Jump to content
пламен1

Акт за неспиране на стоп

Recommended Posts

Така колеги снощи отнесох един акт за неспиране на стоп на Т-образно кръстовище понеже не съм запознат със законите искам да попитам нещо.1.Полицаите не бяха катаджии откога имат право да пишат актове?2.дебнеха без включени буркани и полицая ми извади палката от засада в последния момент мога ли да пиша някакви възражения и каква е процедурата.3.Колко ще ми е акта/полицая каза че е до 50 лв и 4 точки /аз съм изряден досега със пълен актив,без взети/и къде трябва да отида за да си взема талона , смисъл мога ли да си взема синия талон без да плащам акта , както беше преди.4.имам два неплатени фиша отпреди, дали няма да ме задължат и тях да платя когато ме накарат да си плащам сегашния акт.Благодаря за съдействието !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и на мен така ми казаха когато ми писаха акт , "40-50 лв. не повече и 4-5 точки" после като си видях акта и ми стана зле :) 150 лв. и 9 точки , и то за никво нарушение !

Редактирано от activity

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега системата е следната: ако имаш предишни актове или фишове (с давност до преди 2 години) дето не си платил си задължен да платиш и тях барабар с новия акт и след като ти издадат квитанция от касата с нея отиваш да си вземеш синьото талонче от наказателното гише.Един прятел мислеше преди време че ще мине "по тънката лайсна" взимайки си талона без да плаща и мацката му изчурулика - "Господине ще трябва да платите и старите си задължения към КАТ преди да ви върна талончето" и пича като видя сумата от 500 и кундурма лева му дойде дюшеш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глобата мисля беше 20лв.+3 или 4к.т.Вече всички униформени имат право да пишат актове по ЗДвП.Не е задължително да са с пусната синя сигнална светлина,това отдавна отпадна-буркани има на баба ти в мазето :( .Талона ще си получиш след месец в Районното,от където е бил служителят съставил акта,но за да го вземеш трябва да платиш глобите натрупани 2г. назад.Лоша работа! :) Другият път искай глоба по фиш :)

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според ЗДвП за неспиране на знак СТОП се отнемат 7т + 20лв. С акта имаш право да караш един месец(то на акта си пише до кога точно)той замества синия талон,но след като мине датата недей да караш ако не си си бзел талончето иначе ще отнесеш нова глоба. Та един месец след като са ти написали акта отиваш в КАТ,нареждаш се първо на едната опашка да ти връчат наказателното постановление (ако е излязло,ако ли не ще ти презаверят акта ако е изтекъл и ще ти кажат кога пак да отидеш да провериш)отиваш на друго гише където е банката,плашташ си акта заедно с всички стари задължения и отиваш на трето гише където ти дават синия талон

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отделно,че възражения и оспорване се пише в самия акт.при връчване на наказателното постановление в КАТ имаш срок,в който можеш да обжалваш в съда.на мен за счупен стоп на мотора ми взеха 50лв. и 5т.,не вярвам за това нарушение глобата да е толкова ниска и точките да са толкова малко.

Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Може би не е лошо да се консултираш с юрист. В повече от 90% има какво да се обжалва по акта, както и по начина по който е бил съставен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам, че вече всички полицай могат да пишат по ЗзДП

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смисъл мога ли да си взема синия талон без да плащам акта , както беше преди.4.имам два неплатени фиша отпреди, дали няма да ме задължат и тях да платя когато ме накарат да си плащам сегашния акт.

За да си получиш синьото талонче трябва да си платил всички стари задължения към хазната ;) С издадения акт караш месец. След този месец отиваш в КАТ и ако ти е излезнало решение - плащаш като поп. Ако не е излезнало - удължават ти срока на действието на акта и продължаваш да караш с него. В КАТ Пловдив са се натрупали много грешници и ченгетата едва смогват :) Аз имах акт за каране без малкия талон на колата :) Отидох в КАТ точно месец по-късно. Нямаше решение. Удължиха ми го с два месеца. В началото на август пак ходих. Платих си като пич 30 лева акт + 2.50 комисиона за банката ;) Точки не са ми взимали..Между другото - не можеш и книжка да подновиш вече, ако не си се издължил. Така че тия тънки лайсни ги зарежи. Отиди и си плати всичко, да не започнат да ти идват различни писма от НАП и арменския поп.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха 40 50 лева на мене ми писаха акт че предната броня не ми е боядисана :) и полицая ми каза 20 лв ще ти е акта :) след 1 месец отидух ии какво да видя 1 месец без книжка и 100 лв акт честито ;) ахаха обжалвах падна акта но 1 месец си бях пешеходец ;) така че стягай си дупето за яко наказания ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

АКо си обжалвал по каналния ред е противозаконно да си без книжка по време на обжалвенето! Без значение дали акта е обявен за нищожен или е потвърден!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако полицая има на раменети си САМО ЕДНА НАШИВКА ИМА ПРАВО ДА ВИ НАПИШЕ АКТ. Ако са 3 нашивки - няма.

