че ако новата Ви кола за Вас е "самолет","уникална","неповторима бегачка","идеалната машина" за друг е "старата кранта","бившето куцо магаре","прочетената и затворена книга"............П.П.П. Поздрави MIYAMOTO :)

Редактирано от Ombre
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съединителя като го смениш отначало е все едно няма педал.

Ако по някаква причина не е обезвъздушен да, но това ако не се пипа хидравликата не се налага. Педала се връща в горно положение от пружините на притискателя, пробвай да махнеш хидравличната връзка между двете и ще видиш че ще падне до ламарина и ще седи там. Няма как пружините да стават по твърди с времето (и със сигурност не за толкова кратък период - два дена). Но не оспорвам че в други отношения на съединителя му трябва разработка.Ето обещания клип. Не вярвам че това е нормално за нов японски съединител.
ТОва е така, но аз ти казвам при правилно обезвъздушен съединител, че педала е мек известно време. При мен просто след смяната ми изпадна пътуване и направих за 3 дни 1600км из държавата и като се върнах всичко си беше наред, а това на клипа, което си снимал си е нормалното поведение на кола, която се опитва да тръгне от обороти...Ако мислиш, че нямаш съединител, спри перпендикулярно на бордюр с преден. Подпри си предните гуми на него. После дръпни ръчната. Включи 3та или 4та и се опитай да тръгнеш. Ако колата изгасне всичко е наред с него... Само да ти кажа- това си е сериозен тест и сериозно го товари. На твоя отговорност е. Аз съм го правил, като си купувах колите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с тръгването на оборти ми хареса и при мен е така :) но помня че като се учех да карам ,карах дизелова кола и там наистина колата тръгва без газ..като си взех бензинова бях като прохождащ...няма такова гаснене... единствено като е на смукач се кара без газ..ама смукача е над 1000оборота ;) както и да е става и на 900 да се тръгне не е проблем но при нов съединител мисля че има разработка която трябва да се направи в градски условия :) хората с опит са го описали много добре и са 2ма :) знае се :P

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен тая тема се поизчерпа .Аз лично не разбрах изначало каква беше идеята освен плювалник...Модераторите що не и ударите катинара вече.Той колегата ще си намери друга да се включи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е така НЕ СЕ тръгва и не е обективно представянето на проблема.

Кое не е обективно бе Омбре :) Представил съм нещата каквито са. Не се учудвам че майсторчетата почнахте да се защитавате. Всеки друг може да си влезе в колата и да прецени дали е норамлно при пускане на съединителя (независомо при какви обороти) да има такива вибраци. Писах че не тръгвам, ако тръгвах щеше да си сигурен че това правя.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, като не им вярваш на сервиза - отиваш веднага в друг или в най лошя случай ремонтираш сам !

 

Не разбрах обаче защо се е наложило смяната на притискателя ? Имаше надрани огледала или счупени пружини или просто решиха майсторите да сменят всичко накуп че да вземат повече пари ?

Аксиалния лагер защо го смени ? Свире ше ли ?

Като не си стоял докато ти монтират новите части от къде си сигурен че те са вътре монтирани в колата ?

 

При смяна на притискател е абсолютно вероятно да имаш съвсем "нов" съединител.

Това което показваш на клипчето обикновено се случва когато е оставен стар и развален притискател и е сменен само съединителя !

 

И с това не съм съгласен въобще !

 

.......Освен това искаха да сменят всичко в комплект с техни части за да важала гаранцията, и предложиха само NKK.........

 

Гаранцията е не само за частите, а и за работата. Тъй като може да дефектират частите или да е некачествена работата Публикувано изображение!

Не каза какви пари са ти взели за части и за работа ?

 

Инъче и аз имам добри впечатления от сервиза но в БГ всеки може да те излъже когато искат,

инъче човешко е да се греши няма безгрешни хора !

 

И дали аджеба като им занесеш оригинални части ще откажат да ги монтират ? Примерно ако си ги купиш с поръчките от USA ???

