Jump to content
FreekManiak

хонда масло

Recommended Posts

Здравейте пичове! Тъй като трябва да сменям маслото на бегачката и имам един познат в представителството на Хонда за БГ и реших да го попитам какво масло слагат те там на хондичките и ми каза ,че използвали Хонда масло ?? Аз за първи път чувам за такова масло но се оказа ,че всяка марка си има свое масло което евно слага в колата но пък след това ми казаха ,че това масалце не било МН МН добро. Я си кажете мнението, някой кара ли с това и евентуално да ме насочите към някое друго. Мерси предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега няма да е лошо да напишеш какав модел Хонда караш и с какъв двигател е.Аз лично карам с Тotal 10W40.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега няма да е лошо да напишеш какав модел Хонда караш и с какъв двигател е.Аз лично карам с Тotal 10W40.

Опа, sorry забравил съм. Карам Акорд 2.0 V16. Двигателя е на 150 хил. и знам ,че ще е полусинтетика. Интересува ме само марка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега слагай някво масло и карай само гледай да не е втора употреба :angry: , а сега сериозно всеки тук във форума си има любима марка и ще ти я препоръча, аз лично карам с ACDelco и съм си много доволен друг кара с TOTAL и е доволен така че слагай което ти е изгодно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега слагай някво масло и карай само гледай да не е втора употреба :angry: , а сега сериозно всеки тук във форума си има любима марка и ще ти я препоръча, аз лично карам с ACDelco и съм си много доволен друг кара с TOTAL и е доволен така че слагай което ти е изгодно

А какво ще кажеш за Castrol GTX ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приятел,наи-важен по принцип е вискозитета на маслото,но на 2 от 3-те хонди които сам имал си има заводски стикер Castrol

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами хонда препоръчват castrol , затова че няма каво да му се мисли ,аз съм с magnatec 10w40

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами хонда препоръчват castrol , затова че няма каво да му се мисли ,аз съм с magnatec 10w40

Еми екстра тогава. И аз към това се бях ориентирал, но ми казаха ,че нещо не можело да се намери качествено. Вие от къде ще ми препоръчате да го купя. Разбрах ,че е горе доло 15 лв. литар. Редактирано от FreekManiak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз карам с такова колега,обаче внимаваи,че има ментета!аз моито го взимам от ауто плюс!там работят само с оригинални части и масла от вносител и така!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих имал доверие на Ауто Плюс, че работят с оригинални части поради простата причина, че баща ми си купи броня от там за колата и на човека слагащ я, му се наложи да я преправя, за да пасне, а иначе бронята е "оригинална" .Сори за офф-а

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сервизите на ПоршеБГ работят с Castrol и няма как да е менте за гаранционни коли :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сервизите на ПоршеБГ работят с Castrol и няма как да е менте за гаранционни коли :)

Той това добре ама в тоя сервиз дал няма да ми садерат кожата и после да е запалят а :):) като ми кажат колко струва това масло. Вие на колко зимате литъра ? На мен предполагам ще ми трябват 4 литра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Аз пък карам само с Мобил 10-40 и съм супер доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта я карам с MOTUL 6100 Synergie 10W40 :) БЕЗ забележки съм :no:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Total и съм доволен. Доста хора ми го препоръчаха. Всеки си решава. Ако искаш и наливно си сложи 2.50 за литър :D. По принцип не е лошо да разбереш преди това с какво масло е карана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с 0W40 MOBIL, а колата ми е на 120000.Никакъв разход на масло и отлично обезшумяване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е с Esso 10W40, полусинтетика... с такова си дойде колата, с такова го смених и съм много доволен... вече близо 8000 км, не е пипнала и капка. Май е по-важно в какво състояние е двигателя!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е с Esso 10W40, полусинтетика...

Същата история :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още един глас за мобил ;) доволен съминаче оригинално хонда масло предполагам че можеш да си вземеш от диларите на хонда. там няма как да е менте.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я и аз да си кажа,миналата година като го сменях при омбре той ми сложи Репсол,каза че го харесвал повече от мотул-а.доверих му се и засега нямам проблем :ph34r: и то е 10w40

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PeXa

аз карам с лики моли 10в40,много съм доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

варно е, че хонда препоръчват castrol, но вероятността да си купиш от тук нещо, което само опакавката му е цастрол е много голяма. Аз лично карам с едно американско conoko 10W40 и както всички останали тук съм си много доволен от маслото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега каквото и да сложиш просто го сменяй на 10000-15000км най много, това е моя съвет, аз съм с магнетик 10w40 вече трета година и съм 6 :) англичанката ми и тя мир

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бацета незнам аз от скоро сам с Хонда Сивик 97година по километраж е на 162000 кмаз заложих на ОМВ поне снам че на него менте нямапък и какво толкова масло да го ... сипваш и просто си следиш нивото и гледаш дали си запазва смазващите своиства

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През май би трябвало отново да има сервизна кампания (със сериозни отстъпки) в сервизите на Бултрако и аз пак ще си купя оттам от наливното масло за сервизна поддръжка на хондите. Много съм доволен. 12-15 хил. км са желателен ориентир за смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Аз жуля Motul V300 Competition,доволно маже

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pencho_hondata

ас карам с mobil super 1 10w40

:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...