Редактирано от VaskoC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата вечер и аз изгорях за неспиране на знак-Стоп.Обаче ченгето ми предложи, какво искам акт за 20 лева + точки или фиш за 30лв.Избрах фиша разбира се :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така колеги снощи отнесох един акт за неспиране на стоп на Т-образно кръстовище понеже не съм запознат със законите искам да попитам нещо.1.Полицаите не бяха катаджии откога имат право да пишат актове?2.дебнеха без включени буркани и полицая ми извади палката от засада в последния момент мога ли да пиша някакви възражения и каква е процедурата.3.Колко ще ми е акта/полицая каза че е до 50 лв и 4 точки /аз съм изряден досега със пълен актив,без взети/и къде трябва да отида за да си взема талона , смисъл мога ли да си взема синия талон без да плащам акта , както беше преди.4.имам два неплатени фиша отпреди, дали няма да ме задължат и тях да платя когато ме накарат да си плащам сегашния акт.Благодаря за съдействието !

по първият ти въпрос да полицаите могат да пишат актове стига да са положили и взели изпит с които да проверяват и издават актове за КАТ. за вторият никаде не е записано че трябва да са с вкл светлини, само трябва да са на осветен участък като автомобилът им трябва да се забелязва от разтояние и да са със светлоотразителни желетки фуражки абе в приличен вид ако не са правиш със телефона си няколко хубави снимки и като ти кажат че ще ти пишат акт и ти им оговаряш " е в такъв случаи отвам към адвоката и аз започвам да пиша" , но това го правиш когата вече няма на къде. а и нещо много важно като те спира трябва да се представи с чин, име, дали е от "национална служба полиция" или "кат" .по третият може да сигурен че наказанието е по-голямо за точките съм сигурен че са 9 но сумата каква е незнам. талона ще си го вземеш след като ти излезе постановлението а аз него ще почакаш малко надяваи се на поне два месеца да не и повече аз чакаках 4 като свеки месец се заверява акта иначе глоба за неносене на талон 10 лв и пак чакане на следващото постановление и пак заверки на акта и талона си го получаваш след като покажеш на полицаят разписка за платена глоба но това трчбва да стане до един месец след връчване на постановлението. по четвъртият ако фишовете са повече от две години те са загубили давност и тогава не знам какво става но ако не са ще те задължат да ги платиш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само трябва да са на осветен участък като автомобилът им трябва да се забелязва от разтояние и да са със светлоотразителни желетки фуражки полицаите бяха на абсолютно неосветен участък бяха се скрили в дърветата и по никакъв начин не можеха да се забележат и не носиха светлоотразителни жилетки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост повечето пъти се крият доста прилично и не носят жилетки за да не ги видиш от далеч, но това е положението- те са закона и могат да си го позволят. Това не важи за всички, има си и много свестни момчета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес трябва да отида да си взема постановлението (ако не ми удължат срока пак) за неспиране на Стоп и ще споделя как е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост повечето пъти се крият доста прилично

В Пловдив се разкарва един бял опел астра без никакви опознавателни символи - няма светлини, няма надпис. На него не спирам. Ама не ме и гонят :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един приятел така му махат и спира , че карал бързо.при което им предложил да им даде някой лев и да си продължи,но те започнали да се оправдават че радара имал памет и т.н.при което моя познат попитал:-добре бе,ако не бях спрял какво щяхте да правите?отговорът бил:-ми ти защо спря?:)от тогава им обещал да не прави повече тази грешка,пък те ако искат да се оправят както могат като ги подмине.между другото точно заради тези педалски двойни стандарти карам почти само мотора си в града.не искам да имам нищо общо с кретени в униформи,които вместо да помагат на хората и движението се крият и муфтят като кърлежи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост повечето пъти се крият доста прилично

