Jump to content
mаrto

Някой да кара 10-та генерация Сивик?

Recommended Posts

Гледам напоследък 5-6  Десети ген по улиците.

Има ли някой колега да я кара и да сподели впечетления 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 3седмици карам Сивик 10 1.5турбо. Въпроса ми е 1вото масло на колко км да го сменя? ( Колата е вече на 1000км)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята, като я взех преди 2 месеца от дилъра Бултрако ми казаха-смяна на маслото след 1г. или 20000км., което настъпи първо.

Редактирано от savo_
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя Händler ми каза 20к км или 2г. ,но май пак ще им досаждам.

Мерси за инфото :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече я имам 6 месеца 1.0 129 коня, първото масло го смених на 14 000, няма как да стане за  20 000. Колата вече е на 22 000 км. Никакви проблеми засега. Икономична.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята 1.5турбо  е на 4000км. Разход на бензин в града 7.3л/100, смесен 6.2-6.3/100, извън града е между 5.2/5.5 зависи дали има задръствания при нормално каране 120-140км/ч. На колонка съм я засичал,разлика с борда е 100-200грама

Редактирано от DanielDenev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам 10 генерация, вече й навъртях 1 000 км. с 2.0 двигателя е 158 к.с 

Много съм доволен от вървежа и разхода :)

Само не мога да разбера как да настроя навигацията нещо не мога да се оправя с тази Хонда Линк система.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е този двигател 2.0? Доколкото знам те имат само 1.0Т, 1.5Т и 1.6 дизел но никой от тях не е 158 коня. Type-R е 2.0 ама там конете са други.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно К20С2 (USDM). :) 

Редактирано от Takumi Fujiwara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, Wyvern написа:

Кой е този двигател 2.0?

Колата на колегата е американка, но защо предната и броня е европейска ?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Да, точно така. 

 

Колата е от Северна Америка (по-точно Монреал Канада). била е шоурум автомобил и е малко по-различна външно от стандартните Сивици (с емблема на Type R, макар, че е обикновен LX и др дребни промени в компонентите по бронята).

 

Поздрави,

 

Алекс

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.10.2018 г. at 7:05, peyton22 написа:

Аз вече я имам 6 месеца 1.0 129 коня, първото масло го смених на 14 000, няма как да стане за  20 000. Колата вече е на 22 000 км. Никакви проблеми засега. Икономична.

  При 1ва смяна на маслото и маслен филтър,смениха ли ти въздушният филтър? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 18.08.2017 г. at 22:09, mаrto написа:

Гледам напоследък 5-6  Десети ген по улиците.

Има ли някой колега да я кара и да сподели впечетления 

Аз карам тази генерация, останах приятно очарован от 1.5 182ps

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все повече сивици се виждат по софийските улици -радост за окото .  :) Днес видях един колега със седан в района на жк.Свобода , а редовно се засичаме с няколко колеги по южната дъга на околовръстното между Младост и Бъкстон . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми в категорията Мазда 3, Киа Сийд, Хюндай И30, ТОйота АУрис и Корола. Форд Фокус, , Рено Меган, Пежо 308, Ситроен ДС 4, мисля Хондат е в пъти по-добра по-отношение на широчина, динамика, комфорт, надеждност,здравина. Защото това са и конкурентите. Аз лично преди закупуването и' тествах всички гореизброени и няма място за сравнение.

Редактирано от peyton22
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 6 часа, peyton22 написа:

Еми в категорията Мазда 3, Киа Сийд, Хюндай И30, ТОйота АУрис и Корола. Форд Фокус, , Рено Меган, Пежо 308, Ситроен ДС 4, мисля Хондат е в пъти по-добра по-отношение на широчина, динамика, комфорт, надеждност,здравина. Защото това са и конкурентите. Аз лично преди закупуването и' тествах всички гореизброени и няма място за сравнение.

А цената на горе посочените ? Около тази на Сивика ? Аз сравнявах Киа Сийд с моя Сивик Спорт и киста беше с 8к € по-скъпа. Останалите не съм ги сравнявал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за малкия двигател на Сивик 2018 1.0 129 коня спрямо сходни двигатели на споменатите модели. Нито една от тях не може да се сравнява със Сивика. Особено когато говорим за широчина, багажник и здравина на окачването. Аз направих своя избор и вече 1 година не съжалявам.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
On 2/13/2019 at 9:46 PM, AlexKalapov said:

И аз карам 10 генерация, вече й навъртях 1 000 км. с 2.0 двигателя е 158 к.с 

Много съм доволен от вървежа и разхода :)

Само не мога да разбера как да настроя навигацията нещо не мога да се оправя с тази Хонда Линк система.

