Jump to content
Guest Hronos

За Хонда сервиза в Горубляне.

Recommended Posts

Guest Hronos

Значи акордеона дето го купих оня ден,леко му вият скоростите и трудно/мазно/му се включваха същите.Стария собственик като добър стопанин отишъл да му направят пълно обслужване и то не къде да е а долу на горубляне.Нали е сервиз за Хонди все пак я.Та отварям аз пробката масло си има но какво масло-ДВИГАТЕЛНО,а във всички каталози си пише че този Акордеон е със диференциално понеже е с кутия от Ровър.Слизам до сервиза на Юри и питам едното от момчетата с какво масло трябва да е кутията ми и след консултации от рода на"аве някой знае ли тия дизеловите с какво масло се карат и т.н." и се стига до решение от монтьорите- диференц.Обяснявам му за стария собственик и за това какво са сипали в кутията а той ми отговори ми купи си к,вото искаш и си го смени,къв ти е проблема.Пък и тези точно много чупели кутии имали един даже да чака за части.Ми ще чупят разбира се като незнаят какво да сипват в кутиите им.Та великите майстори от Великия сервиз поне да бяха си оправили грешката,не че ми е проблем да си купя маслото но след тая случка Твърдо ми паднаха в очите.Та се чудя какво ли още ще се обади от направеното от тях пълно техническо обслужване.Като знам че в двигателите сипват великото масло на ШЕЛ,утре и двигателното масло ще сменям.Освен на бензиностанциите на Шел тяхните масла никой друг вече не ги продава.Защо ли ???

Редактирано от Hronos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

Къде точно е този сервиз, за да знам и да не ходя :D Не, че съм се засилил де...П.П. Какво стана с тасовете - 14'' - никъв не се обади?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Е и аз да разкажа една история.Действието се развива преди 2-3 години някъде.Понеже баща ми не ги харесва като сервиз. Според негово мнение са големи мърлячи предпочиташе к'вото може сам да си го свърши до го направи. Имаше разни проблеми от типа виртуални ремонти. Неща които са писани, че са сменени, а те никога не са били развалени, или пък оправят едно строшат друго и т.н.. Та като взехме 5-татат генерация имаше някъф проблем с гумичките на задните апарати. Бяха се скъсали и цилиндърчетата блокирали. Та бащата отива при Росица и поръчва гумичките. Обаче при смяната в гаражни условия без необходимите инструменти (няква скоба или там квото беше) се оказва, че не може да ги вкара напълно. Закарва я колата в Юбико за да ги донаправат и ония му се обаждат, че има проблем. Че тия гумички не са били от тая кола, по-големи са и т.н. Отива там баща ми и почват да му обясняват как това били гумички за друга кола, че били некви ментаци и не можело да станат. След което се басират с онзи главния на сервиза, че ако са поръчани от Росица и са точния модел и "майстора" ще ги плати ако е така, ако не, баща ми. Съгласяват се. След което се обаждат на Росоца и тя потвърждава, че са били поръчани точните гумичките за 5-та генерация ВТИ обаче след демонтирането в Юбико изведнъж гумичките станали по-големи, не за тази кола и било изобщо невъзможно да се монтират. Така де баща ми извадил парите и си платил още един комплект, защото онзи отказал да ги плати въпреки баса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ombre

Е и аз да разкажа една история.

Кажи истината Мите,те ще те разберат :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino
:D Не искам и аз да започвам с истории :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Ама моля ви се!Кажете нещо хубаво а не само да плюете!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gkb

Аз многа да кажа 2 хубави думимаксимално се изкефих когато отидох там отдавна с конкретен проблем за решаване посрешна ме един човек които нагъваше една голяма пица и през целия ни разговор не спря да яде накрая отби номера с думи от сорта - ВСИЧКО Е СУПЕР КОЛАТА НЯМА ПРОБЛЕМ и други блааааа блааа блааааоказа се че това бил шефа на сервиза!!!много доволен останах - само малко ме е яд че е ми чупна едно парче от пицата :blink:ебати и обслужването!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

ХАХАХА.... това сигурно е най-положителната случка от там!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Вие освен да ПЛЮЕТЕ по някого или нещо, друго можете ли да правите ?! :blink::D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gkb

