Jump to content
eternal_cycle

гасне по време на движение Civic 7 1.4 16V (90 Hp)

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Имам колата от 6 месеца (5000 км) и до момента не бях имал проблеми.

Първия път ми го направи на магистралата. Както карах със 140, изведнъж все едно газта и свърши, без каквито и да е симптоми преди това, загасна.

Опитах да запаля, пали и веднага гасне. Все едно някаква защита се е включила. Всичко нормално - ток, газ, бензин, температура (винаги държи една идея под средата).

След 10 мин. запали и тръгна все едно нищо не е било. След 5 мин пак загасна по същия начин.

Така, на 3-4 пъти успях да се прибера.

Няколко дни след това - без проблеми в града, докато не тръгнах към яз. Голям Беглик от Пловдив.

Няколко км. след Пещера нагоре - цак и на място.

На 10 почивки изкарах до горе.

На слизането на другия ден, до Пловдив никакъв проблем.

Затова го свързвам с някаква температурна защита, но колата не загряваше (уреда не показваше над нормалното)

Сега карам в града и нямам проблеми.

Мисля че трябва да спомена, че периодично ми светка един жълт "чек" и гасне след време от само себе си.

Когато светне, като промяна наблюдавам аномалии на оборотите на празен ход, след спиране. 2-3 секунди държи 1400, пада на 1100 и след секунда на 900 и там вече се нормализира.

Когато не свети, този ефект го няма.

 

Дано не съм се изказал прекалено неграмотно.

Искам от вас съвет, преди да тръгна по сервизите и да сменям ненужни части, защото съм във финансова дупка в момента. Надявам се да си реша проблема от раз.

 

Предварително благодаря на всички отзовали се със полезни съвети и препоръки.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто отиди някой да ти прочете каква грешка е записала колата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето предположение е за датчик на колянов вал.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бодни и кламера и виж каква грешка ще изпише.Най-вероятно е датчика в делкото,и ще ти трявба друго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извиняваме се за кламера това е 7-ма а не 6-та.Закачи я на диагностика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Диагностиката каза датчик на колянов вал, но аз нали нищо не разбирам и недоумявам как това може да е свързано с температура, загряване и т.н.

Ще сменя датчика, като се надявам да е това.

Ще пиша за резултата.

Редактирано от eternal_cycle
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година имах  проблем точно с датчика за коляновия вал. Хондата ми е същата като твоята - 7ген, 1.4. При мен стана след големия дъжд от миналого лято - датчика се беше окислил и в една красива сутрин ме остави на входа на Пловдив. Просто колата угасна в движение. Не успях да я запаля по никакъв начин след това и се наложи да ме дърпат до сервиза =].  След смяната на датчика всичко се оправи (беше се прецакала и буксата). За нещастие видях доста зор докато намеря нов датчик. Принципно ми бяха споменали, че този датчик е слабо място. Но все пак аз съм си виновен, тъй като бях минал през доста дълбоки локви.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaкто обещах ... оказа се датчик на разпределителния вал.

Цени в сервиза на Хонда - 74 лева диагностика + 178 лева датчик + 43,20 лева смяна - само информативно.

Купих датчика и го смених от/на други места.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега

"Мисля че трябва да спомена, че периодично ми светка един жълт "чек" и гасне след време от само себе си.

Когато светне, като промяна наблюдавам аномалии на оборотите на празен ход, след спиране. 2-3 секунди държи 1400, пада на 1100 и след секунда на 900 и там вече се нормализира."

При мен е същата работа, но грешката при мен я няма. На едно ЛС можеш ли да кажеш на каква цена го взе.

Редактирано от harry11

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и на мен ми се случи,но съм дизел:((((((

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Нов съм тук и за първи път пиша във форум изобщо.

Имам нужда от помощ.

Купих си ЦТДИ 1.7, 7-ма генерация, 2001-ва година. Като цяло съм доволен от колата, като изключим две неща...

Първото е, че на градско ми харчи към 9-10/100, но това го преглъщам.

Второто, което е по-сериозното е, че от 2-3 дни насам ми прави следният проблем. Както си карам, подавам газ, но колата вместо да набира забива предницата. Тогава светва лампата за подгряване на свещите и чека. След като престои малко колата, въпреки че тези лампи продължават да светят колата пали и се движи без проблеми.

Някой да има някаква идея, какво би могло да бъде?

