Jump to content
Guest d15b2

Газови амортисьори за сивик

Recommended Posts

Guest d15b2

решил съм да сменя амортисьорите на сивика със газови + по-ниски пружини какви амортицьори бихте препоръчали?а пружините които съм намерил са jamex за 250лвкажете какво мислите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sand0

Мислим че Civic 5th gen. и без туй си е тварде нисък за наще пътища (както и паркиране по бордюрите).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

Твърдо не съм съгласен. Моята е като джип, катери бордюри всякакви. :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

Мислим че Civic 5th gen. и без туй си е тварде нисък за наще пътища (както и паркиране по бордюрите).

е да ама аз искам да е по-спортна(твърда и ниска)пък и по-бордюрите не я качвам така че....така че ако можете да ми препоръчате нещоако не здраве да е :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Aбе по бордюрите доколкото си спомням вървят пешеходци ;) А не само че катери , а направо катери :plane: Не е толкова ниска , 3г е бая по-ниска от 5г . Така че ако искаш да ти изглежда яко колата действай , при Омбре гледах някакви амортисиори . Пък като ги сложиш внимавай с неравностите на пътя ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

Добро влагане на стоиност 1000ка ако 250 са 4 рите ама маи не са НО- браво слагаи ги и нема да се плашиш :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sand0

Публикувано изображение

 

Колко даваш за този кит от DropZone ?

 

А да регулируеми са от 0" до 4" вътрешния цилиндър е 30мм газов.

 

А ако имаш много пари :plane: "Omni Power"

 

Публикувано изображение

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest THUNDER

Civic, за мен специално JAMEX-пружините са едни от най-добрите :plane: Така, че ако това, което си написал 250 лева за комплекта е вярно (па макар и употребявани може би) си струват париците. Иначе комплект НОВИ пружини с регулируеми амортесьори се движи около 1000 лева ;) А с тази придобивка колата става ДОСТА по-различна като поведение на пътя, вервай ми ;) Дано вземеш най-правилното решение ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

sand0 извинявай ама 100% си имат цена?! Ако е под нея надали ше ги дадеш.Кажи за кви пари става дума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sand0

Ми DropZone са 930лв. другите са 1600лв.

 

Но са за Civic 92-95. Ако ти трябват за друга кола питаи.

 

Изобщо ако на някои му трябват МУГЕН или други екзотики да ми пише. Ще се радвам да му прибера някои лев и да му помогна :plane:

 

 

Някои да иска да си смаже мотора ;)

 

Е това е майтап ;)

Публикувано изображение

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Ебати якия майтап :plane: ...Сигурно цената е добра но на мен са ми скъпички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

ами 1600 са ми малко множко но за другите ще си помисля, много примамлива оферта, много се зарадвах че и тук има такива неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

катери :o Не е толкова ниска , 3г е бая по-ниска от 5г.

Как 3г ще е ниска, недей така! 16см просвет, кой VW ще се похвали с това? Освен Touareg джипката де ;)Катеря и аз бордюрите, нямам грижи. Единственият проблем е, че предните гуми са доста назад, тоест предницата стърчи напред и attack angle е доста малък по този начин, стъмен наклон трудно преодолявам, или като слизам от висок бордюр трябва по-бавно да не се лашне предницата, че ушите за дърпане опират. Но иначе легналите полицаи си ги минавам без да намалявам, а голфовете стържат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sand0

d15b2МНяма тука такива неща.От САЩ ще ти ги внеса ако имаш интерес.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

attack angle е доста малък

Това се дължи на факта че твоята (пък и моята :D:D ) имат този спойлер отдолу на предната броня. Без този спойлер няма да имаш чак такива проблеми, но пък визията на колата е съвсем друга :o Иначе си прав - с или без спойлер и Аз самия когато слизам от бордюр на ЗАДЕН най-вече, почти винаги удрям отпред гредата (на която е поставен радиятора).... ;) Ама се свиква :D PS: Друго нещо с което лично Аз трябва да се съобразявам с моята, е че като връщам назад трябва МНОГО да внимавам за някой бордюр или по-голям камък - заради калобраните !!! Прекалено дълги са калобраните и почти винаги когато има някакво препядствие на пътя (или багажника е натоварен и задницата е клекнала) се откачват от задната броня ;);) Но и с това се свиква :D;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

имат този спойлер отдолу на предната броня. Без този спойлер няма да имаш чак такива проблеми, почти винаги удрям отпред гредата (на която е поставен радиятора

Ти сам разбираш, не е проблема в спойлера - с него и без него, все си удрям "ушите" - те са пред гредата и стърчат напред, даже и под бронята (спойлера) се падат - яко съм ги надрал, гледам.Аз отзад калобрани нямам -- май трябва да си сложа, ама първо да си оправя бронята, че някой ми я е свалил буквално, докато си стоеше колата пред работа!Иначе предните калобрани често опират, но те нали са меки и не им пречи.Аз въпреки това мисля да си сваля предницата малко, 2-3 врътки на торсионите. С по-ниските гуми стоеше по-добре предницата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Абе че не са ниски не са , ама както знаете лекичко и внимателно и може и да не се закъчат " ушите " , а не че съм ги изтъркал ( по-точно аз се старая да не ги търкам , ама се случва на такива които са свикнали да карат логота и такива лиготии :D ) , дори са изкривени .А при много бързо влизане в неравности няма как да не закачи отпред нещо :D Абе кво да се прави , така е да караш спортна ниска кола :o;):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darcosi

D15a2 az ot 2 sedmici sus sus koni gazovi i kakvo da ti kaja kato karting e drusa mnogo no se svikva no az shte smenia i sedalkite shtoto sus originalnite neshto ne e komfortno sus tvurdo okachvane :D pone namen inache si zaslujava kolata stava druga naputia niama otlepvane e zavisi kak karash ;)) a za tva da ti e po niska gotino no nai dobre e da slojish edni 17" janti i shte reshish problema gumata shte e tochno po ruba na kalnika i e mnogo krasivo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

като смениш седалките дай да ти платя :D старите - АКО са запазени

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

като смениш седалките дай да ти платя :D  старите

Колега по автомобил :D:(:D , не че се опитвам да те разкандардисъм или пък да преча на колегата "Darcosi" ;) , но...честно да ти кажа седалките на 3-ата генерация са по-добри от тези на 5-а :( Колкото и смешно и глупаво според някои да звучи това, седалките на 5-а генерация са си КАЛПАВИ !!! Не говоря само за подглавниците които се чупят, ами и за самия скелет на седалката. Просто НЕ са толкова ЯКИ, колкото на 3-ата генерация !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Просто НЕ са толкова ЯКИ, колкото на 3-ата генерация !

Абе какво ги правите тези седалки, че да ги чупите ?!? Ей не го разбирам - те са предназначени да издържат мощен удар отзадНа 3та ген. може да са яки седалките, ама са много плоски - изглежда направени са за световният пазар, което включва широките американски ДУПЕТА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

D15a2 az ot 2 sedmici sus sus koni gazovi i kakvo da ti kaja kato karting e drusa mnogo no se svikva no az shte smenia i sedalkite shtoto sus originalnite neshto ne e komfortno sus tvurdo okachvane :D pone namen inache si zaslujava kolata stava druga naputia niama otlepvane e zavisi kak karash ;)) a za tva da ti e po niska gotino no nai dobre e da slojish edni 17" janti i shte reshish problema gumata shte e tochno po ruba na kalnika i e mnogo krasivo

e 17 ми се струват много големи, ако беше vtec да ама аз 1,5 и мисля 15 със ниско профилни гуми, а можеш ли да кажеш колко ти излязха конитата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

На 3та ген. може да са яки седалките, ама са много плоски

Супер са си :D Специално страничната опора която я имат е много удобна и здрава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Тия амортесьори сигурно са добри но няма каде да се карат освен на писта и рали у нас.Аз карам със Kони Профешънал,Сустезателен регулируем амортесьор и то за сега само отзад и ако някой иска да се повози да заповяда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...