До АДХ:аз си мисля че форума е за да обменяме опит и да си помагаме!както забелязвам тук един човек не каза добро нещо !аз лично не плюя а си казвам наблюденията от 2те ми ходения там!какво трябва да правя с хора заради които един приятел за малко да даде богу дух??? да им се радвам ли ???добре че кара прелюд та не се претрепа заради тях с 200 км/час!!!!ти всъщност имаш ли впечатления от този сервиз?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Лични наблюдения нямам нито от този, нито от кой да е друг сервиз :D Но НЕмисля че е хубаво да се пишат само отрицателни неща за тях, само да се плюе по тях..... грозно е :blink: И то затова че някой си се бил хванал на бас с някого или затова че майстора е ял по време на работния си ден..... Незнам, глупаво ми се струва !Но вероятно, Ти знаеш по-добре от Мен. Така че, имаш право да говориш каквото си искаш за който си искаш :D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Лични наблюдения нямам нито от този, нито от кой да е друг сервиз  :D Но НЕмисля че е хубаво да се пишат само отрицателни неща за тях, само да се плюе по тях..... грозно е :D  И то затова че някой си се бил хванал на бас с някого или затова че майстора е ял по време на работния си ден..... Незнам, глупаво ми се струва !Но вероятно, Ти знаеш по-добре от Мен. Така че, имаш право да говориш каквото си искаш за който си искаш  :D  :D

Не е въпроса в баса, а в това, че ти губат частите и после ти измислят някви тъпи оправдания за да не ги купуват те!Като нямаш лични впечатления по-добре си замълчи. Защото аз (и не само) имам предостатъчно отрицателни както и много други хора които са се отказали заради тях от марката! :blink: Това е недопустимо. Но такъв е дилара и тва е положението... Редактирано от PARADOX_sf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

То официален сервиз за ХОНДА няма в БГ. Как няма да се отказват хората.А и докато свалят каретата с чук по сепаратора , няма смисъл да ги обсъждаме дори. :blink:пп Тези, който са сваляли карета , знаят за кво говоря!

Редактирано от Mark Antoniy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Колеги, аз не съм и стъпвал там именно защото съм чул само лоши отзиви за този сервиз. На мой приятел с Ровър 94 год. ако не се лъжа Хондов двигател, харчещ масло, те му правят основен ремонт. Колата продължила да харчи масло и след няколко хиляди км. блокирал мотора. Не искам да казвам колко пари са взели за ремонта и че са казали, че само нови части са слагали в този двигател. Това е един от многото случай за, които съм чул. Не искам да правя изводи, това си е мое мнение, може и хората които са ми говорили да са били с погрешно впечателение, но чуя ли за калпав сервиз, бягам далече. Не ходя да се уверявам истина ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Защото аз (и не само) имам предостатъчно отрицателни както и много други хора които са се отказали заради тях от марката! :blink: Това е недопустимо. Но такъв е дилара и тва е положението...

Междо другото единят от приятелите ми наистина се е отказал от марката Хонда заради тях. Човекът е карал чисто нов Акорд и е бил страшно недоволен. Колата е поддържана само там, каза че от начало била супер, после като му я напълнили с части ментета не бил същият автомобил и решил да вземе друга марка автомобил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Сещам се за още няколко случая.Начи тва беше към 2000-та година. Баща ми я купи 5-тата ген от Русе и нещо не беше много ОК. Прекъсваше, светеше чек енджин и т.н. В оторизирания сервиз тогава - Юбико бяха 100% убедени, че комютъра на колата е повреден и трява да се смени ако искаме проблема да изчезне. Цената беше към 3000лв?! Нищо пари.Оказа се, че след свързване на чек енджин кабелите в друг сервиз се установява проблем в делкото. Решен бе срещу 20лв.Преди 2 години същите накараха баща ми да си смени ИЦВ-то (около 400-500лв струва) на СРВ-то и пак бяха убедени 200%, че е от него проблема и ако не е от него ще го върне обратно и ще му върнат парите. Естествено се оказа че проблема с празния ход нямаше нищо общо с тая част и не му върнаха парите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Съгласен съм с Алекс че не бива да се говори зад гърба на някой , но в случая се говори от пострадали хора , а не защото са чули :D:D Като например мислите ли да ти бавят колата 2 месеца за едно боядисване, дати кажат че била боядисана с много хубава боя и в същото време да не са си направили труда да махнат уплътнителите , да ти бълсат колата повреме на " боядисването " , да й сменят преден ляв калник и да не ти доизправят вратата и на всичкото отгоре след няма и една година ДА ТИ СЕ НАПУКА БОЯТА НА КАПАКА :blink::D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest civic 1.5 cx

момчета и мойта там за сега е сервизирана(разбира се по вина на баща ми, който все пак дава парите и е решил 4е са много готини) и съм супер недоволен. супер мърля4и са и направо не знам как може такива несериозни и незаинтересовани хора да се занимават с такава велика марка!!!:blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gena_g

Наистина са супер мърлячи и като отидеш при тях се държът супер надуто и въобще не те ебават за нищо :D!!!!!!!!!! НО , се е случвало ( и то не един път ) някой път наистина да свършат добра работа - вярно е че сме ходили и по 2-3 пъти за едно нещо докато не го направят като хората :blink:!!! По едно време супер много ми беше писнало от тези тапаци и ги бях отебал и преди няколко месеца отидох при един друг майстор да ми сменя гарнитурата на главата и някой други работи та после трябваше да ходя в друг сервиз да ми връзват кабелите на перката на радятора , защото майстора нещо си остави ръцете :D:D!!!!!!!!!!!!!! Та преди няколко дена се чух с баща ми по телефона и ми каза че пак я е водил колата в Горубляне защото след смяната на гарнитурата колата почнала да гори ОЩЕ ПОВЕЧЕ :D масло та даже и да пуши отзад - онея отворили главата , сменили гумичките на клапаните , препилили главата , сменили още некви оплътнения след което баща ми пътувал до Пловдив и обратно и колата му дала разход 6.1 , 6.2 на 100км. :D:D:D - за кола с такъв двигател мисля , че това е повече от добре !!!!!!!!!! Надявам се че този път наистина са си свършили добре работата и ,че няма да се връщаме при тях за същият проблем !!!!!!!!!!

Редактирано от gena_g

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Аз познавам жена, която е супер доволна от тях и ги уважава. Но и аз съм си патил от тях и да ви кажа заради това положение , бих сменил марката. Това е сервизът с най- лошото обслужване, който аз съм посещавал. Е как да се чувствам като немога да си закарам хондата в официален сервиз само за марката. Само приатели и познати. Добре,че е Омбре да подлага по едно рамо. Пример: чакаш 3 месеца за платен акорд и те мотаят от представителството. Това ми звучи като да чакаш за жигула по комонистическо време. Аре бе! В 21 ВЕК СМЕ!!!!!! :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Пример: чакаш 3 месеца за платен акорд и те мотаят от представителството. Това ми звучи като да чакаш за жигула по комонистическо време. Аре бе! В 21 ВЕК СМЕ!!!!!! :angry:

Марк,май писах някъде вече, че мой приятел си взе Mazda 6, защото го караха да чака няколко месеца за Акорд, а е мислил преди това точно Акорд да кара!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Sanders

В какъв чудесен офтопик се превърна темичката!Още някоя пикантна историйка от патилата по сервизите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dominic

Аз /да чукна на дърво/ още не съм ходил по сервизи, като изключим Омбре /ама той си е супер/, обаче искам да ви питам дали има някой впечатление от този сервиз-само за Хонда, който се намира на Павлово, малко под околовръстното. Той май е оторизиран на Хонда, дори има и някави нови Хонди изложени от предната страна, за продажба.Та за тоя сервиз - само знам, че са адски скъпи частите, обаче пък за труд не знам как се справят. Някой вобще да е ходил там???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

Казва се Бултрако, официален представител на Хонда в милата ни родина. Някои съклубари са си имали вземане-даване със сервиза, нека да споделят впечатления, моля. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest fast

Хубаво,ама като отидеш във фирмения сервиз на Тойота,Рено,Пежо и т.н. само качването на колата на крика без нищо да и правят е примерно 20 лв.,а тук все пак не постъпват така.Поне с мен де.....Случвало се е да отида няколко пъти за нещо,което се оказва,че не е нужно да се сменя в този момент и хората не са ми взимали пари за това

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest fast

Та за тоя сервиз - само знам, че са адски скъпи частите, обаче пък за труд не знам как се справят. Някой вобще да е ходил там???

Справят се страхотно-продават само частите... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...