Jump to content
stancheww

Дисплей - проблем

Recommended Posts

 

Здравейте,

Имам следният проблем с централния дисплей на Хонда Сивик -8ма ген. : Освен активната част (която трябва да свети в момента) се вижда доста силно и останалата неактивна част от дисплея :

 

8926882p.jpg

 

 

Понякога се оправя :

 

8926881v.jpg

 

Но през повечето време се виждат всички неща по дисплея (активни и неактивни) и не мога да определя на какво се дължи това.

 

Ще съм благодарен да споделите мнение по въпроса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С димера поигра ли си? Пробвай да намалиш през деня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но не помага. Ако беше  нещо от димера щеше да е с константно положение, а то понякога се оправя. Прави ми впечатление, че този ефект се появява най-вече в градски условия, особено при задръствания с вкл. фарове. При извънградско каране се оправя, което ме кара да мисля, че не достига достатъчно захранване до дисплея в града.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че вечер е нормално осветено а през деня го има това дразнещото. Или е просто съвпадение? Пробвай да въртиш димера с/без фарове. Виж за някаква закономерност кога се скучва. Като намаляш от димера пак ли се виждат останалите символи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че проблема е в студените спойки.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук е писано по този проблем и има решение какво точно трябва да се презапои.

 

Линк: http://www.civinfo.com/forum/electronics/79446-all-characters-visible-radio-screen-solved-post-28-a.html

 

Линк: https://www.dropbox.com/s/nobmv8xafvnvrqz/HEADUNIT%20Fix.pdf?dl=0

Редактирано от MFG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, имам сходен проблем, само че при мен просто изчезват някои от данните на дисплея. Решението е това което описа  MFG, но аз открих, че ако удариш леко с ръка върху пластмасата над или пред дисплея, нещата в повечето случай се оправят (поне при мен) може да го пробваш, ако пак ти направи проблем. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

draid, твоят проблем, който е и мой, не се решава с начина, който е описан в мнението на MFG, ами с презапояване на всички спойки на самия дисплей. Аз лично не удрям по пластмасата, ами леко я натискам на различни места за да може да ми се покаже информацията, която ми е необходима, но сега забелязах, че сутрин, когато е по-студено в колата, нямам никакви проблеми с дисплея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от скоро съм собственик на този модел хонда и аз имах същия проблем. За моя радост когато си слагах Bluetooth в Авител споменах на момчетата за проблема ми и те ми го оправиха.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега HellSign за Авител насоката. Проблемът с изчезване на част от подсветка и при мен е наличен.

Помолих за услуга на няколко удобни за мен места, където слагат аларми или аудио, но ми отказаха.

Тегаво им било, разглобяване, демонтаж, запояване, сглобяване... Уточних, че това е част от цената, но не...

Останах с впечетление, че или е пипкава работа или е много сложно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено е пипкава работа. Присъствах по време на презапояването на моя дисплей, приятелят ми е професионалист в тази област, но като видях колко време му отне, автоматично почерпката стана двойна. Освен това при разглобяването за да се демонтира самия дисплей може да се натрошат доста щипки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам подобен проблем, но с дисплеят за часовника и радиото. Цифрите и буквите се виждат на половина. Някакви идеи за отстраняване на повредата?

 

Samsung Galaxy S7 edge

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам подобен проблем, но с дисплеят за часовника и радиото. Цифрите и буквите се виждат на половина. Някакви идеи за отстраняване на повредата? Samsung Galaxy S7 edge

Става въпрос за един и същ дисплей, именно дисплеят в центъра (на часовника и радиото) е проблемен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В официален сервиз на Хонда, дали ще се съгласят да ги поправят?

 

Samsung Galaxy S7 edge

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
В официален сервиз на Хонда, дали ще се съгласят да ги поправят?

 

Samsung Galaxy S7 edge

 

Не, няма. Ще искат да го заменят с нов. Цената няма да ви хареса.

Защо се плашите толкова не разбирам. Това нещо беше едно от първите неща което оправих и нямам спомен да е било нещо кой знае какво като процедура. Просто търпение, досадна работа е. Лека полека става. Почваше се от километража да се свалят нещата. После и тая кора триъгълната над радиото се маха и имаше някакви видии там. Не помня вече... Аз го дадох да го презапоят като го свалих, защото ми е дебел поялника. Всеки тв/гсм сервиз ще го направи.

 

Редактирано от frizzante

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз започнах от километража, но успях хубаво да натроша триъгълната кора над него. Явно тя се е пекла доста под хубавото италианско слънце и беше станала доста крехка. След това успях да спукам предната пластмаса на километража точно пред лявата щипка (средната щипка на километража си беше счупена от преди това). Изобщо без правилните инструменти за отделяне на тези щипки има голяма вероятност да трябва да играе епоксидното лепило за пластмаса, както се случи при мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно...аз не строших нищичко. И моята е била на хубавото италианско слънце, че и е черна, ама пластмасите са си ок. Първо бях изгледал някой друг клип в тубата да имам някаква представа от къде да я зафана. Имам един оранжев комплект за сваляне пластмаси от ибей и ползвах него, но спокойно може да се ползва средна по големина права отвертка с намотан на върха малко изолирбанд. Най-важното е леко да се работи, бавно, да се мисли...ако не излиза парчето значи нещо го държи, не е до дърпане хамалската. Всичко е направено да излезе с лек напън и последователно. Важно е също в купето да е топло, пластмасите са по гъвкави тогава и лесни за боравене. На самия дисплей отзад има капак. Маха се и той и се виждат около 40 крачета...всичките едно по едно се минават с поялника. Толкос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Заповядайте! Тука се вижда кое как, нищо не разбирам ама и не е нужно...става за ориентир.

 

Редактирано от frizzante
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Все си мисля, че трябва някой, който е правил подобна интервенция, да ми пипне таблото. Аз опитам ли, или няма да го събера след това, или ще скърца, дори и като е спряла колата. ;)

 

 

Samsung Galaxy S7 edge

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто си имал голям късмет, че при теб е нямало поражения. Аз съм убеден, че тези пластмасови части не са правени да се демонтират и монтират по няколко пъти на година, особено след като колата чукне 10 годинки. Иначе съм абсолютно съгласен, че всички тези процедури е хубаво да се правят през лятото, но аз почти нищо не виждах на дисплея през повечето време и реших да действам смело и безотговорно.

Редактирано от rusen4e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, със сигурност има и доза късмет. Няма как времето да не е оказало влияние върху пластмасата. Все пак мисля, че някоя счупена щипка може да се преглътне за сметка на коректно функциониращ дисплей. Най-важното е ако се захване човек да е спокоен и да не бърза. Той тоя пич на видеото и той е опраскал някой щипка ама важен е крайния резултат. Дано тая тема свърши на някой работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...