Jump to content
ricardo

читави тампони?

Recommended Posts

здравейте колеги от 3-4 години карам Civic 95 UK и веднаж ми се наложи да сменям тампони на окачването главно отзад и се хванах за главата след като ми набутаха някви от Евро07 след което минах 200км и всичко се раздранка на ново ... след което в моргата направо с носачите и ОК но дойде и тяхното време рових се назад напред питах по магазини маистори и така на татак и разбрах едно че в БГ читави тампони по магазините на сносни цени няма :huh: и така намерих всичко което ми трябва ето тук но незнам до колко ще са добре и те ... някой ако има инфо за тях да сподели ... имам възможност да ми ги пратят но се двоумя все още... ;) е благодаря за сега и The Power of Dreams :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,но тия големите задни не трябва ли да са с металната част комплект?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменил съм задните големи тампони и тези на напречните носачи с полиуретанови,само че съм ги взел от http://www.energysuspensionparts.com/categories.asp?cat=cars .Вече година и полвина съм с тях и не са мръднали,разлика в возията не съм усетил.Бях чел в форума,че е желателно да се смазват повторно веднъж в годината,че започвали да скърцат,но за сега не ми се е случвало :) .Някои от големите тампони не са с метална част в коплект,при тях сваляш твойта метална част от старите и я слагаш на новите,а има и такива които са комплект но цената им е различна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

аз по принцип не държа на тея големите интересуват ме най-вече малките :) те са проблема иначе големите се намират тук там и не са чак такъв проблем ... докато 14 малки които тук струват около 140-150лв и дали ще издържат повече от 200км никои не знаи ;)

Редактирано от ricardo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Първо да се извиня на колегата,че ползвам темата му.На мен ми предстои смяна на задните големи тампони и евентуално тези на напречните носачи.Ще съм благодарен на всякакви съвети от ваша страна какви тампони да взема(каква марка),от къде и някаква примерна цена.Колата е английски сивик 95г.Марките които намерих в Балканпартс Варна за големите тампани са:OSAKA - 35лв.RBI - 42лв.TRC - 45лв.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не искам да те разочаровам но които и тампони да земеш са боза ;) големите ОК ще те издържат да кажем година, година и половина зависи от карането ти но другите тампони пази боже ... точно това и аз си блъскам главата с тея раоти... принципну маистора които ми прави ремонта последно ми каза че е слагал RBI и също каза че изглеждали по добре от тея които сложих аз и хвърлих на 200км :) така добре тръгнах да ги търся да си ги взема наляво надясно познати ала бала и накрая началото на март чакаме доставка е ... още чакам май идват от доста далеч защотот все още ги няма ... при нашите сладурски доставчици на авточасти мисля че няма да намериш читави такива които да не пипаш поне 2 години... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставам с впечатление че е задължително оригиналните,за големите казвам,за да останеш доволен дълго време. Иначе DELPHI имат със същата форма на оригиналните за 30лв./бр.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За големите само оригинални , около 65 лева са.Но щом първите са изкарали 200 000 и 15 години , залагам че пак ще изкарат поне 5 години.Не си купувайте евтини тампони , които като ги смените 2 пъти за същото време като оригиналните вече изравняват като цена , а втория ремонт като работа ви е отгоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм проверявал за цена на Уж оригинални,но ако са по 65лв/броя бих взел от тях. Като имам време ще проверя колко са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За предните малки тампони, досега съм слагал RBI и горе долу съм доволен от тях, други марки които сте доволни има ли?И на мен в Балкан Партс са ми предлагали RBI и в Евро 07 ги има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големите тампони в Юби ко са 67 лева бройката,проверено преди два месеца :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги от 3-4 години карам Civic 95 UK и веднаж ми се наложи да сменям тампони на окачването главно отзад и се хванах за главата след като ми набутаха някви от Евро07 след което минах 200км и всичко се раздранка на ново ... след което в моргата направо с носачите и ОК но дойде и тяхното време рових се назад напред питах по магазини маистори и така на татак и разбрах едно че в БГ читави тампони по магазините на сносни цени няма :lol: и така намерих всичко което ми трябва ето тук но незнам до колко ще са добре и те ... някой ако има инфо за тях да сподели ... имам възможност да ми ги пратят но се двоумя все още... :lol: е благодаря за сега и The Power of Dreams :D

 

Питай в Бултрако, ако не http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=52303 може и него да го попиташ. Аз лично от известно време пазара от него разни работи по колите и съм доволен. Праща добри части на нормални цени и винаги уцелва отраз. :D

п.п.А като си помисля тук от един квартален магазин колко ядове съм брал. Още си воза едно кило чаркаля в багажника, че иначе треаше по 5 пъти да се разкарвам до там докато ги уцели :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да задам един въпрос. От къде мога да си намеря направо цял комплект полиуретанови тампони? Става въпрос за сивик 96та.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

казаха ми че имало във Варна човек който правел такива работи и били доста читави но в момента съм в процес на издирване ако го намеря ще пиша и най-вече ако нещата които ми казаха са верни :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си прави с тампоните експерименти:blink: Това ти е от най-ключовите части в колата. Вземи си едни хубави, маркови тампони и някой, който не е дърводелец да ти ги монтира и забравяш за сутуацията...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за правилния монтажДори и хубави тампони могат да се скъсат бързо ако не се монтират правилно. Големите тампони на задните надлъжни носачи са с горна и долна част, но не всички го забелязват. Малките тампони по задницата и предницата не се стягат докато колата е все още на подемника!За големите тампони съм заложил на MOOG около 28 лв/бр от Ауто + и вече година и половина не са мръднали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си прави с тампоните експерименти;) Това ти е от най-ключовите части в колата. Вземи си едни хубави, маркови тампони и някой, който не е дърводелец да ти ги монтира и забравяш за сутуацията...