В Пловдив се разкарва един бял опел астра без никакви опознавателни символи - няма светлини, няма надпис. На него не спирам. Ама не ме и гонят :)
Тоя орел с ориз съм го виждал в Пловдив, но за съжаление и да не му спреш на него не му дреме и няма да те гони - СНИМА С КАМЕРА! Когато минах покрай него вътре се мъдреха двама униформени с радар и камера, която беше прикачена към него. Ако радарът "хваща" на повече от 300м съм в опасност, защото преди да ги видя се движех със 70...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ме снимат. Аз на анонимни полицейски автомобили не спирам. Да ми пишат актове, да ме арестуват. Не ми дреме особено. Палка и жилетка всеки втори може да си купи. Няма ли стикер "Полиция", няма ли светлини - само поглеждам и да ме няма. Да си вкарат малко ред в системата, за да ги уважават повече хората.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив се разкарва един бял опел астра без никакви опознавателни символи - няма светлини, няма надпис. На него не спирам. Ама не ме и гонят.

този опел е с радар с акмера и те не спират с него, а само снимат, но той се познавва от далече,е поне през светлата част на денонощието Редактирано от midnight_rider

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост повечето пъти се крият доста прилично

В Пловдив се разкарва един бял опел астра без никакви опознавателни символи - няма светлини, няма надпис. На него не спирам. Ама не ме и гонят :D
Тоя орел с ориз съм го виждал в Пловдив, но за съжаление и да не му спреш на него не му дреме и няма да те гони - СНИМА С КАМЕРА! Когато минах покрай него вътре се мъдреха двама униформени с радар и камера, която беше прикачена към него. Ако радарът "хваща" на повече от 300м съм в опасност, защото преди да ги видя се движех със 70...
Точно тоя опел с камерката и радара ме надена одзад ,с пасата бях,пази боже....... ;) то беха молби,то рев,даже и ремонта ми платиха,само да не уволнят пикльото зад волана :) Даже и повтори-за по-сигурно ;) убъркал педалите!!!!!! ;) Кво да ги праиш........убавци :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли метла за тази тема?Или само спамери пишат тук? ;):lol: Тъй като не бях сигурен в първия си пост и проверих,глобата за не спазване на ПЗ-Б2 е 20лв. и 7к.т.Не е нужно да давате повече бистри съвети и да се умува по въпроса!Който иска да спазва,който иска да не спазва,който иска да спира,който иска да не спира.Всеки си има глава на раменете и да мисли с нея,не само да ги гелосвате и решите!!!;) Но да не размивам и аз вече оа :) ната тема на колегата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост повечето пъти се крият доста прилично и не носят жилетки за да не ги видиш от далеч, но това е положението- те са закона и могат да си го позволят. Това не важи за всички, има си и много свестни момчета.

повечето ми познати са полицай и са ми казвали да че ако са в някаква издънка, като това да спират в крастовище (като това на 6-ти километър) или спират на някой надлез или мост дали са без фурашка, без жилетка, пропуснат да се представят и от едно оплакване подкрепено с някакво доказателство като снимка ги чака наказание което не е много малко, но и като ти напишат акта отдоло кадето е място за възражения пишеш "С ОСОБЕННО МНЕНИЕ СЛЕДВА ВЪЗРАЖЕНИЕ" и наблюдавай реакцийте им понеже незнаят какво обжалваш. аз като го написах все едно им бръкнах в задн...те с боксова ръкавица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Какво разбрахме сега? За неспиране на стоп - 20 кинта и 7 точки. От една страна.От друга - колко много авантаджии има, които е време да си платят глобите :lol: Среднощни ездачо, въпросния бЕл опел си спира колите най-редовно на Мебелна къща. ;) Спирайте на СТОП.Не навлизайте в обратната страна на еднопосочна улица.Спазвайте ограниченията..Колко е просто само ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко правилно си го написал.спазвай си равилата и ни бял опел ,ни .........бял мерцедес ще те преследва в живота.....,акто се пее в една фолк песен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:P Какво разбрахме сега? За неспиране на стоп - 20 кинта и 7 точки. От една страна.От друга - колко много авантаджии има, които е време да си платят глобите :P Среднощни ездачо, въпросния бЕл опел си спира колите най-редовно на Мебелна къща. ;) Спирайте на СТОП.Не навлизайте в обратната страна на еднопосочна улица.Спазвайте ограниченията.. :unsure: Колко е просто само ;)

