Jump to content
migga

Горивен филтър

Recommended Posts

Някой сменял ли е горивен филтър на K24Z3?

Редактирано от migga

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се сменя. В резервоара е и е част от сондата с помпата. Това ми бе казано от специалист. :) И аз имах доброто желание да го сменя, но уви.. Отделно съм гледал на схемата на горивната система и на истинана няма такъв елемент, като филтър по трасето до резервоара. През определен пробег се замервало налягането на горивото, отпред, при горивната магистрала и когато не е в норми, се сменя... Мисля, че това е парт номера: 17048-TA0-A00 Filter Set, Fuel.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За същия двигател на други модели на хонда дават смяна на горивния филтър на 80,000 км. Ще проверя дали е така и в сервизното ръководство за Европа, но аз планувах да го сменя - макар че наистина казват, че горивния филтър в резервоара не подлежи на сервизиране, аз лично не вярвам на вечни филтри. Още повече, че цената му е под 100лв:

http://www.coxmotorparts.co.uk/genuine-honda-accord-tourer-24-petrol-fuel-filter20092015-p-4353.html

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пичове,

 

На темата за горивния филтър, Слави в Овча Купел (един много читав софийски майстор) каза, че не се сменя, а при евентуален проблем с горивната система е първи check point при отстраняването на повредата.

Ще се радвам, ако споделите за К24А3 дали отново има интервал зададен от Хонда, както при К24Z3. Благодаря. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...