Jump to content
M&M

Амортисьори HR-V

Recommended Posts

От няколко места вече ми казват ,че амортисъорите са ми заминали.Но като разклатя колата на ръка не пружинира.Има омасляване по тях но...Проучих въпроса със стендовете за проверка на амортисъори, но няма добри отзиви за тях.Дори разказват за случаи след монтаж на нови амортисъори машината да ги отчита като "заминали".От опита ми с 3 Хонди заключвам ,че амотрисъорите карат около 200-250 х км .Моята е на 230 х в момента.Та постепенно минавам на вариант нови 4 бр.Запитах за Каяба ,но цената ми загорча леко.
Ако някой е подменял амортисъори ще съм благодарен за споделен опит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова издържат да,700 лв комплекта.Втория вариант е отпред да сложиш Екселджи,а отзад Айтиен....100-на лв по-евтино.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с кайаба сменени предни и задни.. Минал съм към 60-70к с тях вече и проблеми съм нямал. По спомен предните бяха към 170лв бройката предни, задните с отстъпката към 80-90. За задните трябва и удърните тампони да смениш иначе не става.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко места вече ми казват ,че амортисъорите са ми заминали.Но като разклатя колата на ръка не пружинира.Има омасляване по тях но...Проучих въпроса със стендовете за проверка на амортисъори, но няма добри отзиви за тях.Дори разказват за случаи след монтаж на нови амортисъори машината да ги отчита като "заминали".От опита ми с 3 Хонди заключвам ,че амотрисъорите карат около 200-250 х км .Моята е на 230 х в момента.Та постепенно минавам на вариант нови 4 бр.Запитах за Каяба ,но цената ми загорча леко.

Ако някой е подменял амортисъори ще съм благодарен за споделен опит.

За няма и 400 лв. си вземаш Монро Адвентура и си караш, и си свиркаш . :whistle:

Имат си 3 години гаранция, която никоя Каяба  в БГ няма .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да! И аз така! След днешното ми прибиране от 300 км път си задавам въпроса за амортисьорите! И при мен е така, като разклатя задницата на ръка, ми изглежда твърда и не подскача. Обаче, като тръгна на път и на вълнообразен асфалт задницата подскача яко. Обаче като сритам задната гума странично, клати яко. Преди време сякаш не беше така. Обаче по моите амортисьори няма омасляване. И да те попитам, обичаш ли спортното каране?! Защото при мен яко люлее при бързо каране... средно 100/110 км/ч и то без магистрали...Днес тъста /дядото/, като слезе от колата ми каза да си сменям амортисьорите :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди на друсалка. Би трябвало да успеят да ти кажат колко са заминали. Моя единия предния беше на 0 :D Буквално като го разви майстора и се сгъна целия. Доста гадно беше при неравности. Сега си е 6 всичко вече 60к км :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За друсалката бях споменал ,че мненията на хората са по-скоро отрицателни а и съм решен да ги сменям...

За момента офертата е:  комплект Каяба - 530лв .Монро - 300лв.
Мнението на магазинера е ,че Монро не са това ,което били...
Ако знам ,че Монро ще возят по-меко бих взел тях ,но за сега клоня към Каява-та.
Drone накъде беше промяната в комфорта след подмяната ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами от клатене като лодка, стана доста по-стабилна. Твърдостта е ок, ако не са пренапомпени гумите. Иначе си се усещат неравностите по пътя. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръгнал съм към вариант предни-Монро ,задни Каява.

Така идват  340 лв 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще са Monroe - само двойнодействащи! Мисля, че Reflex беше серията.

Останалите са меки и ще ти клати доста.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам малко по- меко да вози

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах, че след декември 2000г. задните амортисьори са различни:

 

http://kanex.bg/shop/avtochasti/p/amortisiori-tamponi-lageri-makferson/HONDA/HR-V/HR-V+%28GH%29+%5B03.1999+-+today%5D/1.6+16V+4WD+%28124hp+%40+91kW%29/%E7%E0%E4%E5%ED+%E0%EC%EE%F0%F2%E8%F1%FC%EE%F0

 

P.S. Обаче в другите сайтове няма такова деление по години... А тука има промоция:

 

http://www.autodoc.bg/rezervni-chasti/amoertisoer-10221/honda/hr-v/hr-v-gh/14595-1-6-16v#

Редактирано от 5 GTT

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Оригиналните части си е най-добре. Аз така при покупка на колата ми направиха сервизно обслужване и помолих човека да смени и водната помпа.И ми е сложил някоя китайска за 107лв . За да неотварям друга тема искам да попитам. Look at this on eBay http://www.ebay.com/itm/151895975801

Тези тампони без канал могат ли да се сложат . Те са за отпред . И изобщо ще има ли ефект от тези тампони. Руска разработка са .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефект за какво?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефект за какво?

