Към съдържанието

Гумички на клапаните
:)

• Не можете да пишете в тази тема
56 отговора на тази тема

#1 LyDu

LyDu

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 168 Мнения:
  • Място:Stara Zagora

Публикувано 12 септември 2010 - 23:31

Здравейте колеги:lol: Искам да ви питам възможно ли е да се сменят гумичките на клапаните без да се маха главата и също така трябва ли да се маха вала или не ?
  • 1

#2 Kalpavoto_ku4e

Kalpavoto_ku4e

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 89 Мнения:
  • Място:Ямбол

Публикувано 12 септември 2010 - 23:37

Може без са се маха главата,но вала се сваля.
  • 1

#3 W-POWERRRRR

W-POWERRRRR

пич-кьопек

• Член
  • PipPipPip
  • 324 Мнения:
  • Кара:d15swap
  • Място:greece-plovdiv-pazarjik

Публикувано 12 септември 2010 - 23:41

хонда по принцип проблем с гумички на клапаните няма
  • 0
Собственикът на фирма "Блажеви" ООД в Петрич натика 10 работници в товарен асансьор, за да ги скрие oт инспекторите по трудa
Публикувано изображение
Публикувано изображение

http://www.youtube.c...feature=related

#4 LyDu

LyDu

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 168 Мнения:

Публикувано 12 септември 2010 - 23:47

а добре от какво може да е от време на време да пуши и предимног когато е на високи обороти и то не винаги и да не върви както трябва колата ? идеи ?
  • 0

#5 Maho

Maho

СС 5418 СА

• Член
  • PipPipPip
  • 291 Мнения:
  • Място:Карнобат, Варна

Публикувано 13 септември 2010 - 00:40

Възможно е да е гумички, ако колата е седяла известно време без да се кара ( например 3-4 месеца ).
  • 0
Публикувано изображение

#6 chefo89tmt

chefo89tmt

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 112 Мнения:

Публикувано 13 септември 2010 - 01:27

главата не се сваля ,пушенето най-вероятно е заради износени сегменти за съжаление :С
  • 0

#7 LyDu

LyDu

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 168 Мнения:

Публикувано 13 септември 2010 - 01:58

ако е от износени сегменти няма ли да е постояно и на високи и на ниски, а това го прави понякога и само на високи
  • 0

#8 AMD

AMD

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 3230 Мнения:
  • Кара:английски сивик D16Y3
  • Място:Габрово

Публикувано 13 септември 2010 - 05:58

Покарай я във високите и след известно време ще почне и в ниските,че даже и на празен ход :lol: Колегите са обяснили, че 99 процента са сигменти, и 1 процент гумички.По принцип може да се сменят гумичките без да сваляш главата,и да трябва да свалиш вала.
  • 0

#9 Sebulba

Sebulba

Потребител

• Бананизиран
  • PipPipPip
  • 2737 Мнения:
  • Кара:D13B2 / D14A4 / F18A3

Публикувано 13 септември 2010 - 11:35

Възможно е да е гумички, ако колата е седяла известно време без да се кара ( например 3-4 месеца ).

3 - 4 г. да стои няма да има проблем с гумички и ако не си сигурен за нещо, пиши "май" или "мисля" или изобщо не пиши!!!
  • 0

#10 Maho

Maho

СС 5418 СА

• Член
  • PipPipPip
  • 291 Мнения:
  • Място:Карнобат, Варна

Публикувано 13 септември 2010 - 12:36

3 - 4 г. да стои няма да има проблем с гумички и ако не си сигурен за нещо, пиши "май" или "мисля" или изобщо не пиши!!!

написал съм "ВЪЗМОЖНО Е" което е синоним на "май", "може", "мисля" !!!
  • 0
Публикувано изображение

#11 CombiMan

CombiMan

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 272 Мнения:
  • Кара:Civic Aerodeck 1.4 90кс 2001
  • Място:София

Публикувано 13 септември 2010 - 16:43

И моята гори масло, хора, но май не пуши (ако изобщо е възможно да гори масло, а пък да не пуши, или просто не съм го видял). Мисля да ходя да пробвам с добавка в маслото, дето я сипваш и я оставяш да поработи на място и след това изхвърляш маслото. Можело, казват, ако са спечени сегментите да се оправят така, щото тя нали измива там ла*ната, които са се натрупали. Ще пробвам и ще видим... Иначе и аз се бях замислил за смяна на гумичките на клапаните, но щом казвате, че е малко вероятно да е от тях, ще пропусна тая операция. Ако и с тази добавка не се "оправи", ще давам да я отварят за сегменти. Тези добавки нали нямат лоши странични ефекти?