:) Не е толкова просто спирането на стоп (линия)! Ярък пример са глобите от камери в София. Да кажем, че се движиш с 40-50 и светва жълтото на светофара, но си толкова близо, че не можеш да спреш без да закачиш стоп линията и някой да те надъни отзад. Какво ще направиш - ще минеш на жълто, рискувайки акт за минаване на червено, както един орган (контролен) ми каза преди време: "За вас жълто, за нас червено" или ще спреш върху стоп линията и ще си заслужиш гарантиран акт за настъпването й, или може би ще скочиш яко на педала и онзи зад теб ще омаже пеизажа??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Момент, че не разбрах. Хем има светофар, хем стоп линия. Дали не говорим за две различни неща?Ако съм на 5 метра от светофара и светне жълто - преминавам. Поне доскоро законът го позволяваше, защото рязкото спиране може да предизвика ПТП.А стоп линията си е стоп линия. Поне за такава смятам онази черта, която се намира на метър преди знак СТОП :unsure: Там се спира задължително - без оглед от населеното място и натовареността на трасето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може аз да не съм се изразил правилно. Под "стоп-линия" в конкретния случай имах предвид напречната маркировка, която се поставя преди светофарите и служи за обозначаване къде трябва да спреш преди светофара. Ето ти извадка от правилника: 1. червена светлина - означава "Преминаването е забранено". Водачите на пътни превозни средства не трябва да преминават "стоп-линията" или, ако няма такава, да преминават линията, на която е поставен светофарът. Когато светофарът е поставен в средата на кръстовището, водачите не трябва да навлизат в кръстовището или на пешеходната пътека... Сещаш ли се какво става като я настъпиш или прекосиш, независимо, че си спрял на светофара?От друга страна, ако си забелязал, на много малко места знаците "Стоп" са комбинирани с маркировка тип "стоп линия". Последната обаче я има на почти всяко прясно маркирано кръстовище, независимо по какъв начин е регулирано!P.S.

...Ако съм на 5 метра от светофара и светне жълто - преминавам. Поне доскоро законът го позволяваше, защото рязкото спиране може да предизвика ПТП.

Да кажем, че преминеш по тоя начин и отсреща чакат "господата". Слизаш и им изрецитираш това, което си написал по-горе. Те обаче ти казват, че не си минал на жълто, а на червено, защото разбираш ли "За теб жълто, за нас червено" (личен опит), а опасността за предизвикване на ПТП при спиране на "Жълто" ти няма как да я докажеш точно в този момент... Ето защо не е толкова просто спазването на ЗДвП... Редактирано от Slade

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво ще правя. Повече от 10 години не съм спорил с полицай. И не смятам да го правя. Щом е сметнал - да глобява! Между другото това има голям психологически момент :unsure: Като им кажа смело - "Щом заслужавам, пишете глобата...". И мигом сменят плочата :) Но не ми се случва често. И основно за глупости - липса на талон, липса на жилетка :P Принципно, за да не се преминава на жълто се слагат броячи. Но като гледам в Пловдив е плачевно състоянието с броячите. Поне моето впечатление е такова :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hondarulez: Среднощни ездачо, въпросния бЕл опел си спира колите най-редовно на Мебелна къща. :hondarulez: Спирайте на СТОП.Не навлизайте в обратната страна на еднопосочна улица.Спазвайте ограниченията..Колко е просто само :hondarulez:

може да спира, за това неспоря(все пак са полицай-мозък нямат), аз поне не съм ги виждал д го правят.много си прав по отношение на спазване на правилата за движение. аз поне до колкото може се опитвам да ги спазвам, но и не пропускам да покажа на служителите на реда каде са им грешките в съда когато решът а пишат актове. в момента много ме е яд на ченгетата като запо4нат да спират в краговото на 6-ти километър и незнам никой ли не се сеща че нямат право да го правят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офтопик по отношение на процедурите за плащане на наказателни постановления - четете внимателно бележките пред гишетата и където няма цитиран член, алинея от закон, вземайте под съмнение. Конкретно в един случай - спряха ме за проверка за алкохол и се оказа, че книжката ми е изтекла със няколко месеца, написаха ми акт за това и аз отидох да си изкарам нова книжка на следващия ден. Платих си за експресна услуга за седмица май беше и служителката зад гишето при подаване на документите ми изчуруликва, че независимо от това, че съм си платил за експресна услуга, ще си получа новата книжка след като ми излезе наказателното и си платя глобата. Беше видимо доволна и се позова на някаква бележка, на която пише, че нова книжка се получава след представяне на стара, син талон и т.н. Обясних й, че имам акт, който за един месец играе ролята на талон, тя ми обясни, че не било така и като си получа наказателното тогава. Въоръжих се с търпение и с широка усмивка й разясних, че ми нарушава правата, тя изсъска, че такива били правилата, казах й, че след седмица ще дойда да си взема книжката и по-добре да ми я даде. След седмица отивам и направо при лелката - "дай книжката", тя: "дай талона", аз: "на ти акта", тя: "не вървиш...", аз "ок, как ви е името, госпожо?". Тя не искаше да си казва името, обясних й, че ще му трябва на адвоката ми. Пропуснах да спомена, че през седмицата съм костюмар и с очила, и създавам "тежко" впечатление :P)). Та, прецени, че трябва да извика някъв полицай, разказах на ония, споменах няколко пъти думата "съд" и след 15 мин. се катеря нагоре към шефа на КАТ. Човекът ме изслуша, обясних му, че това е незаконно, попитах го това изискване за платени глоби откъде е изкопано, Не било по закон, а по техен вътрешен правилник, поисках да видя правилника, ами не било точно правилник... Обясних му позицията ми по въпроса, че това е незаконно, на което той отговори, че се прави с цел повишаване на събираемостта... добрите намерения знаем понякога къде водят ;). Казах му, че за мен алтернативата е една - да ги съдя, в крайна сметка не съм виновен докато не ми излезе наказателното и не мине срокът за обжалване. Той, явно наясно със ситуацията, ми каза да дойда след половин час, върнах се, наказателното ми беше излязло, глобата за книжката - 10лв., платих си я, върнаха ми талона и с него при лелката. Докато чаках се постарах да разясня на всички в залата, че ги баламосват(имаше 2-3 със същия проблем като моя). Та, четете внимателно и си търсете правата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост повечето пъти се крият доста прилично

В Пловдив се разкарва един бял опел астра без никакви опознавателни символи - няма светлини, няма надпис. На него не спирам. Ама не ме и гонят ;)
Колега, а хрумвалоли ти е, че тоя белия Хлопел е на изплащане? До колкото съм говорил с наще ченгета в Добрич (защото имат 2 или 3 ненаписани коли) те са на изплащане и нямат право да ги маркират със светлини и надписи, докато не ги изплатят. ПС: Не ме разбирай погрешно, не се заяждам, не почитам фуражките и ги мразя, просто да дам малко инфо :P Поздрави и лек ден!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Престанете! Как така не уважавате Полицията?! Това означава, че не уважавате Държавата си! Значи не уважавате себе си, защото Държавата - това сме всички ние! Грешки стават. Но си има и начини за оправяне на тези грешки. Вие да не сте безгрешни?! Всички си знаете правата като ви глобяват... а защо не си знаете отговорностите преди това?! Писна ми от хора, които искат да живеят като в "нормалните" държави, а да се държат идиотски в собствената си. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Престанете! Как така не уважавате Полицията?! Това означава, че не уважавате Държавата си! Значи не уважавате себе си, защото Държавата - това сме всички ние! Грешки стават. Но си има и начини за оправяне на тези грешки. Вие да не сте безгрешни?! Всички си знаете правата като ви глобяват... а защо не си знаете отговорностите преди това?! Писна ми от хора, които искат да живеят като в "нормалните" държави, а да се държат идиотски в собствената си. :)

Подкрепям!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Държавата това са управляващите, срещу които винаги съм гласувал, но гласа ми е такъв в пустиня...Как може да се идентифицирате с държава, която трепе десетки хиляди пациенти като не им осигурява животоспасяващи лекарства, а ежедневно си купува стотици лъскави Мерцедеси и БМВ-та да возят гъзовете на министри и тем подобни? Жени...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се идентифицирам с държавата, към която се опитвам да съм коректна. (мечта, утопия, илюзия..)Спазвам законите, вярвам в моралните норми.Може да се присмивате или да не одобрявате, но аз се опитвам, макар да знам, че е старнно, като борба с вятърни мелници.Но се надявам, че децата ми няма да са изправени пред подобна дилема.Макар, че знам ли, те са ваши връстници....Може и те да споделят мнението ви. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...