Имах в предвид дали ще вози по-добре , не че имам проблеми в момента . ама с тези наши лоши пътища . . . .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да вози по-добре. Трябва да смениш пружините с по-меки, ако искаш да вози по-добре, но няма да е чак толкова различно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с гуми на 1,8 бара и става по-меко.Често си играя с налягането

А къде ги има тия по-меки пружини?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея. Аз зимата карах на 1.6 и с меките мишелинки е екстра :) Сега са на 1.8 и пак е ок, но съм с гуми 205/55/15.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнението ,че Мишелинките са удачен избор за нашите друсалки.Ползвам и зимни и летни на тази марка и наистина са по-мека смес. 

Мисля си по повод комфорта на ХРВ ,че дупката за да достигне като усещане до задника ми минава първо през гумата ,после през всички тампони , пружини и амортисьори Така че всяко едно нещо от изброените е важно за тръскането на купето.С меките гуми(като смес и налягане)  се подобряват нещата ,но тампоните ми са си оригиналните 14годишни и макар да са здрави (нескъсани ) са станали твърди от времето.,което пак води до спортното усещане при дупки.
По темата-  амортисьорите и тампоните са налични чакам майстора да се назландиса и ще споделя впечатления

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предни Монро,задни-Каяба - нови Преден десен и заден ляв бяха тотално избушени.Сериозни проблени с преден десен болт - клъцнахме го. Освен ,че спряха разни тропания , колата е по-стабилна в завой и особено при вдлъбнатини при които цялата кола се"гмуркаше" , вече се преминават доста по-приятно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Използвам темата за да не отварям друга.Ще станат ли тези амортесьори http://www.autodoc.bg/kyb/832646 за хонда хрв 1,6 витек-124 к.с.     2000г.-февруари месец

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще станат да. Аз съм с такива отзад. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Возията минава първо през въдуха на гумите.При стандартния размер гуми усещането е доста по-приятно от колкото тези с които караме.После идва борда на гумата..всички усилени бордове,както и индекси XL,докарват по твърдо усещане и по- силен шум.Чак след това са амортисьорите.

Най- ми е добре да карам с зимните 195 на ламаринени 15-ки./Висок мек борд/

За съжаление няма как да докарам и стабилност в завой на висока скорост и безпроблемно оффроуд преживяване...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Използвам темата за да не отварям друга.Ще станат ли тези амортесьори http://www.autodoc.bg/kyb/832646 за хонда хрв 1,6 витек-124 к.с.     2000г.-февруари месец

Днес проверих за моята и се оказа, че № 343316 е за моя модел, а № 343315 били по-стар модел и смяната е в края на 2000г. За теб явно е по-стария модел. Така, че има разлика, кога е произведен автомобила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за помощта.Днес ги поръчах  № 343315     http://www.autodoc.bg/kyb/832646      и все пак не мога да разбера къде е разликата ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Амортисьорите днес престигнаха и направо ги монтирах. Заспаха, като пъдар в колиба. Поздрави.

Редактирано от vesivanova
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно друсалката - На старата ми кола бяха заминали задните и го отчете много добре, после ги смених и пак направих тест и пак го отчете много добре. Явно зависи къде ще отидеш. Аз лично съм доволен от този тест.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 31.10.2016 г. at 12:41, 5 GTT написа:

Днес проверих за моята и се оказа, че № 343316 е за моя модел, а № 343315 били по-стар модел и смяната е в края на 2000г. За теб явно е по-стария модел. Така, че има разлика, кога е произведен автомобила.

Някой може ли да каже, каква е разликата между двата?! Може ли от грешните амортисьори да се промени сходимостта на колелетата?!

Редактирано от 5 GTT

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първа регистрация мисля че февруари или март 2001г. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделете какви амортисьори да сложа на Харвито?HR-V 1ва. (1998 - 2006)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях предни преди година и половина (15-18 000км от тогава) с газови на  Monroe (Adventure мисля). Бяха стотина лева комплекта. 
За момента никакви проблеми. 1/4 от споменатия пробег е по черни пътища, но с разумно темпо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...