харби навих са... от каде да ги зема тея "хубави, маркови тампони..." и още по-интересно а колко ще ми струва удоволствието се пак колата не е първа младост мисля че сумата около 500-600лв само за тампоните не е мн удачна... и това без монтажа... !? !? !?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

големите не са проблем защото те се намират ... а другите малките са фатката от тях ми са побелели косите ... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, от 3 години карам с тампони на ЕТ" М.Шиков" пловдивска фирма ко не се лъжа и немам ядове. Предстои ми смяна на задните напречни носачи и мисля да зема пак от там, по 6-7лв беше броиката, нека колеги да споделят ко са ползвали негови тампони

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си прави с тампоните експерименти:) Това ти е от най-ключовите части в колата. Вземи си едни хубави, маркови тампони и някой, който не е дърводелец да ти ги монтира и забравяш за сутуацията...

харби навих са... от каде да ги зема тея "хубави, маркови тампони..." и още по-интересно а колко ще ми струва удоволствието се пак колата не е първа младост мисля че сумата около 500-600лв само за тампоните не е мн удачна... и това без монтажа... !? !? !?
Ето ти от къде http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=52303 Може и от Бултрако. Колко да са тия тампони- мойте не са барани още... Ако я правиш я прави. Но там експерименти с полиуретан и т.н. аз лично няма да си го причиня на колата. Един колега смени задните големи с някакви плътни и сега като го попитам как е колата с половин уста вика ,че е добре. Доволен бил :thumbs1: Аз едно време си взех такива от кварталния магазин и след 3 месеца бяха тотал и все едно бях с каруца. После дъртия купи едни оригинални и до сега са си чук :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радостта от ниската цена е много по-кратка от разочарованието от ниското качество :(

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... После дъртия купи едни оригинални и до сега са си чук :) ...

оригинални каде как колко? дай насам :lol: да имаше и вариант забравих да кажа хахахах малко е смешен отидох в ЕлитКар хах и един от батките там ме мъчи 1-2ч. щот нещо не можеше да ги намери и накрая гледа гледа и ми вика 70лв/бр за оригинални :lol: че не ми казвай че си дал за оригилнални по 70лв/бр :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А след като смените големите тампони, ходите ли на стенд?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчват го,но мисля че може и без ако са същите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте.Първо да се извиня на колегата,че ползвам темата му.На мен ми предстои смяна на задните големи тампони и евентуално тези на напречните носачи.Ще съм благодарен на всякакви съвети от ваша страна какви тампони да взема(каква марка),от къде и някаква примерна цена.Колата е английски сивик 95г.Марките които намерих в Балканпартс Варна за големите тампани са:OSAKA - 35лв.RBI - 42лв.TRC - 45лв.Благодаря предварително.

Слагай истински за 67 лв! От опит ти го казвам!

Големите тампони в Юби ко са 67 лева бройката,проверено преди два месеца :lol:

И са истински..

казаха ми че имало във Варна човек който правел такива работи и били доста читави но в момента съм в процес на издирване ако го намеря ще пиша и най-вече ако нещата които ми казаха са верни :)

Някой във Варна е по-умен и кадърен от японците...не вярвай, колега! Редактирано от kytila
9.��ма нужда от два или н�колко по�та един �лед друг!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големите тампони в Юби ко са 67 лева бройката,проверено преди два месеца :lol:

Някой проверявал ли е скоро, защото и аз си мислих, че са 67, ама май вече са 80+

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми предстой смяна и проверих в Бултрако'Пловдив'миналата седмица по 68лв.бройката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полиуретанови тампони ан Energy Suspension са едни от най-качествените ! Колегата sve_1986 по-горе беше дал линк към официалният им сайт. Ако не се лъжа аз му бях пращал тези с които кара. Може да го попитате кои са тампоните за отзад и за отпред,малки и големи . Аз имах някакви останали но не съм сигурен за кои модели са точно. Едно е сигурно че качеството им е неоспоримо а пък цените не са чак толкова стряскащи особенно когато знаеш ,че няма да имаш проблеми за дълъг период след смяната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе така е , ама не точно.Качествени са и имат предимството да са по-твърди и да стои колата на писта.Но имат недостатъка да се разскърцват зимата и да вози ужасно колата ако е всекидневка.Най-хубави са си оригиналните за всекидневка, от щатите могат да се поръчат, но са си 30-50% по-скъпи от тукашните ментаци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не си купувайте тампони SIDEM.Толкова са меки, че се смачкват от тежестта на колата,а след някой друг ден направо се отлепят от металната част.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...