Този пост е редактиран от RevPower: 13 септември 2010 - 16:48

• 0
Публикувано изображение

#12 JDM.BG

JDM.BG

излекуван хондаджия

• Експерт
  • PipPipPip
  • 1340 Мнения:
  • Кара:W211 EVO
  • Място:Първомай

Публикувано 13 септември 2010 - 16:53

Колега смисъл от добавки няма... При двигателите на хонда сегментите са нещо като консуматив за мотори след 200 000
  • 1

Fiat Bravo -> Honda CRX Del Sol -> Honda Civic -> Honda CRX II -> Honda Integra DC -> Mercedes W211 -> Toyota Rav4

#13 mar_tod

mar_tod

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1475 Мнения:
  • Кара:дизелов Акордеон
  • Място:Абсурдистан

Публикувано 13 септември 2010 - 16:57

ако е от износени сегменти няма ли да е постояно и на високи и на ниски, а това го прави понякога и само на високи

Пич, те новите коли като ги настъпиш само на високи обороти горят масло, а какво ли остава за кола с поизносени сегменти..На високи обороти сегмента няма време да следи всички релефи по цилиндъра и не обира така качествено маслото, както при ниски и средни обороти..
  • 0

#14 civic_drifter

civic_drifter

Новак

• Новак
  • Pip
  • 8 Мнения:

Публикувано 13 септември 2010 - 17:17

Здравейте колеги:( Искам да ви питам възможно ли е да се сменят гумичките на клапаните без да се маха главата и също така трябва ли да се маха вала или не ?

Ако става въпрос за банкетната клапа на отделителната ти система използвай маркови гумички защото понякога се късат и главичката може да се изцапа на вала
  • 0

#15 LyDu

LyDu

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 168 Мнения:

Публикувано 13 септември 2010 - 18:17

мерси колеги , сигурно ще се отваряDJ Sako как върви проекта готов ли си за ролката :Д
  • 0

#16 Sebulba

Sebulba

Потребител

• Бананизиран
  • PipPipPip
  • 2737 Мнения:
  • Кара:D13B2 / D14A4 / F18A3

Публикувано 13 септември 2010 - 19:29

Ако става въпрос за банкетната клапа на отделителната ти система използвай маркови гумички защото понякога се късат и главичката може да се изцапа на вала

Брей, как пък нищо не разбрах от тоя пост. Колега, може ли нещо на разбираем език? :lol: :huh:

За Maho: Аз от синоними не разбирам, ама така, както си го написал излиза, че нещо е възможно, а то е НЕВЪЗМОЖНО!!!
  • 0

#17 ГОШКАТА

ГОШКАТА

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 209 Мнения:
  • Кара:4g D16Z2
  • Място:Габрово

Публикувано 13 септември 2010 - 19:43

Абе колеги кво се сдавихте пак??Понякога и предположенията помагат! А по темата-сегменти!!!!!!!!! Айде със здраве и МИР :lol:
  • 0

#18 lensman

lensman

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 102 Мнения:
  • Кара:Сивик Аеродек д15з8
  • Място:Plovdiv

Публикувано 18 септември 2010 - 00:00

Здравейте колеги:angry: Искам да ви питам възможно ли е да се сменят гумичките на клапаните без да се маха главата и също така трябва ли да се маха вала или не ?

За мотор ф20а4 със сигурност не се сваля,питал съм в сервиз Омбре :D ,след смяната спря да пуши,но пак си пипа маслото.
  • 0

#19 chefo89tmt

chefo89tmt

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 112 Мнения:

Публикувано 18 септември 2010 - 11:06

колега колко масло ти гори горе долу,защото ако не е много може да си караш така още известно време
  • 0

#20 GINDAHOOD

GINDAHOOD

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 432 Мнения:
  • Кара:сивик 1.5
  • Място:ВАРНА

Публикувано 28 септември 2010 - 17:55

извинявам се че пиша в темата , но понеже става въпрос за харчене на масло, да попитам .когато харчи масло в високите и ниските обороти особено след връщане на газта,това симптоми за сегменти ли е?или евентуално кофти масло? благодаря ви.
  • 0

#21 fenabg

fenabg

ШАМАН

• Експерт
  • PipPipPip
  • 4820 Мнения:
  • Кара:самУлет с кош и фара мУ свети
  • Място:Дупница

Публикувано 28 септември 2010 - 18:02

GINDAHOOD симптом е да си потърсиш малко инфо в форума и да си отговориш сам!
  • 1
Винаги има граница ,въпроса е дали ще бъде достигната или ще се намери нова по далечна

#22 GINDAHOOD

GINDAHOOD

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 432 Мнения:

Публикувано 28 септември 2010 - 18:43

еми не намерих... затова питах

Този пост е редактиран от GINDAHOOD: 28 септември 2010 - 18:43

• 0

#23 LyDu

LyDu

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 168 Мнения:

Публикувано 28 септември 2010 - 22:08

тцтц...нормални отг не се дават тук...колега според мен ще ти дими постояно не само като върнеш газта...може и да греша на масло ли си мирише?
  • 0

#24 GINDAHOOD

GINDAHOOD

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 432 Мнения:

Публикувано 28 септември 2010 - 22:37

ем, намерисва си да, но ме интересуваше дали може само от вложки да е или са си сегментите. Понеже е на 230000 км.и мн рядко съм я зорил.Пак казвам пуше след като отнема газта и естествено в 7000 об. Аиде да не пиша повече н на човека в темата. Поздрави.

Този пост е редактиран от GINDAHOOD: 28 септември 2010 - 22:41

• 0

#25 demon89

demon89

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 269 Мнения:
  • Кара:Prelude F20A4, Concerto D16Z2
  • Място:plovdiv

Публикувано 29 септември 2010 - 10:00

И аз имам такъв проблем въпреки ,че преди около 3000 км съм сменил и сегментите и гумичките.Пушек не съм забелязал а за тези 3000км изгоря около 1кг масло
  • 0

#26 GINDAHOOD

GINDAHOOD

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 432 Мнения:

Публикувано 29 септември 2010 - 23:51

тцтц...нормални отг не се дават тук...колега според мен ще ти дими постояно не само като върнеш газта...може и да греша на масло ли си мирише?

е ненрмални отговори ли даваш? Ето един- пуши в ниските об. (примерно като паркирам и префорсирвам) по цветно немога да задам въпроса. а все пак имам някакво понятие ама тва мн ме замисли :thumbs1:
  • 0

#27 honda-fiat

honda-fiat

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 103 Мнения:
  • Място:пловдив

Публикувано 30 септември 2010 - 01:09

сегменти гаранция
  • 0

#28 maxell4u

maxell4u

Новак

• Новак
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Място:добрич

Публикувано 17 август 2014 - 20:04

здравейте имам сивик 1.5 седан 95 зимата бях я прегрял но нямаше проблеми лятото си оправих климатика и изведнъж започна да харчи вода като за световно закарах я на майстор каза гарнитура на главата отваря я смених гумички регулиране на клапани и шлайф но като я сглобиха започна да пуши ядски много и да харчи масло а преди това не пушеше на 100 км 1 л масло някакви идеи ? благодаря.

• 0

#29 Civic ZC

Civic ZC

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 986 Мнения:
  • Кара:Civic 6-th sedan ZC LPG,Лого D13B7 LPG

Публикувано 17 август 2014 - 21:31

Освен да ти е сложил гумички-ментак друго не се сещам.

• 0

The power of dreams....HONDA forever! 

#30 mar_tod

mar_tod

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1475 Мнения:

Публикувано 18 август 2014 - 07:41

отваря я смених гумички регулиране на клапани и шлайф но като я сглобиха започна да пуши ядски много и да харчи масло а преди това не пушеше на 100 км 1 л масло някакви идеи ? благодаря.

На 100 км. 1 литър е адски много, да не би да е забравил майстора изобщо да сложи гумички ? .. :confused:

Надолу по блока правено ли е нещо при този ремонт, буталата вадени ли са ? .

• 1

#31 paRADOx

paRADOx

ПрепаРадко

• Член
  • PipPipPip
  • 2416 Мнения:
  • Кара:D-етска количка
  • Място:България, София

Публикувано 18 август 2014 - 08:53

Вие сте ненормални хора. Видите ли че пуши - КРАЙ! СЕГМЕНТИТЕ са проблема.

Ако пуши нон-стоп колата - ОК! Няма спор... Но ако пуши от време на време и то само в определени моменти (примерно работила е на празен ход 2 мин и после й се подаде газ и т.н.) - тогава е от гумички.

Масово на българския пазар се предлагат ментета и може да смениш 2-3 комплекта гумички докато се оправи проблема.

Ако пушенето продължи и след това...101% - сегменти.

• 0

винаги ще има по-бърз. важно е вътрешното ти усещане. ако си доволен - значи всичко е наред.sired94.gif?dateline=1216582935

#32 maxell4u

maxell4u

Новак

• Новак
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Място:добрич

Публикувано 19 август 2014 - 16:59

не е вадено нищо друго освен главата обяснява ми че е имало такива случаи да се регулират клапани и сменят гумички и ако е имало слаб сегмент да издава багажа защото се променяла компресията и дали ако сменя сегментите ще се оправи или да търся друг мотор

• 0

#33 Civic ZC

Civic ZC

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 986 Мнения:
  • Кара:Civic 6-th sedan ZC LPG,Лого D13B7 LPG

Публикувано 19 август 2014 - 20:13

Да бе да.Ако преди ремонта колата не е пушила и не си доливал масло,проблема е в калпави гумички.

