Към съдържанието

- - - - -

Пада температурата на двигателя

• Не можете да пишете в тази тема
12 отговора на тази тема

#1 pln

pln

Новак

• Член
  • Pip
  • 37 Мнения:
  • Кара:CR-V R20A2
  • Място:София

Публикувано 10 януари 2017 - 16:54

Здравейте,
Някой забелязал ли е да спада темп. на двигателя през зимата (при сегашните -10 -15 градуса)?
При мен (ЦРВ 3та ген. бензин) се случва преди да е напълно загрял - на 2 - 3 чертички, когато е температурата и спра малко по-дълго на светофар, спада с 1 чертичка, ако стоя на място.
Преди година си тръгнах от ски, пак бях загрял до 1-2 чертички и по нанадолнището се охлади.
Ходих в Бултрако, според тях термостата си е добре. Не съм сигурен как изобщо го диагностицират, май закачат на комп колата и чакат да видят, дали има промяна на темп., когато отвори.
Преди да е напълно загрял напълно двигателя, проверих радиатора - в горната му част и самата тръба, която влиза отгоре са затоплени, надолу обаче е по-хладен. Възможно ли е тази тръба да се затопли, без да е отворил термостата, само от контакта с двигателя в другия й край?
  • 0

#2 Drone

Drone

Polecat

• Модератор
  • PipPipPip
  • 1668 Мнения:
  • Кара:Honda HR-V

Публикувано 10 януари 2017 - 17:24

По нанадолнище няма как да не се охлажда. Онзи ден го забелязах това. При -12 слизах от х.Алеко и температурата стоеше доста под нормалното ниво.
  • 0

#3 Cyreon

Cyreon

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 332 Мнения:
  • Кара:2009 Honda Accord 2.0 i-VTEC 156 hp
  • Място:BG

Публикувано 10 януари 2017 - 18:16

Това е напълно нормално. От опит мога да кажа, че двигателите на колите с по-малка кубатура (под 2000 кубика) много лесно изстиват в големите студове. Имах преди едно Митсубиши 1.5, при минус 10 градуса стрелката едвам се мръдна и така и не успяваше да загрее нормално. Приятели имам с коли с малки двигатели, вътре при студено време е пълен ветрилник. Според мен няма за какво да се притесняваш.

• 0

#4 The Dirty Harry

The Dirty Harry

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 93 Мнения:
  • Кара:ЦР-В
  • Място:Ямбол

Публикувано 10 януари 2017 - 23:06

Е, чак пък на светофар да охлади при запален, ЗАГРЯЛ двигател ми се струва леко ненормално. Според мен термостата е тръгнал да си ходи, не затваря напълно и пуска по малко топло към външния кръг, което макар и малко се отразява при ненатоварен двигател.
  • 0

#5 pln

pln

Новак

• Член
  • Pip
  • 37 Мнения:

Публикувано 11 януари 2017 - 11:03

Е чак пък на светофар да охлади при запален ЗАГРЯЛ двигател ми се струва леко не-нормално. Според мен термостата е тръгнал да си ходи... не затваря напълно и пуска по малко топло към външния кръг, което макар и малко се отразява при ненатоварен двигател

Случва се само ПРЕДИ да е загрял напълно - когато е на 1-2 чертички.

• 0

#6 eselsmid

eselsmid

petronas

• Член
  • Pip
  • 23 Мнения:
  • Кара:HR-V D16W1
  • Място:Айтос

Публикувано 11 януари 2017 - 12:06

Термостата си е отишъл.Имах такъв случай и миналата зима го сменях в студа.При спускане 4-5 км. двигателя ми изстина при -12гр. .След смяната с оригинален от заявките не помръдва.

• 0

#7 mirott

mirott

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 180 Мнения:
  • Кара:Civic К20А3; Аccord Tourer K20A6
  • Място:Вършец

Публикувано 11 януари 2017 - 17:01

. Според мен няма за какво да се притесняваш.

Да, но си смени термостата! Заминал е.

• 0

#8 Drone

Drone

Polecat

• Модератор
  • PipPipPip
  • 1668 Мнения:
  • Кара:Honda HR-V

Публикувано 11 януари 2017 - 22:58

Значи и моя може да е заминал, но пък колата си загрява нормално и си минава на газ. Усещам парното да духа малко по-хладно само. 

• 0

#9 FBIMAN12

FBIMAN12

Новак

• Член
  • Pip
  • 9 Мнения:
  • Кара:honda crv II бензин
  • Място:град Плевен

Публикувано 13 януари 2017 - 16:16

Колега PLN, термостатът е заминал и не затваря добре. В тази връзка при наличните през последните няколко дни метереологични условия, автомобилът загрява изключително бавно, което, съпътствано от нуждата от използване на парно и дори краткотрайното спиране на светофар, води до понижаване на темп. на двигателя.
  • 0

#10 FBIMAN12

FBIMAN12

Новак

• Член
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 13 януари 2017 - 16:20

Колега Polecat, при теб може да е налице известно запушване на едното или двете радаторчета на парното. Потърси, има доста теми в тази връзка, включително и решение от колегата Policman...
  • 0

#11 Жоро 77

Жоро 77

Новак

• Член
  • Pip
  • 46 Мнения:
  • Кара:Фолксваген,CR-V 1;CR-V 2
  • Място:Добрич

Публикувано 28 януари 2017 - 09:12

Както казват колегите,термостатът е умрял.Смени си го с нов и ще забравиш.

• 0

#12 pln

pln

Новак

• Член
  • Pip
  • 37 Мнения:

Публикувано 28 януари 2017 - 17:10

След поредно ходене до бултрако се убедиха, че термостата е за смяна (не знам дали им помогна това, че не споменах гаранцията от самото начало). Та чакам нов. Мерси за съветите.
  • 0

#13 FBIMAN12

FBIMAN12

Новак

• Член
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 30 януари 2017 - 20:22

Колега, вслушай се в съветите и предложенията на колегите, които по една или друга причина са били ангажирани с отстраняване на подобни проблеми.... ще си спестиш време, нерви и много финикийски знаци...
  • 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com