Jump to content
kras3n

Малки крушки за копчетата

Recommended Posts

Трябват ми тези малки крушки здрави светещи (Синьо).Ако някой знае къде във Варна се продават такива или подобни който ще стават за там да ми каже,а ако някой случайно ги продава,може да се разберем нещо.Ето снимки на въпросните крушки. --> Публикувано изображение

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро търсихме едни подобни крушчици и намерих в Гарвана(там е мястото за всякакви малки боклуци :lol: )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там беше първото място в което ходих,и нямя толкова малки има един размер по-големи,който няма как да влязат там !Друго предложение ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има в магазина за елекроника на светофара под окръжна ...разгледай там пада се точно отсреща на болницата има разни светещи и мигащи лампички ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има три вида такива крушки доколкото знам - Neo wedge T3, T4 и T5.Т3 - 8мм диаметър, 10мм височинаТ4 - 10мм диаметър, 12мм височинаТ5 - 12мм диаметър, 12мм височинаТвоите най-вероятно са от първите - Т3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DjSprite,сетих се за къде говориш,ще проверя дали има точно от тези малките,обаче май ще бера ядове с тези фасонки,много са прегорели,и се чупят доста лесно.А ако няма сини такива крушки в което съм сигурен,че няма да има,ще сложа едно плътно синьо фолиот от вътре на копчето и ефекта ще се получи,така,че да се връзва на целия интериор на колата ;).Мерси на всички за информацията :beer:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едни зелени светодиоди на Т3 цокъл - утре ще пробвам да им сложа син термошлаух отгоре да видим дали ще стане добре...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не думай! Ще ти падне консумацията, оттам и разхода ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по София някой да знае къде има? И с цокъл ли се продават, че загубих един :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не думай! Ще ти падне консумацията, оттам и разхода :D

Всъщност експеримента ще го правя с твоя диод :cool: Ако стане добре ще ти го пратя ако не стане ще продължа да търся решение. :rolleyes:Миналата седмица замерих разход 11,5 градско, което явно ще е от светодиодите... То това е доказано в Голф 2/3 от доста време - сините светодиоди на пръскалките свалят разхода наполовина -> градското става 5 на 100 а на извънградско даже се връща горивото и пълни резервоара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както спрайта каза,в него магазин има,даже си взех и сини,без да слагам фолио.Сега проблема е от къде да намеря такива фасунки,че 2 издадоха багажа,доста прегорели :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не потърсиш втора ръка.Тук из форума има доста коли на части!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стават и от други японски коли, Нисан например. От Ровър също. А крушките по таблото стават и от Ксантия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ebay има и диоди на същия цокъл:2pcs T3 T4 T5 Neo Wedge (Spark Blue) Dash LED BulbsИмайте предвид само, че светят по-силно от заводските крушки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези който си ги показал на снимката до вратата ми да ми дойдат какви пари ще е,че то хубаво ама дали си заслужава,че този ебау ми е нещо чужд :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на доставката е само за UK. Може да ги прати в БГ, но трябва да го питаш, каква ще е цената. Щом за Англия иска £1 за доставка, за БГ ще е поне £2, ako e по пощата. С доставчик сигурно ще е повече.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност до България също иска един паунд. Това значи, че всяка крушчица излиза грубо 4.5лв. до пощата до вас.45лв. за десет крушчици си е... обир :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега, сметката ви нещо не е вярна.Прочетете пак обявата. Човекът предлага камплект от 2 крушки(2 pcs) за £1 +£1 за доставка. 10 крушки = пет комплекта = £5. Това съвсем НЕ означава, че ще платите £5 за доставка. Дори и така да е, като сложиш чертата излизат £10 за 10 крушки, т.е. около 23лв.Всички колети, изпратени по пощата от ЮК до БГ, и тежащи до 2 кг. са в категорията малка пратка, и цената е под £10.Друг е въпросът, че в Лондон има БГ фирми, които доставят всичко до БГ на цена паунд за килограм. Купуваш си 1кг. крушки и за £1 + цената на Еконт(ако не си ги вземеш сам, от офиса на фирмата в БГ) ги получаваш в дома си.

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами дайте да направим групова поръчка,ако има кой да се нагърби с това:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доставката за 1 брой (два диода) е 1 паунд. За всеки следващ комплект доставката е 0.7 паунда. Китайчето е точно, праща бързо и досега не съм имал проблем с него. Искам отново да ви предупредя, че тези диоди светят силно. Ще трябва да се филтрира светлината по някакъв начин за да стане като оригинални крушки. Не казвам че е лошо да свети силно - въпрос на вкус е !!! .ЕДИТ: Доколкото си спомням крушките идват от Китай/Тайван или нещо подобно.ЕДИТ 2: Писах му да го питам колко броя трябва да се поръчат за да направи отстъпка.

Редактирано от eDaniel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих си поръчал,стига цената за 10 диода да не е 50 лв.,както писаха по-нагоре.И също така тези диоди,със фасунките ли са и точно за това място ли са за хонда сивик 5 ген хечбек за усилителя нагревателя и халогените ще станат ли?А това,че светят силно е плюс,защото тези който съм си купил аз едва се вижда,че светят.Пък със едно фолио от вътрешната страна на копчето можеш да си ги направиш според интериора,моя както е целия син вътре,едно синьо фолио на копчето и става супер !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези който си ги показал на снимката до вратата ми да ми дойдат какви пари ще е,че то хубаво ама дали си заслужава,че този ебау ми е нещо чужд !!!

На мен ми ги пускат директно в пощенската кутия защото са малки. Ако преценят, че не могат да се пъхнат през отвора ще ти пратят бележка да си ги вземеш от пощата.

И аз бих си поръчал,стига цената за 10 диода да не е 50 лв.,както писаха по-нагоре.И също така тези диоди,със фасунките ли са и точно за това място ли са за хонда сивик 5 ген хечбек за усилителя нагревателя и халогените ще станат ли?А това,че светят силно е плюс,защото тези който съм си купил аз едва се вижда,че светят.Пък със едно фолио от вътрешната страна на копчето можеш да си ги направиш според интериора,моя както е целия син вътре,едно синьо фолио на копчето и става супер :cool:

Готови са за директен монтаж. Сваляш копчето или каквото е там, пъхаш диода и леко завърташ. Само че си провери преди това дали твоите крушки са такива - най-лесно е като:а) сравниш със снимката визуалноб) премериш диаметъра на основата и сравниш с размерите от първата страница Редактирано от eDaniel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hello.Prices have already been very low.If you would like some deal, you may purchase from my website, which shipping is just a flat rate of USD0.80 regardless of quantity :http://www.wardenjp.com/stores/neowedge.htmlThank you.- warden_jp2002

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че за Сивика са Т3 както каза колегата по-нагоре.Давайте да се организираме !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че за Сивика са Т3 както каза колегата по-нагоре.Давайте да се организираме :)

Всякаква организация е безмислена при условие, че китайчето не иска да свали и един цент за комбинирана доставка. Аз го питах за 100 броя и той се направи на луд... !!! Били прекалено евтини и без това. Мисълта ми е, че всеки който има paypal/ebay акаунт може да си поръча когато и колкото поиска. В случай че има някой от София, който няма акаунт и иска да поръча може да ми плати на ръка и аз ще ги поръчам директно на адрес по избор. Принципно не си струва такива дреболии да се пращат по Еконт иначе не е проблем да пратя и за друг град.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сайта дето ти е дал е евтиния, към левче на крушка излиза - 200 бр. за 225 лв. :

 

Публикувано изображение

 

Утре ще си премеря цокъла за всеки случай и поръчвам.

Редактирано от MachineMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сайта дето ти е дал е евтиния, към левче на крушка излиза - 200 бр. за 225 лв. :Утре ще си премеря цокъла за всеки случай и поръчвам.

Точно това обяснявах на kras3n на лични:

Китаеца е слънчасал тотално според мен, изобщо не може да смята момчето. Ето я офертата: 5 броя по 2pcs T3 Neo Wedge LED bulbs (Blue)на цена 1.5$ за всеки чифт + 0.8$ шипинг = 8.30$ или около 12 лв (според курса)Имай предвид, че обикновено минават около две седмици докато пристигнат. Ако си навит ще ти ги поръчам и ще ти ги пратя до някой офис на Еконт за твоя сметка.

Хм, изглежда аз не съм го разбрал. Той си е казал, че шипинга е точно 0.80 цента независимо от количеството.Както и да е - офертата изглежда още по-примамлива сега. Редактирано от eDaniel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За таблото с уредите от кой модел крушки са?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и аз търся синьо да си дооформя интериора, пробвах с диод обаче нещо не се получава. Светлината на диода е насочена, и понеже почти нявсякаде крушката се пада отгоре на бутона, светлината отива надолу, а не напред, и ефекта е едвам забележима светлина при пълен мрак. Някой поръчвал ли е от посочения линк в ибей, и ако да, може ли снимка, да видим тея дали светят по "разпръснато".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако някой ще прави поръчка за мен 5 броя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Точно тези не знам дали разсейват светлината, но съм чел(Ровър форум), че ако изпилиш върхът на диода, ще разсийва светлината. Не съм го пробвал.policeman, не мога да видя с каква кола си (покет версията на форума не ми дава), но на CRV-то ми крушките за осветяване са същите, като за габарита, само че 3W. Останалите(warning lamps) трябва да бяха Т4 или Т5. Така че трябва да отвориш и провериш. Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам от тези малките но съм в София имам червени сини и бели.Не помня от къде ги взех но най добре става с белите :ph34r: Ако имаш път през София пиши личен ще ти дам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се от къде ги взех като бях в Англия в един магазин за електоника имаше червени сини зелени и бели идваха около 1 лев.Ако някой иска големи количества мога да кажа на сестрами да вземе.Ако сте от София за 1-2 подарявам :) стига дане сте много имам само 6 бр. :ph34r: На личен :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива каквито колегата е пуснал и аз имам сини,обаче не е същото...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са оригиналните крушки. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как светат диодите:photo1photo2Това са T3 Neo Wedge Green

Редактирано от eDaniel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, ей тея на eDaniel са добре, ако някой ще прави поръчка съм вътре с 20-25 броя, за мен и за един колега с Нисан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега няма голям смисъл да поръчвам вместо вас :) По-добре е да си поръчате директно от неговия сайт - достатъчно е някой от бандата да има paypal акаунт. Ще си спестите пощенски разходи, допълнително чакане а и диодите ще дойдат право в най-близката поща. :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...