Колега, и аз мисля да си докарам от щатите, само че 1.5 бензин. Дигиталното табло може ли да се настрои да си показва в км/ч скоростта и разстоянието? Градусите в целзий? Мултимедията има ли някви ядове тук в България (спомена че не можеш да подкараш навигацията). Като цяло се чудя дали има някви разлики, които ще ме дразнят.

Редактирано от Пламко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега Пламко,

 

Задържаш един бутон и си от мили в километри. Още 8-ма генерация 2006-2011 внос от USDM или Канада нямаха проблем с това превключване на дигиталното табло. 10-та генерация няма да е по-сложно и не вярвам да има нещо кой знае какво, което да те дразни по колата, ако е внос отвъд океана освен, че 2.0-158к.с. няма турбо :) 

 

Колата е мислена и премисляна, моторите също.  Карах на тест 1.0 и 1.5 турбо и мога да кажа, че са точно изчислени за различните типажи ежедневни масови шофьори, вози много приятно и стегнато. Екстри предостатъчно за един съвременен автомобил.... Обаче, който иска още динамика и екшън.......просто трябва да скача по-височко с цената и да е кара Type-R..... За тест драйв впечатленията ми от новия R-320к.с. си трябва отделна тема :)

 

За USDM мотора 2.0 - 158кс нямам наблюдения , но ако колегата който я кара сподели още малко и възроди темата пак споделяйки впечатления за динамиката му планинско, изпреварване, градско ще бъде чудесно за всички нас.....

 

Поздрави и лек път на всички ! ;)

Редактирано от VTEC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги :)

 

Някой с 1.5 турбо може ли да сподели малко детайли за разходите (цени) - обслужвания, каско, данък, етц... ?

Че нещо се замислям и искам да направя сметката преди да скоча.

Е ще ходя да ги видя и лично и да покарам де, това е ясно.

 

Благодаря предварително ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, scyberboy написа:

Здравейте, колеги :)

 

Някой с 1.5 турбо може ли да сподели малко детайли за разходите (цени) - обслужвания, каско, данък, етц... ?

Че нещо се замислям и искам да направя сметката преди да скоча.

Е ще ходя да ги видя и лично и да покарам де, това е ясно.

 

Благодаря предварително ;)

Аз без да я пробвах скочих и останах приятно изненадан. Цени за обслужване в БГ не знам,до сега съм сменил масло и филтър (196€).

Като цяло много съм доволен

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да те питам: фаровете ЛЕД ли са или халогенки и добре ли светят нощем, че това нямаше как да тествам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, ceco_accord написа:

Да те питам: фаровете ЛЕД ли са или халогенки и добре ли светят нощем, че това нямаше как да тествам?

Фарове ,мигачи,халогени всичко е ЛЕД. Добре осветяват и още  не ми се е налагало да ползвам халогени докато карам в мъгла

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СКачай. не го мисли. В момента в Бултрако имат страхотна промоция на 1.5 двигателя, идва някъде към 47 000 лева.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 14.06.2019 г. at 21:42, scyberboy написа:

Здравейте, колеги :)

 

Някой с 1.5 турбо може ли да сподели малко детайли за разходите (цени) - обслужвания, каско, данък, етц... ?

Че нещо се замислям и искам да направя сметката преди да скоча.

Е ще ходя да ги видя и лично и да покарам де, това е ясно.