Щото и те продават китайски чарколаци - един колега си беше купил капачка от тях за 18 лева , а същата в евро 07 струваше 9 лева Публикувано изображение

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бях ходил в Юбико, колега, и нямах причина да им нямам доверие. Това ми е първото ходене в сервиз вообще с този Прелюд (3 години).Смяната се наложи заради феродивия диск, както се оказа. Отчупени парченца от ограничителите на една от пружините - стана изведнъж в движение. Да, решиха да сменят всичко накуп преди да е отворен съединителя, и трябваше да потвърдя да поръчат комплекта преди да е отворен.Аксиалния лагер е здрав, притискателя също. Пилотния лагер (в маховика) не е сменян. Не помня точно колко дадох, към 700 труд плюс части. За мен проблема не е че съм дал повече за цял комплект. Ако го бяха направили както трябва щях да съм доволен.Не знам какво са сложили, но със сигурност не са върнали моите части, защото ги исках и са у мен, a и проблемът с тях беше друг - отчупеното парченце понякога се хващаше от съединителя и ставаха много странни неща. Когато не се хващаше, съединителя продължаваше да зацепва нормално. Маховика не е надран (питах ги след ремонта), и аз виждам че притискателя не е надран.Нямаше да откажат да сложат мои части ако им бях занесъл, но щяха да откажат гаранция, това от първоначалния разговор още стана ясно. Проблема не е в НКК (ако са сложили нов - слагат ги в цял свят и отзивите са добри), а в сглобката - най вероятно е замърсени повърхности. И сега продължава да го има, не става по зле нито по добре. Карам я така защото има начин да се маскира - при малките маневри на полузацепен помпам газта както се правеше едно време с жигулите, при спортно каране (превключване на високи обороти) не се усеща изобщо, при превключване на ниски обороти не може да се избегне напълно и ме дразни доста, но не е чак като на видеото, там съм оставил да влезе в резонанс за да се види по ясно.

Редактирано от lbh

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да, решиха да сменят всичко накуп преди да е отворен съединителя, и трябваше да потвърдя да поръчат комплекта преди да е отворен.

Аксиалния лагер е здрав, притискателя също. Пилотния лагер (в маховика) не е сменян. Не помня точно колко дадох, към 700 труд плюс части.

 

Еми българска работа, можело направо да сменят целия двигател Публикувано изображение/> ! то ако се сменяше с всеки съединител аксиалния и притискателя ЛЕЛ МАЛЕ - няма да смогнат фирмите да внасят резервни части Публикувано изображениеПубликувано изображение/> !

не се сменя нещо щом работи и не си мисли че частите новите които слагаш ще са много по добри от тези които са ти в колата !

 

Има голяма разлика от частите монтирани в завода и резервните части - особено при лагерите....

 

Все пак отваряй докато е време това тресене е абсурдно !

Провери все пак и помпата - не съм запознат с твоя съединител да не би от там да идва проблема - обезвъздушаване, липса на течност ....

Що не презкочиш при Омбре ? Този ремонт можеш да го направиш и при всеки читав майстор или сам с малко инструмент и още един помагач Публикувано изображение/>

 

Действай и да споделиш после какво е станало ! Недей кара така колата.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен колега.Съединител се сменя комплект -всичко друго е компромис.Частите е ясно -само оригинални,но не мисля,че в този случай е виновен съединителят,но не може да се каже на 100% Това претрисане може да се получи от напукан маховик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аксиалния лагер е здрав, притискателя също. Пилотния лагер (в маховика) не е сменян. Не помня точно колко дадох, към 700 труд плюс части. За мен

На мен поне от клипа ми се струва нормално поведението на колата. Има и варианта да са ти отслабнали тампоните на мотора и от там да тресе. Просто на клипа не се разбира. И моите тресът така при тръгване. Иначе съединител се сменява комплект . Основната причина е в цената за работа. Независимо какво се сменява от 3те, цената за работа е винаги една и съща. А ако замине феродовия диск, примерно и смениш само него е сериозен риска да не изкарат другите чаркаля, докато го смениш пак. Ама 700лв само за работа - ти да не си правил към съединителя в тая цена основен ремонт, редене на кутия и смяна на тампони и втулки, барабар с дискове и накладки ? Или поне 70% от тия неща ? Нормална цена съединител е около 250 лв + 100-150лв за работа. Като 2рото е слабо вероятно.... :blink:/>п.п. Аз последно за смяна на съединител преди около 2 години на англичанката олекнах с цели 80лв. Смяната беше успешна , нямах забележки . Редактирано от barsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...