Благодаря ви предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! Първо колата няма как да е 2001 г. при положение, че дизела започва от 2002г. Второ колата влиза в авариен режим и причината ще се установи след диагностика. Най- вероятно е датчик на колянов вал, но ще си покаже на диагностика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! Първо колата няма как да е 2001 г. при положение, че дизела започва от 2002г. Второ колата влиза в авариен режим и причината ще се установи след диагностика. Най- вероятно е датчик на колянов вал, но ще си покаже на диагностика.

 

 

Благодаря, колега. 

Наистина се оказа, че е 2002-ра. 

Има ли проблем ако я карам така до сервиза?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново колеги.

 

Исках да ви споделя какво се случи след диагностиката, защото смятам, че на някого може да му е от полза!

Диагностиката показа грешка P1087, което се оказа, че е налягане в горивото. Получава се при изпразнен резервоар или при лошо гориво!

Още не знам дали наистина е така, но поне от Хонда бяха така любезни да проверят и да ми кажат, за което съм им много благодарен!

Моето проучване в нета ме отведе до някакъв сензор на ауспуха, но все пак се доверих на момчетата от сервиза на Хонда и си сипах добавка, и дозаредих догоре. Ако пак ми излезне грешката, значи не е това и ще ви пиша пак.

 

Благодаря много за помощта и ви желая хубав ден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И отново аз...

Здравейте пак колеги.

Днес отново ми се случи колата да ми изгасне в движение и след като запали отново установих, че над 3000 оборота отново забива предницата. 

И този път грешката беше P1087, но противно на всички търсения и отговори реших да сменим датчика на коляновия вал, и познайте какво...всички грешки изчезнаха, а колата върви супер.

Това исках да ви споделя и дано да е от помощ на някого!

 

 

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

При мен проблемът е от една година. Миналата година сменихме датчик на колянов вал и колата си вървеше до това лято. Вчера я взех от сервиз след сменен датчик на разпределителен вал. Минах няколко километра, колата ми придърпа, оборотите паднаха до 0 и загасна. Изчаках я малко и успях да запаля с малко газ. Наколко метра и пак същото и така почти до майстора, където той я пое и беше в недоумение какво се случва. Да спомена, че и ламбда сонда сме сменяли. Общо взето каквото показва чека това правим. Но сега вече съм отчаяна, че това което пишете сме го направили, а резултат 0. Когато не прави такива магарии, колата е кукла. Хонда Сивик 7 бензин 1,4 90 кс.

ПОМАГАЙТЕ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,за да не пускам нова тема ще питам за моя проблем тук.Значи от месец колата започна да гасне ей така докато я карам за секунда изгасва и пак се оправя.Това го прави произволно във времето,някой път може един час да не прекъсне,а някой път е през минута.Прекъсването става съпроводено и с пропадане на стрелката на оборотомера до нула за около секунда,но достатъчно да придърпа колата,сякаш ей така колата губи ток умира и пак тръгва.Проверени през този месец контактен ключ,аларма(проверена няма връзка с отговорни жици),куплунгите що видя ги раздвижвам и няма ефект.Не записва грешка!при времева разбивка на данните от компа (работя с hobd scaner) има може би застой на данните за тази около секунда време според мен.Колата вече стана адски дразнеща да се кара тези дни с това прекъсване,иначе работи идеално и на бензин и на газ!Остана за проверка газов инжекцион но незнам как,делко и датчик кол.вал може би.Моля помагайте къде може да е проблема,че вече почнах да пипам на сляпо по колата и където трябва и където не

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какво точно провери на контактния ключ 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

клемореда,почистих пластинките,имобилайзера не съм го проверявал още..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали с падането на оборотомера към нулата не прави същото с температурата. Това че си чистил клемореда не значи, че работи както трябва сега. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Провери за разхлабена маса.Бих казал маса на главното реле.Някъде в двигателния отсег. Много хонди страдат от тоя проблем. Другото е датчик на разпределителен вал.

ето другата тема, малко по-надолу е :

 

Редактирано от ivailopp
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаа,след двумесечно каране в това състояние и проверка на всичко що видя,най случайно открих,че при разклащане на буксата на делкото двигателя прекъсва.От там е било май всичко!Разглобих го стегнах болчетата му яко и пак същото,при натиск и разклащане на буксата на самия комутатор с датчика дето е,прекъсва,от там е вероятно и прекъсването предполагам от вибраций при движение.Въпросът е имали някакво лечение,или нов,втора употреба комутатор?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...