 

Благодаря предварително ;)

На 05.6. първа смяна на масло на 11.500км. в Бултрако Пловдив-масло 4л., шайба, маслен, въздушен и филтър на климатика +1.1ч./😏/сервизно обслужване-348.64 лв. Колата е на лизинг-каско имам на 4-ри вноски към Армеец-2230лв., данък 350лв., ГО 266лв.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2230 лева каско !? Какво е това Каско... на Голфа ми към Алианс ми взеха 1200 лева за каско+гражданска+регистрация+еко такси... На колко е оценен този Сивик ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто нова кола, която струва между 45-50000 лева, хайде влез в която и да е компания и виж колко излиза. Сложи го 4.5 % от стойността , което на 47000 прави точно 2115. Ако е 5% респективно повече. Ако някоя компания прави пълно каско на нова кола на 2 или 3% да ми се обади, ще има бонус от мен 100лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, dzrasd написа:

2230 лева каско !? Какво е това Каско... на Голфа ми към Алианс ми взеха 1200 лева за каско+гражданска+регистрация+еко такси... На колко е оценен този Сивик ?

Колата е взех септември 18г., седан 1.5 турбо най-високото ниво-екзекютив с ръчна кутия, цвят брилиант спорти блу. Цената беше 59990+990 цвят=60980лв. Изкупиха ми старата кола на добра цена, и отстъпката тогава по случай 70г. Хонда/около 9000лв./

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, DanielDenev написа:

Фарове ,мигачи,халогени всичко е ЛЕД. Добре осветяват и още  не ми се е налагало да ползвам халогени докато карам в мъгла

Ще ми е любопитно да видя нощни снимки на къси и дълги от позицията на водача, но знам че е трудно за постигане и с много тънкости, така че - както прецениш.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам с клип и снимки 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 16.06.2019 г. at 18:38, peyton22 написа:

Чисто нова кола, която струва между 45-50000 лева, хайде влез в която и да е компания и виж колко излиза. Сложи го 4.5 % от стойността , което на 47000 прави точно 2115. Ако е 5% респективно повече. Ако някоя компания прави пълно каско на нова кола на 2 или 3% да ми се обади, ще има бонус от мен 100лв.

На мен ми е 3% :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

IMG_20190618_025213851.jpg

IMG_20190618_025209603.jpg

Клиповете са по-големи от 8мб 

Редактирано от DanielDenev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

Може и по-добре,за сега толкова :)

Трябваше на 4к да го снимам ама си забравих апарата :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, dzrasd написа:

На мен ми е 3% :) 

Евала! И то за Алианц, дето май са от най-скъпите...  

Ако не е тайна, как успя да го постигнеш? Някакви преференции ли ползваш или сам си се договорил? 

Аз като проучвах, навсякъде бяха около 4-4.2%, някои 4.5%, Алианц - 5%. Информацията не е от едно място, консултирал съм се различни брокери. Разпитвал съм основно за Армеец, Булстрад, ДЗИ, Алианц. Дори при тази брокерка, където си правя всичките застраховки и ми дава винаги добри цени, най-ниското което успя да ми докара беше 3.8-3.9. 

В крайна сметка се договорих за 3.6% в една от компаниите, с преференциални условия като служител на фирмата, в която работя. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че беше промоция, ако платиш повече от 40% от колата първоначална вноска.

 

Освен, че ми е 3% каското, към тази цена влиза също Гражданска за 1 година и всички такси по регистрация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 17.06.2019 г. at 4:46, DanielDenev написа:

Ще пробвам с клип и снимки 

Мерси.

Късите доста добре, макар и с леки петна, които не очаквах от ЛЕДовете. Дългите не са Ахти, но и те биват. Тях ги "изяждат" табелите и знаците, но срещу това няма спасение в този ценови сегмент.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Карам вече една година 2016 Civic произведен в Канада и мога да кажа, че съм изключително доволен.... 

Двигател 2.0, 160 к. с

Колата няма аналог по икономия на гориво и разходи за подръжка. 

Много лесен за подръжка автомобил, може да се прави обслужване във всеки един нормален сервиз и то за нищо пари, все едно подържаш най обикновен и масов автомобил, нищо сложно до сега ми се е налагало само най - обикновенно обслужване и не съм имал проблеми с частите. 

Супер!!! 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Вече съм точно 48000 километра. В петък пътувах за морето, спокойно магистрално каране 120 км/в час. 5.0 разход с малкия двигател 129 коня 1.0 кубика. На връщане днес 5,3 разход, имаше повече комплексари по магистралата и няколко пъти се наложи да мина 150 км. Супер доволен съм от автомобила, имам го 1 година и 5 месеца. И пак уточнявам, този разход е със спокойно каране, без състезателни изблици.

Редактирано от peyton22
  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм на 58500 км. Всичко е перфектно до момента.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...