• 0

The power of dreams....HONDA forever! 

#34 djoro

djoro

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 751 Мнения:
  • Кара:D16Z6 D16A8
  • Място:plovdiv

Публикувано 21 август 2014 - 12:22

ако е пасвал клапаните на главата, което е препоръчително, е вероятно да дигне компресия и от там към сигментите

• -3

#35 pamo

pamo

Потърпител

• Член
  • PipPipPip
  • 2276 Мнения:
  • Кара:Civic Coupé EJ1
  • Място:Бургас

Публикувано 21 август 2014 - 22:27

На Явно прегрята кола да не И смениш сегментите.. Отделно момента с некачествените така наречени гумички...

Всеки казва как преди прегряването не е имал проблем, какво друго да каже...

Този пост е редактиран от pamo: 21 август 2014 - 22:32

• 0

#36 mar_tod

mar_tod

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1475 Мнения:

Публикувано 22 август 2014 - 07:22

не е вадено нищо друго освен главата обяснява ми че е имало такива случаи да се регулират клапани и сменят гумички и ако е имало слаб сегмент да издава багажа защото се променяла компресията и дали ако сменя сегментите ще се оправи или да търся друг мотор

Слаби сегменти няма, има слаби майстори .. :)

След като си я прегрял, задължително  се свалят буталата и се мерят цилиндрите (които при прегряване обикновено се деформират) и при нужда се шлайфа наново блока и се хонингова, слагат се и нови сегменти, защото старите от прегряването са изгубили еластичността си . ;)

Слагат се и читави гумички (при Хонда обикновено  са  от различен материал  за смукателни и изпускателни клапани, а на нашия пазар масово се продават еднакви за всичките клапани) и чак тогава ще имаш читав мотор ..

Само със смяна на сегменти, най много да стигнеш до трето отваряне на мотора ..

• 3

#37 Nedkisa

Nedkisa

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 113 Мнения:
  • Кара:CRX
  • Място:Пловдив

Публикувано 25 август 2014 - 15:05

Колеги, аз брах ядове с менте гумички. След пълен ребилд на мотора ми първите 200 км. не пушеше, после взе да пуши постоянно и при едно ходене Пловдив - София - Пловдив ми глътна 500 мл. масло и жестока пушилка след мен. Отворих капака, махнах валовете и без да свалям главата си смених гумичките с Елринг. След това вече 2000 км. маслото не е мръднало (карам с Мотул 8100) и няма никакъв пушек. Старите гумички бяха Пайен и никога повече няма да я погледна тая марка. Ориентировъчен тест за сегменти може да се направи като се извади щеката на маслото и на празен ход трябва да се усеща леко духане от там, след което се подава гас и това духане трябва почти да спре. Ако се засили значи има изпускане на компресия в картера (със старите ми сегменти духаше яко, а сега вече духането спира при високи обороти). Дано съм бил полезен. ;)

• 1

honda-crx-ed9_medium.png

#38 borko 30

borko 30

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1839 Мнения:
  • Кара:сивик D16V1
  • Място:dobrich

Публикувано 31 август 2014 - 21:18

maxell4u,с такъв разход на масло дане са забравили да ти сложат сегменти -как върви инак колата след ремонта?

• 0
Не обръщайте много внимание на това което съм писал след 22:00 ч !

#39 pamo

pamo

Потърпител

• Член
  • PipPipPip
  • 2276 Мнения:
  • Кара:Civic Coupé EJ1
  • Място:Бургас

Публикувано 02 септември 2014 - 22:38

Забравили.... На прегрята кола се гледа всичко.  Ако е добре прегрята защо да не се сменят сегментите? Нещо като че ли свойствата им не се подобряват, като се прегреят.. Както и да е. Иначе от марките, които си държат на името гумичките са окей, често работещи без проблеми. Те просто опаковат и продават, дори японски се срещат в опаковки на европейски марки, но пак трябва внимателно да се гледа какво се слага, иначе ще се отваря пак.

Този пост е редактиран от pamo: 02 септември 2014 - 23:05

• 0

#40 Soichiroo

Soichiroo

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 478 Мнения:
  • Кара:Civic Coupe 5th ESI 95'' and Civic Sedan 6th Vtec-e 00''
  • Място:Bourgas

Публикувано 03 септември 2014 - 20:35

Като им казах преди известно време на колегите тук, де не ползват тази марка някой разбирател пак беше опозиция...
  • 1
Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни